Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

14.06.2017
środa

Trump I Wielki

14 czerwca 2017, środa,

Jak donosi dzisiejszy (14 czerwca 2017) „New York Times”, wczorajsze posiedzenie rządu USA zaczęło się od wychwalania prezydenta. Ton nadał wiceprezydent Mike Pence: „Największym zaszczytem w moim życiu jest służyć prezydentowi, który dotrzymuje słowa narodowi amerykańskiemu” – powiedział.

„Jestem zaszczycony i głęboko uhonorowany, będąc tutaj. Dziękuję panu za zobowiązanie na rzecz robotników amerykańskich” (Alexander Acosta, minister pracy).

„Oni tam pana kochają”. „Gratuluję mężczyzn i kobiet, jakie zgromadził pan wokół tego stołu” (Sonny Perdue, minister rolnictwa, po powrocie z Mississippi).

„Dziękujemy za szanse i błogosławieństwo, jakim jest możliwość realizacji pańskiego programu” (Reince Priebus, szef sztabu prezydenckiego).

„Dziękuję za możliwość służenia administracji drobnego biznesu” (Linda McMahon, szefowa administracji ds. małych firm).

„Panie prezydencie, to zaszczyt reprezentować mężczyzn i kobiety ministerstwa obrony. Jesteśmy wdzięczni za poświęcenie, z jakim nasi ludzie umacniają nasz potencjał militarny, żeby nasi dyplomaci zawsze negocjowali z pozycji siły” (Jim Mattis, minister obrony, ceniony za dystans wobec Trumpa).

„Powiedziałbym, że poza paroma wyjątkami (Roosevelt miał do czynienia z Wielkim Kryzysem) nie było prezydenta, który przeprowadził więcej ustawodawstwa niż my. Byliśmy tak aktywni, jak to możliwe, i jesteśmy na drodze do rekordu” (prezydent Donald Trump).

Możemy być przekonani, że kiedy Donald Trump zaszczyci nas wkrótce w Warszawie, prezydent Duda znajdzie dla niego odpowiednie słowa. Wystarczy to, co powiedział, zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego w 2015 r., nazywając go „wielkim patriotą” i dodając: „Jest pan wielkim politykiem, strategiem, ale i człowiekiem”.

To powinno zadowolić nawet Trumpa.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 484

Dodaj komentarz »
 1. Jak to leciało?

  „Przy Tobie Najjaśniejszy Panie stoimy, i stać chcemy”?

  „Robienie laski” i wiernopoddańcze adresy, nie są czymś dziwnym w naszym kraju.
  To raczej norma kulturowa.

 2. zdolności dyplomatyczne Rossiego dorównują prawie tym Waszczykowskiego.

 3. ściągawka dla PADa : ”Błogosławione łono co cię na świat wydało”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Wazelina amerykańska… jak każda wazelina. Trumph tylko nie musi uzywać taboretu bo wyrósł jak byllina na końskim łajnie Prezydenci się spotkają i mozna zaryzykować ze Andrew strzeli jakimś kawałem..albo przynajmniej tak dla zartu strzeli prztykiem w ucho Donalda..wskazują publiczności że ten Donald,,amerykański” jest jak Koń od Kargula
  Mania ty słyszała? sąsiadowi konia ukradli//a taki był cudny amerykański…Hi..hi hi..
  Szkoda.. szkoda…! A może przy okazji wystąpi Jan Pietrzak też aspirant na prezydęęta ..Byłyby jaja.. jak od ogiera Szyszki!

 6. Uwzględniając okoliczności tych peanów: pierwsze posiedzenie rządu w przeddzień urodzin Trumpa, to wcale mnie nie dziwią te opary kadzidła.
  A poza tym New York Times jest w sprawach Trumpa mało wiarygodny. Nawet jeśli by napisał, że ma na imię Donald, to trzeba sprawdzić, czy nie kłamie.

 7. wiesiek59
  14 czerwca o godz. 20:01

  Jak to leciało? „Przy Tobie Najjaśniejszy Panie stoimy, i stać chcemy”?

  Lecisz, ale nie wiesz dokąd. 🙂

  Tak publicysta tygodnika „Polityka”, Ludwik Stomma podziękował prezydentowi za Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

  http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-przy-tobie-najjasniejszy-panie-stoimy-i-stac-chcemy,nId,120767

 8. cd. Oczywiście chodzi o Kwaśniewskiego.

 9. radzilowJedwabne
  14 czerwca o godz. 21:06

  „Znaczy ta wasza Ochrona Rzadu tak swietnie dziala, ze prezydencki samolot moze stac na lotnisku na nieprzyjaznym terytorium i kazdy moze do niego wejsc? Kilka godzin nikt nie pilnowal”?

  Tak działała w 2010 roku i pewnie za to szef BOR płk Janicki otrzymał od Komorowskiego stopień generalski.

 10. folwarkPn
  14 czerwca o godz. 18:30
  Staram się. Jest ich tutaj niestety zbyt dużo.

 11. Kiedy Rakowski byl naczelnym Daniel Passent pisal podobne laudacje o czlonkach Komitetu Centralnego, nie wspominajac juz listu pochwalnego do Kiszczaka.

 12. @Mauro Rossi

  „„Znaczy ta wasza Ochrona Rzadu tak swietnie dziala, ze prezydencki samolot moze stac na lotnisku na nieprzyjaznym terytorium i kazdy moze do niego wejsc? Kilka godzin nikt nie pilnowal”?

  „Tak działała w 2010 roku i pewnie za to szef BOR płk Janicki otrzymał od Komorowskiego stopień generalski.”

  Znaczy Polacy wybrali sobie prezydenta (Komorowskiego), ktory wczesniej nakazal szefowi BOR umozliwienie wniesienia bomby na poklad samolotu?

  I ten wybrany w wyborach powszechnych eks-prezydent, na ktorego rozkaz szef BOR umozliwil wniesienie bomby na poklad samolotu – przebywa na wolnosci? Prokuratura mu zadnych zarzutow nie stawia? Szefowi BOR-u tez nie?

  Jednym slowem – oskarzasz prezydenta, ktorego sobie twoje ziomy wtbraly – o udzial z zbrodniczym, bombowym zamachu na poprzedniego prezydenta. Oskarzasz o to samo szefa BOR-u i jego podwladnych (nie byl sam).

  Ciekawie to swiadczy o twoich rodakach. Znaczy wyborcach.

  A jeszcze ciekawiej – o waszym obecnym wymarze sprawiedliwosci. Znaczy wiadomo, ze Komorowski z Janickim zorganizowali zamach – i nic?

 13. Lewica nienawidzi Trumpa. Za to wychwalała Obamę, najgorszego ,od lat prezydenta USA

 14. wojtek_ab godz.21.45

  Jednak w tamtych czasach wazeliny i kadzidła używano z umiarem.

 15. radzilowJedwabne
  14 czerwca o godz. 22:00

  „Znaczy Polacy wybrali sobie prezydenta (Komorowskiego), ktory wczesniej nakazal szefowi BOR … ?

  W kampanii wyborczej mówił, że w kwietniu 2010 państwo zdało egzamin. Nikt wóczas nie przypuszczam, że chodziło o sprzątanie po Smoleńsku.

 16. Rzeczywiście, komplementy z lekka przesadzone, lecz Andrzej Halicki przebił wszystkich:

  „Premier Tusk jest Mojżeszem, który przeprowadza nasz lud przez Morze Czerwone ku tej zielonej wyspie.”

 17. Jednak min. Sławomir Nowak (ten od luksusowych zegarków i autostrad) łatwo przelicytował Halickiego.

  Nowak: „Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem”.

 18. Janusz Palikot też nieźle licytował:

  „Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki, zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż.”

 19. wojtek_ab
  14 czerwca o godz. 21:45

  „Kiedy Rakowski byl naczelnym Daniel Passent pisal podobne laudacje o czlonkach Komitetu Centralnego, nie wspominajac juz listu pochwalnego do Kiszczaka”.

  Nikt nie miał Kiszczaka („człowieka honoru”) na własność, nawet Michnik, to było zbiorowe dobro. 🙂

  Do Kiszczaka pisał też czołobitnie inny felietonista „Polityki” A. Celiński,
  który zarzucił IPN, że publikując jego listy do Czesława Kiszczaka nie utajnił adresu autora listu. Listem się nie zawstydził.

 20. ozzy:
  handełe, handełe 🙂

 21. dandy
  14 czerwca o godz. 22:35

  Janusz Palikot też nieźle licytował:
  „ … zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż.”

  Znając zwyczaje lumpa z Biłograja przy sprzedaży oszukałby na VAT. 🙂

 22. Leszek Miller też potrafił się znaleźć:

  „Pani Ewa Kopacz jest czarującą kobietą, świetnie sobie daje radę prowadząc obrady Sejmu, a także Konwentu Seniorów i prezydium sejmu. Jest bardzo urokliwa. W ogóle pani Ewa Kopacz pachnie różami”.

 23. @Mauro Rossi

  „W kampanii wyborczej mówił, że w kwietniu 2010 państwo zdało egzamin. Nikt wóczas nie przypuszczam, że chodziło o sprzątanie po Smoleńsku.”

  Dobra, dobra, nie krec i nie zmieniaj tematu. Oskarzasz prezydenta, ktorego sobie twoje ziomy wtbraly – o udzial z zbrodniczym, bombowym zamachu na poprzedniego prezydenta. Oskarzasz o to samo szefa BOR-u i jego podwladnych (nie byl sam). Oskarzasz takze o zdrade stanu (bo wykonawcy to sluzby obcego mocarstwa). I o srawstwo kierownicze w masowym mordzie – 96 osob.

  Ciekawie to swiadczy o twoich rodakach. Znaczy wyborcach. W historii swiata jeszcze sie nie wydarzylo, zeby ludzie sami, z wlasnej woli wybrali sobie kogos takiego na glowe panstwa.

  A jeszcze ciekawiej swiadczy to o waszym obecnym wymarze sprawiedliwosci. Znaczy wiadomo, ze Komorowski z Janickim zorganizowali zamach – i nic? I prokuratura nawet zarzutow nie postawila? W sytuacji, w ktorej – jak twierdzisz – wiadomo, kto wydal zbrodnicze rozkzy, kto unkul zbrodniczy spisek? Twierdzisz, ze wasza prokuratura nie stawia zarzutow nawet ludziom, ktorzy dopuszczaja sie zdrady stanu i masowego mordu – takze na urzedujacym prezydencie?

  Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  A waszych wyborcow tak latwo omamic? Tacy malo rozgarnieci, ze w ogole sie nie zorientowali? Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

 24. lubat

  New York Times jest w sprawach Trumpa mało wiarygodny – powiadasz?

  Zazdroszczę wam głebokiej, nadwiślańskiej wiedzy oraz elokwencji. Inne nacje – to mogą jedynie buty wam pucować.

 25. Moralisto spod Radziłowa czy innej Łomży, skoro możesz udzielać się na tym blogu — to najprawdopodobnie znaczy, że jakiś głupi, podły Polaczek zaryzykował życie swoje i swojej rodziny, byś ty mógł ze swoją rodziną przeżyć. Czy zrobił to za kasę czy za bezdurno, nie ma to znaczenia — miał jaja. Prawdopodobnie był to zwykły człowieczy odruch. Sądząc po twoich wpisach nie potrafisz tego zrozumieć, bo dusi cię nienawiść. Ale jeśli tak ci z Polską źle, to nie psuj tu powietrza.

 26. @Mauro Rossi

  A jak tam bomba termobaryczna i fala zbita oraz odbita, wolna i niewolna oraz dojna? To aktualne czy macie nowy przekaz dnia? Ciekaw jestem jaki? (że Jaroslaw nie skanduje Jaroslaw tylko zwyczajnie memle ustami swemi to już słyszałem więc proszę o coś nowego).

 27. Washington Post w sprawach Trumpa też jest niewiarygodny?

  Otóż spec-prokurator Robert Mueller nadzorujący dochodzenie w sprawie roli Rosji w wyborach 2016 przesłuchuje szefów agencji wywiadu w ramach sprawdzania czy Trump nie nadużył swojej władzy i nie złamał prawa – jak donoszą w WP.

  Nota bene na NYTimes padło we wpisie red. Passenta, ale wszystkie stacje amerykańskie i nie tylko amerykańskie nadały transmisje z przebiegu tego kuriozalnego pierwszego posiedzenia gabinetu Trumpa. U niego wszystko jest na pokaz i dla odbioru tabloidalnego w najniższych zakątkach społeczeństwa amerykańskiego.

  Jeśli ktoś spoza administracji traktuje Trumpa poważnie i z namaszczeniem, ten ma na bakier z poczuciem humoru. O inteligencji szkoda gadać. Zresztą prezes i jego wysłannik Duda też poważni nie są. Tym właśnie Trump chyba dał się przekonać, aby zwizytować PiSland, gdyż może tu liczyć na bałwochwalcze słowa w pełnym wypasie. Może zostanie na dłużej i nie poleci do Hamburga. No po co mu to, ktoś się wepchnie przed niego przy pstrykniu zdjęć, znów trzeba będzie kogoś odepchnąć, tym razem aby stanąć koło Putina. A jeśli Merkel się nasunie?

 28. Piez, 21:29
  Putin w wywiadach z Olivierem Stone rownie blyskotliwy co Obama, ale nie spalil zywcem tylu dzieci .

 29. Bar Norte
  Nowym premierem Irlandii zostal ,, myslacy inaczej” neoliberal Leo Varadkar.
  Irlandia bedzie slabsza, a ludzie beda zyli biedniej.

 30. tejot
  14 czerwca o godz. 22:33
  Rossi jest WIELKI….pisze jednak niedorzecznie…

 31. Fetor na blogu już o 7:34

 32. Mauro Rossi
  14 czerwca o godz. 20:43
  Pisze, ze wladze PRLu robily pogromy i mordowaly zydow po 1945 rku. MR sie calkiem zrosil.

  Mauro Rossi
  14 czerwca o godz. 20:22
  Pisze, ze wogole nie rozumie kwestii uchodzcow i praw czlowieka oraz nienaruszalnej godnosci czlowieka. MR jest na raty demokrata, certyfikat demokraty kupil w Lidlu.
  Mauro Rossi
  14 czerwca o godz. 19:59
  Jest maniakalnie antyeuropejski, ruralny w ciele i duchu, szczegolnie duchu….

  Cytuje czysta etnicznie Muszynianke, przodownicznke wsrod antysemitow w blogosferze…

  1. … „Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów … Mam wrażenie, że ten stan umysłu i ducha nie pozwala Izrealitom dojść do pokojowej zgody z Palestyńczykami i dlatego muszą sięgnąć po metody apartheidu …”
  „esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, „ordynarnego, prymitywnego jazgotu”, „jesteś męskim ***ujem.)”
  „Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,”
  Wszystko to @Muszynianka, cytaty zaczerpniete z jej jakze plodnej tworczosci. ….
  Mauro Rossi
  14 czerwca o godz. 19:12
  Udaje, ze zerwanie umowy z UE jest deliktem kawalerskim. Wielki kawaler Rossi rosi sie w blogosferrze…

  Muszynianka
  14 czerwca o godz. 19:02
  Tym razem o gwozdziu. Clou jej wypisanek jest zachoweanie Mauro Rossi, o sobie jednak nie wspomina, bo jest czysta etnicznie

 33. gotkowal
  15 czerwca o godz. 1:44
  Udaje sie na antysemicka wycieczke…..przy okazji oznajmia, ze nie ma zadnego pojecia z historii 33-68…

 34. dandy
  14 czerwca o godz. 22:43
  Zaczal dzien apolitycznie…

 35. Piez
  14 czerwca o godz. 21:29
  Zapomina, ze samoloty musza latac…lepiej z M niz na wojne….

 36. dandy
  14 czerwca o godz. 22:43
  zakochany w Millerze. Bedziemy mieli wiecej maki, gdy sie pomnoza….

 37. delikt kawalerski to germanizm
  debil (słowo o podobnym wymiarze fonetycznym) to komentator silnie pachnący, co z kolei jest eufemizmem
  zna słówko „clou”, co jest typowe dla tanich błaznów, mieszających w kotle ze skisłym bigosem

 38. Bywalec 2
  14 czerwca o godz. 20:16

  zdolności dyplomatyczne Rossiego dorównują prawie tym Waszczykowskiego

  TRAFIONE………………………….

 39. Duda jest po dobrym paroletnim treningu.

 40. pajac, który posiadł sztukę czernienia papieru (archaiczne, Herbert) nie jest w żadnym wypadku kimś innym, niż tanim pajacem, który świtem odreagowuje na blogu problemy gastryczne

 41. Obecny pryncypal USA gra Warszawa, a ten polityczny Oldtimer tego raczy nie zauwazyc. Wygodniej i efektywniej byloby rozmawiaj z Rosja bezposrednio. Obecnie chcac nie chca robimy za alibi dla Trumpa.

 42. ktoś, kogo przerasta możliwość uruchomienia polskich znaków diakrytycznych na polskim blogu, jest niczym innym, niż tanią podróbką homo erectus

 43. Nasza kulturowa suwerenność, którą się tak chwalą prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes J. Kaczyński jako pełną suwerennością, nie istnieje przecież na arenie międzynarodowej, gdzie Warszawa służalczo popiera wszystkie poczynania globalistycznego układu USA-UE-NATO. Najbardziej tragicznym przejawem braku suwerennej polityki, przekreślającym godność naszego narodu – o której grzmią na państwowych i religijnych uroczystościach przedstawiciele rządzącej ekipy – jest służalczość Polski w cywilizacyjnym programie globalistów, negującym chrześcijaństwo i chrześcijańskie wartości. Haniebnymi symbolami tej służalczości jest podpisanie przez Polskę Traktatu Lizbońskiego, nasz udział w amerykańsko-natowskich wojnach na Bliskim Wschodzie, obejmujących zaplanowaną likwidację chrześcijaństwa i ludobójstwo chrześcijan na tym obszarze, a ostatnio poparcie neobanderyzmu i wojny domowej na Ukrainie oraz przygotowania do wojny z Rosją.
  http://macgregor.neon24.pl/post/138893,prof-anna-razny-w-pulapce-falszywej-ideologii
  ============

  Nasze elity mają wpisane w kod genetyczny służalczość i podległość…..

 44. Wiesiek
  Trump po dolaniu oliwi do ognia w konflikcie Arabi Saudyjskiej z Katarem i zawarcia kontraktu zbrojeniowego z Saudyjczykami o wartości 100 000 000 $, sprzedaje Katarowi samoloty bojowe za 12 000 000$ .
  To jest deal.
  Tak tworzy się popyt , a w Ameryce Trumpa powstają JOBS!

 45. Refleksje na Boże Ciało.
  „Naszym skromnym zdaniem to, że na chwilę obecną nie sprowadzani są uchodzcy z bliskiego wschodu wcale nie oznacza, że jesteśmy oazą bezpieczeństwa. Do Polski sprowadzają równie agresywną grupę z Ukrainy. Dla przypomnienia, to już to przerabialiśmy. Z pamiętnika kogoś kto przeżył Wołyń. „Przyszli nim kur zapiał…Psy nie szczekały…bo i na kogoż ? Na sąsiada, który nie raz w ciągu dnia u nas bywał? A teraz wszedł tymi drzwiami do mojego domu z resztą sąsiadów. Drzwiami, które otwieraliśmy, aby ich ugościć….. i do tych drzwi mnie przybili… Abym patrzył, jak moją żonę tną piłą żywcem, córuchnę gwałcą, a na koniec obcinają jeszcze nierozwinięte piersi…..a ja przybity do tych drzwi wyłem z bezsilności patrząc na cierpienie moichukochanych”, Mieliśmy przyjąć 7 tyś. uchodźców z Afryki, a przyjęliśmy ponad 2 mln, tyle, że z Ukrainy. Czemu zachód o tym nie mówi ? Tam też jest bieda nawet większa jak w krajach Afrykańskich i wojna domowa. W czym są gorsi od migrantów muzułmańskich z południa ? Banderowska bomba cały czas tyka na naszym terytorium. Podobno, sprzątaczki -Ukrainki mają obowiązek składać raport o stanie majątku tam gdzie sprzątają -a sa to bogate domy i w razie czego Polak dostanie kopa i won z chałupy a Ukrainiec na gotowe — niezły mają wywiad —strach żyć . Mój znajomy z Przemyśla co się obraca wśród Ukraińców powiedział mi niedawno. Ukraińcy co tu już mieszkają oficjalnie mówią tak: „Przejmujemy wasz kraj własnie dostałem kartę Polaka choc nim nie jestem, po roku dostane obywatelstwo Polskie. i odłączę Podkarpacie i Lubelszczyznę aż po Kraków i przyłącze do Ukrainy. za 10 lat w Polsce będzie mieszkać 10 milionów Ukraińców. Niepokornych będziemy rzezać jak w 44 roku a potem przyjedzie USA i zrobi referendum jak w Kosowie i odzyskamy co nasze”. Strach się bać proszę państwa. Ukraińcy już wyciągają łapy po Przemyśl i Sanok. Ukraińcy nie zaprzestaną swojej agresji na Polskę. Najpierw będą tworzyć enklawy na terenie Przemyśla, Chełma i innych miast, potem przejmą władzę w tych miastach, by w końcu zapanować nad całymi obszarami Polski.
  W ten sposób przy naszej biernej postawie, nawet jeśli te obszary formalnie pozostaną na terenie RP, Polska nie będzie miała nad nimi władzy.
  W końcu, przy aplauzie ze strony Brukseli utworzone zostanie nowe Kosowo, które poprosi Ukrainę o przyjęcie w skład jej terytorium.
  Polacy są zbyt bierni i wycofani, nie potrafią wyłonić przywódców, którzy potrafiliby przeciwstawić się tej inwazji, wręcz przeciwnie, sami usilnie jej sprzyjają.
  Zatrważa także tendencja do osiedlania się Ukraińców na zachodzie Polski, co w kontekście ukraińskiej kolaboracji z hitlerowskimi Niemcami stanowi poważne zagrożenie powstaniem V kolumny, która w razie zagrożenia z zachodu z całą pewnością nie stanie po naszej stronie.
  Co z tego, że obronimy się przed islamską agresją jeśli otrzymamy od Ukraińców cios nożem w plecy, nie po raz pierwszy w historii, z której na skutek niezrozumiałej bierności i ignorancji nie jesteśmy w stanie wyciągnąć pozytywnych dla nas wniosków!
  PIS nie wpuści muzułmanów, nie dlatego by chronic Polaków, tylko po to by chronic -osiedlających sie w szybkim tempie- ” uchodźców” z Izraela. Pamiętajcie działania w Katarze to tylko wstęp do drugiej części Arabskiej Wiosny. Kiedy na stole pojawi się główne danie czyli Iran to miliony chazarów będą już w Polin a Sefardyjczyków w Katalonii. Zanim zaczniecie pisać, że jestem nawiedzonym oszołomem i przypominać mi, że w przeszłości się już myliłem to przeczytajcie ze zrozumieniem artykuł do którego link zamieściłem poniżej. Sprawa naprawdę jest poważna. „

 46. Od czasów Reagana nie mieliśmy tak propolskiego prezydenta USA. Polska wyrasta na najważniejszego amerykańskiego sojusznika w UE

 47. @duende godz. 1:36
  „Zazdroszczę wam głebokiej, nadwiślańskiej wiedzy oraz elokwencji. Inne nacje – to mogą jedynie buty wam pucować.”

  Niech będzie błogosławione łono, które cię nosiło i piersi które ssałeś, ty jedyny człowieku, który dopieszcza moje ego, używając wobec mnie pluralis maiestatis:)

 48. Och mam marzenie I have a dream…Aby się na polowanie z sokołami do Iraku udali ,,Smoleńscy Wazeliniarze”..żeby ich potem z niewoli wykupił Yared Kushner..i Putin z Żyrynowskim
  – zeby na Zachodzie Polski zamiast ukraińskich za ten…wykup powstawały osiedla żydowskie.
  -zeby Antoni został wreszcie obrzezany i wyleczył zatwardzenie.
  – żeby Kempa,Pawłowicz,Błaszczak zamieszkali w kibucu;
  – zeby Miller Leszek przetłumaczył Torę
  – Żeby Kukiz pietnaście razy po kolei zaśpiewał w Sejmie,,Marsz Toreadora”z Carmen.
  – żeby Paliknot bezustannie się spowiadał przed abepe Hoserem…albo Krzysztofem Charamsą.
  – zeby pan marszałek Kuchciński,..odziennie wyrzucał z Sejmu 1 posła.
  – pan Schetyna aby sie bezustannie zwycięsko usmiechał..
  a pan poseł Dudka wydudkał Borysa Godunowa..cara Prawa,
  -Król Móch..aby ujawnił dawne antyczne imię czyli Baal -Zebub
  -Berczyńskiemu aby z czasszki wyrosło śmigło Black -hawka.
  -Misiewicz aby 5 roków..obsługiwał moździerz…oczywiście ten do mielenia ziół i farmaceutyków.
  -A pani premier Szydło ciąąąągle powtarzała swoje ostatnie przemówienie z Oświecimia….ale nie to po wypadku ale z Obozu Zagłady.

 49. Stan ( oswiecimski cudzego umyslu )najbardziej (?) wyjatkowy nie usprawiedliwia robienia z geby cholewy – pisania i czytania ( he, he ) kompulsywnego
  – ” zeby Miller Leszek przetłumaczył Torę” ,
  Czy to mozliwe , ze Tam tez sa jakies zera??
  Czy to mozliwe , aby syn mogl przestac byc dumny z lona ktore go nosilo ?

  Z pow . Ja – tanią podróbką homo erectus ( w domysle azjatycka).
  Podróbki drozsze moga byc dalej dumne i napawac sie do woli
  Czytanie kompulsywne jako czestsze , bardziej niebezpieczne dla zdrowia psych.(trudniejsze do wyleczenia )

 50. Władze Francji usiłują zyskać sankcję Rady Bezpieczeństwa ONZ dla korpusu „sił antyterrorystycznych” jakie miałyby operować z jej wsparciem w strefie saharyjskiej.

  Francuska idea polega na tym, aby pięć afrykańskich państw: Mauretania, Burkina Faso, Mali, Niger i Czad, wydzieliło jednostki wojskowe, które w ramach jednego korpusu zajmą się zwalczaniem niepaństwowych organizacji zbrojnych, przede wszystkich dżihadystycznych, w ich regionie. Nie ma wątpliwości, że wiodącą rolę w takim sojuszu odgrywałby Paryż, tradycyjnie posiadający duże wpływy w państwach, które są dawnymi francuskimi koloniami. Obecnie władze Francji forsują na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych ideę specjalnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa w sprawie „sił antyterrorystycznych” w Sahelu. Dawałoby to ich dowództwu niezwykle silną legitymację do prowadzenia działań zbrojnych.
  http://kresy.pl/wydarzenia/trump-sabotuje-polityke-francji-sahelu/
  ==========

  Mamy szansę załapania się po raz kolejny, na tłumienie rozruchów we francuskich koloniach…..
  Co w zamian?

  Trump w kolejną awanturę pchać się nie chce, i chwała mu za to…..

 51. „Problem tkwi w tym, że Komisja Europejska nakłada nam konkrente kwoty imigrantów. Rozumiemy to jako ingerencję w nasze wewnętrzne sprawy” – nadmienił prezydent. Dodał także, że nikt nie może zapewnić, że po przyjęciu pierwszej puli imigrantów, nie będziemy musieli przygarnąć kolejnej.

  „Imigranci to przede wszystkim ludzie, którzy nie identyfikują się z czeskimi i europejskimi wzorcami kulturowymi” – zauważył Zeman.
  http://kresy.pl/wydarzenia/milos-zeman-sami-bedziemy-decydowac-tym-czy-wpuscimy-imigrantow/
  ===========

  Sensowny przywódca, dbający o dobrze zdefiniowany INTERES NARODOWY.
  Tylko podziwiać i naśladować….

 52. Kto wie czy Trump nie użyczy planów Guantanamo w celu wykorzystania przez Błaszczaka przy koncepcji obozowego skupienia imigrantów. Bo rezerwaty to patent na własne potrzeby kiedy imigranci z Europy spacyfikowali rdzenną ludność gorszego sortu.A potem sprowadzali dla wygody niewolników z Afryki choć wierzyli w Boga i miłość bliżniego.Tak sobie myślę dlaczego Trump pobożny nie czyni dobrych uczynków w celu zmycia hańby za ludobójstwo Indian,Afrykańczyków można mnożyć grzechy ochrzczonych jankesów.O napalmie w Wietnamie nie wspomnę.Chyba Duda upomni się o pamięć ofiar amerykanizacji świata.

 53. Nasuwa się jedno ciekawe pytanie – po co Amerykanie utrzymują za ciężkie pieniądze CIA, FBI, NSA i z 15 innych agencji szpiegowskich skoro nie potrafią one uchronić amerykańskiej demokracji? Może zamiast płacić setki miliardów na utrzymanie takich nierobów i niekompetentnych agentów lepiej zapłacić Putinowi kilka miliardów dolarów łapówki, żeby odwołał swoich hakerów i innych wyjątkowo skutecznych funkcjonariuszy? Taniej by wyszło.

  USA chcą uchodzić za jedyne światowe mocarstwo, które każdego potrafi rzucić na kolana a jak ktoś nie chce uklęknąć to potrafi zabić przywódcę a kraj obrócić w perzynę. A tu taki pasztet… Okazuje się, że wszystkim kieruje car Władimir Władimirowicz…
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/138898,putin-car-swiata
  =========

  DOKŁADNIE…..

 54. Lewica jak wiadomo lubi prowokacje (sikanie na znicze, blow job z figurą JP II), nie lubi tylko być z nich wynoszona. Walczy o szacunek dla prawa, ale nie widzi nic złego w jego łamaniu, gdy sama je łamie – nazywa to obywatelskim nieposłuszeństwem. Brzydząc się kadzeniem wielkim osobistościom, w razie potrzeby też potrafi odurzająco przykadzić, jak choćby Andrzej Celiński w liście do Kiszczaka:

  „Proszę też przyjąć szczere życzenia zdrowia, aby nie zabrakło sił dla pomyślnego dokończenia tego historycznego procesu zmian, którego jest Pan tak znakomitym uczestnikiem.”

  Niestety umiejętności kadzenia nigdy nie posiadł Zbigniew Herbert:

  „Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował socjalizm z ludzką twarzą. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem.”

 55. wiesiek59

  Szef drugiej kampanii wyborczej pana Husajna ( Obamy ) w 2012, Jim Messina, pomagal reakcjonistom angielskim ( ktorzy odbieraja emerytom zasilki na ogrzewanie mieszkan w zimie i darmowe posilki w szkolach dla biednych dzieci ) zdobyc wiecej wladzy dla okrutnej Theresy May w wyborach przed tygodniem.

 56. Polskie troski o nadmiar ukraińskich gastarbeiterów , deklarowanych w UE jako uchodźcy , jest chyba już nie potrzebna , po zniesieniu wiz dla Ukraińców w całej Unii . Dużo tej taniej siły roboczej do wyzyskiwania, to wam nie zostanie.
  Karawana pójdzie dalej i rżnąć żon wam już nie będą .

 57. Dlaczego imigrantami nie zajmuje się ONZ.Wszak to problem globalny nie dotyczy terytorium wyłącznie objętego prawem unijnym. Trump wygania terrorystów z terenów arabskich co przypomina zamiatanie śmieci na posesję sąsiada. Terroryzm z jankeskim udziałem należy rozwiązywać na arabskim gruncie czy w krajach islamskich.Nie jest tajemnicą ,że ONZ jest utrzymanką USA a bierność wobec problemu imigrantów dowodzi tego. Zatrzymać terroryzm i imigrację metodami jak z Katarem.Czyli szlaban dla krajów pochodzenia z opcją udzielenia czasowego schronienia dla imigrantów a potem powrotu do kraju pochodzenia lub innego miejsca jeżeli jest taka możliwość.Dać schronienie to nie zaraz asymilacja w celu osiedlenia. Za 100 mld dolarów od Arabii można rozwiązać problem,który zaskoczył brukselską biurokrację .Stać na zbrojenia NATO przeciwko Putinowi a nie stać chrześcijańską Unie na wsparcie bliżnich w potrzebie.Unia to szmata jak sugeruje Wolski.Tak sobie myślę,że imigranci gołymi rękami rozbroili NATO ponoć niezatapialne a ich desant to więcej niż w Normandii.I co im zrobicie jak nie wyjdą bez pomocy Błaszczaka i jego komisariatów.

 58. Saldo mortale
  15 czerwca o godz. 7:52

  „Mauro Rossi Pisze, ze wladze PRLu robily pogromy i mordowaly zydow po 1945 rku. MR sie calkiem zrosil”.

  Czeka cię chyba weryfikacja dyplomu ukończenia szkoły podstawowej, nie rozumiesz co czytasz. Pisałem o nagonce antysemickiej w 1968 roku prowadzone przez komunistyczne władze PRL. Otóż komunistyczne władze PRL przez nikogo w Polsce nie wybrane i narzucone z zewnątrz zrobiły pogrom na swój bolszewicki sposób. Część Zydów wywaliły na emigrację, a resztę kontrolowały przy pomocy Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów Polsce (TSKŻ) i Szymona Szurmieja.

  W TSKŻ od początku zagnieździły się stalinowskie złogi i tak jest do dziś, w kolejnym pokoleniu. Towarzystowo (istniejące od 1950 r.) przejęło dawne grunty gminy żydowskiej w Warszawie i kilka lat temu je sprzedało specyficznemu deweloperowi, o czym niżej. Wkrótce powstał tu wieżowiec Cosmopolitan, w nim dwa pietra miały być prznaczone dla Centrum Kultury Jidysz (CKJ). Tak tylko przewidywał lipny „biznesplan”, więc oczywiście teraz nie ma o tym mowy. CKJ wynajmuje od miasta lokal w innym miejscu (na Muranowie) za symboliczną złotówkę. Miasto musiało na to pójść pod groźbą oskarżeń o antsyemityzm. Wieżowiec Cosmopolitan (Twarda 2/4) niemal dotykający synagogi Nożyków już sobie od kilku lat stoi, więc TSKŻ idzie za ciosem równając z ziemią Teatr Żydowski do którego wcześniej nabyło sobie prawa od … American Jewish Joint Distribution Committee, wyrolowawszy warszawską gminę żydowską. Krótko mówiąc chce postawić obok drugi 150-metrowy budynek. Właścicielem budynu Cosmopolitan jest Spółka Tacit Investment, wchodząca w skład grupy kapitałowej kontrolowanej przez mających powiązania z Rosją Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group do której należy również znana w Polsce (afera paliwowa, Orlengate) spółka J&S Energy. No i tak to się kręci. Za chwilę w miejsce zburzonego Teatru Żydowskiego powstanie następny wieżowiec i TSKŻ znów zarobi (i z kimś się podzieli), a mówimy o milionach dolarów. Nawisem mówiąc TSKŻ liczy realnie kilkanaście przedsiębiorczych osób, choć na papierze wykazuje dużo wiecej.

 59. Saldo mortale
  14 czerwca o godz. 19:59

  „Jest maniakalnie antyeuropejski, ruralny w ciele i duchu, szczegolnie duchu …”.

  Europejskość nie polega na całowaniu w rękę brukselskich biurokratow wywądzcych się ze środowisk liberalno-neomarksistowskich i to w głębokim skłonie. Być może masz do tego genetyczne skłonności, ja nie mam. Brukselscy biurokraci są przejściowi jak szarańcza i za chwilę ich nie będzie. A życie toczyć się będzie dalej.

 60. Przeważnie najwięksi obrońcy demokracj,i nie mogą zaakceptować demokratycznych wyników. Ból d..y środowisk lewicowych. jest najlepszym dowodem na to, że Amerykanie dokonali dobrego wyboru

 61. folwarkPn

  „Nowym premierem Irlandii zostal (…) neoliberal Leo Varadkar.
  Irlandia bedzie slabsza, a ludzie beda zyli biedniej.”

  Przetrwają.
  Mieli już w historii traumatyczne doświadczenia z liberałami, które udało im się przetrwać. Na przykład tzw „Wielki Głód” do którego tragicznych skutków przyczyniła się polityka liberała Johna Russella, brytyjskiego premiera. Chodzi o dziadka Bertranda Russella.
  Wiecej wiary w Irlandczyków!

 62. Cwaniaki.Narcyza ,nieprzewidzialnego, trzeba chwalić aby pozostać na stanowisku.Narcyz potrzebuje chwalenia ,bo ani be ani me ,nie zna się na polityce.Dlatego naszego prezesa nie chwala ,bo jest kumaty w polityce ,a potrzebuje innego niż pochlebstwa wsparcia.NP wiary w bomby termobaryczne.

 63. w bozym ciele zdrowy duch …ruralny : )

 64. Obawiam się , że nawet gdyby Putinowi wybulić te miliardy , to przecierz nie na wiarę , tak jak Trump.
  Płacić będzie się podwójnie , raz Putinowi , a drugi raz służbom kontrolującym , czy dotrzymuje umowy .
  Co do skuteczności tych służb , to uważam drwinę za wpełni uzasadnioną , ale nie tracę nadzieji , że jeszcze się zrechabilutują , przynajmniej tam gdzie chodzi o konszachty ekipy Trumpa z Kremlem.
  Nie zapominajmy , że Flynn już wpadł.

 65. @dandy, @Mauro Rossi

  „ewica jak wiadomo lubi prowokacje (sikanie na znicze, blow job z figurą JP II”

  Znaczy twoje ziomy sikaja na znicze? Powiazanie ze Zbrodnia Smolenska i majac eupamietnic jej ofiary? Straszliwe zdziczenie. Chyba bym nie uwierzyl, ze twoi ziomale moga az tak potworne zdziczenie okazywac – ale skoro sam tak twierdzisz? Wyglada na to, ze ta twoja nacja jest jednak dosc wyjatkowa. Sikac na znicze? Ile w takim razie wart jest ten wasz wymiar sprawiedliwosci, skoro za takie barbarzynskie akty nikomu nawet zarzutow nie postawiono?

  Obrzydliwe bluznierstwo opisane przez ciebie a dotyczace postaci Papieza-Polaka – to tez brzmi potwornie. Ciezko byloby uwierzyc, gdyby to jakies antypolskie osrodki twierdzily. Ale skoro to ty sam tak twierdzisz… Wygdada na to, ze ta wasza nacja jest jednak calkiem wyjatkowa. Sikanie na znicze, bluzniercze zniewazanie postaci Papieza-Polaka… Chyba warto to przetlumaczyc i porozsylac na biurka redaktorow naczelnych, zeby mieli lepsze pojecie o Polsce i Polakach.

 66. @Mauro Rossi

  „W TSKŻ od początku”

  Dobra, dobra, katoliku, nie krec i nie zmieniaj tematu. Oskarzasz prezydenta, ktorego sobie twoje ziomy wtbraly – o udzial z zbrodniczym, bombowym zamachu na poprzedniego prezydenta. Oskarzasz o to samo szefa BOR-u i jego podwladnych (nie byl sam). Oskarzasz takze o zdrade stanu (bo wykonawcy to sluzby obcego mocarstwa). I o srawstwo kierownicze w masowym mordzie – 96 osob.

  Ciekawie to swiadczy o twoich rodakach. Znaczy wyborcach. W historii swiata jeszcze sie nie wydarzylo, zeby ludzie sami, z wlasnej woli wybrali sobie kogos takiego na glowe panstwa.

  A jeszcze ciekawiej swiadczy to o waszym obecnym wymarze sprawiedliwosci. Znaczy wiadomo, ze Komorowski z Janickim zorganizowali zamach – i nic? I prokuratura nawet zarzutow nie postawila? W sytuacji, w ktorej – jak twierdzisz – wiadomo, kto wydal zbrodnicze rozkzy, kto unkul zbrodniczy spisek? Twierdzisz, ze wasza prokuratura nie stawia zarzutow nawet ludziom, ktorzy dopuszczaja sie zdrady stanu i masowego mordu – takze na urzedujacym prezydencie?
  Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  A waszych wyborcow tak latwo omamic? Tacy malo rozgarnieci, ze w ogole sie nie zorientowali? Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

 67. @Mauro Rossi

  „Europejskość nie polega na całowaniu w rękę brukselskich biurokratow ”

  Katoliku,

  przeciez podobno ten twoj kraj to „platnik netto”. Znaczy dokladacie do tego calego interesu. A w takim razie na kiego fuja do tej zlej i niedobrej Unii w ogole nalezec? Jak nie pasi to …a wypad! Nikt ciebie i twoich ziomow w tej Unii ..a na lancuchu nie trzyma.

  Niebezpiecznie zreszta pozwolic, alby w Unii panoszylo sie panstwo czlonkowskie, ktorego eks-prezydent ma za uszami (zgodnie z tym co twierdzisz) tak okropne uczynki, ze krew sie w zylach scina.

  W poprzednich wypowiedziach oskarzyles prezydenta, ktorego sobie twoje ziomy wtbraly – o udzial z zbrodniczym, bombowym zamachu na poprzedniego prezydenta. Oskarzasz o to samo szefa BOR-u i jego podwladnych (nie byl sam). Oskarzasz takze o zdrade stanu (bo wykonawcy to sluzby obcego mocarstwa). I o srawstwo kierownicze w masowym mordzie – 96 osob.

  Ciekawie to swiadczy o twoich rodakach. Znaczy wyborcach. W historii swiata jeszcze sie nie wydarzylo, zeby ludzie sami, z wlasnej woli wybrali sobie kogos takiego na glowe panstwa.

  A jeszcze ciekawiej swiadczy to o waszym obecnym wymarze sprawiedliwosci. Znaczy wiadomo, ze Komorowski z Janickim zorganizowali zamach – i nic? I prokuratura nawet zarzutow nie postawila? W sytuacji, w ktorej – jak twierdzisz – wiadomo, kto wydal zbrodnicze rozkzy, kto unkul zbrodniczy spisek? Twierdzisz, ze wasza prokuratura nie stawia zarzutow nawet ludziom, ktorzy dopuszczaja sie zdrady stanu i masowego mordu – takze na urzedujacym prezydencie?
  Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  A waszych wyborcow tak latwo omamic? Tacy malo rozgarnieci, ze w ogole sie nie zorientowali? Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  No dobra, ja do swoich zajec – a ty sprobuj mnie podkablowac do tej waszej „moderacji”.

 68. @Zakalec

  „to przecierz”

  … i to jest poziom volksvagendojcza.

 69. Nie wiem skąd ta histeria, Fine Gael jest u władzy w Irlandi od 2011 roku i od tego czasu kartofle w Irlandi co roku obradzały i żadnej klęski nie było.
  Musi być, że nasi katolicy jako Prawa Ręka Pana Boga na tym swiecie, zaraz po Putinie, oczekują Kary Bożej za to , że bluźnierczy Irlandczycy na premiera wybrali pedała Varadkar.

 70. „Nie wiem skąd ta histeria”

  Jaka histeria? Przecież komentarz tchnie optymizmem.

 71. Postsowiecka „ochronka” przyzwoitości uczy .
  Jest nadzieja ?

 72. lubat,

  Wszystko wypadłoby jeszcze lepiej, gdybyś wcześniej poczytał, co oznacza pluralis maiestatis. Mniej googla, więcej literatury… po czym zapewniam, wątpliwości typu nosism czy też pluralis comradees, same znikną.

  Satysfakcja z pieszczot może być, owszem, przeogromna, pod warunkiem, że instrumenta dopieszczające są dokładnie tymi, które przed oraz w trakcie trwania pieszczot sobie wyimaginowaliśmy 😎

 73. Czyż to nie Duda dał przykład jak się publicznie podlizywać Kaczyńskiemu

  Ja już nie mam siły do czytania tych pisowskich okropieństw, zimna zgroza

 74. A kto powiedział , że ONZ nie zajmuje się uchodźcami . ONZ ma nawet Wysikiego Komisarza od uchodźców , ale ONZ nie jest niestety rządem międzynarodowym i tam gdzie chodzi o uchodźców , tak jak we wszystkich innych sprawach, jest zależny od dobrej , albo złej woli swoich członków i ich interesów.
  Nie tracę nadzieji , że wraz z przejęciem miejsca w Radzie Bezpieczeństwa przez Polskę , tutaj dużo się poprawi .

 75. Bar Norte
  15 czerwca o godz. 14:13

  Zwolennik lewicowy Sandersa strzelał wczoraj do polityków republikańskich, jednego postrzelił innych wystraszył.

  Jak pisze Kłopotowski (na portalu SDP) „W Nowym Jorku trwa debata, czy można zabić Donalda Trumpa”.

  W Polsce taka debata też się odbywa, także w teatrze („Klątwa”) i chodzi o zabicie Kaczyńskiego. Cyba nadal inspiruje.

 76. Mauro Rossi

  „Zwolennik lewicowy Sandersa strzelał wczoraj do polityków republikańskich, jednego postrzelił innych wystraszył.”

  Bernie się odciął i potępil zamach określając do jako „nikczemny”.

  Faktycznie na podstawie lektury prasy można sadzić, że polityczna atmosfera w Stanach jest napieta.
  Ale jak to wygląda naprawdę trudno mi ocenić.

 77. Strzelanie na Prezydenta to jest jedna z popularnych opcji politycznych w Ameryce.
  Jednym z głównych przyczyn braku poczucia bezpieczeństwa w amerykańskim społeczeństwie, jest niedozbrojenie tego społeczeństwa. Gdyby każdy amerykański obywatel prowadził przy sobie na widocznym miejscu broń palna , przestępcy trzy razy by się zastanowili, zanim przystąpiliby do swoich przestępczych czynności.
  Prawo amerykański wciąż jeszcze w niemoralny sposób ogranicza prawo do samoobrony, które tylko wtedy może być skuteczne , kiedy najpierw się strzela , a potem pyta. Wszystko inne to uprzywilejowanie przestępczości.
  Wraz z naprawą składu Sądu Najwyższego można także liczyć tutaj na właściwe reformy .
  Bazooka powinna być integralną częścią każdego amerykańskiego gospodarstwa domowego, tak jak pralka , albo lodówka.
  W ten sposób można załatwić wiele światowych problemów. Kiedy jedni zapijają się na śmierć , drudzy sami się wystrzelają .

 78. Dlaczego lewica tak bardzo nie lubi Trumpa?

 79. Mauro Rossi
  15 czerwca o godz. 13:21
  PRLowskie wladze przez nikogo nie wybrane, popierane przez 2 mln czlonkow partii i wielu pracownikow budzetowki oraz samej partii plus TW. Mauro Rossi rosi same niedorzecznosci. Po dzien dzisiejszy jest wielu stesknionych za Gierkiem, Jaruzelskim etc..
  Rossi rosi pisowym stylem wycierajac sabie twarz zydami.

 80. MR brakuje pojecia o UE PE etc.. jesli polska gwiazda w Brukseli jest JKM, ludzi Kukiza i PiSu nie wspominam, to MR moze byc politycznym sprawozdawca w przedsiebiorstwie recyklingu dobr wszelakich oprocz Ratio.

 81. SŁOWIANIN STANISŁAW
  15 czerwca o godz. 13:19
  a UNHCR?????????????????????????????????????????????

 82. ozzy
  15 czerwca o godz. 13:55

  w bozym ciele zdrowy duch …ruralny : )
  Pewnie masz racje……………………………

 83. Mauro Rossi
  15 czerwca o godz. 13:32

  Europejskość nie polega na całowaniu w rękę brukselskich biurokratow .

  Brukselscy biurokraci są przejściowi jak

  s z a r a ń c z a .

  Takiej mowy uzywali nazisci miedzy 33-45.

 84. wiesiek59
  15 czerwca o godz. 12:02
  Nie wie, ze probklem tkwi w tym, ze Polska podpisala umowe, z ktorej sie nie wywiazuje, bo rzad polski chce uniknac Zaglady……..Jeden Minister, ktory zgubil ster i premiera z polskiego proscenium…..

 85. Piez
  15 czerwca o godz. 9:51
  Zwariowal……bez komentarza z powodu braku lekarstw.

 86. Mauro Rossi

  „W Polsce taka debata też się odbywa, także w teatrze („Klątwa”) i chodzi o zabicie Kaczyńskiego. Cyba nadal inspiruje.”

  Znaczy u was w Polsce nawoluje sie do zamordowania Jaroslawa Kaczynskiego? Publicznie, w teatrze? To twoi rodacy nawoluja do zamordowania Jaroslawa Kaczynskiego? Polacy? Polscy aktorzy? A wasz ararat scigania nic? Nikomu zarzutow nie stawia za publiczne nawolywanie do zbrodni? A twoi rodacy, Polacy – kupuja bilety za dobre pieniadze, zeby tego nawolywania sluchac?

  Straszne rzeczy opowiadasz o swoich rodakach, Rossi. O Polakach. Juz wczesniej oskarzyles skarzyles prezydenta, ktorego sobie twoje ziomy wybraly – o udzial z zbrodniczym, bombowym zamachu na poprzedniego prezydenta. Oskarzasz o to samo szefa BOR-u i jego podwladnych (nie byl sam). Oskarzasz takze o zdrade stanu (bo wykonawcy to sluzby obcego mocarstwa). I o srawstwo kierownicze w masowym mordzie – 96 osob.

  Ciekawie to swiadczy o twoich rodakach. Znaczy wyborcach. W historii swiata jeszcze sie nie wydarzylo, zeby ludzie sami, z wlasnej woli wybrali sobie kogos takiego na glowe panstwa.

  A jeszcze ciekawiej swiadczy to o waszym obecnym wymarze sprawiedliwosci. Znaczy wiadomo, ze Komorowski z Janickim zorganizowali zamach – i nic? I prokuratura nawet zarzutow nie postawila? W sytuacji, w ktorej – jak twierdzisz – wiadomo, kto wydal zbrodnicze rozkzy, kto unkul zbrodniczy spisek? Twierdzisz, ze wasza prokuratura nie stawia zarzutow nawet ludziom, ktorzy dopuszczaja sie zdrady stanu i masowego mordu – takze na urzedujacym prezydencie?
  Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  A waszych wyborcow tak latwo omamic? Tacy malo rozgarnieci, ze w ogole sie nie zorientowali? Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  No dobra, ja do swoich zajec – a ty sprobuj mnie podkablowac do tej waszej „moderacji”.

 87. KL to też dzieło niemieckich katolików w politycznym wymiarze.Bo głosowali za nazizmem jak dziś za IV RP. Tak sobie myślę,że religię po czynach ich wyznawców poznacie.

 88. @dandy

  „Niestety umiejętności kadzenia nigdy nie posiadł Zbigniew Herbert:
  „Michnik jest manipulatorem.”

  Herbert jezdzil sobie po swiecie z paszportem wydanym przez wladze PRL, jego ksiazki ukazywaly sie w PRL w ogromnych nakladach, m in reportaze z roznych zachodnich krajow, gdzie sobie przebywal na komunistycznym paszporcie – kiedy Michnik siedzial w wiezieniu i odsiadywal kolejne wyroki.

  Zarliwym antykomunista najlatwiej bylo zostac po 89-tym roku, jak juz bylo wiadomo, ze nowy wiatr nie tylko zawial – ale ustalil sie na dobre.

 89. @Slowianin

  „KL to też dzieło niemieckich katolików”

  Po pierwsze nie tylko niemieckich („Austriacy” to ponoc podobna nacja, a jeszcze Wegrzy, Litwini etc). Po drugie – czemu tylko niemieckich „katolikow”? A protestanci to pies?

 90. @Saldo mortale

  „Takiej mowy uzywali nazisci miedzy 33-45.”

  Tylko ze rajchsdojcze mysla glowami. Jeszcze pamietaja, jak im sie Drezno fajczylo. Nie chca powtorki z rozrywki. Od rajchsdojcza takie teksty to uslyszysz ewentualnie po czwartym piwie. Albo w ogole.

  Co innego folksdojczery, szmalcowniki, szaulisy i cala zafa..strygowana halastra, ktora nigdy kary za swoje zbrodnie nie poniosla – a dorobila sie w latach 1939 – 1945 jag nigdy. Mogla mordowac, rabowac i grabic bez przeszkod. Zlote zniwa.

  Nic dziwnego, ze rajchsdojcze udaja ludzi cywilizowanych. A folksdojczery i szmalcowniki otwarcie i bez zenady siegaja po slownictwo swoich nauczycieli.

 91. radzilowJedwabne
  15 czerwca o godz. 15:52

  Mauro Rossi nie pojmuje figuratywnego sensu teatralnych dialogow, monologu, oprocz wlasnego nie slyszy……

 92. radzilowJedwabne
  15 czerwca o godz. 16:04
  nasi niby interlokutorzy sa niezwykle niedouczeni…..

 93. Też nie znaczy tylko.Tak sobie myślę o politycznych jołopach. A pies jakiej rasy ? Bo to sęk.

 94. Skoro miesięcznica to religijna liturgia to znaczy ,że Bóg decydował o locie do Smoleńska.Jak sugeruje Hoser.Tak sobie myślę,że w Smoleńsku widać rękę Boga a nie Putina.

 95. Ale se kadzą , douczeni.

 96. Batiuszka Putin rozmawia ze SWOIM ludem
  i niech mi tu jeszcze ktoś powie,
  że Rosja nie jest postepowa społecznie ?

 97. Saldo mortale
  15 czerwca o godz. 15:34

  Ochłoń, w konfabulacjach też musi być jakaś logika.

  Rządy wybrano nam w 1943 w Teheranie, potem Jałcie i Poczdamie.
  Więc nie były to rządy niesamodzielne, tylko narzucone przez największe potęgi.
  Polska była uznawana jako podmiot prawa międzynarodowego, przez wszystkie kraje świata.

  Współczesne wytyczne IPN mówią co prawda w innej tonacji, przekłamując gdzie się da, ale nie przesadzaj z wiarą w te bzdety.

  Rządy i ich formę wyznaczają mocarstwa, w zależności od własnych interesów.\
  A nie jacyś tubylcy….

 98. Tarantino…można się wiele nauczyć z tych wpisów..!!

 99. Wypowiedź Szydło
  ”Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”
  jest absolutnie bez sensu w stosunku do władz polskich tego czasu, bowiem takie nie istniały , sens natomiast jest w stosunku do władz Niemiec , bowiem one aresztując tych ludzi w swoim zamyśle chroniły bezpieczeństwo swych obywateli.
  PiS w swej propagandzie pokazuje uchodźców jako ludzi zagrażających Polakom co doskonale pasuje do ówczesnego widzenia problemu przez władze faszystowskich Niemiec.

 100. Autor blogu doradza Dudzie powtórkę laurki dla Kaczyńskiego na powitanie amerykańskiego prezydenta i puentuje: „To powinno zadowolić nawet Trumpa.” Rada zupełnie zbyteczna. Donald Twitter Trump sam się potrafi najlepiej zadowolić:

  „Jestem Ernestem Hemingwayem sto czterdziestu znaków.”

 101. Duńska poczta państwowa Postnord wstrzymała w poniedziałek i wtorek dostawę listów i przesyłek do dzielnicy Vollsmose w Odense. Powód? Listonosze nie czuli się tam bezpiecznie, ponieważ w przeszłości otrzymywali pogróżki od mieszkańców w tej okolicy.
  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/306159945-Dania-Listonosze-w-Odense-bali-sie-dostarczac-listy.html#ap-1
  ================

  Szanowni…..
  Powyższy proces jest nie do uniknięcia, przy powstaniu gett etnicznych i chronicznego bezrobocia.
  Politycy mogą mieć złudzenia, praktyka ich nie pozostawia.

 102. wiesiek

  „Rządy i ich formę wyznaczają mocarstwa”

  Zgadza sie, katoliku. Na przyklad wielkie mocarstwa wyznaczaja rzady w Szwecji, w Danii, w Finlandii, w Norwegii, w Holandii, w Belgii, w Autsralii, w Nowej Zelandii. Dlaczego na Wegrzech rzadzi Orban? Bo wielkie mocarstwa wyznaczyly. Dlaczego w Szwecji rzadzil Tage Erlander a po nim Palme? Oczywiscie nie z woli wyborcow tylko z woli wielkich mocarstw.

  Aczkolwiek wczesnie pier.. sorry, wczesniej twierdziles, ze wszystko, co widzimy jest wypadkowa knowan Sorosa i Rotszylda. Kto zatem tak na prawde za sznurki pociaga – Soros z Rotszyldem czy wielkie mocarstwa? Na poczatek Wiesiek musil chyba uzgodnic przekaz z Wieskiem.

 103. Do wzrostu popularności przyczyniły się również kryzys bankowy i liczne aresztowania islandzkich bankierów, słynne Panama Papers, których skutkiem była dymisja premiera – oczywiście za sprawą jednodniowej demonstracji mieszkańców z wspomnianym już użyciem narzędzi kuchennych oraz serialowa wersja „Gry o Tron” Martina.
  W tym roku, wedle szacunków Islandię odwiedzi 2,5 mln turystów, głównie z USA (lot z Bostonu trwa 5 godzin) oraz z Chin.
  Jeśli o Rosji mówi się, że to stan umysłu, Islandia to stan ducha, wolnego ducha.
  http://www.rp.pl/Swiat/170619450-Islandia-stan-wolnego-ducha.html#ap-1
  ===========

  Może…..taki wzorzec?

 104. @Wiesiek

  „poczta”

  Katoliku,

  juz poczta nie jest „wstrzymana”.

  „Onsdag bliver der atter delt breve ud i Vollsmose, efter chikane fik postbude til at holde sig væk.
  Odenses borgmester, Peter Rahbæk Juel (S), er tilfreds med det møde, som han onsdag morgen har holdt med PostNord og Fyns Politi om postuddelingen i bydelen Vollsmose.”

  Ciekawe, czemu te twoje ziomy tak sie pchaja do Danii. Jeden przez drugiego. Nie wiedza, ze tam jest zle i niedobrze czy jak?

  „Dwa lata temu Polskę obiegła wieść o grupie Polaków, która została oskarżona o to, ze psuje duński rynek pracy. Dlaczego? Zgodzili się bowiem pracować przy układaniu chodników za wynagrodzenie wynoszące, w przeliczeniu na złotówki, 72 zł za godzinę. Już wtedy mówiono, że dla Duńczyka jest to kwota ośmieszająca, bo nie da się za nią wyżyć.”

  http://superbiz.se.pl/prawo-przedsiebiorcy/pensje-w-danii-ile-polacy-zarabiaja-w-danii_612580.html

 105. @Wiesiek

  „liczne aresztowania islandzkich bankierów, ”

  No wlasnie, katoliku, W tym twoim kraju jeden bank bankrutuje po drugim. Juz od groma SKOK-ow zbanczylo. Ktos za to pojdzie siedziec? Pewnie nie, bo na mur beton wszystkiemu winien Szechter. I Rotszyld z Sorosem.

 106. radzilowJedwabne
  15 czerwca o godz. 18:08

  Panie Chazar, czy inny Izraelita…..
  Proszę mnie nie obrażać publicznie.
  Nie życzę sobie być wyzywanym od „katolików”.
  To uwłacza mi w stopniu dotkliwym.

  Dyskusja wymaga szacunku dla interlokutora.
  I wyklucza stosowanie insynuacji i inwektyw.
  Oczywiście, jeżeli chce się ją prowadzić z ludźmi inteligentnymi….

 107. Dlaczego pracownicy putinowskiej „ochronki” podszywający sie za syjonistów , zwracają się do swoich kontrachentów per:”katoliku”.
  Czyżby chodziło tu o popularną w Rosji dyskryminację chrześcijan obrządku łacińskiego ?

 108. @Wiesiek

  „To uwłacza mi ”

  Ze jak?

  Uwlaczac moze wyraz powszechnie uznawany za obrazliwy.

  Gdybym (co nie daj Boze) zwracal sie do Wieska uzywajac dajmy na to zwrotu „durniu”, „gamoniu”, „baranie” – moglby uznac, ze mu uwlacza.

  Nikt natomast nigdy nie twierdzil, ze okreslenie „katolik” ma wydzwiek obrazliwy czy pejoratywny. Miazdzaca wiekszosc mieszkancow Polski i cala wlasciwie klasa polityczna obnosi sie dumnie ze swoim wyznaniem rzymsko-katolickim i na kazdym kroku podkresla katlicki rodowod i swiatopoglad.

  Obawiam sie, ze nawet najbardziej wnikliwy prokurator nie bylby w stanie doszukac sie czegokolwiek obrazliwego w w/w zwrocie.

 109. Prez. Duda —- przypomina mi sposob mowienia jak Zdzislaw Maklakiewicz w „Rejsie”
  ________________________________________________________
  https://www.youtube.com/watch?v=wyz2o3pcMhM

 110. Szlachetni i zacni Polacy oburzaja sie na zlych i niedobrych syjonistow, ktorzy przyjeli zaledwie dzieiatki tysiecy „uchodzcow” a nie na przyklad pare milionow:

  „Ponad 30 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki manifestowało w Tel Awiwie, domagając się od izraelskich władz prawa do pracy, lepszych warunków życia i lepszego traktowania – poinformowała agencja AFP, powołując się na policję.”
  „migranci z Afryki, którzy ubiegają się w Izraelu o azyl, zebrali się na placu Icchaka Rabina w centrum miasta. Protestowali przeciwko odmowie przyznania im przez władze statusu uchodźców i ”
  „Wielotysięczna manifestacja imigrantów z Afryki

  5 sty 14 16:06 PAP Skomentuj 0 4
  Wielotysięczna manifestacja imigrantów z Afryki
  Wielotysięczna manifestacja imigrantów z Afryki
  Ponad 30 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki manifestowało w Tel Awiwie, domagając się od izraelskich władz prawa do pracy, lepszych warunków życia i lepszego traktowania – poinformowała agencja AFP, powołując się na policję.
  0
  ‹ wróć
  Według Associated Press, która również powołuje się na źródła policyjne, w Tel Awiwie protestowało 10 tys. ludzi.

  REKLAMA

  Imigranci z Afryki, którzy ubiegają się w Izraelu o azyl, zebrali się na placu Icchaka Rabina w centrum miasta. Protestowali przeciwko odmowie przyznania im przez władze statusu uchodźców i przeciwko zamiarowi umieszczenia setek z nich w ośrodkach, gdzie będą mieli ograniczoną swobodę poruszania się.

  „Wszyscy jesteśmy uchodźcami! +Tak+ dla wolności, +nie+ dla więzienia” – skandowali w języku angielskim, wymachując etiopskimi i erytrejskimi flagami. Imigranci ogłosili jednocześnie trzydniowy strajk w miejscach swego aktualnego zatrudnienia, w tym zwłaszcza w gastronomii i hotelarstwie.

  W ostatnich latach dziesiątki tysięcy Afrykańczyków, głównie z Sudanu i Erytrei, przybyło do Izraela, uciekając przed represjami i w poszukiwaniu lepszego życia i pracy.

  „Uciekliśmy przed prześladowaniami, dyktaturami, wojnami domowymi i ludobójstwem. Izraelski rząd musi zająć się naszymi prośbami o azyl ”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielotysieczna-manifestacja-imigrantow-z-afryki/ywlh2

  Jednej rzeczy nie rozumiem. Przeciez w Izra… pardon, na „dawno zagrabionych ziemiach Palestyny” ((c) Muszynianka & MR) panuje apartheid, rasizm, nazim, szowinizm i w ogole jest zle i niedobrze. A nawet jeszcze gorzej. Dlaczego zatem „dziesiatki tysiecy” „uchodzcow” wtranzala sie wlasnie do tego zlego i niedobrego Izraela – a nie do jakiegos arabskiego raju, np Egiptu?

  A moze jakis katolik zechce wyjasnic, dlaczego „zraelski rząd musi zająć się
  … prośbami o azyl „” – a polski jakos nie musi?

 111. Najlepsze kawalki z „Rejsu” – dodam jeszcze Himilisbach
  ___________________
  https://www.youtube.com/watch?v=bZB8FeEnn9I

 112. Lewica lubi nie tylko prowokacje, takie jak sikanie na znicze czy blow job z figurą JP II, uwielbia też oczerniać swoich przeciwników politycznych i urządzać na nich nagonki. Na własnej skórze doświadcza tego od wczoraj premier Beata Szydło, która na uroczystości w Auschwitz powiedziała między innymi:

  „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba uczynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”.

  Strażnicy poprawności politycznej natychmiast zrobili z tego aluzję do sporu o imigrantów i oskarżyli pania premier o uprawianie polityki w miejscu symbolizującym Holocaust. Anti-Defamation League jeszcze się do tego nie odniosła, zareagowało natomiast Forum Żydów Polskich:

  „Wypowiedź Beaty Szydło jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!”

  Według FŻP nagonka na panią premier opiera się na zmanipulowanym sensie jej wypowiedzi i jest przykładem na to, jak polityczna nienawiść „odbiera ludziom przyzwoitość”.

 113. @Zakalec

  „kontrachentów ” „„to przecierz”

  Jak to-to ukonczylo czwarta klase szkoly podstawowej?

 114. @dandy, @Mauro Rossi
  „ewica jak wiadomo lubi prowokacje (sikanie na znicze, blow job z figurą JP II”

  Znaczy twoje ziomy sikaja na znicze? Powiazanie ze Zbrodnia Smolenska i majac eupamietnic jej ofiary? Straszliwe zdziczenie. Chyba bym nie uwierzyl, ze twoi ziomale moga az tak potworne zdziczenie okazywac – ale skoro sam tak twierdzisz? Wyglada na to, ze ta twoja nacja jest jednak dosc wyjatkowa. Sikac na znicze? Ile w takim razie wart jest ten wasz wymiar sprawiedliwosci, skoro za takie barbarzynskie akty nikomu nawet zarzutow nie postawiono?

  Obrzydliwe bluznierstwo opisane przez ciebie a dotyczace postaci Papieza-Polaka – to tez brzmi potwornie. Ciezko byloby uwierzyc, gdyby to jakies antypolskie osrodki twierdzily. Ale skoro to ty sam tak twierdzisz… Wygdada na to, ze ta wasza nacja jest jednak calkiem wyjatkowa. Sikanie na znicze, bluzniercze zniewazanie postaci Papieza-Polaka… Chyba warto to przetlumaczyc i porozsylac na biurka redaktorow naczelnych, zeby mieli lepsze pojecie o Polsce i Polakach.

 115. radzilowJedwabne
  15 czerwca o godz. 18:03

  Rządy krajów dawnego I świata wyznaczają w dużej mierze wyborcy.
  Ingerencji w rządy i ich skład w świecie III można wymieniać setkami.
  Ale nawet w tzw. I swiecie, odstrzeliwano niewygodnych polityków, bądź zmuszano za pomocą szantażu, czy za pomocą przecieków, do ustąpienia.
  Ostatnie przykłady to Grecja i Włochy.

  Wola wyborców gra coraz mniejszą rolę.
  Wola właścicieli mediów, coraz większą.
  Rządy niewielu krajów świata odzwierciedlają ostatnio cele wyborców.
  Częściej, sponsorów czy lobbystów.
  Politycy i dziennikarze zbliżają się do poziomu panienek lekkich obyczajów.
  Wynajęcie zależy jedynie od ceny…..

 116. Bywalec 2
  -„Amerykańskie Biuro Statystyk Kryminalnych (BJS) podaje, że posiadanie broni zapobiega dziennie 550 gwałtom, 1100 morderstwom i 5200 innym brutalnym przestępstwom. Z dostępnych badań socjologicznych wynika, że 60 proc. ankietowanych skazanych przestępców przyznaje, że rezygnuje z popełnienia zbrodni, jeśli wie, że ofiara jest uzbrojona, a 40 proc. wycofuje się, jeśli jedynie podejrzewa, że ofiara może mieć broń. Pośrednio o odstraszającej roli broni może świadczyć szczegółowe porównanie statystyk dotyczących włamań w USA i w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach 59 proc. włamań to tzw. gorące wejścia, czyli popełniane w momencie, kiedy ktoś z domowników jest obecny w mieszkaniu. W USA – gdzie szanse na spotkanie uzbrojonego właściciela mieszkania lub domu są dużo wyższe – tego typu włamania to jedynie 13 proc. W latach 60. ubiegłego wieku członkowie jednej z nowojorskich grup walczących o wprowadzenie zakazu dostępu do broni przekonali się na własnej skórze o fałszywości powtarzanego przez siebie hasła. Drukowali nalepki z napisem „W tym domu nie ma broni” i naklejali na drzwiach swoich domów. Efekt był taki, że około 90 proc. mieszkań, na których drzwiach widniał taki napis, zostało okradzionych. Nic dziwnego, że organizacja szybko straciła sympatyków i przestała istnieć.”

  To z portalu „dziennik.pl”

 117. „Ostatnie przykłady to Grecja i Włochy.”

  Znaczy odstrzelono? Bunga-bunga-Berlusconi? Romano Prodi? Andreotti? Ktorego odstrzelono? Kto odstrzelil? Soros czy Rotszyld? A moze Cukierman?

  „Wola wyborców gra coraz mniejszą rolę.
  Wola właścicieli mediów, coraz większą.”

  Zgadza sie, to sie u was chyba nazywa „przemoc medialna”.

  Gdyby nie zle i niedobre media, to na pewno Francuzi wybraliby Mirie Le Pen.

  Ale media brutalna przemoca zmusily Francuzow do glosowania nie tak, jak chcieli, za kazdym wyborca stal czlowiek od Sorosa z odbezpieczonym pistoletem i zmuszal do glosowania na Macrona.

  „Rządy niewielu krajów świata odzwierciedlają ostatnio cele wyborców.
  Częściej, sponsorów czy lobbystów.”

  Zgadza sie. A najdziwniejsze – ze te twoje ziomy pchaja sie na potege do zlych i niedobrych krajoiw rzadzonych przez podlych lobbystow, demolowanych przez muzulmanskie komanda, deprawowanych przez pleniacy sie gender i strefy szariatu.

 118. „— Nie tylko moim zdaniem z pewnością by zainteresował /filmem Stona/, ponieważ skala nagonki i stopień demonizacji Władimira Putina są tak wielkie, że w zasadzie cała propaganda stara się wykreować go na główny „szwarccharakter” XXI wieku. Z tego względu z całą pewnością budziłoby to zainteresowanie. Jednak, moim zdaniem, przy obecnym układzie politycznym żadna stacja telewizyjna nie pokusi się, żeby coś takiego pokazać, ponieważ tego typu materiał zburzyłby starannie budowany wizerunek osoby demonicznej, o jakiś skrajnych poglądach, które nijak się mają do rzeczywistości. Władimir Putin, jeśli mu się przyjrzeć, nie jest ani politykiem skrajnym, ani szczególnie radykalnym. Przeciwnie, jest politykiem umiarkowanym i przewidywalnym. Z tego względu uważam, że długo będziemy musieli czekać, żeby ten film ukazał się w mediach głównego nurtu.”

 119. Lewica do tego stopnia uwielbia prowokacje fizjologiczno-erotyczne i oczernianie przeciwników politycznych, że aż popada w sprzecznośc z samą sobą. FŻP zdemaskowało oszerstwo rzucone na Beatę Szydło. Ale to nie wszystko, istnieje bowiem jeszcze jedna okoliczność, w świetle której panią premier i FŻP można oskarżyć co najwyżej o pagiat. Splagiatowani przez Beatę B. i FŻB zostali Andrzej Duda i Szewach Weiss, którzy w zeszłym roku wypowiedzieli w Auschwitz następujące słowa:

  Andrzej Duda: „Dla mnie jako Prezydenta RP, ale i dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, aby chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli, dla władz to najwyższy obowiązek.”

  Szewach Weiss: „To najważniejsze zdanie tej przemowy. Nie pamiętam takiego zdania z ust lidera Polski.”

  Brzmi znajomo, nieprawdaż? Ale w zeszłym roku lewica nie miała do tych słów zastrzeżeń. Czy dlatego, że znacznie łatwiej jest skopać kobietę niż dwóch facetów? Wygląda na to, że właśnie dlatego.

 120. radzilowJedwabne
  15 czerwca o godz. 15:56

  „Herbert jezdzil sobie po swiecie z paszportem wydanym przez wladze PRL … kiedy Michnik siedzial w wiezieniu i odsiadywal kolejne wyroki”.

  Nie chrzań Radziu, Michnik w 1976 roku jak już gdzieś siedział to na plaży w Saint-Tropez z Barbarą Toruńczyk, która wyemigrowała wcześniej, po marcu 1968. Michnik tak zabalował na paszporcie, które mu gierkowskie władze PRL uprzejmie wydały, że przegapił założenie KOR w 1976 roku. 🙂 Tak więc ― wbrew temu co niektórzy sądzą ― Michnik nie jest założycielem, a jedynie członkiem KOR. Podobnie zresztą jak Kuroń, którego akurat wzięto do wojska, kiedy powstawał KOR. A dlatego do wojska, bo Kuroń wojska nie lubił. 🙂 I tym sposobem tak się jakoś porobiło, że KOR założyła pisowska prawica, czyli Naimski z Macierewiczem.

 121. maciek.g
  15 czerwca o godz. 17:20

  Wypowiedź Szydło ”Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”
  ” … jest absolutnie bez sensu w stosunku do władz polskich tego czasu, bowiem takie nie istniały”.

  Czytaj ze zroumieniem, choćby na poziomie szkoły średniej. Większoć zabitych w Auschwitz to obywatale polscy żydowskiego pochodzenia, ale także obywtele wielu innych państw. Gdyby te państwa, łącznie z Polską, zapewniły im (oraz sobie) bezpieczeństwo, a wystarczyło odpowiednio wcześnie przeciwstawić się Niemcom, to by do tego nie doszło. Piłsudzki we wczesnych latach 30. proponowal Francji prewnecyjne uderzenie na Niemcy, wóczas słabe militarnie. Francja nie chciała, a później to już rząd w Vichy „musiał” Niemcom pomagać w wysyłce Żydów do Auschwitz.

  Władze polskie w czasie wojny, wbrew temu co piszesz, oczywiście istniały ― emigracyjne (w Polsce była Delegatura Rządu), i to one wysłały na Zachód Karskiego, który przed wyjazdem dwukrotnie był w wrszawskim getcie. Wcześniej do Auschwitz dobrowolnie udał się rtm. Pilecki, a po ucieczce stamtąd sporządził dla władz podziemnych raport z tego co widział. Działała też Żegota, to kryptonim konspiracyjny Rady Pomocy Żydom, organu polskiego rządu na uchodźstwie. W dobrych licach młodzież to oczywiście od dawna wie.

  „PiS w swej propagandzie pokazuje uchodźców jako ludzi zagrażających Polakom.”

  Gdzie ty masz tych uchodźców, w 95 proc. to imgranci? Przestań się samooszukiwać.
  Poza tym zamiast teoretyzować zrób sobie w następny weekend wypad do Brukseli lub Paryża i pospaceruj po dzielnicach arabskich. Zadaniem polskiego rządu jest bezpieczeństwo Polaków, teraz i w przyszłości, a nie rozwiązywanie innym problemów w które nie dość, że bezrozumnie się wpakowali to jeszcze brną w nich dalej krytykując innych, nie siebie.

 122. radzilowJedwabne
  15 czerwca o godz. 14:02

  „Znaczy twoje ziomy sikaja na znicze? … Straszliwe zdziczenie”.

  Każde społeczeństwo ma swój gorszy sort, takie to dziwne? Dziwny może być tylko wysoki poziom zdziczenia, ale to pozostałość po demoralizacji w okresie komunizmu. I szambo czasem odbija. Żydzi nigdy nie mieli swego gorszego sortu? No nie wierzę.

 123. Saldo mortale
  15 czerwca o godz. 15:41

  MR: „Europejskość nie polega na całowaniu w rękę brukselskich biurokratow . Brukselscy biurokraci są przejściowi jak s z a r a ń c z a”.

  SM: „Takiej mowy uzywali nazisci miedzy 33-45”.

  No nie wiem, raczej używali gorszej, ale może wiesz lepiej. Szarancza (to biblijna metafora) obsiada teren i wszystko zjada, w Polsce do ostatniej ośmiorniczki. W Brukseli będą to raczej mule, całkiem smaczne zresztą, zwłaszcza moules mariniere, w białym winie alzackim. Wypada polecić.

  „Rossi rosi pisowym stylem wycierajac sabie twarz zydami”.

  Chyba nie chciałeś tak niezręcznie napisać, ale samo tak wyszło, no any way. Jeśli chodzi o zburzony Teatr Żydowski w Warszawie to ja przecież jedynie relata refero, piszę jak jest. Wielu Zydów z którymi rozmawiam to potwierdza. Walczycie między sobą o pieniądze na gruzach swej własnej kultury, która jest przecież częścią polskiej poprzez wspólne sąsiedztwo. Właściwie to powinniśmy was bronić przed wami samymi, ale na pewno byście się obrazili. Nie wiem co można więcej zrobić.

 124. @Mauro Rossi

  „Nie chrzań Radziu, Michnik w 1976 r”

  Smierdzace zafajdane klamstwa nie zmienia faktow. A fakty jakie sa – kazdy widzi.

  Herbert jezdzil sobie swobodnie i komfortowo po swiecie z paszportem wydanym przez wladze PRL. Uczciwie trzeba przyznac, ze odplacal za te wojaze publikacjami tylez ciekawymi, co nienawistnymi wobec Kosciola Katolickiego. „Barbarzynca w ogrodzie” – doskonale – ale bezlitosnie prawdziwe, jesli chodzi o Ostateczne Rozwiazanie Kwestii Katarow. CZyta sie swietnie – acz z leciutkim obrzydzeniem. Coz – wtamtych czasach swoboda podrozowania po szerokim swiecie z panstwowym przydzialem dewiz pociagala za soba pewne koszty.

  Ksiazki Herberta, eseje i poezje ukazywaly sie w ogromnych nakladach, podczas gdy zly i niedobry Szechter siedzial w pierdlu. Znaczy na Rakowieckiej. Jak powszechnie wiadomo, odwaznik (znaczy czlowiek odwazny) o taki, ktory zza smierdzacej anonimowej ksywy drze ryja ze „Tusk” to „tchorz”. Czlowiek odwaznym to taki, co najpierw sobie zaczekal na ro 89-ty – a potem, jak nowy wiatr sie ustalil – to stal sie zarliwym antykonunista.

  Czlowiek odwazny to na przyklad taki Smigly-Zajac, co najpierw glosil ze „nie oddamy ani guzika” a potem sp..al zajecza moda na Zaleszczyki.

 125. @mauro Rossi

  „Tak więc ― wbrew temu co niektórzy sądzą ― Michnik nie jest założycielem, a jedynie członkiem KOR.”

  Szechter jest zly i niedobry. I tylko udawal, ze siedzi na Rakowieckiej. A naprawde bawil sie na St Tropez. Prawdziwm zalozycielem KOR-u i bohaterem bez skazy jest oczywiscie Antoni Macierewicz.

  I tu zagwozdka. Specjalisci od spraw razowo-narodowych i narodowo-rozporkowych juz dawno ustalili, ze w tzw „Izraelu” (a naprawde to w „zagarnietych przemoca Prastarych terytoriachPalestynskich) jest zle i niedobrze, rasizm i paratheid, szowinizm i zbrodniczy antypolonizm. A do zlego i niedobrego Izra.. pardon, to przeciez „Pradawne ziemie palestynskie” co i raz zapitalali Bohaterowie Bez Skazy – Macierewicz, Wszczykowski. Zacytujmy Macierewicza:

  „”Mamy nie tylko wspólne wartości, ale też wiele wspólnych celów” … „Współpraca wojskowa jest bardzo dobra. Liczę, że teraz zostanie ona wzmocniona”

  No jak to? „Wspolpraca wojskowa” ze zlym i niedobrym Syjonistycznym Tworem, ktory promuje Zbrodniczy Antypolonizm i „morduje palestynskie dzieci”?

  Chyba sie jednak tutejsza folksdojczeria szmalcownicza wysforowala bardzo daleko przed szereg. Glupia ta folksdojczeria jak but z lewej nogi. Nawet nie zajarzyla, ze Prawda Etapu tymczasem sie zmienila. Tak o sto osiemdziesiat stopni.

 126. @Mauro Rossi

  ” Wielu Zydów z którymi rozmawiam ”

  Znaczy kazddemu rozmowcy MR kaze spodnie sciagac, zeby ustalic, czy rozmowca Zyd czy aryjczyk? Bo tatuazu na czole w koncu nikt nie ma. Malo tego – przez niedopatrzenie nawet w ojczyznie MR nie oboziazuja tatuaze z numerem na przedramieniu.

 127. @Mauro Rossi

  „to kryptonim konspiracyjny Rady Pomocy Żydom, organu polskiego rządu na uchodźstwie. W dobrych licach mło”

  /ciach/

  Biskup Pieronek, podowczas rektor Papieskiej Akademii Teologicznej, w autoryzowanym wywiadzie dla waszego tygodnika:

  „”…z pewnoscia wiemy, ze Polacy, chrzescijanie, katolicy zamordowali
  w sposób bestialski Zydów i nic nie moze tej zbrodni usprawiedliwic.
  Jest to hanba dla polskiego narodu. Bezposrednia odpowiedzialnosc w
  sensie prawnym ciazy na tych, którzy to zrobili. Ale jako bagaz
  historyczny ciazy na nas wszystkich, bo to byli nasi rodacy”

  Spobuj zajarzyc, ze smierdzacy, ku..ski kit mozna wcisnac tylko komus, kto po waszemu nie rozumie. A my nasze dzieci polskiego uczymy. Rozumieja powyzsze. Wasze „dowcipy” o „wartosci opalowej” „zydkow” tez rozumieja.

  Bez tlumacza.

 128. Bywalec 2; 19:04.

  Samo slowo Polak to malo precyzyjne okreslenie jak Polak to musi byc
  jeszcze dodane katolik wtedy dopiero wiadomo o kogo chodzi,panial.

  https://www.facebook.com/tvpolskapl/videos/1015403695261942/?hc_ref=NEWSFEED

 129. III Rzesza wyprzedziła IV RP w sortowaniu i resocjalizacji gorszego sortu w szczególności komunistów.Takie jest przesłanie z Auschwitz według światowych mediów po laudacji Szydło.Tak sobie myślę dlaczego Armia Czerwona przerwała proces resocjalizacji przez pracę.Na złość IV RP ?

 130. Zalosny, bolszewicki kabotynie odczep sie od prezydenta USA.

 131. Mauro Rossi
  15 czerwca o godz. 23:55

  Przemowa Szydło była z okazji rocznicy pierwszych wielkich deportacji do Auschwitz, obozu założonego głównie dla Polaków. Te deportacje dotyczyły praktycznie tylko Polaków i mój ojciec ponieważ był narodowcem tez został nimi objęty. Nie pisz więc bzdur.

 132. Medialne flekowanie Beaty Szydło trwa nadal. W odpowiedzi na argument, że Duda rok wcześniej powiedział w Auschwitz dokładnie to samo, co ona, pojawia się kontrargument, że wcale nie dokładnie to samo, bo dodała „w dzisiejszych niespokojnych czasach”, znaczy uprawiała politykę.

  Tak się składa, że dzisiejsze czasy rzeczywiście są niespokojne. Komentatorzy polityczni coraz częściej napomykają o możliwości wybuchu III Wojny Światowej, niektórzy wręcz twierdzą, że jest ona nieunikniona. Z kolei napływ imigrantów nie jest przez nich postrzegany jako zagrożenie, wprost przeciwnie, prezentowany jest jako zjawisko korzystne dla życia europejskich społeczeństw, ba, wręcz pożądane. Ich zdaniem wśród imigrantów owszem trafiają się gotowi na wszystko terroryści, mimo to powinniśmy się na nich otworzyć. Postulat szlachetny, jednak spełnienie go oznacza otwarcie się również na związane z tym konsekwencje, czyli na to, że w Polsce zaczną ginąć w zamachach niewinni ludzie. Obecny rząd nie chce do tego dopuścić, dlatego sprzeciwia się kwotom Angeli Merkel. Niemniej gdyby nawet Polskę zmuszono szantażem ekonomicznym do wpuszczenia imigrantów i gdyby dochodziło tam nawet do jeszcze większych tragedii niż w Londynie czy Paryżu, to Polska, która przetrwała Hitlera i Stalina, przetrwa również plagę terroryzmu – nie jest to dla niej zagrożenie egzystencjalne i nie o tym mówiono w Auschwitz. Mówiono o niedopuszczeniu do ludobójstwa. Mając to na uwadze, trudno zrozumieć twierdzenie oszczerców, że pani premier koniecznie musiała mieć na myśli imigrantów, a nie na przykład to, że gdy dojdzie do najgorszego, to z naszym położeniem geograficznym automatycznie znajdziemy się w strefie działań wojennych, nawet uderzeń jądrowych, a ci, co wyjdą z tego żywi, będą zdani na łaskę i niełaskę zwycięzców. Pół biedy jeśli zwyciężą Amerykanie. Ale jeśli zwycięży kto inny i wróci moda na obozy koncentracyjne, wywózki, eksterminacje – co wtedy? Czy nie okaże się, że rację mieli jednak Duda, Weiss, Szydło i FŻP?

 133. nic o luksemburach, ani o tym, co tu i teraz, a policzkujaca na lewo i prawo renkloda, chce wyslac nasze armie, jak ongis napoleon, na pustynie i do puszczy;

 134. Cztery lata temu Angela Merkel nie wsparła François Hollande’a, gdy chciał interweniować zbrojnie w obronie ludności cywilnej w Syrii. To zapewne pozwoliłoby uniknąć kryzysu migracyjnego z 2015 r. Teraz kanclerz mówi o pomocy rozwojowej dla Czarnej Afryki. Ale to syzyfowa praca: jak szacuje ONZ, w ciągu 25 lat liczba ludności Afryki wzrośnie z 1,1 mld do 2,5 mld. Napór migrantów na Europę na pewno więc nie ustanie.
  http://www.rp.pl/Unia-Europejska/306159928-Nowa-fala-imigrantow-Apokalipsa-u-granic-Europy.html#ap-3
  ================

  Problem narasta……

  To że Francja chciała załatwić swoje interesy za pomocą niemieckich wojsk w Syrii, to wiadome. Nie ma to nic wspólnego z dobrostanem ludzi, tylko gazem i ropą.

 135. katolik (renkloda) niech cie diabli;

 136. wiesiu:
  tak, problem bliskowschodni mozna rozwiazac i przy pomocy militarnej, ale bez uzycia broni abc na skale totalna sie nie obejdzie;

 137. Dzieje się tak nie tylko dlatego że politycy siedzą w kieszeni biznesu real estate, ale również dlatego, że krytyka masowej imigracji jest dzisiaj uważana za przejaw ksenofobii, o ile nie wręcz rasizmu, ponieważ większość nowych przybyszów to właśnie „widoczne mniejszości”. Podczas gdy umiarkowany stopień zróżnicowania etnicznego powoduje, że społeczeństwo jest bardziej żywotne – i tu moja własna rodzina jest tego najlepszym przykładem – dodaje Collacott – to jest zupełnie inaczej, jeżeli dochodzi do takiego poziomu, kiedy istniejąca populacja jest zastępowane przez nową, zwłaszcza kiedy nie ma żadnego powodu, by to miało miejsce.

  Przy kontynuowaniu obecnych polityki będziemy musieli w najbliższym czasie znaleźć miejsce na dziesiątki milionów kolejnych imigrantów, których większość osiedli się w i tak już zatłoczonych najbardziej ludnych miastach naszego kraju, gdzie istnieje najwięcej szans na znalezienie zatrudnienia, a także, gdzie mieszkają już ich krewni.

  https://wolnemedia.net/w-kanadzie-ma-miejsce-wymiana-populacji/
  ===========

  Prywatyzować zyski, uspołeczniać straty…

 138. Piez,20:28
  Neokonserwa twierdzi, ze gospodarka rynkowa zlikwidowala cenzure.
  Ciekawe, ile miesiecy i lat trzeba bedzie czekac, az telewizja PO ( TVN24 ) albo telewizja PiS ( TP1 ) pokaze tubylcom reportaz Olivera Stone.
  Notabene, wnetrza Kremla rownie bogate, co te w palacach cara Georga Sorosa.

 139. Dandy grozi nam, bez bliższych szczegułów III światowa i tak nie wiemy nawet , kto z kim, o co i po co.
  Czy grozi nam wybuch wojny światowej jedynie dla ukrycia głupoty Szydło i Dudy ?
  Co do uchodźców , to Polska nie ma przyjąć uchodźców Merkel, ale tych z obozów w Grecji i Włoch , na rozdzielnik których zgodziły się wszystkie kraje UE , także Polska.
  Polska chętnie zapomina o tym , że na początku dwutysięcznych maszerowała w pierwszym szeregu tych , którym marzyła się iracka ropa i którzy są odpowiedzialni za destabilizację tego regionu .

 140. Bar Norte, 13:53
  Angielski ,, wolny ” rynek doprowadzil do smierci glodowej miliona Irlandczykow i wyjazdu miliona bogatszych do otwartej jeszcze wtedy Ameryki.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_w_Irlandii_(1845–1849)
  To tak jakby teraz 4 miliony Polakow wyjechaly na zmywaki i do szklarni u obcych, a drugie tyle umarlo zapijajac sie z rozpaczy albo z braku odpowiedniej opieki medycznej.
  Irlandczycy od wiekow sa tresowani w slepym posluszenstwie przez agentow Watykanu, wiec w odroznieniu od Anglikow, podobnie jak Polacy zawsze wybieraja wieksze zlo.

 141. Miernikiem wolności zachodnich mediów ma być to , jak często pojawia się w nich Putin.
  To ja wolę już Trumpa . Ten jest jeszcze ciekawszy .

 142. RT jest w stanie osiągnąć 700 000 000 ludzi w przeszło 100 krajach .
  Czy nie mogłaby ona udostępnić swoim widzom , w tym także polskim , tego tak wartościowego reportaż u Olivera Stone o Putinie

 143. Bywalec 2
  16 czerwca o godz. 14:23
  .
  „Polska chętnie zapomina o tym , że na początku dwutysięcznych maszerowała w pierwszym szeregu tych …”.

  Zapominasz tylko kto wtedy rządził. To przypominam, rządziły czerwone krasnele. Także bardzo postępowy i prouchodźczy Michnik popierał drugą wojne w Iraku, szydząc z Francuzów, że brakuje im ducha napoleńskiego.

  „którym marzyła się iracka ropa”

  Ale, prawdę mówiąc, to chcieli ją kupować. No przecież nie kraść.
  Z kolei nikomu „nie marzy się” ropa wenezuelska, niestety, no i dlatego Wenezuela biduje, choć ma ocean ropy pod nogami.

 144. Lewica oprócz prowokacji moczo-płciwych i oczerniania swoich oponentów ubóstwia prawić morały o konieczności wystrzegania się nienawiści i przemocy w życiu politycznym, ale tak się jakoś składa, że bite są w mordę i zabijane osoby o przekonaniach prawicowych. Kilka lat temu zginął Marek Rosiak, przedwczoraj odnieśli rany postrzałowe republikańscy kongresmeni, wczoraj pobito francuskę konserwatystkę. Przydałoby się mniej wielkich słów, a więcej trzymania nerwów na wodzy.

 145. Rossi
  W Polsce każdy rząd zaczyna od nowa .
  Polskie państwo nie ma ciągłości.
  Co do ropy , to ja przypominam sobie to tak, że naprzykład „wprost” pisało , że dajcie nam kilka szybów naftowych , to sami skasujemy sobie u Irakijczyków za usługę . Miała to być jednak dojść specyficzna forma kupowania irackiej ropy ,z której państwo irackie miało być wyłączone .

 146. radzilowJedwabne
  16 czerwca o godz. 2:16

  @Mauro Rossi” Wielu Zydów z którymi rozmawiam …”.

  „Znaczy kazddemu rozmowcy MR kaze spodnie sciagac, zeby ustalic, czy rozmowca Zyd czy aryjczyk”?

  Mimo twojej nihilistycznej szydery odpowiem ci jak człowiekowi, choć może nie powiniennem. Romawiam ze starszą dziś panią, która jako kilkuletnie dziecko była w getcie warszawskim ze swoją babcią. Jej rodzice (komuniści) wcześniej wyjechali na wschód, gdzie zginęli. Kiedy policjanci żydowscy przyszlli pod ich dom i chcieli ją zabrać na Umschlagplatz ― akurat bawiła się na podwórku ― to jej babcia przez okno krzyknęła, żeby zamiast dziecka ją zabrali, a małą zostawili. Tak też się stało, dziecko trafiło później do zakonnic, choć moja rozmówczyni nie pamięta w jaki sposób, no i szcześliwie przeżyło. To chyba jest Żydówka, nie sądzisz?

 147. dandy
  16 czerwca o godz. 16:39

  „Kilka lat temu zginął Marek Rosiak, przedwczoraj odnieśli rany postrzałowe republikańscy kongresmeni, wczoraj pobito francuskę konserwatystkę”.

  Może to dopiero początkek i szykuje się globalna rewolucja październikowa?

 148. Mauro Rossi

  Ale jak podaje portal tvp INFO uciekający napastnik „po drodze krzyczał, że Nathalie Kosciusko-Morizet jest odpowiedzialna za to, że merem stolicy została socjalistka Anne Hidalgo.”

  Wygląda więc na to, że to ktoś z prawicy.

 149. folwarkPn

  „Irlandczycy od wiekow sa tresowani w slepym posluszenstwie przez agentow Watykanu, wiec w odroznieniu od Anglikow (…) zawsze wybieraja wieksze zlo.”

  Myślę, że to uproszczenie.
  Polecam „Wiatr buszujący w jęczmieniu”, film w reżyserii Kena Loach’a o początkach wojny domowej w latach 20 ubiegłego wieku, który bardzo jasno ujął co determinowało wybory polityczne przed którymi stawiani byli Irlandczycy.

 150. Bywalec 2
  16 czerwca o godz. 16:42

  ” Miała to być jednak dojść specyficzna forma kupowania irackiej ropy ,z której państwo irackie miało być wyłączone „.

  Wiadomo że jesli chodzi o wydobycie ropy to koncerny arabskie nie są światową czołówką, mówiąc oględnie. Ktoś im tę ropę wydobywa i sprzedaje. Ale w końcu także Norwegowie sprzedaja koncesje na wydobycie węglowodorów, np. PGNiG takie kupiło na Morzu Północnym. W praktyce chodziło pewnie wówczas o zakup pól naftowych (raczej koncesji) przez Orlen. Ale w obliczu wojny domowej na iracim rynku mogli przetrwac tylko najbardzj zahartowani i z ogromnymi doświadczeniami przy wydobyciu na terenach objętcych działaniami zbrojnymi, czyli w praktyce wielkie miedzynarodowe koncerny. Chyba i Łukoil nie przetrwał, o Orlenie nie wspominając.

 151. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 16:53

  ” … jak podaje portal tvp INFO uciekający napastnik „po drodze krzyczał, że Nathalie Kosciusko-Morizet jest odpowiedzialna za to, że merem stolicy została socjalistka Anne Hidalgo.”Wygląda więc na to, że to ktoś z prawicy”.

  Niekoniecznie, Bar Norte, może napastnik reprezentował prządną franuska lewicę i chciał, aby merem został przedstawiciel trockistów (dla nich Anne Hidalgo to przeciez reakcjonistka), tylko nie zdążył tego wykrzyczeć, albo agencje puściły jedynie połowę zdania, bo druga nie nadawała się, ich zdaniem, do publikacji.

 152. Mauro Rossi

  „Niekoniecznie”

  Trafne określenie, bo cała sprawę, jak na razie, można ująć właśnie jako „niekoniecznie”.

  Znajdą gościa, ustalą co nim powodawało to wtedy będzie „koniecznie.”

 153. @Mauro Rossi

  „odpowiem ci jak człowiekowi, choć może nie powiniennem”

  Moze nie MR nie powinien. Przeciez zdaniem Polakow zydzi to – cytuje:

  „PARCHATE ZYDOWSKIE ROBACTWO, ktore rozkrada i rujnuje Polske i doprowadza Narod polski do zubozenia, nedzy, wegetacji i emigracji z Polski.”

  „WY SKUR..SYNY ŻYDZI !!!!! MY POLACY WAS PO PROSTU ZABIJEMY!!!!! ZABIJEMY WSZYSTKICH CHOLERNYCH ŻYDÓW!!!! WYTĘPIMY TO ŻYDOWSKIE ROBACTWO RAZ I NA ZAWSZE Z POLSKI!!!! ŻYDY CHOLERNE MACIE OSTATNIĄ SZANSĘ ŻEBY SPI..DOLIĆ DO NIE-WASZEGO IZRAELA!!!!! ”

  Oczywiscie ze „robactwo” to nie ludzie. Czemu zatem sili sie MR na zwracanie sie „jak do czlowieka”? Dodac wypada, ze zastosowanie sie do rozkazow zamieszczonych powyzej tez niczego nie zalatwia. Wypedzeni przez Polakow Zydzi („Zydy wynocha do Izraela!”, „Polska dla Polakow”) teraz sie dowiaduja, ze Izrael istnieje nielegalnie” i ze to „zagrabione” „Pradawne ziemie palestynskie”.

  „Jej rodzice (komuniści) ”

  To w takim razie na pewno Zydowka. Jak rodzice komunisci to babka na pewno Zydowka. Przeciez wiadomo, ze caly narod polski bohatersko walczyl z komuna. Polak nie mogl byc komuchem.

  „Zapominasz tylko kto wtedy rządził. To przypominam, rządziły czerwone krasnele”

  Te czerwone krasnale to byli Polacy? Czy jacys Obcy Rasowo? A wybrali ich wyborcy Polacy – czy moze Szechter z Rotszyldem stali za kazdym wyborca z nabitym pistoletem? Ja mysle, ze to drugie. Narod Polski, Chrystus Narodow nigdy by dobrowolnie nie zaglosowal na czerwonych krasnali.

  A najdziwniejsze ze zarowno PiS jak i PO w pelni popieraly udzial walecznych polskich wojsk w wyzwalaniu Iraku od Arabow. Bylo takie glosowanie w tym waszym parlamencie. Kazdy chcial podpie.. sorry, przejac prawa wlasnosci do arabskiej ropy.

  Tyle ze frowno z tego wyszlo. Nic jakos nie kapnelo z panskiego stolu.

  Jeszcze Polacy o Zydach. Teraz. Dzisiaj.

  „Hitler miał dobry pomysł na pozbycie sie tych ICKÓW z Europy!!! Szkoda,że mu się nie udało!”

  https://www.cda.pl/video/1431363b

 154. Rossi
  Dobrze, że ty tą drugą część zdania dodałeś i wszystko wyjaśniłeś.
  Do takich czynów są tylko ludzie o lewicowych poglądach zdolni ?

 155. Puti wczoraj
  ” Rosja zdobyła w Syri bezcenne doświadczenia w zastowaniu nowoczesnego uzbrojenia w warunkach bojowych ”
  https://de.sputniknews.com/politik/20170615316175805-putin-plaene-syrien/

 156. Przepraszam , miało byc oczywiście Putin nie Puti.

 157. Według Putina
  prezentacja rosyjskiej broni w Syri , przyczyniła się w znacznym stopniu do sukcesów eksportowych rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego .

 158. @Mauro Rossii

  „policjanci żydowscy przyszlli pod ich dom i chcieli ją zabrać na Umschlagplatz ”

  … upowszechnia taka wersje historii, w ktorej Niemcy byli niewinni jak te lelije. Wszystkiemu winni „policjanci zydowscy”. No fakt, w koncu Niemcy kulturalny narod, „Gott mitt uns” na pasach, juz pare lat po wojnie Polacy Niemcow „przepraszali i prosili o przebaczenie”.

 159. Bywalec 2
  16 czerwca o godz. 17:20

  „Do takich czynów są tylko ludzie o lewicowych poglądach zdolni”?

  Porównaj irrronisto ilu ludzi zabiła w XX wieku lewica (nie zapomnij o Narodowo-Socjalistcznej Partii Niemiec), a ilu prawica.

 160. radzilowJedwabne
  16 czerwca o godz. 17:50

  „… upowszechnia taka wersje historii, w ktorej Niemcy byli niewinni jak te lelije”.

  Potęga politki historycznej, której według salonowców III RP prowadzenie przez Polskę byłoby fasztstowską I inieprzyzwitością i głupotą. I według tego przepisu zbudowano Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a kiedy ostatnio pogoniono z tej synekury prof. Machcewicza (Gal Anonim Donalda Tuska), to podniósł się wrzask pod brukselskie niebiosa, że naszych biją.

  No biją, według, mnie powinni jeszcze stawiać do kąta.

 161. Od kiedy naziści to lewica ?

 162. – Jest rzeczą niepojętą dlaczego tak trudno jest przyswoić polskim politykom pierwszą lekcję ekonomii, z którą powinni być zaznajomieni już uczniowie podstawówki, że zwiększenie podaży czegokolwiek na rynku zmniejsza jego cenę. I że to dotyczy również wysokości wynagrodzeń w przypadku zwiększenia podaży pracowników w postaci imigrantów z Ukrainy. Jeśli są oni tak niekompetentni z ekonomii, a my nie umiemy wybrać mądrzejszych od siebie, aby nami kierowali, to nie dziwmy się, że żyje nam się źle teraz, a w przyszłości będzie jeszcze gorzej.
  http://kresy.pl/wydarzenia/dr-mech-dla-kresow-pl-projekt-sciagania-ukraincow-nadawania-im-obywatelstwa-zabojczy/
  ===========

  Całkowicie się zgadzam.
  Durnie mieniący się politykami, mieszają po raz kolejny politykę z ekonomią.
  Wskaźnikiem prosperity Polski będzie powrót naszych z emigracji ze względu na lepsze warunki życia, a nie ściąganie obcych narodowości do nas.

 163. Adrian w rozpędzie wrodzonej skłonności do kłamstwa i manipulacji ogłosił, że to Kohl był ojcem zjednoczenia Niemiec. Nie przeszło mu przez usta i rozum, że gdyby nie Gorbaczow, dalej chodziłby na 1 Maja i jeździł do NRD.

 164. Ale jeśli o wady demokracji liberalnej zapytamy kogoś takiego jak Viktor Orbàn, usłyszymy zupełnie inne argumenty. On nie krytykuje niemocy obywatela, ale niemoc małych państw narodowych. Uważa – i mówił o tym wprost w słynnym przemówieniu broniącym demokracji nieliberalnej – że w zglobalizowanym świecie małe i średnie państwa, aby pozostać konkurencyjnymi, potrzebują systemów politycznych bazujących na dominujących większościach, które należy zorganizować wokół konkretnych grup religijno-etnicznych. Tylko taki reżim daje danemu państwu możliwość konkurowania z innymi i realizowania swoich narodowych interesów. Jednocześnie ten porządek nie pozwala na osłabianie państwa przez rozmaitych niepaństwowych aktorów – takich jak międzynarodowe koncerny, media czy organizacje pozarządowe.
  http://kulturaliberalna.pl/2017/06/12/iwan-krastew-wywiad-koniec-historii-francis-fukuyama/
  ============

  Trafiony, zatopiony.
  Orban strzelił w dziesiątkę/
  A artykuł ciekawy……

 165. wiesiek59

  Zerknij na wywiad z Johnem Gray’em w tym samym bloku tematycznym Kultury Liberalnej.

  Frapująca lektura.

  http://kulturaliberalna.pl/2017/06/12/gray-pawlowski-kuisz-fukuyama-liberalizm/

 166. AP: Czy liberalna demokracja nie jest jednak systemem najlepiej przygotowanym do rozwiązywania problemów współczesnych społeczeństw? Systemem, który w końcu zostanie wdrożony w większości krajów świata?

  To tylko wiara – świecka wersja eschatologii. Termin „koniec historii” ma rodowód religijny i został pierwotnie wprowadzony przez rosyjskiego myśliciela Władimira Sołowjowa. Nie jestem krytykiem religii, ale nie sądzę, by religijne kategorie można było w prosty sposób przenieść do polityki. Jądro Fukuyamowskiej teorii – choć sam teraz temu zaprzecza – było przepowiednią. I nie chodziło o to, że nie będzie więcej konfliktów między państwami, to nie falsyfikuje jego tezy. To, co jej zaprzecza, to pojawienie się stabilnych reżimów antyliberalnych, które mogą trwać bardzo długo, jeśli nie po wsze czasy. Jeśli ktoś odpowie na ten argument, że wcale nie falsyfikuje tezy Fukuyamy, ponieważ w przyszłości te reżimy mogą się zmienić, pokazuje, że mamy do czynienia ze ślepą wiarą. A wiara może być czymś dobrym w sytuacji, gdy sami znajdujemy się w opłakanym stanie – wtedy zazwyczaj ludzie idą do kościoła i modlą się. Ale w polityce to fatalny doradca.
  http://kulturaliberalna.pl/2017/06/12/gray-pawlowski-kuisz-fukuyama-liberalizm/
  ==========

  Od zawsze byłem niewierzący.
  Szkoda, że tak mało pokrewnych dusz się spotyka……

 167. Mamy na blogu doniesienie sugerujące osobniczy przypadek syndromu sztokholmskiego:


  NeferNefer
  15 czerwca o godz. 14:22

  Ja już nie mam siły, do czytania tych pisowskich okropieństw, zimna zgroza

  Trucicielskie uzależnienia mogą wynikać z zawodowych czynności. Przykładem może być narzucony sobie obowiązek Gospodarza czytania prasy pisowskiej – jawnie i wielokrotnie w różny sposób powiadamiał, że musi.

  Gospodarz z niejednego talerza jadł i ma przemianę materii dającą sobie radę z takimi truciznami.

  Inna sprawa jest z młodzikami i młódkami. I tak, gimnazjalistom i licealistom do odżywiania jest potrzebny kwas pruski w chemicznej odmianie nazywanej Janusz-Korwin Mikke. O dziwo, gimnazjalistki i licealistki nie odczuwają potrzeby pomiatania nimi i JKM traktują jak powietrze.

  Na blogu jest bardzo płodny w komentarze potomek morysków z Alpuhary wiedzący zawsze, wszystko, dogłębnie i szczytowo, co może bardzo uzależniać trawienie codzienności prze młódki wstępujące, wstąpione i przechodzone. Polska odmiana tego zniewalacza to

  Józek, który wszystko wie.
  Jak te lata, psia kość, lecą,
  Odkąd przyszło się na świat.
  Dziś podrosło się co nie co,
  Ma się te szesnaście lat.
  Mama martwi się i tato,
  Jak tu uświadomić mnie.
  No bo kiedyś zrobić trza to,
  A nie wiedzą przecież, że:

  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek wszystko wie.

  Właśnie dni minęło kilka,
  Kiedy biorąc mnie na bok.
  Mama coś mi o motylkach,
  A ja mamę w rękę cmok.
  Potem mama, moi mili,
  W życie wprowadzała mnie.
  Na zasadzie tych motyli,
  Nie wiedziała bowiem, że:

  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek wszystko wie.

  Co zaś tyczy się bociana,
  Sprawa bardzo ważna, o.
  Tatuś rzekł któregoś rana,
  Żebym nie wierzyła w to:
  ‚Pomyśl trochę, droga Anno,
  A domyślisz sama się,
  Jesteś już dorosłą panną.’
  Cóż, nie wiedział tato, że:

  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek wszystko wie.

  Z tych rozmówek z rodzicami,
  Z tego jak kierują mną,
  Widzę, że rodzice sami,
  Źle uświadomieni są.
  Takie życie to nie życie,
  Pomóc swym rodzicom chcę.
  Jeszcze dzisiaj do nich przyjdzie,
  Sprawy im wyjaśnić te…

  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Józek, Józek, Józek,
  Który wszystko wie.

  A doświadczona kobieta zalecała:

  https://youtu.be/piO64bUFQ1A

 168. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 21:23

  Bardzo dobry tekst, skłaniający do refleksji- ale jedynie myślących, nie doktrynerów.
  Neoliberalizm jest jedynie jedną za ścieżek ewolucji, mogącą być slepym tropem.

  Moim zdaniem, po raz kolejny zapętlamy się w rozwoju.
  Bo po raz kolejny elity eliminują swą bazę poparcia, likwidując klasę średnią w procesie maksymalizowania własnych zysków.
  A bez tej klasy utrzymać władzy się nie da……
  Ten drugi stan jest niezbędny dla równowagi systemu społecznego.

  Na tym wyłożyły się wszystkie dotychczasowe imperia.
  Armia zawodowa zamiast średniozamożnych nie uratuje sytuacji.

 169. Wiesiek
  Jesteś przekonanym zwolennikiem reżimów antyliberalnych , oraz Orbana i jego illiberalnej demokracji, na której całkiem otwarcie przecież wzoruje się Kaczyński i jego PiS.
  Skąd twoja krytyka Obecnych rządów w Polsce ?
  Czy chodzi tu jedynie o stosunek PiSu do Rosji ?

 170. @Mauro Rossi

  „W Polsce taka debata też się odbywa, także w teatrze („Klątwa”) i chodzi o zabicie Kaczyńskiego. Cyba nadal inspiruje.”

  Znaczy u was w Polsce nawoluje sie do zamordowania Jaroslawa Kaczynskiego? Publicznie, w teatrze? To twoi rodacy nawoluja do zamordowania Jaroslawa Kaczynskiego? Polacy? Polscy aktorzy? A wasz ararat scigania nic? Nikomu zarzutow nie stawia za publiczne nawolywanie do zbrodni? A twoi rodacy, Polacy – kupuja bilety za dobre pieniadze, zeby tego nawolywania sluchac?

  Straszne rzeczy opowiadasz o swoich rodakach, Rossi. O Polakach. Juz wczesniej oskarzyles skarzyles prezydenta, ktorego sobie twoje ziomy wybraly – o udzial z zbrodniczym, bombowym zamachu na poprzedniego prezydenta. Oskarzasz o to samo szefa BOR-u i jego podwladnych (nie byl sam). Oskarzasz takze o zdrade stanu (bo wykonawcy to sluzby obcego mocarstwa). I o srawstwo kierownicze w masowym mordzie – 96 osob.

  Ciekawie to swiadczy o twoich rodakach. Znaczy wyborcach. W historii swiata jeszcze sie nie wydarzylo, zeby ludzie sami, z wlasnej woli wybrali sobie kogos takiego na glowe panstwa.

  A jeszcze ciekawiej swiadczy to o waszym obecnym wymarze sprawiedliwosci. Znaczy wiadomo, ze Komorowski z Janickim zorganizowali zamach – i nic? I prokuratura nawet zarzutow nie postawila? W sytuacji, w ktorej – jak twierdzisz – wiadomo, kto wydal zbrodnicze rozkzy, kto unkul zbrodniczy spisek? Twierdzisz, ze wasza prokuratura nie stawia zarzutow nawet ludziom, ktorzy dopuszczaja sie zdrady stanu i masowego mordu – takze na urzedujacym prezydencie?

  Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

  A waszych wyborcow tak latwo omamic? Tacy malo rozgarnieci, ze w ogole sie nie zorientowali? Trudno uwierzyc. Ale skoro sam tak twierdzisz…

 171. @Mauro Rossi

  „Potęga politki historycznej, które”

  Dobra dobra, jak na razie to ty uprawiasz taka „polityke historyczna”, zgodnie z ktora Niemcy byli niewinni jak te lelije. Wszystkiemu winni „policjanci zydowscy”. No fakt, w koncu Niemcy kulturalny narod, „Gott mitt uns” na pasach, juz pare lat po wojnie Polacy Niemcow „przepraszali i prosili o przebaczenie”. Temu ze Polacy Niemcow „„przepraszali i prosili o przebaczenie” tez pewnie winien „Machcewicz” oraz Rotszyld z Sorosem.

 172. Nie będę taki nachalny i wmawiał wam , że demokracja to właściwy system polityczny dla was, ale dlaczego koniecznie chcecie nam obrzydzić demokrację ?
  Poza tym, Demokracja nie oznacza automatycznie gospodarczego neoliberalizmu, który także na zachodzie swoje najlepsze czasy z poprzedniej dekady , ma już za sobą .

 173. @zakalec

  „was, ale dlaczego koniecznie chcecie nam”

  poczul sie chyba prawdziwym Niemcem. Znaczy rajchsdojczem.

  Kazdy folksdojcz trzeciej kategorii nosi w tornistrze bulawe rajchsdojcza.

 174. To, że wprowadzanie demokracji w spłeczeństwach do niej nie przygotowanych, przyzwyczajonych do zamordyzmu przynosi tragiczne skutki , można było znakomicie obserwować w krótkim okresie transformacji w Rosji pod Jelcynem, w którym oligarchia , wraz ze skorumpowanymi politykami i mafią rozdrapały majątek narodowy , a w kraju panował głód .
  Po tych doświadczeniach trudno się dziwić Rosjanom, że doszli do słusznego wniosku, że demokracja to nic dla nich.

 175. Bywalec 2
  16 czerwca o godz. 21:48

  Jestem zwolennikiem systemów politycznych, które maksymalnie sprzyjają obywatelom.
  I nieistotne dla mnie jest, czy są to demokracje, czy despotie.
  Państwo powinno być korporacją maksymalizującą zyski udziałowców- obywateli, a nie dbającą jedynie o zyski zarządzajacych.
  A tak ostatnio funkcjonują te „LIBERALNE DEMOKRACJE”.

  Oligarchizacja nie obejmuje jedynie despotii, tylko cały świat.
  Czego zdajesz się nie dostrzegać.
  Tyle że w tych oficjalnych despotiach, oligarchowie są świadomi, że pewnych granic wyzysku własnych społeczeństw przekroczyć nie mogą.
  Oligarchowie w demokracjach, zatracili instynkt samozachowawczy.
  Więc kolejna fala populizmu zmiecie ich z kart historii.
  Po raz kolejny zresztą.

 176. Wiesiek
  Na twoje nieszczęście w Europie zachodniej rozwój wziął właśnie inny kierunek i na spełnienie twoich proroctw wypadnie ci jeszcze poczekać. Populiści , narodowcy i wszyscy inni wrogowie demokracji, których popierasz są akurat w odwrocie i powstają nowe partie demokratyczne , które lepiej reprezentują interesy i wolę obywateli .
  Ty pokładasz swoje nadzieje w instynkt samozachowczy i dobrą wolę dyktatorów, a ja w reformowalność i kontrolę w demokracji.

 177. @MR

  .. nafa..dal na Mach..icza. Piekny przyklad, jak rewolucja pozera wlasne dzieci.
  „W latach 1990–2000 był redaktorem magazynu historycznego „Mówią wieki”. Współtworzył Instyt.. .amięci Nar..owej, od sierpnia 2000 do stycznia 2006 był dyrektorem Biura Edukacji Publicznej IPN.”

  Jednym slowem – Mach..wicz wspoltworzyl system „nauki” policyjno-prokuratorskiej, ktory to system teraz dokopie swojemu wspoltworcy.

 178. Co sie dzieje

 179. „W latach 1990–2000 był redaktorem magazynu historycznego „Mówią wieki”.

 180. Bywalec 2

  Dyskusja „25 lat „Końca historii”. Czy Fukuyama miał rację?” do której nawiązuje wiesiek59 podając linki toczy się w Kulturze Liberalnej czyli w centrum intelektualnym tego nurtu politycznego.
  To o tyle ciekawe, że ta dyskusja jest formą samorozliczenia się środowisk liberalnych z ostatniego ćwierćwiecza polityki – precyzyjniej biorąc, jak oceniają dyskutanci, fiaska owej polityki.

  Przyznam, że ta dyskusja mnie zaskoczyła, bo nie oczekiwałem od tego środowiska tak głębokiego samorozliczenia politycznego.
  Mało, od nich nie oczekiwałem żadnego rozliczenia z fatalnych skutków swej polityki.

 181. Czy przemowia czolgowe dziala? Kiedy ekspedycja karna? A wlasciwie dwe – jedna na Makrele, druga na bruksele?

  „Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z „niewywiązywaniem się przez te państwa” z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

  „Komisja wszczęła dziś postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec Polski, Czech i Węgier. ”

  Czas najwyzszy, zeby Waadza zrobila Porzadek ze zla i niedobra Unia. I z bezczelna Makrela. Mam nadzieje, ze zobacze @MR w luku oierwszego czolgu, ktory rozjedzie gasienicami te bezczelna Unie. I ze Makrela z Tuskiem oraz Jucker z Timmermansem beda bielgli za czolgami do Warszawy, gdzie na placu Jasniepana Pilsudskiego ujrzymy pokazowy proces – i wyroki wykonane publicznie na szafocie.

  W koncu Polska jest Mocarstwem. I nie moze w nieskonczonosc cackac sie i certolic z wredna, antypolska Unia.

 182. @Wiesiek59

  „Oligarchowie w demokracjach, zatracili instynkt samozachowawczy.
  Więc kolejna fala populizmu zmiecie ich z kart historii.”

  Jak na razie to kolejne fale imigrantow z Polski chyba ich zmiota. TWoi rodacy pchaja sie dziesiatkami tysiecy do zlych i niedobrych liberalnych demokracji – do Szwecji, Norwegii, do rajchu (Hansy i Helmuty wcale udatnie udaja ludzi cywilizowanych), do Anglii i do Beneluxu.

  A jakos sie nie pchaja do Rosji. Do Wenezueli tez nie.

 183. Radzio.
  No i co ty z tymi uchodzcami znowu pindolisz. I co sie tak z Rosji nasmiewasz.
  Ide na wodke bo za niski poziom tutaj dlamnie.

 184. Radzio.
  Jest noc, nie poruchal by niemnozko zamiast tego pindolenia? Jak nie rowiesniczke to hociaz rowiesnika.

 185. Liczba zamachów terrorystycznych w krajach zachodnich szybko rośnie. Służby wywiadowcze i policja wydają się być w znacznym stopniu nieskuteczne wobec zamachowców – „samotnych wilków”, niemających żadnych oficjalnych powiązań z ISIS, wbrew jego przechwałkom.

  Jeśli liczba ataków będzie rosła, rządy krajów zachodnich mogą stanąć w obliczu klęski w wojnie 4 generacji z bliskowschodnimi rewolucjonistami-rebeliantami, spowodowanej kosztami politycznymi i pieniężnymi zamachów. Być może to właśnie doprowadziło do przełamania tabu przez Jeremy’ego Corbyna. Po raz pierwszy wysokiej rangi polityk wielkiej zachodniej partii politycznej powiedział otwarcie coś, o czym eksperci mówią od dawna – że jedną z głównych przyczyn terroryzmu są zachodnie interwencje na Bliskim Wschodzie i wywołany przez nie krwawy chaos. Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na realną politykę, nie wiadomo.
  https://pracownia4.wordpress.com/2017/06/17/najwyzszy-czas-by-po-atakach-w-manchesterze-i-londynie-rozwazyc-inne-podejscie-do-kwestii-bezpieczenstwa/
  ===========

  Corbyn to jeden z niewielu potrafiących dodać 2+2……..

 186. Połowa krajowego dochodu z ropy naftowej trafiała do 5,5-milionowej ludności. Cała opieka zdrowotna była darmowa, a jeśli nie można było otrzymać potrzebnej opieki w Libii, można było pojechać w tym celu do dowolnego innego kraju z którymś z członków rodziny i wszystkie koszty i wydatki zostały w pełni opłacone przez państwo. Szkolnictwo było bezpłatne, łącznie ze stypendium i pokryciem kosztów w razie studiowania zagranicą. Kiedy pobierała się libijska para, na dobry start otrzymywała w prezencie od rządu 46 tysięcy dolarów. Za swoje pierwsze lokum, kondominium o powierzchni 230 m2, płacili 10% wynagrodzenia przez 20 lat, po czym mieszkanie przechodziło na ich własność. Benzyna kosztowała 44 centów za galon (ok. 3,8 l), wszystkie usługi komunalne (prąd, woda, gaz) były darmowe. Jeśli ktoś był głodny i nie miał pieniędzy, szedł do składów żywności, gdzie mógł dostać ryż, mleko, ser, mąkę – i pieniądze na zakup mięsa. Przeciętne wynagrodzenie w Libii było najwyższe w Afryce, wyższe niż w Chinach czy Indiach i wynosiło 15800 dolarów rocznie. Jeśli ktoś miał średnie wykształcenie i nie mógł znaleźć pracy, do czasu jej znalezienia otrzymywał pieniądze od państwa.
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/06/21/james-i-joanne-moriarty-o-sobie-i-libii/
  ===========

  Tak dla przypomnienia.
  I komu to przeszkadzało?

 187. Bar Norte
  Czy ty jesteś pewny , że Wiesiek czyta i dyskutuje z tobą o Fukuyamie ?
  Przecież o linkuje skąd czerpie swoją „wiedzę”
  Dla mnie rozpościera on ,w pełni radosnego oczekiwania , właśnie przed nami swoją kolejna katastroficzną wizję końca zachodu i tak w sumie to w nienawiści do zachodu wyczerpuje sie u niego, to co on uważa za poglądy polityczne .
  wiesiek krytykuje zachodnie interwencje militarne w krajach islamskich , w których Polska brała, oraz bierze udział i okazuje nieukrywaną satysfakcję ze słusznej kary jaka spotyka zachodu za te interwencje , w formie „rosnącej liczby zamachów terorystycznych”, a jednocześnie uważa za słuszne , że to właśnie Polska uchyla się przed przejęciem przynajmniej części odpowiedzialności, za swój ochoczy udział w tych interwencjach.
  Wiesiek jest przekonany , że zachodnie interwencje są niedobre, a rosyjskie to oczywiście misje pokojowe .
  Wiesiek nie przyjmuje do wiadomości , że dzięki słusznej , pokojowej polityce Rosji wobec krajów muzułmańskich, w Rosji zginęło w islamskich zamachach o wiele więcej osób jak w Europie Zachodniej.
  Nie warto już tutaj nawet komentować jego skądinąd słusznej czasami krytyki obecnych stosunków społecznych na zachodzie, jeśli towarzyszy im wychwalanie stosunków społecznych w Rosji , Chinach i innych dyktaturach i ciagle prorokowanie i wypatrywanie końca zachodu.
  Wiesiek nie ukrywa swoich ale przynajmniej swoich intencji .

 188. Gabriel i Kern wydali w czwartek wspólne oświadczenie, w którym ostro skrytykowali uchwalone przez Senat USA nowe sankcje wobec Rosji, przewidujące m.in. kary dla europejskich firm współpracujących z rosyjskim sektorem energetycznym.

  „Nie możemy zaakceptować groźby sprzecznych z prawem międzynarodowym eksterytorialnych sankcji przeciw europejskim przedsiębiorstwom uczestniczącym w rozbudowie europejskiej sieci energetycznej” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej niemieckiego MSZ.

  Obaj politycy zwrócili uwagę na „godną wzmianki otwartość”, z jaką autorzy projektu ustawy opisują jego cel. Chodzi o „sprzedaż amerykańskiego gazu skroplonego i usunięcie rosyjskich dostaw gazu ziemnego z europejskiego rynku” oraz o „zapewnienie miejsc pracy w przemyśle wydobywczym gazu i ropy USA” – podkreślili Gabriel i Kern.

  Zastrzegli również, że sankcje polityczne nie powinny być łączone z interesami gospodarczymi. Groźba sankcji dla firm z Niemiec czy Austrii za udział w takich projektach jak Nord Stream 2 stwarza „całkowicie nową i bardzo negatywną jakość w relacjach europejsko-amerykańskich” – napisali przedstawiciele władz Niemiec i Austrii.
  http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1051224,niemcy-krytykuja-usa-za-sankcje-wobec-rosji.html
  ===============

  Wychodzi na moje.
  Walka o rynek zbytu- UE- jest bezpardonowa…..

 189. wiesiek59
  17 czerwca o godz. 8:39
  Czyli w Libii był raj na ziemi lub czysty socjalizm. Po czym Hilary i Sarkozy zamordowali Kadafiego i Libię zamienili w zrujnowany kraj walczących ze sobą ludzi. Czyli stworzyli amerykańską demokrację. Teraz budują demokrację na Ukrainie.

 190. Piez
  17 czerwca o godz. 9:43

  Dokładnie taki sam system ekonomiczny panuje w większości krajów naftowych.
  Jedyną różnicą jest fakt, że Libia była świecka i niezależna.
  Kraje Zatoki są monarchiami absolutnymi, religijnymi i podległymi zachodnim mocarstwom.

  Oceniam demokrację, czy demokratyzowanie, po efektach a nie deklaracjach czy propagandzie serwowanej nam przez media.

  To co dzieje się na Ukrainie może być przestrogą.
  Stracić 10 milionów mieszkańców w ciągu kilku lat- to mało opłacalne dla kraju rozwiązanie.
  Przypuszczam, że wszyscy specjaliści od rakiet, przemysłu zbrojeniowego, lotniczego, znajdą zatrudnienie na Zachodzie bezproblemowo.
  Co z resztą?
  Przejmowanie zasobów trwa…..

 191. Od pradziejów ktoś nas zawsze przepędza. Handlarze niewolnikami ładowali żywy towar na okręty i wlekli na plantacje. To nie muzułmanie przepędzaja całe wioski w Afryce, palą wsie i lasy pod… odwierty naftowe. Ci ludzi naprawdę nie mają się gdzie podziać. Wystarczy poczytać, co wyprawiał znany aktorzyna George Clooney w Sudanie. I w Czadzie. Opowiadali mi różne rzeczy Filipińczycy, którzy pracowali w Czadzie. Jeśli media o czymś nie piszą, to nie znaczy, że to ‚coś’ nie istnieje.

  Gdzie się mają podziać ci biedni wieśniacy z roponośnych terenów w Afryce? – I europejska hołota naśmiewa się z nich, że języka (angielskiego) nie znają i czytać nie umieją. Cały świat milczy jak zaklęty, gdy tymczasem tysiące, tysiące dzieci w bombardowanym Jemenie umiera z głodu.

  Prezydent Trump zabronił wpuszczać do USA kogokolwiek z Jemenu, bo tam sami terroryści, których Arabia Saudyjska ma wybić do nogi. Afryka spływa krwią, a my opowiadamy, jak to biała rasa zniknie. Zniknie, jak dalej będzie się tak zachowywać.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138919,16-06-2017-o-religiach-i-wojnach-czesc-ii

 192. Jeśli zaś idzie o ten film to klasyk Olivera Stona .Jest nawet w j.polskim (niestety jakby nieco ocenzurowany.a może tylko nieprecyzyjnie przetłumaczonym) https://www.youtube.com/watch?v=MK9YxrTBYEU&t=374s

 193. @Bywalec 2 dzisiejszego ranka zapytał:


  Bar Norte
  Czy ty jesteś pewny , że Wiesiek czyta i dyskutuje z tobą o Fukuyamie ?

  Już na początku pytania jest odniesienie do mocy, do prawdy i do sensu i zostało to zrobione w nawiązaniu do komentatora czyniącego relikwię z faktu.

  Medialnym faktem jest, że blog został zdominowany przez maniaków wirtualnej ekspresji w sensie przeciwstawnym do mowy.

  Adresat pytania ma odchylenia socjologiczne, w treści komentarzy przejawia uzależnienie od żywego języka środowiskowego swych podopiecznych przeplatając to wstawkami socjolingwistycznymi.

  Kwestia poruszona w pytaniu nie skłania mnie do zaorania kogokolwiek z gości bloga i nie zamierzam bawić się w blogowe bęcki.

  @Bar Norte czerpie z @wieśka 59 i zapewne czyta większość komentarzy.

  A zacytowane powyżej pytanie ponownie umieszcza w mej płytkiej pamięci smutne westchnienie Marii Dąbrowskiej: Dyskusja to jest wymiana zdań, po której uczestnicy rozstają pozostając w dotychczasowych przekonaniach.

  Moim zdaniem aktywność blogowa @wieśka jest wyrazem bólu istnienia.
  A z bólem się nie dyskutuje.

  Ogólnie rzecz biorąc za parawanem ekranu szaleje demon wyboru.

  Blog ten ma słabe narzędzia filtrowania, a tak zwany współczesny cywilizowany człowiek jest na smyczy mediów: nie wyłącza komórki ani .

  Czy sądzisz @Bywalcze, że coś straciłeś z powodu ubóstwa wymiany zdań między wymienionymi przez ciebie dwoma blogowymi komentatorami?

  To pytanie zadaję ja: przewijacz komentarzyWIELKIEGO geostratega niekiedy cytowanego przez aspirującego geostratega często zamykającego dyskusje na blogu na którym nie jest gospodarzem.

  Już jutro dobra zmiana zawłaszczy mowę i pismo obecnych pokoleń Polaków i skokowo wzrośnie cena wszelkich filtrów.

  Ciemny lud nie kupił towarów proponowanych w mocno nachalnej podaży i Tadeusz i Jacek szukają sposobów zaradzenia masowego używaniu filtrów głosu i filtrów obrazu.

  Ciemny lud wraz z redneckami zapewne na ulicach Warszawy sprawdzi czy przybywa do krainy krasnoludków OLBRZYM.

 194. Chodzi o przejęcie kontroli nad centralnym szlakiem transportowym i całkowite zniweczenie amerykańskiej strategii w Syrii. Mogłoby to zresztą doprowadzić do wycofania się USA z wojny w Syrii i wspierania SDF, gdyż przestałyby się one liczyć w planie blokady Iranu. Byłby to całkowity sukces Assada, a według niektórych rosyjskich mediów (np. Russian Insider) recepta na koniec wojny w Syrii. Według tego scenariusza Kurdowie zmuszeni zostaliby do podporządkowania się Assadowi pod groźbą zmasowanego ataku ze strony jednocześnie Turcji, Assada, Iranu, szyickich oddziałów z Iraku oraz sponsorowanej przez Katar Al Kaidy. Taki scenariusz oznaczałby jednak katastrofę nie tylko dla USA i Kurdów ale też dla Izraela oraz Saudów.
  http://www.defence24.pl/612201,rosyjski-zwrot-przeciwko-kurdom-celem-zniesienie-sankcji-analiza
  ===============

  Wojen o pietruszkę, nie prowadzi się…..

 195. Na poczatku bylo slowo ( enpassanciane), przeczytane impulsywnie , odruchowo czyli tnp , nie wiadomo dlaczego . Potem nastepne .. slow przybywalo , powod byl jeszcze zamazany .
  Po napiszmy .. roku czytania impulsywnego (?) zaczelo sie czytanie kompulsywne , nieuswiadomione i impulsywne pisanie . Potem nie wiadomo dokladnie kiedy czytanie i pisanie bylo juz wyraznie kompulsywne ( nalogowe .. nie nalogowe nie bylo nigdy )
  Pierwszemu lepszemu domoroslemu psychiatrze wydaje sie , ze kiedy napisze o czyms ,ze jest „kompulsywne” zamiast „nalogowe” jego diagnoza robi sie od tego naukowa i bardziej wiarygodna .
  „Nalogowe” moze byc wszystko bez wyraznych konsekwencji diagnostycznych .Wg domoroslej diagnozy „kompulsywne ” oznacza , ze koncza wszelkie przelewki .
  Wszystko to jednak , kompulsywne czytanie, pisanie a nawet mycie rak ( niezaleznie od powodu bo przy myciu komp. powod traci na znaczeniu a nawet znika ) , choc stanowi pole do popisu dla prawdziwych psychiatrow , nie umywa sie (!) do kompulsywnego polskiego wstawania z kolan polaczonego z namawianiem do tego samego reszty Europy . Tymczasem Europa juz to dawno zrobila( cn 200 lat temu)
  KPWzK jest podwojnie niebezpieczne dla zdrowia ogolnego bo poprzedzone byc musi kompulsywnym klekaniem . Nie da sie klekac zwyczajnie a potem wstawac kompulsywnie albo odwrotnie . Skutki widoczne golym okiem w TVP i na enpasse uoops ! Enpassie
  To juz cale wyjasnienie ( nieobecny , usprawiedliwiony) a ogonki i korzonki dla homo erectus , on to lubi , to widac .
  ps. Kompulsywne leczenie inych z nalogow grozi popadaniem w nie i dotyczy rowniez dom . ( wyroslych na enpassie ) psychiartrow i jest widoczne golym okiem jw .Enpassant naszym domem !!?

 196. wiesiek59
  17 czerwca o godz. 9:32

  „Gabriel i Kern … ostro skrytykowali uchwalone przez Senat USA nowe sankcje wobec Rosji, przewidujące m.in. kary dla europejskich firm współpracujących z rosyjskim sektorem energetycznym”.

  „Chodzi o „sprzedaż amerykańskiego gazu skroplonego i usunięcie rosyjskich dostaw gazu ziemnego z europejskiego rynku.”

  http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1051224,niemcy-krytykuja-usa-za-sankcje-wobec-rosji.html

  Wychodzi na moje.

  Wiesiu, dalej kretyniejesz. Jesteś niewolnikiem ostanio przeczytanego kawałka. Tak moża by od biedy w czasach używania papirusu lub tabliczek glinianych, ale nie w dobie Internetu. Jesteś jak kot, który nie ogarnia swej kuwety. Brak ci minimalnego choćby backgroundu.

  Zuważ co Kern i Gabriel dalej powiedzieli i czego nie powiedzieli. Ich zdaniem zródła energii dla Europy powinny być w Europie. Rozumiesz? A co z tego wynika? To mianowicie, że rosyjskie złoża gazowe jak Bowanenkowo, Jużnorusskoje, Zapolarnoje (Zachodnia Syberia) leżą po prostu w Europie i już. A ruda uranu do europejskich elektorowni atomowych też jest z Europy, a nie Australii, Rosji,czy Kanady. Nie wiedziałes o tym? 🙂 Pała z geografii. I dlatego Niemcy budują „europejski projekt” Nord Stream 1 i 2 stając się wirtualnym hubem gazowym dla połowy Europy. I dlatego kilka lat temu powstał hub gazowy w austriackim Baumgarten, dokąd rosyjski gaz fizycznie dociera. Na co Austrii i Niemcom amerykański Henry Hub z ktorego gaz w postaci LNG obniży ceny gazu rosyjskiego, wiec oni nie zarobią tyle ile się spodziewają? Amerykański gaz LNG tym się różni od „rurowego” rosyjskiego, że podobnie jak ropa w stu procentach podlega działaniu rynku. Jego obecność na rynku europeskim spowduje, że obrót gazem wreszcie stanie się cywlizowany i nikt nie będzie narzucał swej monoplistycznej pozycji. Ani Rosja, ani Niemcy.

  Naimski oczywiście skrytykował wypowiedź Gabriela i Kerna. Zpaowiedź sankcji amerykańskich należy rozumiec i w ten sposób, że przecież Niemcy i KE jeśłi chodzi o Nord Stream 1 i 2 naginają przyjęte w UE reguły wynikające z tzw. trzeciego pakietu energetycznego (antymonoplowego). Zuważ też, że LNG ma być przyszłościowym paliwem dla statków morskich ze względu na ochronę środowiska, co jest przecież decyzją UE. Tymczasm Niemcy są przeciw LNG i żadnych gazportów u siebie nie planują. Nie mówiąc o tym, że są czołowym w świecie producentm węgla brunatnego, ale żądaja od Polski likwidacji energetyki węglowej. To Herr Adlof H. nie był aż tak bezczelny.

 197. Bywalec 2
  17 czerwca o godz. 9:12

  „Wiesiek jest przekonany , że zachodnie interwencje są niedobre, a rosyjskie to oczywiście misje pokojowe”.

  Mentalnie pozostał na poziomie tyg. „Polityka” i tyg. „Pespektywy” z lat 70. Cały czas w „okowach młodości”. 🙂

 198. Ze wszystkich Wieśkowych komentarzy konfliktu Blisko Wschodniego, zawsze już przebijała szczególna troska o los Kurdów , ale oczywiście jako masy przetargowej.
  Ale właściwie to chciałem zwrócić uwagę na inny projekt , na projekt Międzymorza . Wśród międzynarodowych strategów zaczyna przeważać opinia , że to projekt dwóch niekoniecznie europejskich, ale jednak stolic ; Moskwy i Warszawy .

 199. Myśle , że decyzja Senatu o dalszych sankcjach wobec Rosji, ma oprócz pozytywnego kontekstu gospodarczego dla USA w handlu gazem z Europą Zachodnią , ma takze kontekst wewnętrzny w stosunkach Trumpa z Rosją .
  Jest to kolejna , teraz już wspólna próba Republikanów i Demokratów , mająca uniemożliwić Trumpowi wypełnienie jego zobowiązań wyborczych wobec Kremla.
  Przecież wiemy jak bardzo komitet wyborczy Trumpa był jeszcze zaangażowany w zniesienie tych sankcji .

 200. radzilowJedwabne
  16 czerwca o godz. 21:59

  „Wszystkiemu winni „policjanci zydowscy”. No fakt, w koncu Niemcy kulturalny narod, „Gott mitt uns” na pasach”.

  Chodziło zapewne o germańskich Gotów, którzy przeszli przez teren obecnej Polski w pierwszych wiekach naszej ery (Goci z nami). 🙂 To nawet logiczne, w świecie germańskim nie było niczego groźniejszego od Gotów. Nazwa rzeki Bug też pochodzi z języka gockiego; jak wiadomo nazwy rzek przechowują się najdłużej. Odra jest pochodzenia przedgermańskiego, czyli celtyckiego, Wisła (Vistla, łac. Vistula) podbnie albo nawet z jeszcze starszej warstwy. Napisz jak to jest z Jordanem? Czy to nazwa palestńska (filistyńska), hebrajska lub może arabska (co obstawiam), czas wreszcie spierać się o coś konkretnego.

 201. Według Naczelnika Polski Gazeta Polska to najnormalniejsza normalność.

  Podobnie jest z najbardziej optymalnym optimum.

  W młodości mego taty na Kiercelaku chodził dowcip:
  Ludzie! Trzymajcie mnie! Ja zwariowałem! Taki wspaniały zegarek chcę sprzedać za złotówkę

  W czasie mojej młodości dość pretensjonalny kolega zapytał mniej pretensjonalnego kolegę: Czy ty możesz normalnie!

  Odpowiedź była taka: Nie próbowałem! Ja i żona publicznie i prywatnie nie lubimy na misjonarza.

  Polski rząd nie zechce przyjąć obcojęzycznych uchodźców: oni normalnie nie są zdolni zrozumieć potrzeby zbawienia Narodu przez Naczelnika.

 202. Bywalec 2

  „Czy ty jesteś pewny , że Wiesiek czyta i dyskutuje z tobą o Fukuyamie?”

  Dyskusja na łamach Kultury Liberalnej tylko pozornie jest o „Końcu historii” Fukuyamy. Jak napisałem wczesniej dotyczy ona samorozliczenia liberałów z własną praktyką polityczną w ostatnich 25 latach – a ściśle z praktyką dotyczącą demokracji liberalnej. Ksiązka Fukuyamy jest co najwyżej pretekstem do tego.
  Co zaskakujące z dyskusji dowiedziałem się, że owa ksiązka o nieuchronnym rozprzestrzenianiu się domokracji liberalnej na całym świecie dla liberałow jest od ćwierćwiecza tekstem niemal religijnym, manifestem wiary. John Gray z którym rozmowę poleciłem pytany czy „demokracja liberalna nie jest jednak systemem najlepiej przygotowanym do rozwiązywania problemów współczesnych społeczeństw? Systemem, który w końcu zostanie wdrożony w większości krajów świata?” tak odpowiada:

  „To tylko wiara – świecka wersja eschatologii.(…) Nie jestem krytykiem religii, ale nie sądzę, by religijne kategorie można było w prosty sposób przenieść do polityki. (…) To, co jej zaprzecza, to pojawienie się stabilnych reżimów antyliberalnych, które mogą trwać bardzo długo, jeśli nie po wsze czasy. Jeśli ktoś odpowie na ten argument, że wcale nie falsyfikuje tezy Fukuyamy, ponieważ w przyszłości te reżimy mogą się zmienić, pokazuje, że mamy do czynienia ze ślepą wiarą. A wiara może być czymś dobrym w sytuacji, gdy sami znajdujemy się w opłakanym stanie – wtedy zazwyczaj ludzie idą do kościoła i modlą się. Ale w polityce to fatalny doradca. Liberałowie wierzą w to, kiedy są zagrożeni, tak jak teraz Państwo w Polsce. Wtedy liberalizm staje się rozpaczliwą nadzieją”.

  Oczywiście nie wiem czy wiesiek59 dokładnie przeczytał dyskusję jak również nie wiem jak dalece politycznie identyfikuje się z jej uczestnikami. No ale nie trudno zauważyć, że jego spostrzeżenia są podobne są do formułowanych przez nich wniosków.
  Polemizując z wieśkiem59 zwykle zarzucasz mu skłonność do autorytaryzmu, niechęć do demokracji, słabość do Rosji i Chin oraz antyamerykanizm.
  Lecz tego akurat nie możesz zarzucić dyskutantom Krytyki Liberalnej, którzy podobnie pesymistycznie czy katastroficznie jak on widzą przyszłość polityczną.
  Na przykład John Gray w rozmowie ze wstrętem określa chińską formę rządów jako „wyjątkowo złą i charakterystyczną dla tyranii.” O dzisiejszej Rosji zaś mowi, że „jest formą neobolszewizmu, który opiera się na tzw. kapitalizmie kolesiów, rosyjskim prawosławiu i rządach strachu”. A potem szyderczo dodaje, iż „ten system – liberałowie nigdy tego nie pojmą! – naprawdę podoba się wielu Rosjanom. Nawet kiedy Putin w końcu odejdzie, nie powinniśmy się spodziewać, że Rosja stanie się liberalną demokracją.”
  Nie oszczędza zresztą „kolebki” demokracji liberalnej czyli USA. Na pytanie czy „demokracja konstytucyjna, rządy prawa i ochrona praw indywidualnych tworzą jądro najlepszego z możliwych – historycznie rzecz ujmując – systemów politycznych?” kpiąco rzuca:

  „I pyta pan o to po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA?”

  Jak widzisz można różnymi drogami dojść do tych samych rozstajów.

 203. Bywalec 2
  17 czerwca o godz. 13:27

  „Jest to kolejna , teraz już wspólna próba Republikanów i Demokratów , mająca uniemożliwić Trumpowi wypełnienie jego zobowiązań wyborczych wobec Kremla”.

  To możliwe, często tak działa logika systemu, że jeśli można okazać siłę, która dysponuje się realnie, należy to robić, albo będzie nieszczęście jak w przypadku J. Kennedy’ego. Pokazuje to również analogia historyczna z III wieku. Armia rzymska stała nad Dunajem, po drugiej stronie koalicja plemion germańskich. Starcie przypominałaby zapewne pierwszą wojnę w Zatoce Perskiej, to były jeszcze te czasy, kiedy legionisci zmiażdżyliby przeciwnika niezależnie od tego jak licznego. Jednak młody cesarz Aleksadner Sewer pod wpływem matki, która najwyraźniej chciała zminimalizować ryzko, wysłał przeciwnikom pieniadze, żeby odstąpili od wojny. Kiedy żółnierze dowiedzili się o tym wpadali we wściekłość, bo woleli walczyć i dostać to złoto w nagrodę za zwycięstowo. Zabili cesarza i jego matkę, bo taka była logika ówczesnego systemu. O armię należało dbać i co jakiś czas okazywać siłę, aby przeciwnik czuł respekt. Wojny lepej toczyć na swoich warunkach i na terenie przeciwnika.

 204. Ciągle cos’ dla enpassancianych psychiatrow ..( dowod na to pow.)
  Pytanie podobne do pytania o jajko ..
  Co bylo pierwsze , kielbasa czy jad kielbasiany ?

 205. radzilowJedwabne,

  Pięknie i trafnie przerabiasz na szmaty najpłodniejszego komentatora, nadmiernie inteligentnego.

 206. Bar Norte
  17 czerwca o godz. 13:54

  Dzięki za wsparcie, choć nieskuteczne.
  Z religią się nie dyskutuje, ani z neofitami.
  Wiara nie podlega dyskusji…..

  Neoliberalizm, czy demokracja, to pewnego rodzaju moda, przemijająca wraz ze słabnięciem jej kapłanów i ich siły militarnej i gospodarczej.
  Na przestrzeni wieków taką projekcję siły i idei, kultury, stosowało wiele mocarstw.
  A potem przechodziły do historii…..
  Mamy do czynienia- oczywiście moim zdaniem- ze schyłkiem kolejnego, wraz z jego atrakcyjnością kulturową i siłą militarną.
  Zassanie w orbitę wpływów Europy Środkowej, to był ostatni ożywczy zastrzyk świeżej krwi. Do złupienia nie ma już żadnych istotnych zasobów Peryferiów Imperium.
  Na dodatek, w walce o wpływy z innymi Imperiami, naruszono równowagę geostrategiczną i wypuszczono z butelki kilka dżinów- fanatyzm religijny, nacjonalizm, ksenofobię, destabilizację regionów.

  „Obyś żył w ciekawych czasach” dzieje się na naszych oczach….

  Jako że ludzkie społeczności są tworem żywym, ciągle ewoluującym, dostosowującym się do zmian, wcześniej czy później znajdzie się jakaś koncepcja odpowiadająca nowym wyzwaniom, system rządów efektywniejszy niż obecna „demokracja liberalna”.
  Jaki?
  Mam nadzieję, że twórca takiej koncepcji już się urodził…..

 207. Mauro Rossi
  17 czerwca o godz. 13:05

  W typologii Krestchmera, ja mogą być kretynem, o ile ty będziesz idiotą…..
  Odpowiada ci taka pozycja?

  Spierajmy się kulturalnie, na argumenty, nie inwektywy.
  I pozostawmy wisty infantylne dzieciom z piaskownicy.

  Mam inne niż ty poglądy na wiele spraw, miedzy innymi na rolę Anglosasów w generowanie problemów.
  Jednym z nich jest utrącanie europejskiej konkurencyjności poprzez windowanie cen energii.
  Ziemskie rynki zbytu mają konkretną pojemność.
  Więc utrącanie konkurencji wszelkimi metodami jest warunkiem być albo nie być wielu firm.
  Opowieści o równych sznsach i szlachetnej rywalizacji, złóż między bajki…..

 208. @vanelle

  „przerabiasz na szmaty ”

  Nie da sie (ani nie ma potrzeby) przerabiac szmaty na szmate.

  Szmata jaka jest – kazdy widzi.

  Szmata to szmata to szmata.

  Przy dobrym wietrze szmata calkiem udatnie udaje sztandar. Czasem ktos sie nabierze.

  Ale szmata to i tak szmata.

  Disclaimer: Wszelkie podobieństwo do miejsc, imion i nazwisk jest nieprzypadkowe i w oczywisty sosob zamierzone.

 209. @wiesiek59 @Mauro Rossi
  17 czerwca o godz. 13:05

  „ja mogą być kretynem, o ile ty będziesz idiotą…..”

  Rzadko kiedy Wiesiek napisze cos z sensem i do rzeczy. Ale tym razem trafil w dziesiatke.

  W samo sedno.

  Lepszej i celniejszej charakterystyki obu dyskutantow sam bym nie stworzyl. Krotko, trafnie i zwiezle.

  Oglada sie te „dyskusje” jak ongis mecz bokserski, spotkanie miedzypanstwowe NRD – RFN.

  Jednemu i drugiemu takze i tym razem zyczy sie celnych ciosow, powalajacych oponenta.

 210. Wiele z tych postulatów, które uważamy za „uniwersalne”, to jednak dorobek ostatnich 200 i mniej lat. Ktoś może mieć partnera lub partnerkę, jakich chce; może głosować; może wierzyć w co chce… to rzeczy zagwarantowane stosunkowo niedawno, a przekazanie tych decyzji w ręce jednostki dokonało się w obrębie dość ograniczonym i w zasadzie tożsamym z tym, co określamy „cywilizacją chrześcijańską”. Nie udało się wymusić na całym świecie, żeby to przyjął. Dalej są też czytelne różnice między światami: amerykańskim, europejskim, arabskim…

  W tym kontekście możemy raczej upierać się przy swoim, być przywiązanym tak mocno do naszych wartości i zasad, jak się da – licząc na to, że w efekcie ich nie stracimy, ale nie łudząc się, że Chiny je przyjmą u siebie. Jest miejsce na koegzystencję, ale i odrębność. Także odrębność standardów. Nie mamy już narzędzi, żeby forsować u nich nasze wartości i koniec.
  http://krytykapolityczna.pl/swiat/jacoby-co-nam-po-chinach/
  ============

  Leje od rana, więc sobie czytamy, co ciekawsze artykuły……

 211. Bar Norte
  Rozstajów , ale nie koniecznie do katostroficznych Wieśkowych wniosków, dotyczących zachodniej cywilizacji .
  Gospodarczo UE wbrew pobożnym życzeniom, wychodzi z dołka , koniunktura się nakręca i bezrobocie maleje.
  Oczywiście , że powstały całkiem nowe, może nawet egzystencjonalnie zagrożenia wraz z wygraniem przez Putina w osobie Trumpa wyborów w USA .
  Mimo tego jestem przekonany , że takie szachrajstwa nie uczynią nagle z Rosji mocarstwa gospodarczego , nie wspominając o technologicznym .
  Chiny i chiński styl życia , mimo całego sukcesu gospodarczego , raczej także nie staną się atrakcyjnym przykładem dla naszych społeczności .
  Mit że demokracja jest właściwym system politycznym dla całego świata został dawno obalony , co akurat takze potwierdza rozwój wypadkôw w Polsce, ale to akurat nie światczy zaraz o tym , że Spelnią się wasze schyłkowe marzenia i demokracja przestanie być przodującym systemem politycznym na świecie , charakterystycznym dla krajów znajdujących się na najwyższym poziomie rozwoju społecznego i gospodarczego, atrakcyjnym dla wielu społeczeństw cierpiących obecnie tyranię.
  Demokracja i idące z nią wolność , swobody obywatelskie i możliwości współdecydowania,są kolejnym szczeblem , ale mam nadzieję nie ostatnim, na drabinie rozwoju systemów społecznych i politycznych, no chyba , że komuś odbije i użyje bomby .
  To, że postęp nie odbywa sie liniowo i że ma wiele ślepych uliczek , to jest widoczne gołym okiem , ale jeszcze długo nie świadczy o tym , że któreś z zachodnich społeczeństw, których siła przyciągania jest jeszcze wciąż ogromna i to nie tylko dla uchodźców z krajów ogarniętych wojną , ale nawet Polaków , ma ochotę na rezygnację ze swoich socjalnych i społecznych zdobyczy , na rzecz tyrani .

 212. wiesiek
  A kto chce u ciebie forsować demokratyczne i wolnościowe standardy ?
  To ty , od kiedy cię znam, prorokujesz z radykalnością i wytrwałością „Światka Jehowy” koniec naszego swiata.
  Na twoje nieszczęście z miernym powodzeniem .

 213. @Mauro Rossi

  „policjanci zydowscy” „Uschlagplatz” „Goci z nami)”

  Folksdojczeria szmalcownicza lubi sobie ryjki wycierac Zaglada. Robi to na dwa sposoby: Albo kierdoli o „zydowskich policjantach” i „zydowskich gestapowcach” – albo robi sobie smierdzace, ku..skie ludobojcze „zarty” z wydarzen, ktore sie folksdojczerii wydaja szalenie zabawne i wesole.

  Folksdojczeria szmalcownicza lansuje taka wersje „historii”, w ktorej Niemcy byli niewinni jak te lelije.

 214. Bywalec 2
  17 czerwca o godz. 15:19

  Nie istnieją „demokratyczne standardy”.
  Inne są w wersji gazetowej, krajowej, inne w wersji eksportowej.
  Wszystko zależy od INTERESÓW zainteresowanych mocarstw.
  Wdrożenie ich w wielu krajach świata siłą, spowodowało ich upadek, bądź przejęcie kontroli nad nimi przez siły zewnętrzne, zainteresowane przejęciem zasobów naturalnych, infrastruktury, przemysłu, zasobów ludzkich.
  Te standardy mają moc niszczenia, nie tworzenia.
  Są zasłoną dymną dla neokolonializmu.

  Wolność jednostki na przykład, może podminować kraj, uczynić go łupem.
  Grupa finansowana z zagranicy, może zniszczyć stabilizację milionów ludzi.
  I tym się ostatnio „demokracje” zajmowały dość intensywnie…..
  Rozczłonkowanie dużego kraju na zwalczające się plemiona, daje spore możliwości handlowe……

  To co czytam, daje mi całkowicie rozbieżny z twoim ogląd świata.
  Cui bono i divide et impera- to wystarczy mieć w pamięci, by rozumieć świat i procesy się w nim toczące. Reszta to ściema dla naiwniaków.

 215. Przez ostatnich 10 lat CIA infekowała i podsłuchiwała rutery wielu popularnych producentów. Z najnowszych dokumentów ujawnionych przez „WikiLeaks” w ramach zastawu „Vault 7” dowiadujemy się, że kod o nazwie CherryBlossom szczególnie efektywnie działa przeciwko modelom D-Link DIR-130 oraz Linksys WRT300N. Rutery te można bowiem zdalnie zainfekować nawet, jeśli ustawiono na nich silne hasła.
  https://wolnemedia.net/cia-od-10-lat-podsluchuje-rutery-roznych-producentow/
  =========

  demokracja i prawa człowieka……

 216. Wiesiek
  Może z perspektywy twoje pempka nie ma demokratycznych standardów .
  Inaczej wygląda to juz dla krajów które deklarują swoją gotowość np. Do Przystąpienia do UE.
  Dzięki twoim linkom wiem co czytasz i w efekcie tego jaki masz ogląd świata .
  Z unijnymi realiami ma on niewiele wspólnego.
  Twoje miejsce jest przy Rosji , a nie w UE l

 217. Wiesiek
  I przestań mi wmawiać , jakobym twierdził, ze system demokratyczny jest właściwy dla całego świata i że trzeba go wprowadzać siłą. Już nawet dla ciebie napewno lepszym jest coś innego i jestem przekonany o tym , że pod rządami PiSu właśnie tego się doczekasz .

 218. Historia wspomina wielkich zbrodniarzy. Wielu żyjących pamięta jeszcze Stalina i Hitlera i miliony ich ofiar. Znał ich każdy mieszkaniec globu. Po nich wyrastali nowi, których nazwiska są skrzętnie ukrywane przez usłużne im media i zorganizowaną propagandę. Historia zaliczy do nich Nixona, Clintona, Dablju Busha, Hilary i Obamę. Kolejny kandydat Trump, jak na razie ogranicza się do korupcji, kłamstw, prowokacji i matactw. Piszą o ich zbrodniach sami amerykanie.
  http://www.globalresearch.ca/red-alert-russian-focus-might-save-trumps-hide/5594883

 219. Bywalec 2
  17 czerwca o godz. 16:25

  Z perspektywy mojego pępka?

  W przeciwieństwie do ciebie, stosuję jednolite, uniwersalne kryterium, do oceny zdarzeń.
  Stare jak ludzkość.

  PO OWOCACH ICH POZNACIE.

  Nie po deklaracjach, słowach, PR, materiałach spreparowanych przez media.
  Propaganda sukcesu nie przesłania mi skutków różnych działań.
  A z PiS, ciekawa sprawa.
  Skutki ich niektórych posunięć w sferze socjalnej, podatkowej, gospodarczej, są bardzo pozytywne dla Polski.
  Jak zwykle, zamiast wgłębiać się w medialne młotkowanie, proponowałbym spojrzeć szerzej na problem.
  Kto skorzystał z ich pociągnięć- oprócz ich polityków?
  Okaże się że całkiem sporo Polaków- Szaraków.
  To że Gliński czy Waszczykowski są mało rozsądni, nie świadczy jeszcze o całości.
  Państwo to nie jednostki, to całość…..

 220. – Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkaliśmy – przyznał Anders Thornberg, kierujący Säpo w rozmowie z agencją informacyjną TT. Jeszcze w 2010 roku liczbę ekstremistów sympatyzujących z dżihadystami w Szwecji szacowano na ok. 200 osób. – Dziś możemy powiedzieć, że zamiast setek są ich tysiące – przyznał Thornberg. Jednocześnie zapewnił on, że jedynie nieliczni z nich mają możliwości przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na terenie Szwecji. Zdaniem Thornberga sytuacja jest mimo to poważna.
  http://www.rp.pl/Terroryzm/170619284-Szwedzkie-sluzby-W-naszym-kraju-sa-tysiace-dzihadystow.html
  ==============

  Cóż……
  Szwedzi na własne życzenie i za własne pieniądze,sami sobie zgotowali ten los.
  Teraz ich politycy będą musieli znaleźć jakieś rozwiązanie, skoro ich głupota doprowadziła do takiej sytuacji- z góry zresztą przewidywalnej.

 221. Dzięki pomocy bożej Gazprom dostał wsparcie finansowe.Tak sobie myślę dlaczego 10 kwietnia roku pamiętnego Bóg postawił na trasie lotu brzozowy szlaban.

 222. wiesiek59
  15 czerwca o godz. 9:13
  Irlanczycy i Polacy w kompletnym skundleniu, wiedzione na krotkiej smyczy przez wyznaczone im elyty,w odroznieniu od Anglikow, Hiszpanow, Portugalczykow i Grekow, popieraja nadal ludobojcza ideologie neoliberalizmu.
  Hiszpania i Portugalia tez sa tresowane od wiekow w bezmyslnym posluszenstwie przez agentow Watykanu, ale potrafily sie zdobyc na myslenie samodzielne.
  Irlanczycy maja nowego neoliberala jako premiera, a 30 milionow Polakow nie potrafi wymyslec skutecznej alternatywnej polityki w perspektywie nastepnych lat samodzierzawia pana jareczka.
  Irlandia i Polska potrafia dzialac w ruchach zbrojnych, ale przegrywaja zycie spoleczenstwa w czasie pokoju na rzecz pierwszego lepszego szulera.

 223. Pani Beata z broszką powiedziała: „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli.” Za co została ostro skrytykowana. Tymi słowami poparła prezydenta Rosji Putina, kiedy on bronił swoich obywateli na Ukrainie przed agresją i ludobójstwem banderowców, bandytów UPA byłych SS manów i ich sojuszników amerykańskich. Można spodziewać się, że dalej będzie ich skutecznie bronił. Taki ma obowiązek.

 224. Bar Norte
  16 czerwca o godz. 21:23
  Organ Sorosa – Kultura ( Neo )Liberalna karmi polska cwiercinteligencje plewami- jak poglady ludzi z London School of Economics , czolowego propagatora neoliberalizmu w Europie, a tymczasem krytycy status quo jak Tarik Ali, Chris Hedges,Michael Hudson, Richard Wolff czy Gary Null sa zupelnie przemilczani.
  Moze pierwszym krokiem poza krag zniewolenia bedzie gleboka analiza programu Jeffrey Corbyna ?
  Kazdy wracajacy ze zmywaka w Londynie student albo profesor moglby przywiezc plecak materialow.

 225. Bar Norte
  przepraszam, mialo byc Jeremy Corbyn

 226. Czyżby Tramp-u poszedł już w Piez-du?

  Zlasowane, przesycone kremlówką mózgi, jeszcze w zeszłym roku głosiły dobrą nowinę: nadchodzi zbawca świata, z łolstreetowych mocy odkupiciel. Pokój, chleb i kapusta wszystkim ludziom ziemi.

  Znany z niefortunnego braku iskry bożej (czytaj deficytu inteligencji poznawczej), rzecznik prasowy szefa radzieckich trolli, w momencie uniesienia, wskoczył nawet na najwyższą latarnie, wszem i wobec objawiając: Mesjasz! Nie będzie wojował, bedzie budował, bo jego taki zawód. Precz z Killary, precz z wojnami, precz z establishmentem.

  Minął roczek niecały…. No i jak wam teraz riebionki?

 227. Piez
  17 czerwca o godz. 20:39
  Słowa należy odnosić do okoliczności ich użycia.
  „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli – mówiła premier Szydło z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz.
  I właśnie ten fakt pokazuje kretyństwo tych co napisali jej te zdanie.
  Z niego wynika, że albo chodzi o to, że rząd II RP nie zadbał o życie i zdrowie obywateli kierowanych przez Niemców do obozu, co było by skrajnym idiotyzmem, albo o zgrozo ,ze chodziło o to, że Niemcy zadbali o swych obywateli robiąc ten obóz

 228. folwarkPn

  Nie oceniam tej dyskusji w Kulturze Liberalnej jako „plewów”. Z uznaniem przyjmuję odważną próbę rozliczenia swej przeszłości politycznej przez to środowisko.

  Jeśli prof John Gray, niekwestionowany autorytet światowych środowisk liberalnych, niegdyś natchniony apologeta Margaret Thatcher dokonuje tak głebokiej krytyki tego co nurt polityczny z którym przez całe życie był związany zrobił ze światem to moim zdaniem trzeba to docenić. Nawet jeśli dokonuje (samo)krytyki inną metodą aniżeli lewicowa.

  Z tym, że pewne jego refleksje mają charakter uniwersalny. Choćby z takie osobiste spostrzeżenie:

  „Jestem dostatecznie stary, by pamiętać lata 70. XX w., i choć tamten czas miał wiele wad, mieliśmy wtedy więcej wolności słowa niż dzisiaj.”

  Oczywiście ma na myśli Wielką Brytanię.

  Co do „Manifestu Partii Pracy” … .

  W polskim necie jest dostępne szerokie omówienie:

  http://strajk.eu/manifest-partii-pracy/

 229. Trzeba to przeczytać aby zrozumieć politykę Macierewicza.
  „Makiawelizm” nowej polityki polskiej w felietonie Stanisława Michalkiewicza, cytuję:
  „Niemcy, które odzyskały swobodę ruchów w Europie po podpisaniu w Moskwie 12 września 1990 roku traktatu potocznie zwanego dwa plus cztery, natychmiast przystąpiły do wysadzania heksagonale w powietrze. Zachęciły dwie republiki jugosłowiańskie: Słowenię i Chorwację do proklamowania niepodległości, co wkrótce postawiło Jugosławię, która miała być bałkańskim filarem heksagonale, w ogniu krwawej wojny domowej. Widząc, czym grozi politykowanie za niemieckimi plecami, pozostałe państwa heksagonale zdystansowały się od tej inicjatywy i odtąd próżnię polityczną po wycofaniu się imperium sowieckiego ze Środkowej Europy wypełniają Niemcy przy pomocy rozszerzania na wschód Unii Europejskiej, której są politycznym kierownikiem.

  Wadą heksagonale było to, że nie miało ono dostatecznie silnego lidera, ani protektora, więc Niemcy bez trudu to rozgoniły. Gdyby jednak heksagonale takiego silnego protektora znalazło, to być może Niemcy nawet nie podjęłyby próby wysadzenia tego porozumienia w powietrze. A właśnie pojawia się szansa powrotu do heksagonale uzupełnionego i poprawionego – ze Stanami Zjednoczonymi, jako protektorem. Prezydent Donald Trump jeszcze jako kandydat podczas kampanii wyborczej, wypowiadał się krytycznie o niemieckiej hegemonii w Europie, dając do zrozumienia, że najlepszy byłby powrót Europy do formuły konfederacji, czyli związku państw, od której Europa odeszła w traktacie z Maastricht, co to wszedł w życie w roku 1993 – ku formule federacji, czyli państwa związkowego. Powrót do formuły konfederacji oznaczałby osłabienie niemieckiej hegemonii, której obawiają się również narody zamieszkujące Europę Środkową tym bardziej, że po Brexicie Niemcy, wykorzystując instytucje Unii Europejskiej, próbują narzucić tej części Europy pruską dyscyplinę pod pretekstem sprawdzania stanu demokracji i praworządności oraz poprzez narzucanie, wbrew ratyfikowanym traktatom, na przykład kontyngentów tak zwanych „uchodźców”. Gdyby zatem właśnie teraz podjąć próbę powrotu do heksagonale – ale uzupełnionego i poprawionego, to znaczy – ze Stanami Zjednoczonymi jako protektorem tego przedsięwzięcia, to dla państw z obszaru Europy Środkowej byłaby to szansa nie tylko na uwolnienie się spod niemieckiej hegemonii, ale również na zabezpieczenie się przez rozmaitymi niespodziankami od strony wschodniej.”
  Po przeczytaniu „strach się położyć spać”. Nie oddamy nawet guzika?

 230. Bar Norte, 22:45
  ,,… Z uznaniem przyjmuję odważną próbę rozliczenia swej przeszłości politycznej przez to środowisko.”
  Gdzie Szanowny Pan znalazl w tym tekscie ,,… probe rozliczenia przeszlosci…” ?
  Niektorzy znajduja twarz Matki Boskiej na szybie okna w Pacanowie albo na pniu drzewa w Pcimiu.
  Francis Fukuyama opublikowal swoj esej w pismie ,, National Interest” ktorego redaktorem byl Irving Kristol, glowna postac neokonserwatywnego hitleryzmu w usa, a aniloem strozem ( honorary chairman) jest zbrodniaz wojenny Henius Kissinger.
  Swietnie jest zderzac idee roznych opcji politycznych , tylko ze Kultura ( Neo )liberalna wydaje sie promowac jedynie osrodki reakcyjne.
  Jeffrey ( goldmann ) Sachs tez probuje sie promowac jako intelektualista realnego centrum ( taki stalinizm z ludzka twarza ), ale chodzi o to, by opcje Syrizy, Podemos, Jeremy Corbyna ( dzieki za link ),Bernie Sandersa oraz dysydentow pozaparlamentarnych tez byly dopuszczane do dyskusji .
  Inaczej bedzie jak na spotkaniu gabinetu Vito Corleone ( znanego jako Donald T. ), gdzie glowy poszczegolnych gangow skladaly hold nieomylnemu przywodcy w swietle kamer korporacyjnych mediow.
  Mimo tej krytyki, bardzo cenie sobie zdanie Redaktora Passenta, Panskie, wieska59 i Pieza.
  Kogo moglby Pan wymienic jak czolowych intelektualistow polskich 20 wieku albo w calej historii ?
  PS Film o ruchu wyzwolenczym w Irandii obejrzalem z uznaniem.
  Takich filmow o powstaniach i AK tez jest troche. Ale co z tego, skoro w jedna noc potrafimy oddac dorobek i ofiare zycia wielu pokolen roznym przybledom i paskarzom ( nawet bez jednego strzalu ) ?
  Czy nie jestesmy jednak jak nasi czarni czy czerwoni bracia , ktorzy za paciorki oddali wszystko ?

 231. W ostatnim roku powstało w Polsce już kilka hal produkcyjnych, w których zatrudniani są więźniowie. Ministerstwo Sprawiedliwości pełną parą realizuje plan wybudowania w latach 2016-2023 czterdziestu hal przemysłowych przy zakładach karnych,

  gdzie będą mogli pracować więźniowie. Według opracowanego przez resort sprawiedliwości krajowego programu pracy więźniów, przedsiębiorstwa będą miały 40-proc. ulgę w kosztach pracy za zatrudnianie osadzonych pokrywaną z pensji osadzonego. W Zakładzie Karnym w Potulicach powstaje już druga hala o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych, gdzie zatrudnienie ma znaleźć nawet 300 osadzonych. – Jest to hala, której właścicielem jest duński przedsiębiorca. On w dużej części sfinansował to przedsięwzięcie, również zaangażował się w zabezpieczenia techniczno-obronne – wyjaśnia mjr Mariusz Budny, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/138924,polskie-wiezienia-beda-lagrami-zagranicznych-korporacji
  ==============

  Kopiujemy amerykańskie wzorce pracy przymusowej……

 232. pruska dyscyplina? polakom?

 233. no, ale radziu to tak; własciwie to izrael „robi za prusy” na bliskim wschodzie; wietnamczycy staraja sie to robić w azji południowo – wschodniej, bułgarzy na bałkanach, i.t.d.; polskiej krowie siodła nie nałożysz; nie twierdze, ze, n.p. turcy sa niezdyscyplinowani, ale jest to inna dyscyplina, niz pruska:
  to dyscyplina satrapii, duch perosopolis;

 234. azjatyckie, wiesiu, azjatyckie;

 235. Dzięki IV RP nareszcie będziemy mieli polskie obozy pracy resocjalizacyjnej dla katolików kryminalistów głównie za głosowanie na PO.Jak sugeruje prawica.Tak sobie myślę,że żadna praca nie hańbi ale są tacy co to wolą od pracy zasiadanie w Sejmie. Nawet kontraktowym.

 236. ozzy:
  nawet chasydow wcielono do woja 🙂 ;

 237. Miłość i prawda jest fundamentalna ot tego możemy budować społeczeństwo .

 238. maciek.g
  17 czerwca o godz. 22:42
  Żaden polski rząd nie bronił nigdy obywatela. A mnie chodziło o Putina i o jego obronę swoich obywateli mordowanych na Ukrainie. Tak interpretowałem wypowiedź pani z broszką.

 239. @byk’u!
  Nie ma w tobie krzty miłosierdzia dla chorych na manie racji!

 240. Piez

  Piszesz bzdurę że „Żaden polski rząd nie bronił nigdy obywatela.” ,zapomniałeś o przysłowiu ” nigdy nie mów nigdy”

 241. folwarkPn
  18 czerwca o godz. 1:40
  Polecam wywiad z profesorem Janem Zielonka w GW.
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,21969562,jan-zielonka-unia-rozpada-sie-na-naszych-oczach-nie-potrafi.html
  Pisze m.in: …żyjemy w epoce przełomu. Wymyślić trzeba na nowo nie tylko Unię, ale też demokrację i kapitalizm. Najpierw muszą powstać idee – naukowcom zajmie to lata. Później muszą zostać przetłumaczone na język zrozumiały przez dziennikarzy. Wreszcie politycy wezmą je na sztandary.” I czekaj tatka latka. Gdy naukowców praktycznie nie ma lub są na tajnych etatach CIA, podobnie jak tzw dziennikarze.

 242. Zaskakuje mnie fakt , że wielu publicystów zupełnie nie rozumie (tak wynika z ich wypowiedzi) że te same słowa mogą mieć diametralnie różne znaczenie. Jeżeli ktoś mówi o awanturze kibolskiej „tanie rzeczy nie powinny mieć miejsca” to jest to diametralnie co innego niż te same słowa mówi ktoś o światowym zlocie młodzieży.
  Dlaczego dziennikarz dziwi się, że gdy Duda powiedział to samo co Szydło to oceniono jego wypowiedź pozytywnie? Przecież Duda mówił to z okazji wyzwolenia Auschwitz, a więc znaczyło to uniemożliwianie działań prowadzących do takich skutków. (chodzi o masowe ludobójstwo)
  Szydło natomiast swą wypowiedź dała z okazji pierwszego wielkiego transportu Polaków do tego obozu , więc wypowiedź jej tyczy się tego faktu. Trudno więc ocenić czy gani władze II RP , czy pochwala działanie nazistów, bo z pewnością nie chodzi o zbrodnię zagłady żydów.

 243. wiesiek59
  18 czerwca o godz. 8:07
  W Polsce więźniowie często byli wykorzystywani do pracy , tworzenie jednak zakładów specjalnie po to by pracowali tam więźniowie stwarza niebezpieczeństwo, że politycy będą chcieli wykorzystywać ich pracę dla zwiększania wpływów do budżetu (a więc i swoich dochodów). Kij zawsze ma dwa końce. Więźniowie wiele kosztują , a więc pomysł sensowny by te koszta zmniejszać. Ameryka ma wyjątkowo dużą liczbe więźniów w stosunku do liczby obywateli i stąd te ich pomysły.

 244. maciek.g
  18 czerwca o godz. 10:29

  Pamiętam taki film, chyba z lat 70′, gdy szeryf i sędzia zapewniali odpowiedni dopływ więźniów do więzienia, które zapewniało przedsiębiorcy siłę roboczą.
  Trafiło na dwie dziewczyny- autostopowiczki…..
  Jedna nie przeżyła.

  Skomercjalizować można wszystko, nawet wojnę.
  I wówczas ZYSK będzie decydował o wszystkim.
  Wtrącić do więzienia jest łatwo, za byle co.
  I mamy niewolnika….

 245. A. Szostkiewicz skonfiskował mi taki wpis.

  „Wypowiedź Beaty Szydło jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!”

  podpisano: Forum Żydów Polskich

  Jeśli Pan skasuje ten wpis i zostawi ten oto …

  „andrzej52 16 czerwca o godz. 12:45

  „Wypowiedź Szydło odebralem inaczej, mianowicie, że należy brać przykład z Adolfa, który pokazal jak bronic Naród Wybrany przed innymi, gorszymi” …
  …. to domyśla się Pan co o nim pomyślę.

  Myślę o nim to samo co Saryusz-Wolski o Tusku: szmata.

 246. Przy okazji Szydło chwali Putina za ochronę Rosjan na Krymie.Mądre słowa i historyczne jak sugeruje kancelaria Dudy. Tak sobie myślę,że broszka nie przeszkadza chwalić ponadpartyjnie.

 247. maciek.g
  18 czerwca o godz. 10:12

  „Duda mówił to z okazji wyzwolenia Auschwitz, a więc znaczyło to uniemożliwianie działań prowadzących do takich skutków. (chodzi o masowe ludobójstwo)”
  „Szydło natomiast …. z okazji pierwszego wielkiego transportu Polaków do tego obozu, więc wypowiedź jej tyczy się tego faktu”.

  Sądzisz, że Polacy byli w Auschwitz na letnisku? Nie, zginęło ich tam ok. 75 tys. Czy to nie jest masowe ludobójstwo? Każdy rząd polski ma obowiazek robić wszystko, aby teraz i w przyszłosci nie doszło do podobnej tragedii. W różnych czasach zgrożenia bywają inne, więc muszą być na nowo definiowane, ale zawsze chodzi o to samo: zagwarantowanie bezpieczeństwa przez państwo.

 248. wiesiek59
  18 czerwca o godz. 8:07

  „W ostatnim roku powstało w Polsce już kilka hal produkcyjnych, w których zatrudniani są więźniowie. Ministerstwo Sprawiedliwości pełną parą realizuje plan wybudowania w latach 2016-2023 czterdziestu hal przemysłowych przy zakładach karnych …
  Kopiujemy amerykańskie wzorce pracy przymusowej …”.

  Jako gorliwy sowietczyk jesteś chyba nadmiernie ekspolatowny i dlatego już przemięczony kopiowaniem i wklejaniem. Więzniowie pracują jak chcą, większość zresztą chce, choćby z nudów. Praca przymusowa to była w łagrach Związku Sowieckiego, np. przy wyrębie tajgi,w kopalniach uranu (średnia przeżywalność dwa lata) itd.

  Jeśli rozsiewaz dezinformacje rób to inteligentniej albo idź na Onet. Tam się nie połapią.

 249. @Mauro Rossi

  „u? Nie, zginęło ich tam ok. 75 tys.”

  Chyba spor wiecej, 90-100 tys.

  Czy to nie jest masowe ludobójstwo? Każdy rząd polski ma obowiazek robić wszystko, aby teraz i w przyszłosci nie doszło do podobnej tragedii. ”

  Smierc ogromnej ilosci Polakow (moze i 100 tys, zrodla sie rozchodza) to oczywiscie masowe ludobojstwo i oczywista tragedia.

  Ale nie takie rzeczy sie wybacza Hansom i Helmuthom w zamian za to, ze z pomoca komor gazowych i piecow krematoryjnych przeksztalcili Polske w kraj „jednolity etnicznie” ((c) @Muszynianka). Za to plynely i plyna do dzis slowa wdziecznosci. W niewiele lat po wojnie, w czasach, kedy Niemcy wycoagali lapska po Ziemie Zachodnie – Polacy wybaczyli Niemcom. I prosili o przebaczenie. „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Coz w koncu znaczy jakis Wroclaw czy Szczecin, coz znacza polskie ofiary Oswiecimia – w porownaniu z dzika radoscia i satysfakcja z tego, ze trzy z okladem miliony „mordercow Chrystusa” poszlo do gazu i do pieca?

  A co stanowi norme spoleczna dzis, obecnie?

  Uczciwie napisal @jobrave, wpis 27 grudnia o godz. 18:46. Cytuje expressis verbis:
  „Nie raz i nie dwa spotykałem się ze stiwerdzeniami w rodzaju: „Wie pan, jaki Hitler był, ale trzeba przyznać, ze z żydkami zrobił porządek, tylko szkoda, że nie do końca.”

  Do tematu jeszcze powroce, bo ciekawy. Tymczasem awrto zauwazyc, ze @Mauro Rossi we wczesniejszych wypowiedziach przypisuje odpowiedzialnosc za Zaglade – samym Zydom (smierdzace kierdoly o „zydowskich policjantach”).

 250. Papież Pius XII nie miał pomysłu na uratowanie swoich katolików w KL.Dopiero Armia Czerwona znalazła sposób a nie wiwatowanie z ręką w geście białostockim. Tak sobie myślę,że Franciszek też gada ale nie każe przyjmować imigrantów do parafii.Znowu tylko gest.

 251. @Mauro Rossi

  „Myślę o nim to samo co Saryusz-Wolski o Tusku: szmata.”

  Smierdzacego tchorza poznaje sie nieomylnie po tym, ze taki smierdzacy tchorz, taki kawal zafajdanej szmaty – chlusta cuchnacym, plugawym bluzgiem na ludzi wymieononych z imienia i nazwiska, na ludzi posiadajacych tozsamosc – zza zafajdanej, anonimowej ksywy.

  Najbardziej obrzydliwy rodzaj tchorza to taka ludzka szmata, ktora zza anonimowej ksywy chlusta lajnem na nazwanych z nazwiska ludzi, ktorych panujaca wladza usiluje gnoic i wzywa na przesluchania.

 252. @Slownain

  „Dopiero Armia Czerwona znalazła sposób ”

  Zgadza sie. Dlatego nie brak takich, ktorzy nigdy tego Armii Czerwonej nie wybacza.

 253. Mauro Rossi
  18 czerwca o godz. 12:48
  O obozach koncentracyjnych wiem znacznie więcej niż możesz się spodziewać. Ojciec był w trzech , między innymi w Auschwitz, Ciotka w Ravensbruk , Wuj w Gross-Rosen, siostra ojca zamordowana została w Oswiecimiu itd. Na dokładkę ojciec po wojnie był przewodniczącym do badania zbrodni hitlerowskich. Tak, że nie wciskaj mnie tu swoich głupot bo ich nie kupię.

 254. woytek
  18 czerwca o godz. 0:57

  „Trzeba to przeczytać aby zrozumieć politykę Macierewicza”.

  Jest coś na rzeczy (o czym warto dyskutować) aczkolwiek Michalkiewicz jak zwykle karykaturalnie upraszcza, poza tym on uprawia felieton w najczystszej subiektywnej postaci. Jeśli tego nie rozumiesz to wpadasz w wilczy dół najeżony zaostrzonymi palami.

  Siedzisz teraz z tym palem wbitym w zadek i nie wiesz co robić, wiesz tylko, że boli. 🙂

 255. @Wiesiek

  „Szwedzi na własne życzenie i za własne pieniądze,sami sobie zgotowali ten los.”

  Twoje ziomy zapitalaja do Szwecji dziesiatkami tysiecy. Jakos nie chca zrozumiec ze Szwecja zla i niedobra tylko sie tam wp..ja jeden przez drugiego.

 256. Mauro Rossi
  18 czerwca o godz. 12:58

  Nie ma takiego wynaturzenia, którego nie dokonałby człowiek.
  Wystarczy dać mu okazję.
  Skoro nasi obywatele są w stanie handlować ludźmi, zniewalać, sprzedać do burdeli własne dziewczyny, zabijać dla zysku, torturować, to wykorzystać system penitencjarny dla własnych korzyści jest betką.

  Policjanci traktujący paralizatorem skutych aresztantów- powinien dać coś do myślenia nawet tobie.
  Bestia Ludzka tkwi w prawie każdym z nas.
  I łatwo ją obudzić.

 257. Bar Norte
  17 czerwca o godz. 22:45

  „Jeśli prof John Gray (…) ma takie osobiste spostrzeżenie: „Jestem dostatecznie stary, by pamiętać lata 70. XX w., i choć tamten czas miał wiele wad, mieliśmy wtedy więcej wolności słowa niż dzisiaj”.

  Jakie tam osobiste spostrzeżenie, to już dość powszechne przekonanie, że neomarksiści zgotowali nam ten los w sojuszu z liberałami, którzy już przeszli na pozycje neomarksistowskie. Skoro zniknęli kapitaliści i pojawły się duże korporacje z własnością idealnie rozproszoną to tak jaby zostały one upaństwowione. Wiadomo bowiem kto teraz tymi „środkami produkcji” realnie włada ― demokracja liberalna dla której ponoć nie ma alternatywy. Czymś to się różni od „demokracji ludowej”? W zasadzie niczym. Środki produkcji należą do systemu, system uważa się za sprawiedliwy oraz bezalternatywny, no gwarantowany przez coraz większy brak wolności słowa.

  Chyba tylko ty Bar Norte pozostałeś na pozycjach starej klasycznej, niekawiorowej jeszcze lewicy. Przynajmniej mam nadzieję, że tak jest, bo za to należałoby cię cenić.

 258. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 13:33

  Co jest przyczyną masowego exodusu Polaków?
  Zastanawiałeś się?
  Moim zdaniem, nieudolne rządy styropianowców.
  I oczywiście kompradorskie elity tanio zakupione przez CIA w czasach karnawału.
  Sporo potrafią zrobić dla siebuie.
  Dla kraju- niekoniecznie.

 259. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 13:33

  „Szwedzi na własne życzenie i za własne pieniądze,sami sobie zgotowali ten los.”

  „Twoje ziomy zapitalaja do Szwecji dziesiatkami tysiecy”.

  Żyjesz przeszłoscią, teraz kierunek jest odwrotny. Znajomi z UK (Londyn) od 35 lat na emigracji i nieźle tam urzązeni (dwa domy) podjeli właśnie decyzję o powrocie.
  Carpe diem, Radziu.

 260. @Mauro Rossi

  „Michalkiewicz … uprawia felieton ”

  Nie wie, czy twoj ziomal-wspolwyznawca Michalkiewicz uprawia, poprawia czy naprawia. Wiem, co mu po glowie chodzi – bo pisze otwartym tekstem:

  „”Zdrada, panowie zdrada” ocenił, że „jazgot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzyja przykryciu kłopotliwej prestiżowo dla naszych umiłowanych Przywódców sesji, jaką izraelski Kneset wyznaczył sobie w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. ”

  Nie wiem, Rossi czy sprobujecie ponownie uruchomic ten waszym zdaniem „chwilowo nieczynny” obiekt – czy nie sprobujecie. W sumie nie moja broszka. Obawiam sie tylko, ze nie bardzo macie skad pobrac paliwo. Znaczy wsad do komory.

  Wasz piekny kraj jest juz od dawna „jednolity etnicznie” ((c) @Muszynianka). Material na powtorke z rozrywki znalazl by sie w Izraelu, tak juz bezczelnie i po chucpiarsku zyje i oddycha nawet ponad szesc milionow malych i duzych syjonistow. Tylko na nich to chyba raczki za krotkie.

  Po pierwsze – nie macie armat…

 261. @Mauro Rossi

  „Żyjesz przeszłoscią, teraz kierunek jest odwrotny. Z”

  Zyjesz smierdzacym klamstwem. Klamiesz glupio i nieudolnie.

  „Znajomi z UK (Londyn) od 35 lat na emigracji i nieźle tam urzązeni (dwa domy) podjeli właśnie decyzję o powrocie.”

  Twoje durne brednie nie zmienaja sprawdzalnych faktow. W UK twoje ziomy stanowia najwieksza grupe intruzow. Liczniejsza niz Hindusi. W Szwecji wedlug ostatnich dostepnych statystyk twoje ziomy stanowia druga co do wielkosci grupe intruzow za rok 2015-ty. Rzeczywiscie jeszcze wiecej „gosci” przypitolilo „z Syrii” (tak naprawde to nie wiadomo slad – ale twierdza, ze z Syrii).

  A tuz-tuz za nimi – twoi ziomale-wspolwyznawcy.

 262. maciek.g
  18 czerwca o godz. 13:23

  „Ojciec był w trzech, między innymi w Auschwitz, Ciotka w Ravensbruk , Wuj w Gross-Rosen, siostra ojca zamordowana została w Oswiecimiu itd”.

  I wiedząc to wszystki kupujesz zwiędłą pietruszkę narracji ob. Tuska Donalda? Udajesz, że kompletnie zgłupisałeś i nie wiesz o czym mówi Beata Szydło? Tusk to chroni
  tyłek Niemcom, a ty …

  „ojciec po wojnie był przewodniczącym do badania zbrodni hitlerowskich”.

  A to by wiele wyjaśniało. Należysz więc zapewne do tych, którzy chcieliby, żeby było jak było. Jednak powrotu do PRL i III RP z pewnośćią nie będzie. Świat idzie naprzód.

 263. @Wiesiek

  „Co jest przyczyną masowego exodusu Polaków?
  Zastanawiałeś się?”

  No jak to co: Przykry fakt, ze samo w sobie wywrzaskiwanie frazy „zydowscy zbrodniarze”, malowanie hasel „Zydzi do gazu” i wywieszanie bannerow „smierc garbatym nosom” jeszcze nie stanowi recepty na powszechny dobrobyt.

  No i zeby sie jakos wyzywic – to trzeba zalitalac do zlej i niedobrej Unii. Gender sie pleni, strefy szariatu i w ogole – ale ajk jest miejsce na zmywaku albo w firmie sprzatajacej, to te twoje ziomy zapitalaja jeden przez drugiego. Bojowke porzucic trzeba dla chleba, Panie, dla chleba.

  „Moim zdaniem, nieudolne rządy styropianowców.”

  No jak to? Aborcja zakazana, religia w szkolach, rzad i prezydent co i raz na pielgrzymke, w miejscach pochowku zolnierzy Armii Czerwonej sadzi sie klocki, pomnik Papieza-Polaka w kazdej gminie, piekne pomniki postawiono przedwojennym jasniepanom, waadza pokazuje wala Niemcom, Rosji i Francji jednoczesnie – a tobie jeszcze zle?

  „I oczywiście kompradorskie elity tanio zakupione przez CIA w czasach karnawału.”

  Ta, zapomniales jednak o zbrodniczej roli Sorosa, Rotszylda, Szecchtera, Mossadu opraz lichwiarzy zamierzajacych wprowadzic NWO.

 264. Rossi wreszcie zweryfikował lustracyjnie maćka.g.. Z powodu ojca maciek.g chce powrotu do PRL i III RP. Tak wydedukował Rossi.

  Jak prosto sobie przedstawiają sprawy tego świata tacy …. jak Rossi. Wystarczy wejść na rodzinę (ściślej – na pochodzenie) i już wiadomo co jest grane. Narodowo-socjalistyczne ciągoty.
  Pzdr, TJ

 265. Mauro Rossi

  Fajnie, że się pojawiłeś, bo jest okazja zakończyć wątek ataku na panią Kosciusko-Morizet z francuskiej prawicy.

  Wczoraj oddał się w ręce policji sprawca. To niejaki Vincent Debraize, 55-letni paryski przedsiębiorca z branży komunikacyjnej a zarazem mer maleńskiej miejscowości Champignolles w Normandii.
  Pan Vincent nie jest jak sugerowałeś z lewicy a wręcz przeciwnie – z konserwatywnej prawicy. Jest związany tak jak pani Kosciusko-Morizet z Republikanami, tyle że z konkurencyjną dla wobec niej frakcją. Tak więc mamy do czynienia z klasyczną kłótnią w jednej politycznej rodzinie.

  Pan Vincent po, jak to określa „sprzeczce” w trakcie której obalił na chodnik panią Kosciuszko rzucając w nią plikiem jej własnych ulotek i podeptał okulary jej asystenta, udał się do Champignolles gdzie przez cały dzień przygotowywał kosciół do lokalnej uroczystości religijnej. Później, gdy już wypełnił swe merowskie obowiązki. wrócił do Paryża i zgłosił się na posterunek policji by wyjaśnić sprawę a potem udzielać obszenych wywiadów mediom.

 266. PAP: „Szef MON zauważył, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej już „kilkakrotnie musiały stawać nad otwartymi grobami”. Jego zdaniem odmówiono im „najbardziej podstawowego prawa” do „uczciwego, całkowitego, rzeczywistego pochowania swoich najbliższych”. „Tego prawa im odmówiono zamykając trumny i grożąc, że ich nie wolno otwierać” – dodał.

  „Dzisiaj człowiek, który wtedy, jako marszałek Sejmu, pełnił funkcję prezydenta Rzeczypospolitej, mówi: „Przecież wszyscy wiedzieliśmy, co Rosjanie tam robili, wszyscy od początku to widzieli”. On to wiedział i milczał? To tak było, panie prezydencie Komorowski, pan wiedział, co się działo?” – zapytał szef MON. (PAP
  17 Cze 2017, 21:38)

 267. dimitris Dzisiaj, 18 Czerwca, 13:37
  Gdy nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o to, czego brak. Działania tureckiego kierownictwa Turcji nie posłużyły gospodarce, w tym zwłaszcza turystyce przyjazdowej. Obronności też nie posłużyły.
  Gdy do Grecji, może właśnie dlatego, zapowiadany jest rekord wszelkich rekordów przyjazdów. Wnioski z ilości rezerwacji. Czyli znajdzie się (zapowiadana) forsa na nowy sprzęt p/panc i dwa norweskie dywizjony rakietowe.

  Czytałem wczoraj dwie analizy dot. ewnetualnych wojen grecko-tureckich. Autorzy nie dają na dziś dużych szans tureckim siłom zbrojnym, jeśli chodzi o twałe sukcesy militarne.
  Ale !
  Koszmarem nie mniejszym, niż ten z Bośni, stać się może sytuacja ludności cywilnej w greckiej Tracji
  Greckie służby obserwują istnienie intensywnie trenowanej tureckiej V kolumny. Ilość aktywnie uczestniczących oceniana jest na kilkaset osób, niemniej minimalne siły jakie mobilizowanoby do partyzantki Grecy oceniają na (co najmniej) 5.000 osób. Treningi prowadzą instruktorzy z Turcji (często pracujący jako dyplomaci czy turyści). Stwierdzono składy broni, w tym nowoczesnej przeciwpancernej, duży ruch graniczny uniemożliwia blokowanie profesjonalnego przemytu.

  Otóż w wypadku wybuchu wojny (zdaniem autorów opracowań) Turcja dążyć będzie do powstania konieczności taktycznej usunięcia /neutralizacji przez armię grecką tureckich wiosek, leżących w pobliżu dwóch jedynych , dalekobieżnych tras transportowych (starej drogi kołowej plus nowej autostrady). Z bardzo korzystnym dla Turcji efektem medialnym, „powstania absolutnej konieczności wyzwolenia muzułmańskiej ludności spod greckiego terroru”. Do ponad stu tysięcy w Grecji, dajmy ok. 1,5 mln takiej mniejszości po bułgarskiej stronie Tracji.

  Ważne, że jest to konflikt projektowany na wiele pokoleń, nie na jedno.
  Prócz pożądania Tracji, prezydent Erdogan bolał ostatnio także nad niesłychaną, niezrozumiałą, niesprawiedliwą utratą tak historycznie tureckiego miasta jak Saloniki.

  Na uwagę zasługuje, że niemal w całości autochtoniczna i dawniej głównie nieturecka, muzułmańska część mieszkańców Tracj Zachodniej , od samego początku wojen bałkańskich, nieraz aż po początki XXI, zdecydowanie opowiadała się za Grecją i nie Turcją. Przyczyny były ideologiczne, opór wobec kemalizmu w Turcji, zupełna wolność wyznania (nieingerencja władz) itd.
  Ten obraz należy jednak do przeszłości. Nauka tureckiego języka w lokalnych szkołach, jako podstatwowego (obowiązkowego także dla słowiańskich muzułmanów), non stop tureckie stacje TV i radiowe, dwakroć tańsze pożyczki tureckiego banku w Komotini, kierowane do „klientów patriotycznych” , plus jeszcze bardzo aktywna działalność tajnych służb i tureckiego konsulatu… doprowadziły do sytuacji, że mamy tam teraz masę faktycznych Turków, przy tym ilości mnożące się, jak przedtem w Kosowie.

  Mimo przez stulecia pokojowego, choć zawsze oddzielnie, sąsiedztwa różnych grup etnicznych, w Zachodniej Tracji. A mieszka tu istna mozaika, bardzo wielu ludów… Wspomnę, że ze strony greckiej, stamtąd właśnie pochodzę.
  ==========

  Hmm…..
  Interesujące są te długofalowe przygotowania……

 268. Członkowie komunistycznej prokuratury w szeregach pisowskich przypomina czas nazistów w elitach RFN.Tak sobie myślę,że doświadczenie jest na wagę sukcesu wyborczego.Nawet kiedy komunizm=nazizm.Jak sugeruje prawica bo działali na rozkaz a nawet byli przeciw.

 269. tejot
  18 czerwca o godz. 14:11

  Przecież nie dzidziczy się tylko pieniędzy. Nie na darmo mowi się, że obecny konflit w Polsce to (także) trzecie pokolenie KPP v. trzecie pokolenie AK.

 270. folwarkPn

  „Gdzie Szanowny Pan znalazl w tym tekscie ,,… probe rozliczenia przeszlosci…”? (…)
  Francis Fukuyama opublikowal swoj esej w pismie ,, National Interest” ktorego redaktorem byl Irving Kristol, glowna postac neokonserwatywnego …”

  Mam wrażenie, że pan chyba niedokładnie przeczytał linkowane materiały Kultury Liberalnej.

  Francis Fukuyama na co drugie pytanie dziennikarza KL o swe poglądy z okresu o którym Pan pisze odpowiada: „Pomyliłem się”. No i tłumaczy swe błędy na przykład tym, że nie uwględniał metodologii lewicowej.
  Podobną publiczną pokutę za grzechy politycznej sprzed ćwierć wieku odprawia John Gray. Tłumaczy, że przed laty racjonalność polityczną zastąpił wiarą w dogmaty przez co jego liberalizm stał się formą zaangażowania religijnego.

  Tym samym wszelkie „prawdy objawione” wciąż podawane przez liberalny nurt światowej polityki są negowane przez ich twórców.

  Czego można wiecej oczekiwać od tego środowiska?

 271. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 14:02

  O twoich Sorosach, czy innych miliarderach i ich interesach, wpływach politycznych, inspirowaniu do działań wojennych, malwersacjach finansowych, można by długo.
  Niestety, nie mamy wpływu na takie działania, skoro mają oni w kieszeni polityków najważniejszych krajów świata.

  Nie mamy wpływu również na to, że to oni prowadzą świat do zagłady w imię realizowania własnych zysków.
  Możemy sobie co najwyżej poutyskiwać na ten brak człowieczeństwa.

 272. Rossi
  Kto twierdzi , że demokracja jest bezalternatywna ?
  Polaka PiSu jest najlepszym dowodem , że tak nie jest .

 273. SZEF MON jak zwykle kłamie *Odmówiono zamykając trumny *… a sam uciekał pociągiem do Warszawy choć z Katynia do miejsca katastrofy miał blisko – Mogli inaczej się zachować?! ,chyba tak ,mam na myśli Warszawę i dni przed pogrzebami .
  Wiesz Rossi czytam Twoje , jak piszesz o 3 pokoleniu bitwy KPP vs AK – to wnioskuje ,ze nie dojdziecie Polacy do spotkania przy stole – przykre to , ale bardzo pewne in spe .

 274. Bar Norte
  Nie chciałem się wtrącać , ale także ja nie mogłem znaleźdź u folwarka , żadnej rzeczowej krytyki popularyzowanych przez ciebie publikacji , jedynie popularyzację kolejnych nazwisk specjalistów przestudiowanych przez folwark spewnością znowu z tą samą i właściwą mu i wszystkich pseudolewicowców, uwagą .
  Właściwie trochę z żalem obserwuje, jak przy wszystkich „skargach” naszych blogowych katastrofistów , naszej uwadze właśnie uchodzą rewolucyjne przemiany na francuskiej scenie polityczyjnej .
  Macron , pupilek Wall Street i wychowanek Goldman&Sachs ,po wygraniu wyborów prezydenckich w Francji , właśnie zabiera się do zdobycia 3/4 miejsc w Parlamencie swoją utworzoną ledwie przed rokiem formacją ” La Republique en Marche” , a tu w tym kontekście ani słowa o niereformowalności naszych demokracji i o ich rychłym upadku.
  Tutaj gorący uścisk dłoni chyba znowu nie całkiem wystarczy i trzeba złapać za coś innego.

 275. @Wiesiek, @Mauro Rossi

  https://www.migrationsinfo.se/migration/sverige/

  Przetlumaczone maszynowo (Google Translate):

  „16 percent of the population born abroad
  2015 where 16 percent of Sweden’s population was born abroad, which corresponds to just over 1.6 million people. About half of all foreign born people originate from a European country. Finland has long been the most common birthplace among foreigners born in Sweden. The second most common birthplace among foreigners born in Sweden today is Iraq, followed by Poland.”

  Zaje..fajnie dziwna sprawa. Wiesiek straszy strefami szariatu, @MR pier.. sorry, _twierdzi_ ze ruch sie odbywa w odwrotna strone.

  A statystyka – podaje, ze Polacy zapitalaja do zlej i niedobrej Szwecji w taki tempie, ze sa trzecia co do wielkosci grupa intruzow. Od razu za „uchodzcami” „z Iraku”.

  Pchaja sie do Szwecji jeden przez drugiego – i jednoczesnie pisk i klangor, jaka ta Szwecja zla i nieodbra.

 276. @Wiesiek59

  „O twoich Sorosach, czy innych miliarderach i ich interesach, wpływach politycznych, inspirowaniu do działań wojennych, malwersacjach finansowych, można by długo.
  Niestety, nie mamy wpływu na takie działania, ”

  No wlasnie. Sama wariacka nienawisc i sam smierdzacy hejt, kierdolenie w systemie 24/7 na temat Sorosa/Rotszylda/Cukierberga/Mossadu/CIA – jakos sie nie przeklada na powszechny dobrobyt. Praktycznego wplywu rzeczywiscie nie macie „na takie dzialania”. Na siakie tez nie. I dlatego trzeba na zmywak do Kopenhagi. Albo do rajchu na szparagi. Bojowke porzucic trzeba – dla chleba, panie, dla chleba.

  Szwajcarzy produkuja zegarki i ser z dziurami, Czesi tluka swoje Skody, Korea prosperuje bo Hyundai i Kia.

  A produkcja polityki historycznej, donioslych dziel typu „Poznaj zyda” oraz blogow o Sorosie, Rotszyldzie i Umeczonym Narodzie Palestynskim – jakos sie na powszechny dobrobyt nie przeklada.

 277. Rossi prezentuje ciekawy pogląd dotyczący roli pochodzenia (ich) w procesie dochodzenia do prawdy (Rossiego prawdy). Oni dziedziczą zło, my dziedziczymy dobro (dobro narodu). Jakie to wszystko proste.
  Pzdr, TJ

 278. Berliner Zeitung: „Europa wymaga od nas cierpliwości, Europa Wschodnia chwili oddechu. Groźby Brukseli pod adresem Polski za odmowę przyjmowania uchodźców mogą wyrządzić wiele szkód . Wschodni Europejczycy są Europejczykami i chcą nimi być. Tyle że najwyraźniej nie pod każdym warunkiem i nie za każdą cenę. Nie bądźmy więc małostkowi”.

  Ludzkie panisko ten Berliner Zeitung. Okazuje Polaczkom swoje zrozumienie. Rychło w czas, chciałoby się powiedzieć, jak już Komisja Europejska uruchomiła przyśpieszoną procedurę ukarania Polski. Dobry policjant najpierw strzela i dopiero potem zadaje pytania. Wychodzi na to, że komisarze też najpierw strzelają i dopiero potem jakiś ichni zeitung zaczyna się zastanawiać, czy to nie wyrządzi zbyt wielu szkód.

 279. Jestem za pomnikiem Niedzwiedzia Wojtka na Wawelu zamiast LK.Tak sobie myślę o żołnierskiej ludzkiej pamięci dla braci młodszych też uchodzcach.

 280. @dandy

  „Zeitung”

  No wlasnie. Czy przemowia zatem czolgowe dziala? Kiedy ekspedycja karna? A wlasciwie dwe – jedna na Makrele, druga na bruksele?

  „Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z „niewywiązywaniem się przez te państwa” z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

  „Komisja wszczęła dziś postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec Polski, Czech i Węgier. ”

  Czas najwyzszy, zeby Waadza zrobila Porzadek ze zla i niedobra Unia. I z bezczelna Makrela. Mam nadzieje, ze zzobacze @MR i @dandy w luku oierwszego czolgu, ktory rozjedzie gasienicami te bezczelna Unie. I ze Makrela z Tuskiem oraz Jucker z Timmermansem beda bielgli za czolgami do Warszawy, gdzie na placu Jasniepana Pilsudskiego ujrzymy pokazowy proces – i wyroki wykonane publicznie na szafocie.
  W koncu Polska jest Mocarstwem. I nie moze w nieskonczonosc cackac sie i certolic z wredna, antypolska Unia.

 281. Dzięki wyzwoleniu Polski przez Armie Czerwoną poczęty został Jarosław Kaczyński.Co nie było możliwe w czasach Generalnej Guberni katolickiej III Rzeszy. Tak sobie myślę ile poczęć mieliśmy dzięki ACz zamiast aborcji przez komin w KL. Prawica sugeruje,że to genialne pokolenie.

 282. Bywalec 2

  Jeśli chodzi o wybory we Francji to sprawa wydaje się być rozstrzygnięta więc w sumie nie ma co komentować.

  Natomiast istotne jest co z tych wyborów wyniknie. Ku memu zaskoczeniu np Deutsche Welle zaleca ostrożność w podejściu do tej tematyki.
  I myślę, że to roztropne podejście, bo przecież trudno wyrokować czy rządy Macrona wyjdą Francji a więc i UE na dobre czy na złe.

  http://www.dw.com/pl/dlaczego-francja-jest-taka-oporna-reformom/a-39295061

 283. Bar Norte
  Jak nie warto komentać rzeczywistości i rewolucyjnych przemian politycznych we Francji , to nie warto.
  To skupmy się znowu na teoriach, a nie na czymś tak pospolitym jak rzeczywistość .

 284. Bywalec 2

  Mam wrażenie, że zakończyłeś lekturę mego komentarza na pierwszym zdaniu.

 285. https://pracownia4.wordpress.com/2015/03/30/prawda-i-klamstwa-o-rozpadzie-jugoslawii-to-nie-milosevic-od-samego-poczatku-byla-to-amerykanska-operacja/
  ==========

  Może kogoś zainteresuje, dlaczego rozwalono Jugosławię?
  Każda wersja historii, może nas przybliżyć do prawdy…..

 286. Piez, 9:48
  ,, The Washington Post ”otrzymal grant w wysokosci trzykrotnej wartosci gazety ( 600mln/200 mln) od CIA,wiec jak tu spodziewac sie od poganiacza niewolnikow, Jeffa Bezosa- wlasciciela Amazona, ze gazeta ktora sobie kupil , bedzie reprezentowac inne interesy niz Jednego Procenta ?
  CIA jest jednym z narzedzi , ktorymi Wall Street trzyma wladze.
  Senacka komisja Franka Churcha w 1975 ujawnila, ze 400 dziennikarzy w najwazniejszych osrodkach prasowych i telewizyjnych – Life, CBS-pracowalo na zlecenie CIA.
  Pisze o tym chociazby dziennikarz, ktory ujawnil afere Watergate, Carl Bernstein dla ,, Rolling Stone ”.
  https://www.carlbernstein.com/magazine_cia_and_media.php

 287. Neoliberał Macron otrzyma zapewne pełnię władzy.
  Ciekawe, co z nią zrobi?
  Jeżeli zacznie wprowadzać w życie te koncepcje, może być to ostatnia kadencja rządów neoliberalnych.
  W skuteczność takiej terapii szokowej, po prostu nie wierzę.
  Pauperyzacja i bezrobocie, nie jest receptą.

 288. @Wiesiek59

  „https://pracownia4.wordpress.com/”

  Katoliku,

  ta zafajdana latryna, z ktorej czerpiesz swoje smrody na temat „Jugoslawii” oczywiscie judzi, smrodzi i nawoluje do nienawisci przeciwko Zydom. Nic dziwnego, katoliku bgo ty przeciez non-stop wklejasz smrody z naziolskich latryn.

  Twoje zrodlo informacji:

  „Zbliża się kolejna rocznica Dnia Nakby .. Palestyna 1948, początki wysiedlania … Dzień Katastrofy – kolejna rocznica .. upamiętnianie rocznicy katastrofy przez izraelskich Palestyńczyków”

  W oczach Arabow – i w oczach ogromnej ilosci tych twoich ziomow – „katastrofa” (arab Nakba) – to fakt, ze Izrael w ogole istnieje. W jakichkolwiek granicach. „Katastrofa” (czyli „Nakba”) wydarzyla sie zgodnie z narracja twoich braci w Adolfie w 1948-ym roku.

  Ciezko sie tymm twoim ziomom pogodzic z faktem, ze gdzies na odleglym kontynencie zyja i oddcychaja jacys Zydzi nieprzerobieni na mydlo, Rzeczywiscie z punktu widzenia folksdojczerii krematoryjnej to katastrofa.

  Ale chyba bedziecie musieli sie przyzwyczaic.

 289. @Wiesiek59

  „Ciekawe, co z nią zrobi?”

  To chyba nie twoj zasmarkany interes, specu od wklejania smrodow z naziolskich witryn. Kiebnij lepiej jeszcze jeden akt strzelisty do iranskiej bomby atomowej.

 290. @folwark

  „CIA jest jednym z narzedzi , ktorymi Wall Street trzyma wladze.
  Senacka komisja Franka Churcha w 1975 ujawnila, ze 400 dziennikarzy w najwazniejszych osrodkach prasowych i telewizyjnych – Life, CBS-pracowalo na zlecenie CIA.”

  No to …a macie tam nad modra Wisla problem. Znaczy ty i twoje ziomy. Moglibysicie zrobic z tym wszystkim porzadek. Ale kto wam da wize? A bez wizy do samolotu nie wpuszcza.

  „poganiacza niewolnikow, Jeffa Bezosa- wlasciciela Amazona,”

  Amazon w tym twoim kraju wlasnie otwiera centrum logistyczne. Sporo twoich ziomali znajdzie tam prace.

  Mam szczera nadzieje, ze nastapi wreszcie ta zapowiadana repolonizacja godpodarki. Ze Pan Prezes kaze wynosic na kopach wszelkie Amazony, Auchany, Volvo, Ikea, Superpharm, Intel i cala reszte. Znaczy wszystkich poganiaczy niewolnikow. Ze zostaniecie z 100% polska, aryjska i narodowa gospodarka. Swoj do swego po swoje. Jak w II RP.

  Wtedy to byl dobrobyt! Jedna para butow na dwie chalupy.

 291. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 17:18

  W służbie Złotego Cielca, Żydzi nie są szczególnie różni od innych egzemplarzy ludzkiej rasy.
  Może jedynie SKUTECZNIEJSI i bardziej bezwzględni.
  Może dlatego zajmują tak wiele eksponowanych stanowisk w różnych rządach, czy instytucjach.

  Żal ci, że zabrakło talentu by się na takie załapać?
  I dlatego paskudzisz tu?
  Prymitywne judzenie i szantaże moralne, są mało skuteczne- jak dla mnie….
  Zajmijmy się faktami, nie pierdołami.

 292. folwarkPn
  18 czerwca o godz. 17:06
  O agentach CIA w mediach pisze obszernie niemiecki szpieg dziennikarz Udo Ulfkotte. Natomiast Howard Zinn w Ludowej historii USA pisze o wybitnych naukowcach i intelektualistach wynajętych przez CIA do pisania „dzieł”. Już napisali ponad 1000.

 293. @Wiesiek59

  „zabrakło talentu by się na takie załapać?”

  Ówno ci wiadomo, zafajdany durny smrodzie, co do kwestii gdzie sie „zalapalem” i gdzie sie nie „zalapalem”. Nie twoj zaf..ny interes. Nie twoja brocha. Twoj zaf..ny „talent” jak na razie przejawia sie we wklejaniu durnych kierdol z naziolkich latryn.

  „, Żydzi nie są szczególnie różni od innych egzemplarzy ludzkiej rasy.”

  Jak na razie, durny smrodzie – to jakos nie judzisz przeciwko Papuasom czy Maorysom. Ani przeciwko Askarysom. Kazda zaf..na latryna, z ktorej cytujesz, nakreca wariacka nienawisc do Zydow.

  Jak bez specjalnego powodu usilujesz komus przywalic siekiera w leb, bo mozna, bo TKM, bo sie czujesz mocny – to musisz sie liczyc z tym, ze upatrzona ofiara moze ci oddac. Znaczy prewencyjnie. W rylo.

 294. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 17:42

  Wykwity twej elokwencji i kultury osobistej są wrodzone, czy nabyte?
  Wybija z szamba w którym mieszkasz, czy też z kim przestawałeś takim się stałeś?

  Mnie interesuje treść sensownych artykułów, czy poglądów z którymi się zgadzam, a nie witryna która je przedrukowuje.
  Na pewne teksty w mediach głównego nurtu miejsca po prostu nie ma.

  I byle chłystek nie będzie mi mówił co mam myśleć czy robić.
  Nie lubię się wdawać w pyskówki z osobnikami takiego pokroju…..

 295. Mauro Rossi,
  do tej chwili Cię szanowałem choć mamy zarówno różne poglądy jak i światopogląd. Uważałem też, że ten blog bez Ciebie wiele by stracił na atrakcyjności bo stałby się zbiorem „myśli nieuczesanych” towarzystwa wzajemnej adoracji, których nawet obecność wielu innych tuzów blogowych nie byłaby w stanie uratować. W konsekwencji w końcu mógłby paść jak np. blog Kowalczyka.

  Z zainteresowaniem czytałem Twe teksty z wyjątkiem smoleńskiego pitolenia, którego już mam „po kokardę” ale ten ostatni Twój podział na „Polskę KPP” i „Polskę AK” wskazuje, że mimo Twego oczytania, orientacji w wielu dziedzinach, generalnie erudycji, to jesteś oszołomskim cepem jednak.
  Tragedia po prostu.
  Dzierżak, bijak, gązwa i nic więcej.

  Badałeś może swoje płyny ustrojowe?
  Sądzisz, że jesteś na tyle cwany, że Twoje plucie
  jadem wynikające stąd, że zamiast krwi masz już tylko żółć, może posłużyć czemukolwiek pozytywnemu a wynikającemu z Twojej aktywności ?

  Może dobrze by było byś przejrzał wpis Wieśka dot. wojny domowej w b. Jugosławii.
  Tworząc podziały w polskim społeczeństwie tak jak to czynisz tu na blogu w mini zakresie i jak to robi Twój guru Jarosław w zakresie dużo szerszym niestety, sprzyjacie tym, którzy taką wojnę z chęcią by widzieli u nas.
  Jesteście szkodnikami inicjującymi rozwalanie mojego Kraju.

 296. @wiesiek59

  „Wybija z szamba w którym mieszkasz”

  Gostek, ówno ci tryska z ryja i z uszu jednoczesnie. Wytrysk jak na dobrym pornosie. I to z trcech naraz otworow. Imponujace.

  „a nie latryna która je przedefekuje”

  Wszytkie te twoje latryny sa na jedno kopyto. Znaczy na jednego hakenkrojca.

  „Nie lubię się wdawać w pyskówki z osobnikami takiego pokroju…..”

  A ja lubie jak brunatne hejterstwo udaje obrazona niewinnosc.

  No dobra, specu od wklejania smrodow z naziolskich witryn. Kiebnij lepiej jeszcze jeden akt strzelisty do iranskiej bomby atomowej.

 297. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 18:32

  Mityczna irańska broń atomowa, służyłaby raczej do obrony niż do ataku.
  Odstraszała niektóre osobniki gatunku nieludzkiego, od atakowania w imię własnych interesów innych krajów- tak jak miało to miejsce dotychczas.
  Tylko groźba odwetu może powstrzymać USA, Francję, GB, Izrael, od atakowania w sposób jawny czy skryty krajów bogatych w zasoby energetyczne.

  Głupawka w twoim wydaniu, czy pełne nienawiści wpisy, niczego tu nie zmienią.
  Prymitywizm języka świadczy o twojej klasie, pomimo wiedzy jaką przejawiasz na temat niektórych aspektów polityki.
  Urodzony w szambie zawsze będzie zachowywał się jak szambonurek…
  Bez obrazy oczywiście dla wykonujących ten niewdzięczny ale niezbędny zawód….

 298. legat
  18 czerwca o godz. 18:29

  Nieprzypadkowo wklejłem ten odnośnik o Jugosławii.
  Ten sam schemat działania jest powielany systematycznie.
  Ostatnio, w Syrii i na Ukrainie.
  Skutek jest podobny- podziały i destabilizacja.

  Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieje się u naszych bezpośrednich sasiadów.
  I efekty tego postępującego rozpadu państwa ukraińskiego, będziemy odczuwać bezpośrednio.
  I obawiam się, już w najbliższej przyszłości.

  Dzielić i rządzić na odległość jest łatwo zatrważająco.
  I to od tysięcy lat metoda niezawodna.
  Podzielić Polaków i napuścić na siebie, czy na kogoś?
  Agencje PR zdaje się już nad tym intensywnie pracują….

 299. Na wspólnej konferencji prasowej dowódców obu flot chiński admirał Shen Hao wyraził nadzieję, że wkrótce marynarki wojenne Chin i Iranu będą wystarczająco silne, aby „odgrywać aktywną role w utrzymaniu porządku i stabilności w regionie oraz na świecie”. Nazwał Iran i Chiny „starożytnymi azjatyckimi cywilizacjami z długą historią przyjaźni” i zapewnił o „woli współpracy, która weszła w nową fazę”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-wspolne-manewry-iranu-i-chin-w-zatoce-perskiej,nId,2407227#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  =============

  Jak tak dalej pójdzie, to Iranowi będą mogli skoczyć na pukel……

 300. Reuters przekazał, że przedstawiciel greckiego MSZ potwierdził, że Ateny zablokowały oświadczenie jako „niekonstruktywną krytykę Chin”. Dodał, że lepszy sposobem dyskusji na temat praw człowieka w Chinach jest dialog z tym krajem prowadzony z udziałem UE poza strukturami ONZ.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-niekonstruktywna-krytyka-chin-weto-aten,nId,2407218#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ==============

  Proponuję by zająć się prawami człowieka u wasali i sojuszników, na przykład w krajach arabskich.
  Niewolnictwo, kara śmierci, dyskryminacja mniejszości, to norma.
  Chiny w porównaniu z tym to pikuś…..

  Grecja ma odwagę, Polska, niekoniecznie.

 301. Ronald Reagan mowil, ze „przywodztwo polityczne nie jest rozwiazaniem ale jest problemem”.
  Prezydentura Donalda Trumpa nie prowadzi do decydujacej zmiany ale jest raczej logicznym nastepstwem amerykanskiego kapitalizmu. Trump jest przeto najyzszym stadium
  neolibaralizmu. To dominacja i wladza miliarderow supermilionerow nad polityka. Pare przykladow: Rex Tillerson, Steven Mnuchin czy tez Wilbur Ross.
  Trump to przedstawiciel kapitalizmu bez ludzkiej twarzy.

 302. Rodrigo Duterte powiedział, że wbrew oświadczeniom Amerykanów rząd nie prosił o pomoc wojskową. Później dowiedzieliśmy się, że to filipińska armia wystosowała prośbę do Stanów Zjednoczonych o wsparcie w postaci nadzoru z powietrza, podsłuchu elektronicznego oraz pomocy w zakresie komunikacji. Okazało się więc, że siły zbrojne samodzielnie podjęły tę decyzję bez wiedzy prezydenta. Duterte stwierdził, że wojsko posiada proamerykańskie nastawienie.

  Biorąc pod uwagę powyższe informacje wyłania nam się bardzo znajomy obraz. Wcześniej Syria i Iran, a teraz Filipiny twierdzą, że Stany Zjednoczone finansują i kierują działaniami uzbrojonych terrorystów. Amerykanie jak zwykle zaprzeczają oskarżeniom. Tzw. Państwo Islamskie znów sprawuje rolę agresora i jest pretekstem dla interwencji zbrojnej USA. Dokładnie to samo wydarzyło się w Syrii i Iraku w 2014 roku. Jednocześnie rosnąca siła i ekspansja ISIL staje się narzędziem do szantażowania innych państw.
  https://wolnemedia.net/prezydent-filipin-obawia-sie-inspirowanego-przez-usa-zamachu-stanu/
  =============

  Schemat……
  Tworzyć wroga by go zwalczać.
  Ewentualnie, wymienić demokratycznie wybranego przywódcę, na powolną marionetkę.
  Divide et impera…..

 303. My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! Przy tej okazji należy pamiętać o człowieku wielkim, człowieku, który zasłużył się na rzecz Nowego Porządku Światowego, człowieka, który niedawno zmarł i był chowany z największymi honorami. Nie mówię tutaj o Zbigniewie Brzezińskim, który notabene wie, czym jest Nowy Porządek Światowy. Poniżej dzisiejszego artykuły zamieszczamy trzy artykuły o Nowym Porządku Świata, gdyby ktoś nie orientował się w tym temacie to oczywiście polecamy. Zamieszczamy także jeden o Panu Brzezińskim. Wracając jednak do tematu. Chcemy dziś przytoczyć jeszcze na koniec słynną wypowiedzi Davida Rockefellera, który takimi oto słowami dziękował wybranym mediom w 1991 roku, na ówczesnym zlocie grupy Bildergerg.

  „Jesteśmy wdzięczni wydawcom „Washington Post”, „New York Times”, „Time Magazine” i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach.”
  https://wolnemedia.net/zjazd-grupy-bilderberg/
  ============

  Ich NIE MA….
  Przynajmniej w głównych mediach……

 304. @Wiesiek

  „Jak tak dalej pójdzie, to Iranowi będą mogli skoczyć na pukel……”

  Zgadza sie, katoliku. Iran to straszliwa potega. Siedem okretow podwodnych, caly jeden niszczyciel, no w ogole klekajcie narody.

  Potega Iranu dala sie zauwazyc podczas trwajacej lat osiem wojny z Irakiem. Czterikrotnie wiekszy Iran stracil pol miliona zolnierzy, drugie tyle cywilow (Irak tyle samo). Rezultat? Status quo ante. No sukces powalajacy z nog.

  Warto dla porownania przypomniec, ze Irak, z ktorym sie Itan zmagal przez osiem lat, zostal rozgromiony w 2003-im roku w ciagu kilku tygodni.

  Warto takze przypomniec, ze juz kiedys Iran probowal sie stawiac (II-ga wojna swiatowa). Iran mial hitleroskie ciagoty i kumal sie z Adolfem. W efekcie zostal zajety przez Anglikow z jednej strony a ZSRR z drugiej, tak szybko, ze zaden Pers nawet piuknac nie zdazyl. Poki to bylo aliantom potrzebne – Iran byl rzadzony zelazna reka, pod okupacja wojskowa.

  Taki jest rzeczywisty stosunek sil.

  Smierdzace brunatne hejterstwo powinno ograniczyc swoje wypowiedzi do takich tematow, jak siekiera, widly, baniak z benzyna, stodola, worek na szbar, twarde, miekkie, szpandryna, mojka. To sie miesci w aparacie pojeciowym hejterstwa.

  A jak tutejsi spece od zagadnien rasowych pootwieraja otwory gebowe i gulgoca na temat wielkiego swiata – to groznie sie robi.

  Mozna kolki dostac ze smiechu.

 305. Pisałem tu niedawno o III Wojnie Światowej, której jeszcze nie było, ale może być. Poprzedziły ją dwie Wojny Światowe – Pierwsza i Druga. Na tym jednak nie koniec, bo przedtem była jeszcze Zerowa Wojna Światowa, w latach 1853-1855. Brały w niej udział największe potęgi ówczesnego świata, Anglia, Francja, Rosja, Turcja, ale historia odnotowała ją pod nazwą Wojny Krymskiej, chociaż Krym był tylko epizodem w tej wielkiej wojnie. Tak w każdym razie uważają twórcy poświęconego jej filmu dokumentalnego, który załączam dla zainteresowanych. Film nosi tytuł „Нулевая Мировая” i miał premierę w tym roku (все серии подряд):

  https://www.youtube.com/watch?v=rtnKVU_5mxw

 306. @Wiesiek

  ” naszego planu budowy światowego rządu”

  No widzisz, katoliku jak ty masz przechlapane. NWO i w ogole.

  Na pewno jednak twoi perscy bracia w Adolfie zmajstruja te bombe i zmusza USA, Wielka Bytanie i Francje do bezwarunkowej kapitulacji. Prezydent USA bedzie bil czolem przed areopagiem mullow. A brytyjska monarchini padnie na twarz ukorzy sie i bedzie blagac o zmilowanie.

 307. @Wiesiek

  „Tylko groźba odwetu może powstrzymać USA, Francję, GB, Izrael, od atakowania w sposób jawny czy skryty krajów bogatych w zasoby energetyczne

  Głupawka w twoim wydaniu, czy pełne nienawiści wpisy, niczego tu nie zmienią..”

  Smierdziawka w twoim wydaniu i twoje pelne milosci do Adolfa wpisy nie zmienla prostego faktu: To twoj kraj, Polaku.katoliku chetnie i radosnie wzial udzial w napasci na bogaty w zasoby energetyczne Irak. A wasza prasa banki nosem puszczala z zachwytu i liczyla, ze cos z panskiego stolu kapnie, jakies zloza zrabowanej ropy.

  Co mozna zrobic, jak sie wzielo udzial w napasci liczac na rope i owno z tego wyszlo? No jak to co: Trzeba sprawe zaklamac. Wiec drze sie ryje i pokazuje paluchem: „Izrael!”.

  Tyle ze nie „Izrael” a twoj kraj usilowal podp..ic iracka rope.

 308. @wiesiek59 nas..l metoda kopiuj-wklej (sam prochu nie wymysli):

  https://wolnemedia.net/zjazd-grupy-bilderberg/

  Warto zerknac na zalinkowane lajno:

  „Najważniejszy punkt planu Grupy Bilderberg to oczywiście stworzenie światowego, totalitarnego czy wręcz dyktatorskiego pseudo rządu, ukrytego za fasadą światowego parlamentu. Nieoficjalnie mówi się również, że przyszłą stolicą nowego ładu globalnego miałby być Izrael, światowa stolica Izrael. Jest to ciekawa teoria, ponieważ po pierwsze pokazuje, że Syjonizm bardzo mocno oddziałuje na współczesny świat a także jak przekonania religijne są ważne w planach polityków i tych spiskowców, bo inaczej nazwać się ich nie da. … Ta grupa od wielu lat spiskuje i knuje ukryte plany, które realizuje za wszelką cenę. Zamachy z 11 września na WTC były zamachami fałszywej flagi, ponieważ w gruncie rzeczy był to już ostatni etap mający na celu wprowadzenie NWO, po przez wywołanie światowego kryzysu i wzrost niebezpiecznych zagrożeń w Europie i obu Amerykach. Gdyby ów plan się powiódł prawdopodobnie już dziś mielibyśmy rząd światowy lub coś w tym rodzaju. Dlaczego jednak to się jeszcze nie udało? Na drodze NWO stanął nie kto inny a Władimir Putin.”

  Nieczesto sie widzi jak sie Polacy wdziecza do Putina.

 309. radzilowJedwabne
  18 czerwca o godz. 21:35

  Rząd światowy, czy europejski, nie jest złym pomysłem.
  Tylko, czy rządziłby w interesie wszystkich, czy nielicznych?
  Skorzystałyby na tym masy, czy elity?

  Niestety, natura ludzka jest dość uniwersalna.
  Władza powierzona takiemu gremium- światowemu czy europejskiemu, niekoniecznie służyłaby wyborcom tegoż.
  Elity nie do rosły do altruizmu, czy balansowania korzyści.
  Do egoizmu jak najbardziej.
  Tej bariery psychologicznej jeszcze przez kilkanaście co najmniej pokoleń nie przeskoczymy.
  Nie ma po prostu gruntu, a którym taka koncepcja i jej wykonawcy mogliby wzrastać.

  I taka uwaga.
  Służąc Złotemu Cielcowi, nie da się służyć innym ideom.
  Politycy poza nielicznymi wyjątkami, służą maksymalizacji zysku mocodawców i sponsorów.
  Gdzie mtu miejsce na demokrację?

 310. wiesiek59
  18 czerwca o godz. 22:05
  Czy Tobie jakąkolwiek przyjemność sprawiają polemiki z tym niepoważnym facetem radziłwemJdwabnym. Dawno bym to skończył z niesmakiem. Czy nie stać Ciebie na coś poważnego?

 311. Bywalec 2
  18 czerwca o godz. 15:02

  „Kto twierdzi, że demokracja jest bezalternatywna ?
  Polska PiSu jest najlepszym dowodem, że tak nie jest”.

  Chodzi oczywiście o tzw. demokrację liberalaną. Jej prorocy (w tym tyg. Polityka) uważają, że jest szczytowym osiągnieciem ludzkości i z tego powodu przez ostatnie 25 lat całkiem poważnie rozważano o „końcu historii”. Podobnie jak wcześniej robili to komuniści, no w końcu komunizm też miał byc końcem historii. Dlatego Bruksela zwalcza rządy w Polsce i na Węgrzech, pod coraz bzdurniejszymi pretekstami, bo „stało się nieszczęście” i wybory przegrała demokracja liberalana, „która była u końca historii”.

  Co jest przecież niedopuszczalne.

  No, ale jeśli demokracja liberalna nie była wpisana do konstytucji to chyba mogła przegrać. 🙂

 312. Waldemar
  18 czerwca o godz. 15:16

  „SZEF MON jak zwykle kłamie „Odmówiono zamykając trumny „… a sam uciekał pociągiem do Warszawy choć z Katynia do miejsca katastrofy miał blisko”.

  Nie uciekł, wyjechał pociągiem wraz ze wszystkimi. Przypomnij nam kto wtedy rządził? Mnie się wydaje, że jednak nie ówczesna opozycja, wiec nie było powodu by Rosjanie z Macierewiczem rozmawiali, bo on nie decydował o czymkolwiek.

  A Rosjanie mieli co załatwiać w pierwszych dniach po katastrofie. W związku z ostatnimi ekshumacjami Moskwa opublikowała właśnie dokument z którego wynika, że Polska w kwietniu 2010 nie zgłaszała zastrzeżeń do identyfikacji ofiar oraz przebiegu sekcji zwłok. Jak to było? 14 kwietnia 2010 dwaj prokuratorzy, płk W. Praszczyk i M. Pasionek, widzeli ten rosyjski dokument w KPRM i rekomendowali, aby strona polska go nie podpisywała. Teraz okazuje się, że owszem, został on podpisany przez wiceministrów: Piotra Stachańczyka (MSW) i Jacka Najdera (MSZ). A żaden z nich nie brał oczywiście udziału w czynnościach w rosyjskim prosektorium.

  Oczywiście była pewna logika w żyrowaniu tego szalbierstwa przez rząd Tuska. Niby jak by można by pogodzić informacje, że ciała pasażerów są w kawałakch z wnioskami raportów Laska i MAK, że była to katastrofa typu CFIT? No i więc dlatego w tych raportach nie ma niczego o stanie zwłok. Zalutowane trumny miały być gwarancją. I teraz trzeba będzie za to odpowiedzieć przed sądem.

 313. W ten weekend w Seattle odbyl sie tradycyjny festyn z okazji najduzszego dnia w roku, Summer Solstice. W tej okazji, szczegolnie w dzielnicy Fremont, tej samej dzielnicy gdzie jest oryginalny, prosto z Czechoslowacji pomnik Lenina, ulicami przeszli lub przejechali na rowerach mieszkancy Seattle. Dla wrazliwych, nie wszyscy na zdjeciach sa kompletnie ubrani.
  Na zdjeciach widze kilka kukiel „of The One and Only, The Magnificent, You Know Who”.

  http://www.seattlepi.com/local/article/Fremont-Solstice-Parade-thrills-amuses-11227737.php

 314. Mauro Rossi
  18 czerwca o godz. 13:51
  To żeś kretyn, to wiedziałem, ale wciąż mnie zaskakujesz swą bezdenną głupotą

 315. Jacobsky, gdzies sie przyczail i czeka az Radzio sobie pojdzie
  a Radzio isc nie chce tylko pisze i pisze.

 316. Piez
  18 czerwca o godz. 22:11

  Zgłębiam przypadki- występujące tu dość obficie- ludzi inteligentnych, posiadających dużą wiedzę merytoryczną, którzy w pewnym momencie „idą w zaparte”.
  I zamiast argumentów zaczynają bluzgać…..

  Wiara zaczyna zastępować wiedzę, schematy wypracowane- logikę.
  Nie przyswajają odmiennych od własnych przekonań treści.
  Ich ogląd świata skostniał po prostu,- oczywiście moim zdaniem.

  Dlatego bawi mnie to…..

 317. Właściciele wiatraków, w tym państwowe koncerny, straciły na tym biznesie w 2016 roku niemal 3 mld zł. Z niepokojem na sytuację patrzą także banki. Sprawę w rozmowach z polskim rządem poruszał już nawet EBOR ─ jeden z największych kredytodawców dla polskiej energetyki.
  Z danych Agencji Rynku Energii wynika, że w 2016 roku połowa elektrowni wodnych i 70% farm wiatrowych wygenerowały straty. Wszystkie wiatraki przyniosły niemal 3 mld zł strat brutto na działalności energetycznej.
  http://forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/1050823,wyniki-finansowe-farm-wiatrowych-elektrowni-wodnych-straty.html
  ===========

  Niech nam żyje ZIELONA ENERGIA!!!!

 318. Pani PBS weszła do rzeczywistości równoległej i stamtąd dała wywiad dla „Le Soir”

  1) Dziennikarz
  W Polsce jest łamana praworządność?
  PBS
  A skądże.  Proszę mi podać konkretne przykłady, gdzie w Polsce jest łamana praworządność.

  2) Polska jest izolowana?

  -A skądże. Wszyscy mówią o tym, a tego nie ma. To jakieś wymysły

  3) Polska nie jest solidarna z innymi państwami Unii w sprawie uchodźców?

  – A skądże. Jesteśmy solidarni z Unią jak najbardziej. My tylko się nie zgadzamy z błędną polityką Unii.

  Czy PBS mówi prawdę? Tak, wygłasza jak najprawdziwszą prawdę.
  Czy PBS kłamie? Nie, ponieważ PBS nie jest zdolna do kłamstwa. To drugi sort, komuniści i złodzieje oderwani przez suwerena od żłobu kłamią o niej bezczelnie, nienawistnie i rozpaczliwie, bo PBS wraz z Prezesem Polski zabrała im wszelką nadzieję na powrót. To się nie powtórzy – tak do nich mówi. I dobrze jest. Żadnego kłamstwa w tym nie ma.

  PBS nigdy nie posuwa się do tak niegodziwych metod, jak kłamstwa w polityce.
  W Parlamencie Europejskim powiedziała, że w Polsce jest milion uchodźców z Ukrainy i tak ma być i tak jest. Wszyscy oni mają odpowiednie dokumenty uchodźcze, mają prawo pobytu , mają opiekę państwa, zasiłki, szkolenia, kursy językowe, itd. Milion dokumentów uchodźczych sporządzono i wydano uchodźcom ukraińskim w Polsce. Milion ludzi, ile to papieru najwyższej jakości zeszło na dokumenty dla nich.

  O co chodzi? Że Ukraińcy, to nie uchodźcy? – A skądże. To jakiś fałszywy stereotyp (stereotyp – nowe ulubione słowo PBS). Wszyscy mówią o tym, a tak nie jest. Ja – PBS powiadam wam, że w Polsce jest milion uchodźców z Ukrainy. Sama prawda i tylko prawda. Nikt nam nie będzie tłumaczył, że czarne jest czarne.

  Ułaskawienie przez prezydenta szefa CBA Kamińskiego w trakcie postępowania procesowego
  – Prezydent wyręczył sądy, jak sam oświadczył. Słusznie postąpił.
  Czy to jest łamanie praworządności? Tak mówią tylko oderwani od koryta komuniści i złodzieje. Prezydent miał prawo. Prezydent ma prawo unieważnić bezprawne czyny sądów. Zgodnie z interesem państwa i narodu.
  Żaden Sąd nie ma prawa orzekać o tym, co może lub nie może prezydent. Orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie ułaskawienia Kamińskiego przez prezydenta, to jest łamanie praworządności, ale nie przez rząd, a przez grupkę kolesi – sojuszników komunistów i drugiego sortu, którzy rozpaczliwie walczą o przetrwanie. Pokolenie KPP przeciwko nam – pokoleniu AK.

  Wyroki TK usunął ktoś z oficjalnej witryny TK?
  -Ktoś usunął. No i co z tego? Skoro nie ma ich na witrynie, to ktoś je usunął. Usunął, by było miejsce na nowe wyroki. Czy to jest łamanie praworządności? A skądże. To jakiś stereotyp.

  A czy my wiemy, kto kazał usunąć?
  – A po co nam ta wiedza?

  Czy te przyjazne dla społeczeństwa, naprawiające państwo czyny, to jest łamanie praworządności? – A skądże. To jakiś stereotyp.
  Nie będą jacyś pijacy, niedoinformowani i niedokształceni unioniści tłumaczyć nam – suwerenowi, co to jest prawo, nasze prawo do robienia dobrej zmiany, bo jesteśmy wybrani i nie odpowiadamy ani przed pijakami z Unii ani przed przemądrzałymi dziennikarzami naładowanymi stereotypami o Polsce naszej ukochanej, Umęczonej, a już na pewno nie przed takimi szmatami, jak ten rudzielec, wnuk dziadka z Wermachtu.
  Pzdr, TJ

 319. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 8:39

  Ponizej przyklad wieska wielkiego x59 i projekcji przemieszczonej…….

  Piez
  18 czerwca o godz. 22:11
  Zgłębiam przypadki- występujące tu dość obficie- ludzi inteligentnych, posiadających dużą wiedzę merytoryczną, którzy w pewnym momencie „idą w zaparte”.
  I zamiast argumentów zaczynają bluzgać…..
  Wiara zaczyna zastępować wiedzę, schematy wypracowane- logikę.
  Nie przyswajają odmiennych od własnych przekonań treści.
  Ich ogląd świata skostniał po prostu,- oczywiście moim zdaniem.
  Dlatego bawi mnie to…..

 320. Polityka spowodowała, że dla większości obóz w Auschwitz kojarzy się z zagładą żydów i są przekonani, że został zbudowany właśnie w tym celu. Tymczasem nie ma to nic wspólnego z prawda . Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy – od 1942 r. – stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) – nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny.

 321. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 9:05
  jak zwykle podaje polprawdy (sugeruje, ze energia odnawialna jest droga) nie podajac kosztow „ubocznych” enerigii atomowej i pozostalych…..Krotkie jest wiec myslenie i zmyslanie wieska…Niech zyje Wiesiek Wielki 5IX.

 322. maciek.g
  19 czerwca o godz. 9:55 chce püowiedziec, ze nic nie powinienen mowic…..

 323. Ponizej maciek g rowna do ziemii….

  maciek.g
  18 czerwca o godz. 23:17

  Mauro Rossi
  18 czerwca o godz. 13:51
  To żeś kretyn, to wiedziałem, ale wciąż mnie zaskakujesz swą bezdenną głupotą

 324. Piez
  18 czerwca o godz. 22:11
  Powaznie peroruje o smaku, kogo, czego????

 325. dandy
  18 czerwca o godz. 20:40 zapomnial Wojne trojanska i autora Girodoux.

 326. wiesiek59
  18 czerwca o godz. 17:10
  Wiesiek Wielki zostal doradca prezydenta Francji. Taki awans jak malade d’avance…

 327. SŁOWIANIN STANISŁAW
  18 czerwca o godz. 14:37 nie wie, ze komunizmu nigdzie nie bylo, socjalizmu zreszta rowniez nie. Nie tylko dlatego rownanie i szukanie symetrii z nazizmem jest nie tylko niedorzecznoscia czy szczytem indolencji…..

 328. radzilowJedwabne
  16 czerwca o godz. 2:16
  Nie rozmawiaj pürosze z tym osobnikiem pisowskim, bo jeszcze sie powola na rozmowe z Toba..Odpowiadajac na jego niedorzeczne wpisy dowartosciowiújesz go.

 329. Piez
  19 czerwca o godz. 10:34 pisze o tajnych policjach, juz odtajnionych przez Pica….

 330. wiesiek59
  18 czerwca o godz. 16:33
  Spiskuje ze spiskiem na raty….sugeruje, ze YU byla silnym i homogenicznym panstwem, oczywiscie demokratycznym i komu to przeszkadzalo; wszystkim ja zamieszkujacym, o tym Wielki Wiesiek nie pisze ani slowa. Brak slow.

 331. Saldo mortale
  19 czerwca o godz. 10:44

  Nie wzywasz Boga Swego nadaremno…..

  Moim zdaniem, jedynie silna władza centralna jest w stanie zarządzać krajami wieloetnicznymi i wieloreligijnymi.
  Demokracja się do tego nie nadaje.

  „Demokratyzowanie” Jugosławii przyniosło opłakane skutki.
  Przypuszczam że za Tity kraj funkcjonował na znacznie wyższym poziomie niż obecnie.
  No i ludzie zyli znacznie lepiej.
  Komu i dlaczego to przeszkadzało- próbę odpowiedzi masz pod linkiem.

  Ta sama sytuacja jest w Libii, Afganistanie, Syrii, Ukrainie.

  Czy źle oceniam SKUTKI?
  Bo przyczyny są ciągle te same.
  I w proces destrukcji zaangażowane są te same kraje.

 332. Tak wysokie koszty obsługi zadłużenia wynikały z dwóch przyczyn. Po pierwsze – całkowite saldo zadłużenia z roku na rok było coraz większe. Tym samym zwiększała się „baza”, od której wierzyciele Polski naliczali odsetki za pożyczone pieniądze (jeszcze na koniec 2007 roku zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło 501,5 mld zł; na koniec 2013 roku wzrosło do poziomu 838,0 mld zł). Po drugie – i chyba zdecydowanie ważniejsze – banki, instytucje finansowe oraz inne kraje, które pożyczały nam pieniądze nie traktowały Polski rządzonej przez PO-PSL jako w pełni wiarygodnego kredytobiorcy. Stąd oprocentowanie obligacji (tzw. rentowności) oraz kredytów było znacznie wyższe od tego, które funkcjonuje obecnie. Tylko dla przykładu warto wskazać, że przez całą pierwszą kadencję rządu Donalda Tuska średnie oprocentowanie 10-letnich obligacji skarbowych wahało się między 5,5 a 6,0 proc. Obecnie nie przekracza ono 3,2 proc. (a w 2016 roku spadło nawet do poziomu 2,7 proc.). Dzięki temu rząd Szydło na obsługę znacznie większego nominalnego zadłużenia (tj. spłatę odsetek) wydaje mniejsze pieniądze niż rząd Tuska.
  https://wolnemedia.net/rzady-tuska-i-kopacz-wydaly-az-2766-mld-zl-na-splate-samych-tylko-odsetek-od-zaciaganych-dlugow/
  ============

  Wnuki podziękują…..

 333. Aktualizacja 50%/….aktualizacja 70% aktualizacja 96%…nie wyłaczaj komputera..aktualizacja 105% aktualizacja 135%…..Nie wyłaczać ..Aktualizawcja Komputera…aktu…..aktu alizacja…aktualizacjaaaa!!!

 334. Saldo mortale
  19 czerwca o godz. 10:23

  ” komunizmu nigdzie nie bylo, socjalizmu zreszta rowniez nie”.

  Był realny komunizm (socjalizm) i realny nazim (narodowy socjalizm). Idealnego komunizmu nie było, jak nie było idealnego nazizmu. Ostatnia deska ratunku dla czerwonych krasnali to kłamać, że łagry i dziesiątki milionów ofiar komunizmu nie mają nic wspólnego z tymże komunizmem. Taki nagatywizm też powinien być karany.

 335. maciek.g
  19 czerwca o godz. 9:55

  ” dla większości obóz w Auschwitz kojarzy się z zagładą żydów i są przekonani, że został zbudowany właśnie w tym celu. Tymczasem nie ma to nic wspólnego z prawda „.

  Nie ma nic wpólnego z prawdą początkową, ale ma dużo wspólnego z prawdą końcową.
  Więc o tyle jest, że zgineło tam (i w podobozie Birkenau) ponad 1 milion Żydów zróżnych krajów Europy, ok. 75 tys. – 150 tys. Polaków (są różne szacunki), Cyganów 15 tys. – 25 tys., ok. 15 tys. tysięcy jeńców sowieckich.

 336. tejot
  19 czerwca o godz. 9:34

  „Pani PBS … dała wywiad dla „Le Soir” … Dziennikarz W Polsce jest łamana praworządność”? PBS A skądże. Proszę mi podać konkretne przykłady, gdzie w Polsce jest łamana praworządność”.

  I co, podał te przykłady wychodząc poza propagitkę „Wyborczej”? I to je niżej przytaczasz? Ok.

  „Polska jest izolowana? A skądże. Wszyscy mówią o tym, a tego nie ma. To jakieś wymysły”.

  W lipcu prezydent USA przyjedzie do Polski, żeby potwierdzić jak bardzo Polska jest izolowana. Izolowana również od Grupy Wyszechradzkiej i krajów Międzymorza. Od Tak naprawdę Polskę izolowała od Grupy Wyszechradzkiej premier Kopacz, obiecując Brukseli przyjmowanie emigrantów w mechaniźmie relokacji, wbrew wspólnyh ustaleniom całej Grupy.

  „Polska nie jest solidarna z innymi państwami Unii w sprawie uchodźców”.

  Już nawet „solidarna” Austria nie chce przyjmować emigrantów. Przyjeła ich 50 (słownie: pięćdziesięciu) z mechanizmu relokacji, nota bene opartym na prawie kaduka a nie na Traktacie Europejskim. Może Austria też nie jest solidarna?

  „W Parlamencie Europejskim powiedziała, że w Polsce jest milion uchodźców z Ukrainy”.

  To fakt. Część z nich to uchodźcy, bo na wschodzie Ukrainy jest wojna, część to emigranci ekonomiczni. Polska jest dla nich pierwszym bezpiecznym krajem, bo jak może wiesz bezpośrednio graniczymy z Ukrainą. Polski podatnik do nich nie dopłaca, oni świetnie sobie dają radę, chcą zarobić, a nie uprawiać dżihad. Wśród emigrantów docierających do Europy, tylko znikoma liczba to faktyczni uchodźcy, a Syryjczyków jest wśród nich najmnij. Polska nie jest dla uchodźców z Bliskiego Wschodu pierwszym bezpiecznym krajem. Solidarnosć europejska nie może polegać na łamaniu układu Schengen i Konwencji Dublin II. Solidarność europejska powinna wyrażać się w solidarnym wzmacnianiu granic UE. Przed 2004 rokiem polskie służby policyjne i graniczne były reformowane i szkolone (głównie przez Niemców) pod kątem przestrzegania Schengen i Dublin II i one teraz właśnie to robią, a jak pamiętasz nikt tych trakatów nie wypowiedział.

  „Ułaskawienie przez prezydenta szefa CBA Kamińskiego w trakcie postępowania procesowego”.

  przypomnijmy, na podstawie 139 art. Konstyucji RP za domniemane przestępstwo z 2007 roku (ściganie przzypadku łapówka dla Leppera za odrolnienie ziemi). W bieżacym roku mija 10 lat jak Kamiński jest nieosądzony i SN chciał by trwało to jeszcze dłużej, choć Mariusz Kamiński jak każdy obywatel ma prawo do sądu w rozsądnym czasie, czyli w przedziale najwyżej kilku lat, a nie dekad. Prezydent w 2015 postanowił przerwać SN tę zabawę, aby wymiar sprawiedliwości już dalej się nie kompromitował i nie pogrążał.

  „Prezydent wyręczył sądy, jak sam oświadczył. Słusznie postąpił”.

  Oczywiście.

  „Czy to jest łamanie praworządności? Tak mówią tylko oderwani od koryta komuniści i złodzieje”.

  Przez grzeczność nie będę zaprzeczał.

  „Żaden sąd nie ma prawa orzekać o tym, co może lub nie może prezydent”.

  Pełna zgoda, SN nie ma uprawnień do obowiązującej wykładni Konstyutcji RP. A spory kompetencyjne między organami władzy rozstrzyga TK.

  „Wyroki TK usunął ktoś z oficjalnej witryny TK”?

  Wyroki w nieprawidłowym składzie TK (z wadą prawną) nie są wyrokami, to tylko „wyroki”.

  ” … jak ten rudzielec, wnuk dziadka z Wermachtu”.

  Lud o nim mawia: chyży ruj. 🙂 J. Saryusz-Wolski był bardziej elegancki i nazwał go szmatą.

  Pzdr, TJ
  Pzdr, MR

 337. Utozsamiajac PRL z komunizmem czy tez socjalizmem, negujemy komunizm czy socjalizm jako doktyne czy kierunek filozoficzny. Niektorzy püisowcy w blogosferze uwielbiaja bawic sie w historykow.

 338. Kara dla przodownika PiSu w blogosferze jest fakt, ze on wogole jest i pisze niedorzecznosci.

 339. Przodownik PiSu w blogosferze stygmatyzuje uchodzcow, rowniez muzulmanow, o Romach nie wspominam.

 340. PiS Przodownik wiadomosci z recyklingu nie ma zadnego pojecia o problemie uchodzcow.

 341. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 11:19 opowiada sie za wladza centralna, boska…Nazistowski eufemizm.

 342. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 9:05 sugeruje, ze wiatraki produkuja wiatr, zamiast energii…

 343. Bezwstyd popularyzowany i propagowany w Polsce przez rządzących, ma swe odniesienia wszechświatowe.

  Windows 10 jest półproduktem mającym niechlujny interfejs i jest niechlujnie spolszczony. Rozumiem niecierpliwość staruszków, którzy mieli w Elementarzu mem Pstryk i światło!.

  Nie było by problemem kosztowym rozsyłanie przez Microsoft informacji:

  Jest gotowa aktualizacja systemu Windows 10, która na typowych domowych komputerach słabej mocy i przypiętych do mało przepływnych sieci może potrwać około pół godziny.

  Prosimy – wybierz dogodną dla siebie porę aktualizacji, niezależnie od wcześniej zadecydowanej pory aktualizacji automatycznych.

  Osobom, które jeszcze się nie przyzwyczaiły do dwudziestominutowych bloków reklamowych przypominam, że jeśli czajnik nie ma czujnika temperaturowego, to może się to skończyć jak niewiele godzin temu z wieżowcem w Londynie.

  Trzeba oddać Microsoftowi honor za to, że nie pyta:
  Cofnąć wstecz aktualizację?

  Skoro komputery mogą wybierać cudzego prezydenta, to czy nie warto użytkowniku, abyś zacisnął zęby?

  Pycha zgubiła niejednego osobnika i niejedną społeczność – co przypominam sprytnie cwanym rach-ciach-ciachom.

 344. wiesiek59, 9:05
  Przedsiebiorstwa wydobywcze ropy, wegla i gazu przynosza w skali globalnej 5 bilionow dolarow strat rocznie.
  Do takiego haraczu sa zmuszani podatnicy przez swoje administracje.
  W porownaniu z tym straty na Zielona Energie to pestka. Tymbardziej, ze na kazdym kroku robi sie im przeszkody. Np w Kanadzie zlikwidowano fabryke najbardziej na swiecie wydajnych paneli slonecznych- pisze o tym Noami Klein.
  https://www.scientificamerican.com/article/fossil-fuel-subsidies-cost-5-trillion-annually-and-worsen-pollution/

 345. DROGI GUZDRA..! Twoje uwagi sa cenne zarówno w odniesieniu do Windowsa 10 jak i pychy niektórych gremiów.Że.. zęby zaciskać warto to o teżą prawda… nie ma innego wyjścia.
  AKTUALIZUJE SIĘ WSZYSTKO. Niekiedy jet to zabawne ale też nużące,.Gdy czyta się komentarze też to wiele rzeczy się AKTUALIZUJE….Niektóre wiadomości są na 150%..a inne trochę mniej..ale wszyscy są przekonani ze sprzedaja produkt nowy aktualny i z certyfikatem..! Naklejka na wieczku..na kartonie opakowania kod cyfrowy..! Polska bogata w myślących ludzi…Westchnienie ceesarza Franza..słuszne.. Oh Gott.. wie reich ist deine Menagerie!…łatwiej zrozumieć czytając blogi wszelakie.

 346. folwarkPn
  19 czerwca o godz. 15:27

  Ten tekst jest nie na temat.
  Dotacje do nośników energii dla biednych mogą być oczywiście cofnięte.
  Czym będą biedacy się ogrzewali i na czym gotowali?

  Mój link odnosił się do innego problemu.
  Cena wyprodukowania zielonego KW jest bez dotacji i ulg podatkowych, znacznie wyższa niż klasyczne metody.
  Bogate Niemcy mogą sfinansować to z podatków.
  My musielibyśmy z kredytów zagranicznych…….

 347. Nieznana jest również cena po jakiej później ma być odsprzedawane importowane paliwo. Jej wysokość ustali rząd. W tej sytuacji import gazu do Polski przez niezależne podmioty będzie kompletnie nieopłacalny.

  – Wejście w życie nowych przepisów spowoduje, że zniknie ekonomiczne uzasadnienie importu gazu do Polski przez niezależnych dostawców. W takiej sytuacji nie ma co liczyć na pojawienie się chętnych, innych niż PGNiG, do korzystania np. z terminalu LNG w Świnoujściu, Baltic Pipe czy z innych planowanych gazociągów – alarmuje na łamach „Rzeczpospolitej” Ireneusz Sawicki, członek zarządu obracającej gazem firmy Handen.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bitwa-o-gaz-zaplacimy-wiecej-za-blekitne,76,0,2334796.html
  ============

  Cena gazu katarskiego i amerykańskiego, musi się przełożyć na konsumentów……

 348. PiS szarga wizerunek Polski
  Rossi, podobnie jak PBS to robiła w PE, podkłamuje w skali milion na 100 = 10 000 do 1 problem uchodźców ukraińskich w Polsce i chyba jest przekonany, że nikt na EP nie zauważy jego machlojek interpretacyjnych z „uchodźcami” z Ukrainy, krętactw dokładnie takich samych, jakie wygłosiła w Parlamencie Europejskim pani PBS przyczyniając się do izolacji Polski w Europie jako kraju kłamców, krętaczy i niewydarzonych awansowiczów.

  W Polsce status uchodźców w tym czasie jak PBS gościła w PE i mydliła oczy politykom unijnym, że w Polsce jest milion uchodźców z Ukrainy, to w Polsce było kilkadziesiąt osób (zaokrąglijmy do stu) z Ukrainy o statusie uchodźców oraz około miliona gastarbeiterów z Ukrainy. U Rossiego 999900 gastarbeiterów, to jest taka samo dobra do dyskusji część, jak 100 uchodźców.

  Gastarbeiterzy, to nie uchodźcy. I nie jest ich „część”, jak kombinuje Rossi, a milion. Uchodźcy, to nie gastarbeiterzy, a było ich z Ukrainy w tym czasie, jak PBS kłamała w PE, kilkadziesiąt osób.

  Rossi, na tym polegają czyny niewydarzonych polityków u władzy, które izolują Polskę w Europie. Na kłamstwie, przekrętach argumentacyjnych, na propagandzie totalitarnej, którą PiS wysyła do Unii i w końcu na najważniejszym – łamaniu praworządności w Polsce, w tym łamaniu praworządności z pogardą dla państwa prawa w mowie i w piśmie i kpiąco-głupkowatym uśmiechem na ustach, w tym konstytucji w Polsce, na czynach szargających wizerunek Polski prezentujących Polskę jako państwo nieudałe, nieprzewidywalne, nie dotrzymujące układów i porozumień, jak:

  – podstępne, wbrew konstytucji nie zaprzysięganie przez prezydenta wybranych przez sejm sędziów TK
  – czyn prezydenta przewracający konstytucje i państwo prawa do góry nogami polegający na wydaniu na łapu, capu, w pośpiechu i bezmyślnie prawa łaski nie skazanemu obywatelowi, co jest niepoczytalną ingerencją w sądownictwo
  – podstępne, wbrew prawu, konstytucji, demokracji i państwu unieważnienie wyboru sędziów TK przez sejm z PiSowską większością i wybieranie „swoich” w miejsce sędziów „unieważnionych”,
  – kpiny czołowych polityków PiSu, w tym na stanowiskach rządowych, z wyroków wydawanych przez Trybunał Konstytucyjny jako uchwał kolesi zbierających się przy kawie i ciasteczkach
  – orzekanie przez polityków PiSu, od góry do dołu, że wyrok Sądu Najwyższego jest nieważny
  – określanie orzeczeń Komisji Weneckiej jako nic nie znaczących opinii wydanych przez niedoinformowanych niefachowców
  – ignorowanie konstytucyjnego organu, jakim jest Krajowa Rada Radia I Telewizji,
  – nie drukowanie wyroków TK w rządowych biuletynach, co jest łamaniem konstytucji i działaniem autorytarnym, antydemokratycznym, przeciw państwu prawa
  – w nieskończoność (7 lat!) obiecywanie ludowi, że prawda w sprawie tzw. katastrofy smoleńskiej wyjdzie na jaw – to był wybuchowy zamach.
  – powołanie podkomisji państwowej w sprawie ponownego wyjaśnienia katastrofy, która przez ponad półtora roku produkuje banialuki – przypuszczenia, wymysły, podejrzenia, supozycje, insynuacje, a dowodów zero. Gdzież te dowody, które miał zamknąć w szafach pancernych rudy złośliwiec z Wermachtu zrodzony?
  Itd.

  Rossi, palenie głupa, to metoda, która być może, gdzieś tam może się udać raz, czy dwa. Lecz ostra jazda po bandzie z kłamstwami, obelgami i wyjaśnieniami rodem z rzeczywistości równoległej w Europie nie przechodzi.

  Tu na „swoim” terenie PIS kłamiąc, matacząc i łżąc może się czuć na razie bezpiecznie, bowiem w demokracji na krótką metę takie postępowanie nie przynosi zapaści, lecz w perspektywie dłuższej jest to zjeżdżalnia o rosnącym kacie spadku.
  PiS już wszedł do tej perspektywy (w PiSie jest to perspektywa równoległa), co potwierdza Prezes dwa razy na miesiąc – że prawda wyjdzie na jaw, że jesteśmy tuż, tuż – łudzi na miesięcznicach w Warszawie i w Krakowie.

  Jest to niestety równia pochyła. Na razie Prezes ogłasza, że stąpa pewnie, lecz jakoś tak wyziera z niego obawa, co będzie dalej? Gdzie brniemy, co jest tam za zakrętem? Na ostatniej miesięcznicy w Warszawie miał minę bardzo niepewną, wyglądał na wystraszonego konsekwencjami swoich działań i tak zagubionego, że usta jego wymawiały wraz ze skandującym dodającym mu otuchy tłumkiem – Ja-ros-ław, Jarosław, a ręce składały się same do oklasków. Dla samego siebie. Symptom niepokojący.
  Pzdr, TJ

 349. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 16:09
  Ciagle nie rozumie ceny nominalnej i faktycznej, czy tez realnej, zawierajacej wszystkie koszty, np. skladowania i reutylizacji odpadow radioaktywnych. Tego nie podaja w samizdatach.

 350. tejot
  19 czerwca o godz. 16:31
  To nie PiS! Tacy są Polacy w większości, a reszta olewa. 45 lat żyliśmy w hibernacji nie wiedząc jacy jesteśmy. I wyszło Szydło z worka. I tak już pozostanie.

 351. Saldo mortale
  19 czerwca o godz. 16:43

  Czy ja coś piszę o energii atomowej?

 352. Nick Giambruno: Wizja upadku cywilizacji zachodniej zaprząta dziś wiele osób. Porozmawiajmy więc o tej tendencji.

  Doug Casey: Korzenie cywilizacji zachodniej sięgają starożytnej Grecji. Tym, co stanowi o jej wyjątkowości i co wyróżnia ją spośród innych cywilizacji jest przyznanie pierwszeństwa jednostce, zamiast zbiorowości. Cywilizacja zachodnia wyniosła na piedestał logikę oraz racjonalne myślenie i to one, a nie mistycyzm i zabobon, określiły jej stosunek do świata. Właśnie dlatego mamy dziś naukę, technologię, wspaniałą literaturę i sztukę, kapitalizm, wolność osobistą, pojęcie postępu i wiele, wiele więcej. Właściwie wszystko, co warte jest posiadania w świecie materialnym, zawdzięczamy cywilizacji zachodniej.

  Ayn Rand powiedziała kiedyś, że „Wschód minus Zachód równa się zero”. Sądzę, że opinia ta, jeśli potraktować ją jako chwyt retoryczny, jest nieco przesadzona, ale Rand w gruncie rzeczy miała rację. Wystarczy spojrzeć, jak niewiele wniosły inne cywilizacje, przynajmniej na przestrzeni ostatnich dwóch i pół tysiąca lat. Spędziłem na Wschodzie wiele lat. Kocham go za wiele rzeczy – między innymi za sztuki walki, jogę i kuchnię. Jednak cały postęp, jaki tam osiągnięto, jest efektem przyswojenia sobie osiągnięć Zachodu.
  http://nowadebata.pl/2017/06/07/zmierzch-zachodniej-cywilizacji-rozmowa/
  ===============

  Do poczytania……

 353. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 17:10

  „Doug Casey: Korzenie cywilizacji zachodniej sięgają starożytnej Grecji. Tym, co stanowi o jej wyjątkowości i co wyróżnia ją spośród innych cywilizacji jest przyznanie pierwszeństwa jednostce, zamiast zbiorowości”.

  A taka jednostka jak niewolnik też? A kobieta? 🙂
  I sam widzisz.

  Prawa człowieka wywodzą się z chrześcijaństwa, które uznaje, że każdy (nawet niewolnik) ma duszę i indywidualnie odpowiada przed Bogiem. Jego winy i zasługi są indywidualne. O personaliźmie chrześcijańskim (w opozycji do wschodniego kolektywizmu) musiałeś przecież słyszeć.

  Demokracja europejska ma swoje źródła w „barbarzyńskiej” Europie i tradycji łacińskiej, głównie prawnej. Nawiązywanie do Grecji jest późniejsze i wtórne, modne zwłaszcza wśród amerykańskiej elity końca XVIII wieku. Zjazdy plemion germańskich (od Gotów do Wikingów) miały tzw. dingi (zgromadzenia plemienne) na których wybierano władców. Dziś owe dingi nazwalibyśmy parlamentem. Nic zaskakującego, że demokracja narodziła się w UK, państwie zakorzenionym w tradycji Anglów, Sasów, Jutów i Normanów, w mniejszej części Celtów.
  W nazwie parlamentu norwskiego, Storting jest końcówka wskazująca etymologicznie na ding (-ding przekształcone w -ting). Polski Sejm wywodzi się ze zjazdów szlacheckich, wcześniej wojowników (drużyny księcia, naczelnika plemienia), a senat z rady krolewskiej. Wśród słowiańskich i sarmackich plemion obowiązywały podobne zwyczaje jak u Germanów.

 354. do @voltera czynię adres otwarty …

  Śpiewając na lżejszą nutę za Agnieszką Osiecką nie sposób nie zdenerwować się, iż wyszła stara śpiewka …

  Zbliża się 4 dzień lipca i ustawianie orszaku zostało zakłócone prze dymisję wiceszefa BOR.

  Jest więc okazja do przypomnienie klasyka felietonu, który prześlizgując się po tematach – jak przystało na felietonistę – przyswoił siebie Polsce, a polszczyźnie tromtadrację, Bęcwalskiego, Orderowiczów oraz Srachajłów.

  Spolszczony kalwiński imigrant Jan Lam w pigułce:
  Śpiewam sobie tromtadrata,
  Bom ja tęga demokrata…

  Mamy za sobą jubileusz Gazety Polskiej, której czytelnicy zostali nazwani tak:
  To wy jesteście społeczeństwem obywatelskim!

  A w tle wciąż się tli urzędowy solidaryzm, którytylko trzeba jeszcze uszczelnić, bo ciemny lud nie spieszy się kupić …

  Microsoft wymyślił Dzień Łaty przypadający na drugi wtorek miesiąca. W tym miesiącu był to dzień miesięcznicy smoleńskiej i chyba Bilowi wdał się chaos, bo kilkunastoletni rytm wymaga złamania.

  Misięcznica zgromadziła wieczorem przed Kordegardą awangardę Narodu domagającą się ukarania niemieckiego popychla zazamordowanie Prezydenta Polski a dzień Prawdy nadchodzi co do ogłoszenia wymaga schodków.

  Następca bula ogłosił iż Konstytucja Rzeczpospolitej ma być taka jaką wy chcecie!

  Inny Duda natomiast ogłosił, że Nasza cierpliwość się kończy!

  Zatem twe zniecierpliwienie wpasowuje się w tok spraw Rzeczypospolitej.

  Microsoft’owy Word w jego nowej odsłonie jest licencjonowany na czas określony i Adrian z Donaldem zapewne uzgodnią amnestię i abolicję dla polskich hakerów sprzedających Windows 10 wraz z opłotkami po koszcie 10 butelek Staropramena spopularyzowanego przez Szwejka i w ramach budowania Trzymorza sprzedawanego tanio przez zoptymalizowaną podatkowo Biedronkę.

  Z młodości pamiętam słowa piosenki:
  Siadaj Pan! Nic nie gadaj Pan! Ja dobrze wiem, co chcesz mi powiedzieć!
  kierowane do kawalera, który sobie upodobał córkę dobrze wiedzącego.

  Od pierwszego września zredukowany personel polskiej szkoły wyjaśni polskim dzieciom i polskiej młodzieży co one i ona chce. I ponoć według tutejszego blogowego autorytetu będzie po ptokach.

  Moim zdaniem nie będzie. Jesień zawsze była trudna dla Polaków, a ja ci jeszcze zrobię Minę w następnym komentarzu, aby umilić ci chwilową utratę swobody klikania.

  Historio, historio,
  cóżeś ty za pani,
  że przez ciebie giną,
  że przez ciebie giną
  chłopcy malowani.

  Orszaki, dworaki,
  szum pawich piór!

  Historio, historio,
  czarna dyskoteko,
  nie pozwalasz wytchnąć
  ludziom ani wiekom.

  Orszaki, dworaki,
  szum pawich piór!

  Historio, historio,
  cóżeś ty za matnia,
  pchamy się na scenę,
  a to jeszcze szatnia.

  Orszaki, dworaki,
  szum pawich piór!

  Historio, historio,
  tania z ciebie dziewka,
  miała być canzona,
  a jest stara śpiewka.

  Orszaki, dworaki,
  szum pawich piór!

  Historio, historio,
  jaka w tobie siła,
  żeś ty całe światy
  z mapy poznosiła.

  Orszaki, dworaki,
  szum pawich piór!

  Historio, historio,
  tyle w tobie marzeń,
  bywa, że cię piszą
  kłamcy i gówniarze.

  Orszaki, dworaki,
  szum pawich piór!

  Historio, historio,
  ty żarłoczny micie,
  co dla ciebie znaczy
  jedno ludzkie życie?

  https://youtu.be/TbYxEKCpm4w

 355. Mauro Rossi
  19 czerwca o godz. 18:02

  TŁO HISTORYCZNE znam.
  Ewoluowanie systemu, również.
  I moim prywatnym zdaniem, po raz kolejny jesteśmy na spirali koncentracji wladzy realnej w gronie wielkich rodów, możnowładców, oligarchów, „kólewiątek”……
  Historia się powtarza.
  Bez obalenia ich, nie pójdziemy do przodu, wszelkie wywalczone przez obywateli prawa, zostaną cofnięte.
  Taka jest po prostu natura ludzka w społeczeństwach opartych na chciwości.
  Współcześni możnowładcy postępują dokładnie tak samo jak ich poprzednicy.

  Ciekawszy jest inny wątek z tego eseju.
  Dodruk waluty nie mającej pokrycia w realnych dobrach.
  Domek z kart…..

 356. niemcy; lotnisko BER (berlin-brandenburg) nie zostanie otwarte i w roku nastepnym, no i pozostanie pomnikem megalomanii, oraz grobem miliardow eur (pomimo pruskiej dyscypliny);

 357. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 16:14

  „Wejście w życie nowych przepisów spowoduje, że zniknie ekonomiczne uzasadnienie importu gazu do Polski przez niezależnych dostawców”.

  Ale kto konkretnie jest tym „niezależnym dostawcą”? I niezależnym od kogo lub od czego?

  ” …..alarmuje …. Ireneusz Sawicki, członek zarządu obracającej gazem firmy Handen”.

  Sprawdziłeś skąd firma Handen ma gaz? Nie? A szkoda. Zajełoby ci 10 sekund, gdyby nie twoje lenistwo. Otóż firma Handem ma gaz od VERBUNDNETZ GAS AG (VNG), operatora ze wschodnich Niemiec (z siedzibą w Lipsku). A skąd ten niemiecki operator ma gaz, jeśli w Niemczech się go nie wydobywa? No … ciepło, ciepło, tak, tak z Nord Stream 1, a w przszłości i z Nord Stram 2.

  „VNG and Gazprom celebrate the 40th anniversary of their successful energy partnership”.
  https://www.vng.de/en/news/vng-and-gazprom-celebrate-40th-anniversary-their-successful-energy-partnership

  Już pomijajac fakt, że Gazprom nie liczy sobie 40 wiosen tylko 25, wcześniej był Ministerstwem Przemysłu Gazowego ZSRR.

  Traktuj pana Irenusza Sawickiego jako lobbystę Gazpromu, a zalinkowany tekst na money.pl jako platoformę do rozysłania takich głodnych kawałków, siebie zaś jako pożytecznego idiotę, który w tym bezinteresownie pomaga.

  „Cena gazu katarskiego i amerykańskiego, musi się przełożyć na konsumentów …”.

  Przełoży się, przełoży, do tej pory gaz od Gazpromu dla Polski należał do najdroższych w Europie ― efekt monopolu.

 358. byk
  19 czerwca o godz. 18:41

  „niemcy; lotnisko BER (berlin-brandenburg) nie zostanie otwarte i w roku nastepnym”.

  Niech zamienią na tor wyścigowy. A duże lotnisko w tej części Europy powstanie między Łodzią i Warszawą.

 359. Ze Strachajłów uczyniłem kaleki, za co przepraszam.

  Do fimiku na którym widać miny mojego sobowtóra siedzącego na kanapie dołączoną odpoczynkową muzyczkę.

  https://youtu.be/lKcKkKYqCmo?list=LL7I0-jVRHdCi_pm5SPKLBFg

 360. historaczne i histeryczne

  – co to jest? lista pożarów?
  – nie, strajki;

 361. Saldo mortale
  19 czerwca o godz. 14:29

  „PiS …. nie ma zadnego pojecia o problemie uchodzcow”.

  Zamiast wylewać zawartość nocnika z balkonu napisz coś o problemie uchodźców, razem się pośmiejemy.

  Przy okazji, ustaw sobie wreszcie polską czcionkę w komputerze, a jeśli problem przerasta pozostaje ci szkolenie u dowolnego gimnazjalisty.

 362. nie ciesz się bratku z cudzego wypadku i wy upadniecie z tym projektem lotniska na nos (prorokuję);

 363. Mauro Rossi
  19 czerwca o godz. 18:43

  Nie sprawdzałem- oczywiście.
  Logika wskazuje na znacznie wyższe koszty dostaw gazowcami niż rurą.
  Ktos te koszty musi ponieść.
  Najczęściej, ponoszą je tubylcy, prowizje kasują elity polityczne.
  To proste jak budowa cepa.

  Ważne jest prawo uchwalane.
  Dzięki niemu można stworzyć rentowność lub deficyt firmy.
  Na przykład, ostatni raport NIK tyczący górnictwa.
  Koszty restrukturalizacji- 58 miliardów.
  Wpływy podatkowe z sektora- 74 miliardy……
  Wegiel byłby tani, gdyby nie opodatkowanie- moja konkluzja.
  Państwo ustala reguły gry.
  Często samobójcze wręcz dla gałęzi przemysłu.
  W czyim interesie uchwala się takie prawo?
  Polski?
  Wątpię…….

 364. zaprzepaszczono stocznie, czas na lotniska?

 365. W roku 1970 klasie średniej przypadało 62 proc. zarobków, w 2014 – 43 proc. Równocześnie wzrosły dochody najbogatszych. 20 miliarderów ze szczytu piramidy ekonomicznej ma więcej pieniędzy niż połowa obywateli USA (152 mln) ze spodu. 40 proc. osób w średnim wieku i połowa młodzieży uznającej się za proletariat nie radzi sobie z podstawowymi potrzebami. Żyją od pensji do pensji, z trudem spłacają pożyczki studenckie, kredyty mieszkaniowe czy długi zaciągnięte na kartach.
  http://www.newsweek.pl/swiat/bieda-w-usa-zrobieni-w-trumpa-czyli-o-nedzy-w-ameryce,artykuly,411755,1.html
  ===========

  Do tego wzorca dążymy z uporem maniaków…..

 366. Pożary i polityka

  Adam Krynicki – „Agonia premier May”

  „Clarkenwell, południowy Londyn, lipiec 2009 roku. W pożarze Lakanal House, bloku komunalnego, ginie sześć osób, a ponad 20 zostaje rannych. Po roku, w wyniku śledztwa, koroner Frances Kirham wzywa konserwatywnego ministra społeczności i samorządów lokalnych Erica Picklesa do instalacji systemów przeciwpożarowych we wszystkich budynkach komunalnych powyżej dziesięciu pięter. Pickles odmawia. W 2014 roku, jeszcze jako burmistrz Londynu, obecny minister spraw zagranicznych Boris Johnson decyduje się na oszczędności. Znajduje je w budżecie londyńskiej straży pożarnej. Pracę traci ponad 500 strażaków, a z ulic Londynu znika 14 wozów strażackich. Zamyka też 10 remiz – m.in. w Clarnkenwell, nieopodal miejsca pożaru z 2009 roku, oraz na Knightsbridge, niecałe 5 kilometrów od Grenfell Tower. W tym samym roku Brandon Lewis, minister gospodarki mieszkaniowej i późniejszy minister policji i bezpieczeństwa przeciwpożarowego z ramienia Partii Konserwatywnej przyznaje, że systemy przeciwpożarowe znacząco zwiększyłyby bezpieczeństwo. Dodaje jednak, że zmuszanie do ich instalacji nie jest rolą rządu, gdyż doprowadziłoby to do zmniejszenia podaży nowych mieszkań.”

  Więcej poniżej

  http://kulturaliberalna.pl/2017/06/19/theresa-may-grenfell-tower-komentarz/

 367. 39 : 18
  Za oszczerstwo natychmiastowa nagroda. W sondażowni Kantor Public populistom z PiS urosło o 4 punkty, liberałom z PO spadło o 3 punkty.

 368. Kantar, a nie Kantor. Odwołanie Opola i inne wpadki nie szkodzą PiS-owi, ubolewa GW.

 369. norte:
  po strazaku i gliniarza zastapi zaraz drona, wiec bedzie po ptokach;

 370. @Mauro Rossi

  „Prawa człowieka wywodzą się z chrześcijaństwa, które uznaje, że każdy (nawet niewolnik) ma duszę i indywidualnie odpowiada przed Bogiem. Jego winy i zasługi są indywidualne. O personaliźmie chrześcijańskim (w opozycji do wschodniego kolektywizmu) musiałeś przecież słyszeć.”

  Zgadza sie, dlatego wsrod jasniepanow mawialo sie, z ten ma trzysta dusz a ow tysiac dusz z okladem. Panszczyznianego chlopa mozna bylo kupic i sprzedac jak bydle robocze. Z ta roznica, ze robocze bydle bylo lepiej traktowane. Kazdy z jasniepanow niewatpliwie zapewnial jedno podstawowe prawo – prawo do pracy. Obowiazek niewolniczej, bydlecej pracy „na panskim” zlikwidowali dopiero zaborcy. U tego waszego Zeromskiego mozna ze szczegolami czytac, jak uwolnieni carskim ukazem chlopi ze wszystkich sil pomagaja okrutnemu zaborcy. Jakos nie rozumieli, ze zgodnie z wola Boza powinni wiesc zywot bydlat roboczych ku chwale pana dziedzica.

  „Demokracja europejska ma swoje źródła w „barbarzyńskiej” Europie i tradycji łacińskiej, głównie prawnej. Nawiązywanie do Grecji jest późniejsze i wtórne”

  Tak was teraz w szkolach ucza, katoliku?

  Demokracja europejska ma swoje zrodla w rewolucji francuskiej, w ramach ktorej lancuch Pochodzacej od Boga Wladzy Krolewskiej zostal przerwany w sposob tylez radykalny co skuteczny. Warto przypomniec, ze wowczas wlasnie skonczyla sie przy okazji wszechwladza Kosciola Katolickiego, stosy przestaly plonac a w odleglych nawet krajach Inkwizycja Swieta stracila uprawnienia do poddawania czarownic probie ognia .

  Jest jeszcze polski model demokracji, oparty na tradycjach II RP, obecnie w trakcie wdrazania. Przypomnijmy, ze w II RP legitymacja do rzadzenia byl zoldacki bagnet i policyjna palka, dla opozycji byl Brzesc i Bereza, nieslusznym poslom odbijano nerki nahajem. Motoryzacja kwitla ze hej – 0.7 samochodu na 1000 mieszkancow. A jak nie togo co trzeba wybrano na prezydenta, to w koncu od czego pistolet.

  Polski model demokracjirozkwital i rozwijal sie tworczo az do operacji pod Zaleszczykami, w ktorej zaslynal WOdz Naczelny, Marszalek Smigly-Zajac.

 371. Odbiciem nie tylko moich lęków, są nastroje panujące na całym świecie. W ich badaniu specjalizuje się Agencja Edelman. Od wielu lat publikuje ona analizy badań globalnych nastrojów społecznych. Tegoroczna analiza nie daje powodów do radości! Szef i założyciel agencji określił sytuację jednoznacznie – jako implozję zaufania społecznego! Jedynie 15% z badanych społeczeństw uważa, że nasz system (społeczny, prawny i gospodarczy) prawidłowo funkcjonuje! Aż 53% uważa, że nie, a 32% nie ma na ten temat zdania. Ciekawostką są dobre oceny w Chinach (jedynie 23% źle ocenia) i całkiem niezłe w Rosji (mimo sankcji 48% złych ocen). Katastrofalnie oceniono media! Aż 59% zapytanych, bardziej wierzy wyszukiwarce internetowej niż „normalnym” mediom głównego nurtu!
  https://pecuniaolet.wordpress.com/2017/02/14/satysfakcja/
  ============

  Co się z tego wykluje?

 372. „W listopadzie 2012 roku PiS chciał wprowadzić ustawę o Centralnym Rejestrze Oświadczeń. Rejestr ten miałby informować, kto z działaczy partii politycznej lub z członków ich rodzin jest zatrudniony w spółkach Skarbu Państwa, w ministerstwach, agencjach rządowych oraz jakie z tego tytułu pobiera uposażenie, premie czy nagrody. Projekt oczywiście przepadł w sejmowej niszczarce. Może jednak warto do niego wrócić teraz, kiedy PiS ma większość sejmową i może taką ustawę przeforsować na jednym posiedzeniu?

  Po 5 latach myślę, że warto przypomnieć bardzo przydatny dla zwiększenia transparentności życia publicznego w naszym kraju projekt zmian w prawie autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, który przewidywał utworzenie Centralnego Rejestru Oświadczeń. Według projektów z listopada 2012 roku rejestr ten miałby informować, kto z działaczy partii politycznej lub z członków ich rodzin jest zatrudniony w spółkach Skarbu Państwa, w ministerstwach, agencjach rządowych oraz jakie z tego tytułu pobiera uposażenie, premie czy nagrody. Była to reakcja na publikację w „Pulsie Biznesu” listy 428 działaczy Platformy Obywatelskiej, członków ich rodzin oraz znajomych, którzy znaleźli zatrudnienie we władzach państwowych spółek i agencji.
  …to był świetny pomysł z tym rejestrem! Może zatem warto do niego powrócić, szczególnie teraz, kiedy PiS ma większość w parlamencie i spokojnie może uchwalić zmianę prawa w bardzo krótkim czasie? ”

  (z portalu – Niewygodne.info.pl)

 373. @Mauro Rossi

  … lansuje Centralny Port Lotniczy:

  „A duże lotnisko w tej części Europy powstanie między Łodzią i Warszawą.”

  Warszawa ma dwa lotniska, Okecie i Modlin. Lodz tez ma lotnisko. Niemniej jednak trzy istniejace lotniska (Modlin, Okercie, lodzkie lotnisko Reymonta) maja jedna podstawowa wade: Kazde istnialo jeszcze zanim Pan Prezes uchwycil berlo. Nie nadaja sie na Pomnki Dokonac Pana Prezesa.

  Ja mysle, ze to bedzie tak: W Polsce u ukazu wladcy pozamyka sie itsniejace lotniska, od Balic poprzez Okecie az po Lotnisko im Bolka. Wtedy Centralny Port Lotniczy bedzie mial ekonomiczny sens.

  A potem Pan Prezes groznie machnie berlem – i z samego strachu Szkopy pozamykaja lotniska w Berlinie czy Hamburgu, pepiki w Pradze – i Centralny Port Lotniczy zostanie nalezycie wykorzystany.

 374. Guzdro..dzieki za załączone linki z muzyczką.Błaszczykowa pięknie spiewa..ale ja pamiętam tę piosenkę z innym nieco rytmem w ,,prawomyślnym legionowym wydaniu. Z automatu niejako pojawiają mi sie już na sam tytuł zamglone oczy Antoniego Macierewicza i reaguję czasem wprost fizjologicznie. Niekiedy moja dusza broni się jakimś złosliwym rymem…no bo ja nie mam tej zdolności co Agnieszka
  ..Dziś w PiSie wielkie poruszenie,ci wykrzykują tamci dyszą..
  znów ,,nikczemnikow” potępienie wołanie do tych co ich słyszą.
  Piotrek koguta już usłyszał,halabardnicy zęby szczerzą
  Bo po wyroku zabrzmi9 cisza,ucieknie wielu co dziś wierzą.
  Bo ja żegnałem nieraz kogoś,co sie wydawał być jak skała
  Po wielu wiernych apostołach niesława jeno pozostała.

  Zbyszek sie zbysi Błaszczak błaszczy,mlaszce Krystynka nad sałatką
  a Polakowi wszystko wisi…co o tym mysli słuchać hadko…
  Szydli się ściegi w Oświęcimiu,pienia sie gęby przed kamerą
  Wielu powinni zbadać biegli,chroniąc Polaka przed cholerą

  Tak czy owak dzieki za wyrozumienie i również za uwagi n/t aktualizacji np…w G.P…tudzież za dość spokojne i chyba pozbawione emocji cytowanie..

 375. @Ted’dy bear

  13 czerwca o godz. 6:19

  „Izraelskie filmy porno robia ogromna miedzynarodowa kariere.”

  Jak na razie to miedzynarodowa kariere robia izraelskie aktorki. W tym twoim kraju w kazdym premierowym kinie leci „Wonder Woman”. Nasza dziewczyna, Gal Gadot w roli glownej. Jak na razie bojkot na w/w film oglosil Liban, Jordania i Tunezja. Zla i niedobra syjonistyczna aktorka odsluzyla dwa lata sluzby zasadniczej w Cahalu. Do bojkotu przylacza sie Algeria.

  Ja w ogole nie rozumiem, jakim cudem w Polsce moze lecieic film z tak niesluszna aktorka w roli glownej. Nie zamierzacie aby oblosic „bojkotu” i „embarga”? Bo wtedy wszyscy sie od razu poplacza. Aczkolwiek film w pierwszy weekend po premierze zarobil sto trzy banki. Znaczy zielonych.

 376. Będzie szybki a długi numerek z taką jedną słodką co to nie miała w sam raz dedykowany @Bar Norte

  https://youtu.be/-aGLaplfVN0?list=PLO4HWRlA3am1HfDz0cELnCEMofLVxk_ZR

 377. Ponawiam odesłanie do ważniaka – z nadzieją na powszechny dostęp.

  https://www.youtube.com/watch?v=r9xQ-xwz6lM

 378. Reszta velvetu chyba poszła lulu. No to cudna kołysanka!

  https://www.youtube.com/watch?v=CbJA0mxd-EU

 379. Bar Norte
  19 czerwca o godz. 20:06
  Palace dla Jednego Procenta, pozary dla Dziewiecdziesieciu Dziewieciu Procent.
  Pogoda ( podatkowa ) dla bogaczy.

 380. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 16:09
  Ceny ropy, gazu i wegla sa dlatego tak niskie, bo podatnicy na calym swiecie wrzucaja rocznie na konta korporacji paliwowych zawrotna sume 5 bilionow dolarow haraczu wymuszanego przez przekupionych politykow ( socjalizm dla bogatych ).
  Bez tego haraczu ceny Zielonej Energii nie sa wcale wyzsze.
  Poza tym odchodzi roczny koszt utrzymania aparatu wojennegon ( w usa to 600 miliardow rocznie ) , koszta prowadzenia samych wojen- Afganistan, Irak, koszta ludzkie- zamordowanie setek tysiecy niewinnych ludzi.
  Do tego dochodza koszty zabezpieczania sie przed terrorystami i najazdu setek tysiecy ludzi z Polnocnej Afryki na Europe.
  W rachunku ogolnym zapory wodne, wiatraki i panele sloneczne wychodza jednak chyba taniej.
  Poza tym jako gatunek nie popelnimy samobojstwa, trzymajac zapalony silnik w zamknietym garazu.

 381. Mauro Rossi – do przemyślenia

  Na portalu WP.pl napisano:

  -” Dzieci Władysława Barańskiego, żołnierza AK i działacza antykomunistycznej opozycji, odmówiły przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności. Odznaczenie zostało nadane pośmiertnie ich ojcu przez Andrzeja Dudę.
  Dzieci Władysława Barańskiego, Aleksandra Górska i Tomasz Barański napisali specjalne oświadczenie:
  „Nie możemy przyjąć tego odznaczenia, gdyż nadane jest przez Prezydenta, który gwałci Konstytucję RP”
  Był żołnierzem AK i działaczem antykomunistycznej opozycji.

  To nie pierwsza osoba, która odmówiła przyjęcia odznaczenia od prezydenta. Na ten sam krok zdecydował się dwa dni temu znany dziennikarz, Krzysztof Leski, a także Zygmunt Łenyk, znany działacz antykomunistyczny nie przyjmie od prezydenta Krzyża Wolności i Solidarności.
  Pod koniec kwietnia z kolei Andrzej Duda miał odznaczyć Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Annette Laborey – mieszkającą we Francji polską działaczkę społeczną. 69-letnia kobieta angażowała się w pomoc środowisku intelektualistów w czasach PRL. Laborey uznała jednak, że odznaczenie nadane z rąk polityka PiS to dla niej zniewaga.”

 382. radzilowJedwabne
  19 czerwca o godz. 20:37
  Nie warto tlumaczyc cokolwiek MR, bo jego percepcja i wiedza sa szczegolnie ograniczone. Dlatego tez odstepuje od komentarzy jego wpisow. Podobnie jest z niejakim wieskiem. Obaj pisza niedorzecznosci, chociaz ten ostatni zmudnie i pracowicie przepisuje samizdaty z sieci.
  Pozdrawiam.

 383. byk
  19 czerwca o godz. 18:41
  Nie wie, ze Prus nie ma od dawna. Dyscypliny w globalnej gospodarce rowniez nie.

 384. legat
  20 czerwca o godz. 7:31

  „Dzieci Władysława Barańskiego, żołnierza AK i działacza antykomunistycznej opozycji, odmówiły przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności. Odznaczenie zostało nadane pośmiertnie ich ojcu przez Andrzeja Dudę”.

  Specjalnie mnie to nie dziwi, z pewnych powodów dzieci przeszły na drugą stronę, to się zdarza. Ba, po wojnie pojawili sie nawet tzw. „partyjni akowcy” oraz tzw. księża patrioci. No w każdym razie postanowili zrobić własnemu ojcu pośmiertnie taki numer.

  „Nie możemy przyjąć tego odznaczenia, gdyż nadane jest przez Prezydenta …który gwałci Konstytucję RP” .

  Gdyby zapytać, a w którym konkretnie punkcie „gwałci Konstytucję RP” to nie umieliby powiedzieć, oni tylko rezonują propagandą? Nie mówiąc o tym, że odznaczenia faktycznie nadaje RP (bo to za zasługi dla państwa), prezydent jedynie wręcza.

  „Na ten sam krok zdecydował się dwa dni temu znany dziennikarz, Krzysztof Leski”.

  Przez ostatnich 15 lat niemal nikt o „znanym Leskim” już nie słyszał, może to jest powód? Ojciec Leskiego, który został dosłownie zgonojony przez komunę, nigdy by tego nie zrozumiał. Część ludzi dawnej opozycji zachowuje się dziś obrzydliwie (Pinior, Borusewicz, Frasyniuk, Michnik), a z kolei wielu ludziom z drugiej strony ja spokojnie mógłbym podać rękę.

 385. Saldo mortale
  20 czerwca o godz. 9:06

  „Nie warto tlumaczyc cokolwiek MR, bo jego percepcja i wiedza sa szczegolnie ograniczone. Dlatego tez odstepuje od komentarzy jego wpisow”.

  Tak zwana zwycięska kapitulacja. 🙂

  PS. Masz teraz wiecej czasu, popracuj nad polskimi znakami w komputerze.

 386. @volter

  Jaki jest PiS nie każdy widzi więc napiszę troszkę linijek o moim widzeniu.

  Co do muzyki i śpiewu to uczulony jestem na kicz.
  Niezależnie od tego jaki ważniak przyklaskuje chałturnikowi i wynagradza.
  Gdy zejdzie się dwóch artystów, to rozmawiają o pieniądzach.

  W jednym z komentarzy na tym blogu powtórzyłem kolokwializm starszy niż guzdra i starszy niż @volter i świadomie powtórzę:
  Za pieniądze ksiądz się modli. Za pieniądze lud się podli.

  I oświadczam jasno: Ziobro i Błaszczak mnie mdlą.
  Podobnie reaguję na czytelników Gazety Polskiej.
  A powściągliwość w moich publicznych wystąpieniach skłania popierających Ziobrę, Błaszczaka oraz Gazetę Polska skłania ich do przypisywania mi braku uczuć wyższych.

  Zmęczony wyjaśnieniami przez kopę lat potwierdzam: nie mam takich uczuć.

 387. Mauro Rossi,
  nie, to nie jest tak jak to przedstawiasz.
  Problem leży w tym, że Prezydent Duda jako jednak już skompromitowany pisowiec, jawi się jako osoba tworząca i utrwalająca podziały wśród Polaków. Niczym nie różni się w tym od swego protektora, który go sobie wystrugał na prezydenta ani też od Ciebie.

  Ta ostatnia sprawa , jak generalnie cała ta pisowska polityka historyczna jest odbierana, świadczy chociażby – że Ci przypomnę – list otwarty Marii Mostowskiej – Powstańca Warszawskiego – w sprawie sprowadzenia do Polski i pochówku jej stryja, płka Ignacego Matuszewskiego, w którym to liście protestuje by pochowano go obok bandyty przez wasz obóz polityczny czczonego.

 388. wiesiek59
  19 czerwca o godz. 19:06
  „Logika wskazuje na znacznie wyższe koszty dostaw gazowcami niż rurą”.

  Nie jest to prawda. Rurociągi kosztują, zarówno ich ułożenie jak i później eksploatacja. Wykup ziemi, podatki gruntowe (to koszty stałe), koszty amortyzacji, czy likwidacji instalacji w przyszłości. Gaz sam przez rury nie przeleci, musi być tłoczony pod ciśnieniem, do czego używa się … gazu. Z tego powodu na duże odległosci nie opłaci się gazu przesyłać, bo koszty transportu zjadają dochód i rzecz staje się nieopłacalna. W wielu przypadkach operator gazociagu musi doliczyć opłaty tranzytowe. Przykładowo, Nord Stream 2 ma kosztować ok 10 mld euro, mimo że teren gdzie będzie ułożony (dno Bałtyku) został już wcześniej przygotowany i przebadany przy okazji budowy Nord Stream 1. To wszystko powoduje, że umowy na gaz rurowy są zwykle sztywne i nawet jeśli jego ceny na świecie spadają to i tak przez dłuższy czas płaci się po staremu. Handel LNG natomiast bardziej przypomina obrót ropą. Istnieją giełdy, zawiera się transakcje spotowe, dostawy swapowe (które radykalnie obniżają koszty transportu), można też podpsiać dłuższą umowę z dostawcą. Generalnie rynek LNG dużo szybciej reaguje na zmiany koniunktury i cen energii (głównie ropy) niż to jest w przypadku gazu rurowego. Oczywiście, te wszystkie dolegliwości związane z gazem rurowym można nieco łagodzić jeśli posiada się naprawdę duże magazyny gazu, ale one też kosztują, w budowie i eksploatacji.

 389. Nie ma wątpliwości, że ludzie wspomagający Hitlera mieli zerową moralność. Z historii znamy wiele dowodów że ludzie absolutnie niemoralni spowodowali ogromne nieszczęścia i zniszczenia.
  Nie mam wątpliwości, że PiS skupia ludzi z zerową moralnością i na dodatek głupich. Katastrofa Smoleńska wykorzystywana politycznie przez PiS (które w wielkim stopniu do wypadku się przyczyniło) NA TO EWIDENTNIE WSKAZUJE. Wspomaganie PiS w uzyskiwaniu coraz większej władzy jest skrajną głupotą.

 390. legat
  20 czerwca o godz. 9:42

  „Prezydent Duda jako jednak już skompromitowany pisowiec, jawi się jako osoba tworząca i utrwalająca podziały wśród Polaków”.

  Przypomnij sobie, który to prezydent III RP zjednoczył wokół siebie wszystkich Polaków? Może nie ględź więcej, bo ile razy można takie nonsensy wypisywać o dzieleniu i łączeniu. Ostatnim „który nie dzielił” był Gierek, na ktorego pewnie głosowałeś, w wyborach dostawał 99 proc.

  ” … przypomnę – list otwarty Marii Mostowskiej – Powstańca Warszawskiego – w sprawie sprowadzenia do Polski i pochówku jej stryja, płka Ignacego Matuszewskiego, w którym to liście protestuje by pochowano go obok bandyty przez wasz obóz polityczny czczonego”.

  Bandytów szukaj w okolicach Jaruzelskiego, Kiszczaka et consortes. Mjr Łupaszka jest polskim bohaterem. Płk Ignacy Matuszewski został pochowany nie obok mjr Łupaszki, jak błędnie sądzisz, ale swego współpracownika, majora Henryka Floyar-Rajchmana, którego prochy też sprowdzono do Polski. Zdanie tej pani Mostowskiej nad którą ktoś „popracował” (wiem kto) jest bez znaczenia. Ona protestowała, że nikt się jej nie pytał. Płk Matuszewski zasłużył się Polsce, a nie dalszej rodzinie, w dodatku nieźle skołowanej. Ci którzy teraz krytykują sprowadzenie ciała do Polski prochów Pułkownika nigdy nawet nie pomyśleli, żeby to zrobić. Jak w przypadku powstańca Wł. Bartoszewskiego, który nic nie zrobił dla budowy Muzeum Powstania Warszawskiego, a kiedy już zostało otwarte z furią zaatakował jego twórcę, L. Kaczyńskiego. Obrzydliwe.

 391. maciek.g
  20 czerwca o godz. 9:58

  „Nie ma wątpliwości, że ludzie wspomagający Hitlera mieli zerową moralność”.

  A ludzie wspomagający Stalina i jego następców to jaką?

 392. Jacek K. – ciemny lud to kupi, Mauro R. – blog EP wszystko kupi
  Dzieci Władysława Barańskiego, żołnierza AK i działacza antykomunistycznej opozycji, odmówiły przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności od prezydenta. Odznaczenie zostało nadane pośmiertnie ich ojcu przez Andrzeja Dudę.
  Dzieci te postanowiły uzasadnić swoją odmowę krótko i zwięźle – nie możemy przyjąć tego odznaczenia, gdyż nadane jest przez Prezydenta, który gwałci Konstytucję RP.

  A Mauro R. na to – nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, te dzieci wywinęły pośmiertnie numer swojemu ojcu odmawiając przyjęcia oznaczeń.
  Mauro wziął się za myślenie i wykoncypował uzasadnienie – zasugerował, że gdyby:

  „Gdyby zapytać, a w którym konkretnie punkcie „gwałci Konstytucję RP” to nie umieliby powiedzieć, oni tylko rezonują propagandą?”

  Wyznanie Rossiego jest identyczne, jota w jotę, jak dziesiątki uzasadnień padających z ust czołówki PiSu, łącznie z Prezesem – zapieranie się w żywe oczy, że nie wiem o co chodzi, czegoś takiego nie ma, non est, itd.

  Przykładem zapierania się w żywe oczy jest kłamstwo PBS w Parlamencie Europejskim o tym, że w Polsce jest milion uchodźców z Ukrainy.

  Innym przykładem jest wywiad PBS, którego udzieliła PBS dziennikarzowi z Le Soir. Na zapytania, czy Polska jest izolowana w Europie i czy w Polsce jest łamana praworządność PBS odpowiedziała, że to jakieś stereotypy, czegoś takiego w Polsce nie ma, nie wiem skąd to się bierze (te bajędy o łamaniu praworządności w Polsce). Ja nic takiego nie zauważyłam.
  Ksenofobia, nietolerancja? – Ja PBS nie dostrzegam w Polsce takich nastrojów.

  W kontekście ostatniego oficjalnego wpisu PiSu na twitterze (skasowanego szybko, bo PiSowcy dostali cykora, że przegięli):

  „Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie”

  wypowiedź PBS, to kpina w żywe oczy.

  Podobnie Rossi – nie zauważył, że prezydent nie zaprzysiągł troje sędziów TK wybranych przez sejm, że ułaskawił nie skazanego obywatela, ze zaprzysiągł (całkiem nielegalnie) troje sędziów-dublerów TK wybranych wbrew konstytucji.
  Rossi w żywe oczy, po raz kolejny pali głupa na blogu EP.
  Pzdr, TJ

 393. byk
  19 czerwca o godz. 20:46
  cantare!

  A posłuchaj niesamowitym w wykonaniu Gipsy King
  https://www.youtube.com/watch?v=D_TGGgkCLD8

 394. tejot
  20 czerwca o godz. 10:20

  „Podobnie Rossi – nie zauważył, że prezydent nie zaprzysiągł troje sędziów TK wybranych przez sejm ..”.

  Przecież Sejm PO-PSL wybrał 8 października 2015 5 swoich sędziów, to dlaczego prezydent miałby odbierać przysięgę od trzech? No gdzie tu logika? 🙂

  „że ułaskawił nie skazanego obywatela”

  Once more, lektura 139 art. Konstycji RP plus komentarze konstyucjonalistów.
  No i dlaczego SN uparł się, że Kamiński pownien być nieosądzoną ofiarą wymiaru sprawiedliwości dłużej niż 10 lat? Może SN powinien wypowiedziec się na temat sądów okregowych i długotrwałości postępowania. Prokuratura już raz w czerwcu 2012 roku (więc w czasach Tuska) umorzyła śledztwo przeciw Kamińskiemu ze względu na brak znamion przęstępstwa. Później śledztwo wznowiono. Naciski? I dlaczego prokurator chciał roku w zawieszeniu, a sędzia dał Kamińskiemu trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności? I dlaczego ten sędzia odsunięty został później od prawadzenia spraw karnych? Nic ci nie świta w łepetynie? A pamiętasz, że CBA prowadziło śledztwo w sprawie korupcji w SN?

 395. Mauro Rossi,
  jeżeli w sprawie pochówku płka Ignacego Matuszewskiego coś „sądzę” to to właśnie, że list jego bratanicy miał na to miejsce pochówku skuteczny wpływ. I bardzo dobrze.

 396. (PAP) – Uszczelnianie systemu podatkowego powinno przynieść 20 mld zł dodatkowych dochodów budżetowych już w tym roku, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki

  „Te 20 mld zł składa się z 20 mld drobnych czynności – zaglądania do cystern przewożonych przez granice, kontroli puszek, w których miała się znajdować karma dla psów, a znajdował się tytoń do fajek wodnych, kontroli suszu tytoniowego – przemytu przez różne granice. To jest żmudna praca naszych służb skarbowych” – dodał wicepremier.

  W połowie maja Morawiecki zapowiadał, że uszczelnianie systemu podatku od towarów i usług (VAT) powinno przynieść budżetowi państwa co najmniej kilkanaście miliardów dodatkowych dochodów w tym roku, a w przyszłym roku – do 30 mld zł, nie licząc np., PIT i CIT”.

 397. Szef KE Jean-Claude Juncker (były premier Luksmburga) powiedział kilka dni temu, że dziś nie przyjąłby do UE Polski i Węgier. No w końcu okazało się, kto jest właścicielem UE, tak, tak … Wielki Książę Luksemburga. 🙂

  Dyktatura karłów?

 398. radzilowJedwabne; 22:17.

  Skoro pytasz po raz drugi to Ci odpowiem,to nie jest moj wpis tylko tego
  co sie pod moj nick podszywa.
  Moim zdaniem Polska i Polacy to sprzecznosc sama w sobie,skoro klekaja
  przed Zydowka i sie do niej modla to czemusz mieliby nie ogladac zydowskiej
  pusi napewno ona ich rajcoje bardziej niz inna.
  Ps.
  W Polsce nie mieszkam i nie mam zamiaru tego robic.

 399. „Słowo zwingen w języku niemieckim w pierwszej kolejności oznacza zmusić kogoś do czegoś groźbą lub przemocą. Właśnie dowiedzieliśmy się o nowym pomyśle partii „Grüne” na rozwiązanie problemu opierających się państw Europy Wschodniej. Otóż Ska Keller, bo tak się nazywa przewodnicząca „Zielonych” w Parlamencie EU, wpadła na genialnie prosty pomysł, że należy te kraje zmusić do przesiedlenia na ich terytorium całych wiosek syryjskich”!

  A wioski na Zamojszczyźnie będą mogły zostać, czy zostaną przesiedlone nach Deutschland?
  http://alpejski.salon24.pl/787424,erzwingowac-polske

 400. guzdra; 22:54 pisze tak.

  Reszta velvetu chyba poszla lulu.

  Wydaje mi sie ze to nie trafne okreslenie,o tej porze to velvet wychodzi
  na lowy a do lulu ida sparciali.

 401. Z Volare jest jak z piosenkami, które lubimy bo je znamy.

  Nie przepadam za popem włoskim, tym dzisiejszym i tym wczorajszym.

  Muzyka włoska ma swoje wspaniałe pomniki. A Volare dotarło do Polski w okresie gdy totalistyczna polska władza kapała zachodnią kulturalną galanterią, aby duszeni socrealizmem i poczciwością i spragnieni odmienności Polacy nie zwariowali z nudów. Ja też przypisuję okruchom młodości większą wartość niż czynią to krytycy i znawcy kultury.

  Włosi oprócz discopolo cenią i kultywują śpiew i taniec budzący zazdrość u fanów Zenona Martyniuka.

  I we Włoszech wspólnota śpiewu i tańca nie jest zdominowana przez odpowiednik przez odpowiednik festynu jarocińskiego.

  A wcześniej przeze mnie wskazany szybki utwór zespołu Velvet Underground z Bonnie Brown jako bohaterką została przed półwieczem został ozdobiony (końcową fotką) w dzisiejszym polskim duchu polskiego bezwstydu (co jest anachronizmem).

  Spodziewam się iż najbliższe miesiące w polskiej estradzie będą niewiele lepsze od Pamelo żegnaj. Bezwstyd i kicz moim zdaniem jest błędem politycznym.

  Z mego dzieciństwa i młodości pamiętam, że zaplecze polityczne dobrej zmiany jest odporniejsze na bezwstyd i kicz niż miastowe muzy i apolla.

  https://www.youtube.com/watch?v=-dM1DdigOaE

 402. Drang nach Osten w wersji zielonej

  „Przesiedlmy całe syryjskie wioski do Europy Wschodniej. Europejczycy ze Wschodu powinni zostać zmuszeni do przyjmowania uchodźców, i to całych społeczności.” – postuluje Franziska Maria „Ska“ Keller von Die Grünen.

 403. Mauro Rossi
  20 czerwca o godz. 10:16
  I co ten twój wpis ma udowadniać?

 404. dandy
  20 czerwca o godz. 13:54 nieszczesny w to wierzy. Podobnie gdy my wierzylibysmy w gadanie Korwina. Zieloni nie sa zwolnieni od paplania. Dotychczas w UE nikt do niczego nie byl i nie jest zmuszany. Jesli chodzi o relokacje, to rzad polski podpisal zobowiazanie, z ktorego sie nie wywiazuje. To jest na dzis jedyny Problem, 7 tys. uchodzcow. Dandy zarazony lub porazony kolorowa prasa dzieli sie sensacja, tania sensacja. Przesadza Dandy z przesiedlaniem. Wojna w syrii jest powaznym problemem, aby sie „podsmiechac”. Dandy nie szanujac ofiar, obdziela nas zlotymi myslami, do tego jeszcze nie sprawdzonymi. Drang myli z drenazem wlasnym.

 405. Wszyscy- w takt medialnych newsów- pochylają się nad losem Syryjczyków……..
  Stanowiących od 25 do 37% UCHODŹCÓW TRAFIAJĄCYCH DO PAŃSTW EUROPEJSKICH.
  Poza tym, nikt nie pyta o ich wolę, gdzie chcieliby osiąść.
  Ale, to drobny szczegół w wielkim planie relokacji.

  Na szczęście, wojna w Syrii zmierza ku końcowi.
  Przynajmniej w zakresie walki z ISIS.
  Kolejne wątki wojny na terytorium syryjskim, dopiero się rozwijają.
  Kto, z kim, przeciwko komu, to się dopiero okaże.
  W zależności od interesów zainteresowanych mocarstw, będziemy mieli jakieś kolejne casus belli.
  Czego preludium będzie?

 406. guzdra
  A tango flamenco? Cudo!
  https://www.youtube.com/watch?v=i4bbDQ8jVJI
  U nas ostatnio skacze się (i śpiewa) w rytmie diskopolo.
  Jaka muzyka, taka polityka.
  Kiczowisko.
  pozdrawiam

 407. U nas od zawsze skakalo sie w rytmie polo przy polo cocta…Oczywiscie elity z przodowniczka Mag potrafily i potrafia inaczej…Kochajmy kicz!!!

 408. Wladze tureckie informują, że od początku czerwca około 70 tysięcy Syryjczyków, którzy przebywali w Turcji w obozach dla uchodźców zdecydowało się na powrót do swego kraju. Oczywiście ludzie ci mają prawo wrócić do Turcji.

  Tak więc za miesiąc, przy okazji publikacji nowego salda migracyjnego, wyjaśni się czy te powroty mają charakter rekonesansu ewentualnie czy można już mówić o ich stałym charakterze.

 409. Polak nie potrafi

  „Do próby zamachu doszło w poniedziałek na Polach Elizejskich w Paryżu. Samochód uderzył w radiowóz żandarmerii, a następnie stanął w płomieniach. Zginął zamachowiec. Francuskie media podają, że napastnikiem był 31-letni Adam D. mieszkający w Argenteuil na paryskich przedmieściach, znany służbom jako islamski radykał. Okazuje się, że ojcem mężczyzny jest Tunezyjczyk, a matką Polka.”

 410. mag
  20 czerwca o godz. 15:13
  „U nas ostatnio skacze się (i śpiewa) w rytmie diskopolo.”

  Diskodojczo podobaloby sie bardziej?

 411. Mauro Rossi
  20 czerwca o godz. 12:54
  Na Forum dyskusyjnym „Die Welt” zdecydowana wiekszosc dyskutantow puka sie
  w czolo. Ktos stwierdzil, ze zieloni robia, co moga by nie przekroczyc progu wyborczego.

 412. Mauro Rossi
  20 czerwca o godz. 12:42
  Pytanie: czy dzis Polska i Wegry mialyby ochote wstepowac?

 413. maciek.g
  20 czerwca o godz. 9:58
  „Nie ma wątpliwości, że ludzie wspomagający Hitlera mieli zerową moralność.”

  Do ludzi wspierajacych Hitlera nalezala m.in. rodzina pana Tuska jak i rodzina
  pana Kutza. Wyglada na to, ze brak moralnosci jest dziedziczny.

 414. tejot
  19 czerwca o godz. 16:31
  „Gastarbeiterzy, to nie uchodźcy.”

  Zdecydowana wiekszosc Arabow i Murzynow pchajaca sie drzwiami i oknami
  do europy to tez zadni uchodzcy tylko w najlepszym przypadku kandydaci na
  Gastarbeiterow. I to byloby jeszcze pol biedy. Gorzej, ze czesc to kandydaci
  na terrorystow.

 415. Levar
  20 czerwca o godz. 17:19
  tejot
  19 czerwca o godz. 16:31
  „Gastarbeiterzy, to nie uchodźcy.”

  Levar zwyczajem PiSowców, proPiSowców, prawostronnych adoratorów Prezesa w temacie uchodźców ukraińskich, o których PBS w PE kłamała, że jest ich milion w Polsce, pisze w ogóle o uchodźcach i nieuchodżcach nieukraińskich, a o milionie ukraińskich tzw. uchodźców ani słowa.
  Krętactwa, mówienie i pisanie nie na temat, to stałe elementy gry pomagierów PiSu.
  Pzdr, TJ

 416. Levar
  20 czerwca o godz. 17:19

  Jak na razie, kłopoty z „rozrywkowością” występują w 2-3 pokoleniu imigrantów, nie z bezpośrednimi przybyszami.
  Ze znamiennym wyjątkiem.
  Wykonawcami kilku zamachów byli Czeczeni, po kilku latach pobytu.
  Gościnnych występów Saudyjczyków nie liczę.

 417. Levar
  20 czerwca o godz. 17:12
  maciek.g
  20 czerwca o godz. 9:58
  „Nie ma wątpliwości, że ludzie wspomagający Hitlera mieli zerową moralność.”
  Do ludzi wspierajacych Hitlera nalezala m.in. rodzina pana Tuska jak i rodzina
  pana Kutza.

  Mój komentarz
  Levar zwyczajem PiSowskim szeroko rozpropagowanym w Umęczonej przez Prezesa Polski Jarosława Ka wjeżdża komu się da na rodzinę i zupełnie nic sobie z tego nie robiąc, że jest to podłe i plugawe, melduje na EP, że rodziny Tuska i Kutza wspierały Hitlera.
  Levar pewnie sądzi, że to nie jest żadna niegodziwość – wjeżdżanie na rodzinę z Hitlerem, to tylko celebrycka prowokacja, by trochę krwi napsuć drugosortowym potomkom, a w szczególności tej rudej szmacie na literę T., która w ramach współpracy z potomkiniami Hitlera i z ich poruczenia zleciła zamach termobaryczny w Smoleńsku
  Pzdr, TJ

 418. tejot
  20 czerwca o godz. 17:45
  Prawda boli?

 419. Levar
  jest wspaniałym przykładem moralności ludzi wspierających PiS

 420. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 15:57
  Ciekawe studium ogłosił londyński think-tank Chatham House.
  Badanie przeprowadzono wśród 10.000 reprezentatywnie wybranych respondentów z dziesięciu krajów UE (okres : 12.2016-02.2017). Wzięto też osoby (1800) z tzw. elit gospodarki, mediów, polityki. 56% ogółu pytanych jest za wstrzymaniem migrantów z krajów muzułmańskich. Przeciwnych temu z elit jest natomiast 32%…

 421. guzdra i dandy graja w dwa ognie, a mag im kibicuje;
  dobra, dostaniecie ten dworzec centralny, tym razem powietrzny, a osiemdziesiat lat minie jak jeden dzien;

 422. c.d.
  Duży rozdzwięk pomiędzy elitami i zwykłymi obywatelami jest w paru punktach. Między innymi dotyczącym migracji. I tak zwykly obywatele sądzą ,że migracja jest korzystna dla EU (34%), natomiast elity : 71% .
  Nie ma jednomyślności wśród przedstawicieli elit co do przyszłości i kierunku UE. Większość pytanych odrzuca pomysł „Zjednoczonych Stanów Europy”.

 423. zezem

  „56% ogółu pytanych jest za wstrzymaniem migrantów z krajów muzułmańskich. Przeciwnych temu z elit jest natomiast 32%…”

  Wcale mnie to nie dziwi. Przecież ujmując to w największym uproszczeniu elity i nieelity mają sprzeczne interesy – również w odniesieniu do imigrantów.

  Nie da się ukryć to elity doprowadziły do zbitki w jedno dwóch odrębnych pojęć „uchodźcy” i „imigranci” kompletnie matacząc w swym interesie ten problem i uniemożliwiając merytoryczną dyskusję na ten temat.

 424. zezem

  Kilka tygodni temu RFF udzieliła azylu politycznego tureckiem oficerom, którym groziły w Turcji represje w związku z niedawnym puczem.

  Owych oficerów nie określano jako „uchodźców” czy „imigrantów” (naprzemiennie) ograniczając się do zwrotu „udzielono azylu politycznego” – czyli ochrony.

  Mimo, że decyzja ta skomplikowała stosunki RFN i UE z Turcją nie przeczytałem ani jednego krytycznego tekstu na ten temat. Społeczeństwo niemieckie, jak mi się zdaje, przyjęło tę decyzję ze zrozumieniem. Podobnie było w innych krajach UE.

  A to dlatego, że sytuacja ta jest jasna w rozmaitych aspektach – politycznych, moralnych, ekonomicznych …. . Również semantycznie.
  Czego niestety nie można powiedzieć o fali migracyjnej, która zalewa UE.

 425. zezem

  Korekta, pierwsze zdanie komentarza z 20,50 zaczyna się

  „Kilka tygodni temu RFN udzieliła azylu politycznego ….”

 426. Życie jest grą zbyt skomplikowana dla człowieka tak pozbawionego inteligencji jak guzdra mający szczątkową inteligencję klasyczną.

  Nie mam nic przeciwko pozycjonowaniu mnie w tym samym odniesieniu co @dandy, ale przypuszczam, że @byk pomylił postaci (wirtualne) pracujące na zbijaku.

  Zmęczony atakami ze strony bardzo inteligentnych staram się ostatnio prosto skomplikować sens swych publicznych wystąpień.

  Velvet był zespołem rocka eksperymentalnego i sieć zaskoczyła mnie wskazaniem iż niebieskimi oczyma można zauważyć, iż zespołowi nie udało się w kilku utworach pozostać na obszarze łupu-cupu. Znalazłem zapis trzech przypadków nieudanego wydziwiania i je wskazałem.

  A w niedbałym oglądzie sytuacji @dandy widzi mi się rzeczywiście jako dobry blogowy zbijak. Tyle że nas obu różni pozycja na drabinie wartości blogowej, bo w białych onucach ja wyglądam jak menel warty zatrzymania na 24H – na wszelki wypadek.

  https://youtu.be/m442tFMAZ44?list=LLWEfe-p0KBBfi83yPp9vZ7g

 427. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 20:29
  Problem jest stary jak świat. Ci elitarni zawsze zdają sią wiedzieć lepiej co jest dobre i zdrowe dla ludu. Skutki tej „wiedzy” często-gęsto są opłakane. W przypadku dzisiejszego problemu migracji nie wierzę w tzw. dobre serce czy humanizm.

 428. maciek.g
  20 czerwca o godz. 19:23
  I tu szanownemu Panu przyznaje calkowita racje, bo przeciez od dawno wiadomo,
  ze PiS-u nie popieraja potomkowie ubekow, volksdeutschow i rezunuw z UPA.
  PiS popieraja wlasnie tacy jak ja- potomkowie tych, ktorzy nie kolaborowali
  z bandziorami robiacymi z ludzi mydlo czy tez strzelajacymi im w potylice.
  I na tym polega przewaga takich, jak ja nad takimi, jak szanowny Pan.

 429. Moralista prawicowo-PiSowski @levar opluł Tuska i Kutza poprzez wjechanie z Hitlerem na ich rodziny i pyta zasadniczo, poprawnie i bezgrzesznie tejota – prawda boli? Sugeruje tym samym, że opluwanie, to nie jest nikczemność, tylko racja zwycięża. Opluwacz stroi się w piórka prawdomównego wychowawcy i jest mu z tym dobrze, o czym pełen satysfakcji zawiadamia z dumą EP.
  Pzdr, TJ

 430. Zajrzałem do ateistów, aby sprawdzić pogłoskę o ich śmierci i padlem na tamtejszym urzędowym języku wernakularnym. A ponieważ lubię krzywić proste, to za pozwoleniem Jacka Kurskiego bałaknę niezrozumiale w języku wernakulatnym ciała dobrze zmienionego.

  Przedrostek <bna przyklejcie Jackowi sami lub w towarzystwie.

  https://youtu.be/ntksmFXynbs

 431. zezem

  „Ci elitarni zawsze zdają sią wiedzieć lepiej co jest dobre i zdrowe dla ludu.”

  Myślę, że trochę na wyrost zakładasz iż mają dobre chęci wobec „ludu”.

  Ja jestem natomiast przekonany, że oni po prostu dobrze wiedzą co jest dobre dla nich. Reszta to nawijanie makaronu na uszy.

 432. Levar
  20 czerwca o godz. 21:47
  Informuje , że dziadek Tuska pod koniec wojny wprost z obozu koncentracyjnego został wcielony do pomocniczej służby wermachtu. Przy pierwszej okazji uciekł i zgłosił się do wojsk alianckich by walczyć z Niemcami. Wniosek może być tylko jeden . Dziadek Tuska był polskim patriotą.
  Każde wasze kłamstwo trafia skutecznie w was.

 433. Mnie też się wydaje, że @byk pomylił zawodników. Z kolei @guzdra myli się gruntownie oceniając nisko swoją inteligencję i wygląd blogowy. Jakość i klasa jego komentarzy całkowicie tej ocenie zaprzeczają.

  https://www.youtube.com/watch?v=5JVPdb6Urhw
  Paul Simon, Art Garfunkel, Mrs. Robinson i zachwycona publiczność w Central Parku. Błękitne amerykańskie niebo nad nimi, ciemniejące już, bo zbliża się wieczór, wokół wielki, wspaniały kraj. Obaj są już wtedy sławni, znają swoją wartość, widać to w każdym ich ruchu. Piosenkę wykonują nonszalancko, niedbale, ale tym silniejszy jest efekt. Garfunkel grał z Jackiem Nicholsonem w „Carnal knowledge” („Porozmawiajmy o kobietach”) i w kilku innych filmach. Simon napisał wszystko, co śpiewali razem, trzyma się głównie muzyki.

 434. zezem
  20 czerwca o godz. 21:20

  Dzieli sie z nami swoja projekcja przemieszczona….

 435. zezem
  20 czerwca o godz. 21:20
  Wie co jest dobre dla ludu. Lud wie lepiej, czeto tak, czesto nie. Np. lud chetnie przywrocilby kare smierci i drakonskie kary za przestepstwa, pomijajac oczywiscie wlasciwy cel, resocjalizacje. Zeze widzi swiat w zwierciadle ludowym, wlasnym…

 436. ….Czego niestety nie można powiedzieć o fali migracyjnej, która zalewa UE….
  Powyzej nieprawdziwe zdanie populistow. fala , dobrze brzmi. Fala jednak nie pisze, jaka czesc uchodzcow opuszcza Europe, dobrowolnie lub przymusowo. Coz, Fala glosi…

 437. tejot
  20 czerwca o godz. 21:58
  Tym osobnikiem i jego wypisankami nie warto sie zajmowac. Uschnie…..

 438. Levar
  20 czerwca o godz. 21:47
  Oznajmia….nie pytajac, czy to kogokolwiek interesuje….

 439. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 20:29
  Nie wie, ze do chwili otrzymania statusu uchodzcy jest sie migrantem ubiegajacym o ten status, chronionym oczywiscie przez procedury azylowe….

 440. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 20:29
  Nie rozumie problematyki uchodzczej i migracyjnej….

 441. Levar
  20 czerwca o godz. 17:19
  Stygmatyzuje swoja ciezka retoryka (potrzebny drugi lewar) ofiary wojny etc..

 442. Saldo mortale
  21 czerwca o godz. 9:28
  nie ofiary, tylko wspolsprawcow.

 443. @dandy

  Nie chce mi się wierzyć, że nie rozumiesz ustawicznego stosowania przeze mnie autoironii.

  Dawno już temu opisywałem gdzie i jak wyrosłem. Mój starszy brat stłamszony oparami rtęci w nieistniejącej już fabryce pod wezwaniem Róży Luksemburg
  na pytanie jjak żyje odpowiadał: wedle zarobków. Natomiast na tym poświęconym polityce blogu formułuje się oceny innych nacechowane chęcią znalezienia się w środku draki i własnymi aspiracjami.

  Można z nieżyczliwym uporem przewijać komentarze, ale oczu nie da się wówczas zamknąć. I wychodzi na to, że w ogóle nie myślę Wieśkowo jako frajerski naiwniak oraz jestem zupełnie niedoinformowany w zestawieniu z combo @Mauro Rossi wynajętym przez Opus Dei.

  Całkiem nie wierzę, że @Tadzio został shakowany i wciąż na nowo jest shakowany a pracownicy Cyfrowej Polityki są bezsilni wobec tych hakerów.

  Nie mam na to dowodów, ale też ty szanowny polemisto @dandy nie możesz zaprzeczyć, że moja lewa dłoń ma sześć palców.

  Jako ludzkość znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie możemy zaprzeczyć iż babcia Jureczka mieszka na Skype.

  Odniosłem się do tego w poprzednim komentarzu wskazując iż mowa ciała i język naszego dzieciństwa oraz młodości jest zwykle daleki od języka urzędowego.

  Swego czasu Krzysztof Teodor Toeplitz stwierdził, że nasze widzenie świata jest filmowe. Dziś ćwierkający w ramach 140 znaków muszą być doinformowani, że polskich filmach przed 1989. były dłużyzny.

  Pisałem na tym blogu, że czytam i oglądam co innego niż wielu gości tego bloga.
  Nie oglądałem Harry’ego Poterra, i chyba się nie mylę, że tam nic nie ma o kulcie cargo.

  Niektórzy z gości tego bloga są maniakami pisanej hyper-ekspresji.

  A ja mogę być zadowolony jeśli ciebie @dandy nigdy nie skłoniłem do ziewania.

  Z natury jestem brutalny, ale nie będę się ośmieszał wyznaniem, że chamskich besserwiseró waliłbym po ekranie. A przecież one i oni mają twarzyczki dostojne i śliczne.

  Nudzi mnie draka i żałosna nawalanka z trudem znajduję różnicę między przejechaniem zakonnicy na pasach a przejechaniem na pasach menelki z mego osiedla, która nie pamięta, że rzuciłem palenie po półwieku i stan ten trwa dłużej niż seria miesięcznic.

  Mój licealny nauczyciel matematyki był strasznie okrutny: niechętnie stawiał dwóje i trzymał przy tablicy, aż nieszczęśnik się poprawi.

  A pochodzący z gminu guzdra zamęcza koryfeuszy, aby myśleli zanim opublikują.

  Honor, a później dłóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóógo nic Pany!

 444. „… jako gatunek nie popełniamy samobójstwa..”
  A jednak S. Hawking nie widzi nadziei dla przyszłości tej planety, to może być zmiana klimatu, epidemia nieuleczalnej choroby, wojna nuklearna, zderzenie z asteroidą lub serie innych katastrof lub przyczyn które doprowadzą do upadku rodzaju ludzkiego

  https://www.yahoo.com/news/stephen-hawking-predicts-humans-extinct-172504258.html

 445. @ Saldo mortale…jest przykładem tego co wie lepiej od innych.
  Taki besserwisser nawiający makaron.

 446. Hawking może poczekać i zajmę się nie sobą, a Polityką.

  Nie wiem czy na południowych stokach Gór Świętokrzyskich, na polach truskawkowych Bielin w dzień święta Bożego Ciała trwało zbieranie.

  Ale przed tym świętem Piotr Duda zaczął tracić cierpliwość i jak przystało na przywódcę lewej Solidarności chyba opisywał osobnicze uczucia bo opisywanie zróżnicowanie stanu ducha członków Komisji Krajowej nie pasuje do hasła: Wodzu prowadź!.

  Przypuszczam, że broszka nie zgodziła się na to, aby kopalniane wyciągi i wentylatornie były zamknięte w niedzielę i święta wszelakie.

  Właściciel prywatnej przychodni lekarskiej książe Radziwiłł zdenerwował broszkę dążeniem, aby wreszcie prawo i sprawiedliwość suwerenna dowiedziały się ile kosztuje.

  Ciekaw jestem czy związek badylarzy został poinstruowany, że Kwiaty polskie są antynarodowe i zostały podstępnie przechrzczone z cwietów.

  To że pewien skrzypek w opolskim wrześniu nie zagra Jackowi Kurskiemu, to jestem pewien na tyle, na ilenie jestem ciemny.

  https://youtu.be/u1vEEvlkGJI

 447. Kiedy dochodzi do systematycznego modyfikowania statystyk; kiedy usiłuje się ukrywać zamachy do tego stopnia, że podaje się instrukcje jak sfabrykować wersje wiarygodne w oczach opinii publicznej; kiedy rząd zabrania mówienia o migrantach ekonomicznych – mamy do czynienia z systemem tworzenia tzw. post-truth rządowych, albo z planową manipulacją informacji.

  Wszystko zaś po to, by nie przeszkadzać kampanii wyborczej kanclerz Merkel.
  http://ram.neon24.pl/post/138980,tajny-dokument-bundeskriminalamt-u-i-kampania-merkel
  ============

  Manipulowanie informacją i statystykami, to podstawa……

 448. Saldo mortale
  21 czerwca o godz. 9:20

  „Czego niestety nie można powiedzieć o fali migracyjnej, która zalewa UE … Powyzej nieprawdziwe zdanie populistow. Fala, dobrze brzmi. Fala jednak nie pisze, jaka czesc uchodzcow opuszcza Europe, dobrowolnie lub przymusowo”.

  To oświeć nas, ilu przybywa do Europy, a ilu ją opuszcza (dobrowlnie lub przymusiwo) i jak wyglada ogólny bilans? Wiem, ża to może byc trudne dla ciebie i raczej pozostaje ci bibrzenie i mylenie uchodźców z imigrantami.

  (TVP) „Liczba migrantów, którzy od początku tego roku przypłynęli do Włoch, przekroczyła 70 tysięcy – podało we wtorek tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych. To o 26 procent więcej niż w tym samym czasie w 2016 roku. W ciągu ostatnich trzech dni na włoskie wybrzeża dotarło ponad pięć tysięcy osób. Tym samym, jak poinformował resort, łączna liczba przybyłych w tym roku wzrosła do 70 950”.

  Ale może jest na to rada, jak mówi pożyteczna idiotka, szefowa frakcji zielonych w PE Ska Keller (urodzona w NRD, co wiele tłumaczy), należy przesiedlać całe wioski.

  Jak ironicznie dodaje znany publicysta: „Przesiedlajmy wioski, miasta i narody. Tyle już razy to robiliśmy …” .

  http://wpolityce.pl/polityka/345079-przesiedlajmy-wioski-miasta-i-narody-tyle-juz-razy-to-robilismy

  To operacja niezbyt łatawa, wymagająca fachowości, potencjału organizacyjnego, bowiem wśród lądujących na włoskich plażach „Najwięcej (…) jest Nigeryjczyków. Są także obywatele Bangladeszu, Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej. Ponad osiem tysięcy osób to nieletni bez opieki”. (TVP1)

 449. Saldo mortale

  Jesli razi cię określenie „fala” to powinieneś krytyczne uwagi adresować do mediów niemieckich, bo to one epatują tą niosącą katastroficzny kontekst metaforą propagandową. Poniżej pierwsze z brzegu cytaty z wypisów prasy niemieckiej odresowanych na rynek polski:

  „Nieformalny szczyt Unii Europejskiej na Malcie przyniósł pierwsze konkretne wyniki. Przywódcy 28 państw członkowskich porozumieli się co do programu powstrzymującego falę migracji z Afryki Północnej.”

  „plan, dzięki któremu UE ma mieć kontrolę nad falą migracyjną przetaczającą się przez Libię (i Włochy) wygląda wspaniale.”

  „Będzie nowa fala imigracji. Powrót na niebezpieczne szlaki”

  „Obecna fala migracji jest dla Republiki Federalnej Niemiec największą w jej historii.”

  „Kiedy fala uchodźców zaczęła zalewać państwa unijne, czołowi politycy europejscy najpierw niestrudzenie powtarzali, że integracja europejska stanowi proces nieodwracalny, a UE przetrzyma także kryzys migracyjny i poradzi sobie z nim tak, jak z innymi.”

  „Jednak ta fala uchodźców miała przecież wpływ na przebieg wyborów prezydenckich w Austrii?”

  „Tabloid „Bild” w swoim sobotnim wydaniu (11.06.2016) informuje o setkach przypadków zamężnych nieletnich imigrantek, które przybyły do Niemiec z falą uchodźców.”

  „Grecja zalewana falą uchodźców”

  „Frontex ostrzega: UE musi nastawić się na nową falę uchodźców z Libii”

  Natomiast statystyki migracji wraz z krzepiącymi informacjami o ilosci wydalonych z Niemiec migrantów, którym odmówiono azylu adresowane są do czytelników niemieckich w związku z toczącą się w Niemczech kampanią wyborczą. Tego typu informacji w RP nie uświadczysz, podobnie zresztą jak informacji o 70 tysiącach Syryjczyków wracających w ciągu ostatnich trzech tygodni z Turcji do swego kraju.

  Saldo mortale, nie trzeba jakiejś wielkiej filozofii by rozróżnić status imigranta zarobkowego, uchodźcy czy azylanta i na tej podstawie prowadzić racjonalną politykę imigracyjną czy azylową. Problem w tym, że strony europejskiego sporu ten cały problem tak zakłamały, zamatyczyły, w gruncie rzeczy sprowadzając go do wzjemnych szantaży emocjonalnych, że uniemozliwia to dyskusję. A więc i jego rozwiązanie.
  Nad czym zresztą ubolewam.

 450. Bar Norte
  20 czerwca o godz. 20:50

  „Kilka tygodni temu RFF udzieliła azylu politycznego tureckiem oficerom, którym groziły w Turcji represje w związku z niedawnym puczem”.

  To jednak był ten pucz? Czyli nie wymyślił tego Ergogan, by wprowadzić zamordyzm, jak utrzymywała prasa liberalna.

  „Owych oficerów nie określano jako „uchodźców” czy „imigrantów” (naprzemiennie) ograniczając się do zwrotu „udzielono azylu politycznego” – czyli ochrony. …. połeczeństwo niemieckie, jak mi się zdaje, przyjęło tę decyzję ze zrozumieniem. Podobnie było w innych krajach UE”.

  Całe? Nawet mieszkajacy w Niemczech Turcy i popierający Erdogana? Może ich nie wilicza się do społeczeństwa niemieckiego? Nawiasem mówiąc, społeczeństwo niemieckie w swej zasadniczej większości jest już tak „zreedukowane”, że pozbawione woli sprzeciwu, to także efekt dekadencji. Przeciętny Niemiec uważa, że rząd zawsze chce dla niego dobrze. Co w Polsce wzbudziłoby opór tam łatwo przechodzi.

 451. Mauro Rossi

  „Całe? Nawet mieszkajacy w Niemczech Turcy i popierający Erdogana? ”

  Masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Z tego co piszą wynika, że większość niemieckich Turków ma nastawienie proerdoganowskie więc można założyć, że udzielenie azylu oficerom im się nie spodobało.

 452. dandy
  21 czerwca o godz. 5:53

  „Paul Simon, Art Garfunkel, Mrs. Robinson i zachwycona publiczność w Central Parku”.
  „Błękitne amerykańskie niebo nad nimi, ciemniejące już, bo zbliża się wieczór, wokół wielki, wspaniały kraj. Obaj są już wtedy sławni, znają swoją wartość, widać to w każdym ich ruchu. Piosenkę wykonują nonszalancko, niedbale, ale tym silniejszy jest efekt. Garfunkel grał z Jackiem Nicholsonem w „Carnal knowledge” („Porozmawiajmy o kobietach”) i w kilku innych filmach”.

  Piosenka Mrs. Robinson była motywem przewodnim filmu „Absolwent” (1967, reż. Mike Nichols) z Dustinem Hofmanem w głównej roli. Setki stron napisano o przełomowym znaczeniu tego filmu. Dopiero z dzisiejszej perspektywy widać jakie destruktywne idee zapowiadał, w zasadzie podsuwał, reklamował.

  Oni chyba też już to wiedzą …

  http://cdn.timesofisrael.com/uploads/2015/06/AP091029047833.jpg
  Tak, to ci sami …

  Kiedyś „Absolwent” mi się podobał, coż młodzi i głupi zawsze są wielką nadzieją Szatana. 🙂

 453. Levar
  20 czerwca o godz. 17:08

  „Pytanie: czy dzis Polska i Wegry mialyby ochote wstepowac”?

  Turcja już nie ma ochoty, choć kiedyś miała i to dużą. Nie wiem jak w przypadku Węgier, ale dopłaty z UE to tylko 10 proc. polskich inwestycji, wiec w ogóle nie ma o czym mówić. Niedługo zresztą Polska stanie się płatnikiem netto do kasy Unii. EWG była interesującym projektem, ale UE to wyraźny krok do tyłu ― dekadencją, lewicowa (neomarksistowska) ideologia ubrana w płaszczyk liberlanego globalizmu, upadek gospodaczy, niechęć do autorefleksji i reform, ogólne skostnienie i biurokratzacja, ciągątki prorosyjskie, naiwny choć potencjalnie groźny antyamerykanizm etc.

 454. Mauro Rossi
  21 czerwca o godz. 13:16
  „Piosenka Mrs. Robinson była motywem przewodnim filmu „Absolwent” (1967, reż. Mike Nichols) z Dustinem Hofmanem w głównej roli. Setki stron napisano o przełomowym znaczeniu tego filmu. Dopiero z dzisiejszej perspektywy widać jakie destruktywne idee zapowiadał, w zasadzie podsuwał, reklamował.”

  Zaciekawiłeś mnie. Jakie destruktywne idee ten film zapowiadał, w zasadzie podsuwał, reklamował?

 455. Mauro Rossi
  21 czerwca o godz. 13:16

  Zaciekawiłeś mnie. Jakie destruktywne idee ten film zapowiadał, w zasadzie podsuwał, reklamował?

 456. Spełniona nadzieja Szatana zwraca uwagę, że teraz panie nie zamierzają leżeć i pachnieć, czekając aż mistrz życia przyjdzie i pieprznie coś o grzesznym i głupim czeladniku.

  A opanowani przez szatana dzień zaczynają o zmierzchu.
  Co zapewne misjonarz blogowy wyjaśni niepotrafiącym popieścić wyszukiwarki.

 457. Pierwszy z dwóch rządowych samolotów Gulfstream G550 (o zasięgu maksymalnym 12,5 tys. km, pułap ok. 15 tys. m) wylądował dziś na Okeciu. Przez 2O lat władze III RP latały radzieckim sprzętem remontowanym w Rosji, bo tak wymyśliło „długie ramię Moskwy” (WSW/WSI) jeszcze na początku lat 90. W 2006 roku Sikorski jako szef MON w rządzie PiS rozpisał przetrag, ale tak, by wygrał go Embraer i to w mniejszej wersji, który miałby zasięg umożliwiający loty jedynie w Europie. Pozornie chodziło o cenę, ale w istocie o coś innego. Polski rząd miał latać do Berlina, Paryża lub Brukseli, ale nie dalej. Dalej to mogli latać przywódcy Francji lub Niemiec, najwyraźniej Sikroski znał swoje miejsce w trzecim szeregu. Między innym za ten skręcony przetarg ów żałosny palant został z tego rządu usunięty. Po 2010 roku rząd PO nie zakupił samolotów tylko je wyczarterował, choć sumarczne koszty wypożyczenia były podobne do do kostów zakupu.

 458. Twórców filmu Absolwent można oskarżyć o kradzież pomysłu Wincentego Rapackiego (syna), któremu się zdarzył Romans pani majstrowej.

  Przypuszczam, że Jarosław Gowin złoży w Sejmie projekt ustawy o Klauzuli sumienia aktora.

  Już lato, a ty @dandy zapewne jeszcze nie wiesz, że Sejm odwoła przed wakacjami wianki i Święto Wiosny w latach 2018 + 30 następnych lat zarezerwowanych przez Naczelnika Polski.

  https://youtu.be/jF1OQkHybEQ?list=PL94rdZ8hgYybLRgXwncZSW36lT70CJQcR

 459. dandy
  21 czerwca o godz. 14:14

  „Jakie destruktywne idee ten film zapowiadał, w zasadzie podsuwał, reklamował”?

  Róbta co chceta w wesji hard. Póżniejsza tzw. rewloucja obyczajowa, czyli według neomarskistów rewolucyjne wyzwolenie z opersyjnej kultury mieszczańskiej. Bohater sypia z mamusią swojego najlepszego kolegi.

 460. guzdra
  21 czerwca o godz. 14:15

  Nie guzdraj się tylko napisz recenzje „Absolwenta”, czyli w jaki sposób ten film popycha świat i cywilizację do przodu, bo według mnie był jednak zapowiedzią dekadencji. Nawet ruja w swiecie zwierząt aż tak nie wygląda.

 461. guzdra
  21 czerwca o godz. 14:15

  Może napisz recenzje „Absolwenta”, czyli w jaki sposób ten film popycha świat i cywilizację do przodu, bo według mnie był jednak zapowiedzią dekadencji. Nawet ruja w swiecie zwierząt aż tak nie wygląda.

 462. @Mauro Rossi

  „Bohater sypia z mamusią swojego najlepszego kolegi.”

  No to wprowadzic odpowiednie paragrafy KK za posiadanie plyt DVD czy innych kopii tego filmu. No i zabronic posiadaia i wykonywania Obcych Rasowo utworow duetu Simon & Garfunkel.

  Tak w ogole to MR filmu oczywiscie nie widzial. Gdyby widzial, to by nie kierdolil od rzeczy („Bohater sypia z mamusią swojego najlepszego kolegi.”). Jak wynika z powyzszego – MR nie potrafi odroznic mezczyzny od kobiety.

 463. Odrzucając hipotezę podróży w czasie, to trzeba stwierdzić, że zakaz pożądania cudzej żony nie był remedium tylko profilaktyką.

  A prawo pierwszej nocy zostało w Polsce wykorzenione przez Mieszka.

  Młódki stwierdziły, że niedostępność po nie jest kłopotliwa, bo suweren uchwalając zakaz w pośpiechu przeoczył dopełnienie dalsze i w trakcie.

  Sądzę, że suweren będzie miał sporo kłopotów z żeńską częścią lenna.

 464. Rossi komenderuje:
  Zbiórka w dwuszereguuuu!
  ???
  – Tejot, a ty co?
  -Ja? Róbta co chceta.
  Już ja cię ustawię, ty absolwencie.
  Padnij! Czołganiem do płotu i z powrotem trzy razy. Szybciej, szybciej.
  Pzdr, TJ

 465. W ramach prężenia sylwetki Naczelnik Polski wyrzuci do przydrożnego rowu ministra rolnictwa, bo ten nieudolnie zasila PKB dopłatami do ugorów.

  Ryży Donald być może zaproponuje Polsce zakupienie oprogramowania, które zastąpi to obecne wspierane dopłatami tuż przed wykopkami bieżącego roku kalendarzowego.

  W Europie jest taki kraj w którym gospdraka była cacy do chwili wyznania:

         Kłamaliśmy i w dzień i w nocy …

css.php