Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Mateusz Morawiecki

21.05.2019
wtorek

Jedna działka – wiele pytań

21 maja 2019, wtorek,

Pozwolę sobie zadać kilka pytań dotyczących zakupienia działki w Oporowie przez Pana Mateusza Morawieckiego, wówczas radnego wojewódzkiego i polityka AWS, a dzisiaj premiera RP.

Pytanie pierwsze: czy działka została kupiona „po znajomości”? Z wypowiedzi premiera wynika, że jego rodzina od dawna znała kard. Gulbinowicza, że była to znajomość o charakterze religijno-towarzyskim, i że nie kto inny jak Gulbinowicz wskazał działkę, która stała się przedmiotem transakcji. Jeżeli tak, to zgoda na zakup działki i jej wybór pochodziły od duchownego. Wszak nie jest normalne, że wysoki hierarcha Kościoła zajmuje się sprzedażą ziemi ornej. Ciekawe, czym kierował się kardynał, podejmując decyzję o sprzedaży? Sympatią? Znajomością? Chęcią zyskania przychylności młodego polityka AWS? Innymi względami? Formą nagrody? Jeśli tak, to za co?

Pytanie drugie: w jaki sposób została ustalona cena ziemi, skoro sam premier mówi, że znajdowała się ona na terenie przewidywanego (planowanego?) rozwoju okolic Wrocławia? Jakie to znajdowało odbicie w cenie? Mateusz Morawiecki, jako radny, miał łatwy dostęp do planów zagospodarowania przestrzennego i jako człowiek myślący, przyszły bankowiec, zapewne z tego dostępu skorzystał. Tak postępuje chyba każdy, kto inwestuje w ziemię. Kupując działkę, PMM był w sytuacji uprzywilejowanej w porównaniu z ewentualnymi innymi nabywcami: miał poparcie kardynała i łatwe dojście do PZP.

Pytanie trzecie: dlaczego działka nie została sprzedana w drodze przetargu? Prawdopodobnie nie było takiego obowiązku, a sprzedaż „z wolnej ręki” pozwalała Kościołowi wybrać nabywcę i ustalić cenę. Gdyby działka została sprzedana na przetargu, cena nie budziłaby wątpliwości.

Pytanie czwarte: jaki cel miało dwukrotne „przepisanie” majątku na żonę? Co to jest za formuła prawna? Czy chodziło o to, by nie przyznawać się do swojej zamożności, uchodzić za „biedniejszego”, niż było się faktycznie, zdjąć część swoich aktywów z wystawy i przenieść na zaplecze? I że media nie potrafią dodać 2+2?

Pytanie piąte: jeżeli wszystko było zgodne z prawem i z etyką, to dlaczego Pani Morawiecka wyraża teraz gotowość sprzedania w odpowiednim czasie części działki władzom Wrocławia, a uzyskane tą drogą pieniądze przeznaczyć na cel charytatywny?

Wreszcie po szóste: dlaczego akurat dzisiaj prezes Kaczyński wystąpił z inicjatywą ujawnienia dochodów polityków oraz ich rodzin? Czyżby zbliżały się wybory?

Zaproszenie
Piłka nożna – opium dla ludu. W niedzielę 26 maja (cisza wyborcza) zapraszamy na rozmowę o piłce nożnej. Gośćmi w Radiu TOK FM o godz. 10:05 będą Marek Bieńczyk (pisarz i eseista), Stefan Szczepłek („Rzeczpospolita”) i Tomasz Ziółkowski (entuzjasta sportu).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 207

Dodaj komentarz »
 1. wiesiek59

  Niczego lepszego chyba nie mozna sie spodziewac po banksterach.

 2. Czy biskup powinien zajmować się handlem ziemią?
  Czy prezes powinien się zajmować realizacją inwestycji budowlanej?
  Czy związek zawodowy powinien rządzić państwem?
  Czy politycy powinni przedstawiać rodzinne powiązania kapitałowe i zgromadzony łącznie majątek?
  Konieczne referendum w tych i wielu innych sprawach, tylko pytania powinny być zrozumiałe dla obywateli

 3. Albo to jest inside trading, albo inwestycja w przyszłość.
  Korumpując wschodzącą gwiazdę polityki, z kontaktami przełożeniem, można spodziewać się niebotycznej stopy wzrostu.

  Komisja Majatkowa wywianowała KK oprócz budynków, działek w miastach, 168 000 ha gruntów ornych. srednia cena to obecnie 40 000 zł za 1 ha.
  Siedem miliardów piechotą nie chodzi, pomijając te pięć, corocznie wpływających z budżetu do kościelnej szkatuły, i kolejnych kilka pobieranych za sakramenty.
  Stać nas na to- tych ateistów, agnostyków i wierzacych?
  Jakoś relacji zwrotnej nie widze….

  Finanse wszystkich instytucji pożytku publicznego- choć mam wątpliwości do „pożytku” z pijawki- powinny byc transparentne.
  Co z tymi olbrzymimi sumami sie dzieje?
  Gdzie odpływają i w jakiej wysokości?

  I jeszcze kwestia dochodów „nowej nomenklatury”.
  Kto RZECZYWISCIE uwłaszczył się na majątku narodowym?
  Komuchy, czy Solidaruchy?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. kooperatywaMondragon
  21 maja o godz. 18:34

  Demokracja bangsterska, to najgłupszy wynalazek ludzkości.
  Zero odpowiedzialności, ryzyka, pełna anonimowość.
  Odpowiedzialność ponosza WYŁĄCZNIE słupy firmujące swym nazwiskiem konkretne posunięcia. Grabie z zasady sa jednostronnego działania.
  Uspołecznić straty, sprywatyzować zyski…..

 6. Nie znam odpowiedzi na żadne z postawionych przez Pana pytań (retorycznych,a nawet – po nerwowej reakcji pani Morawieckiej na publikacje nt – nietaktownych 😉 ), natomiast gdyby kler katolicki zechciał kopsnąć po okazyjnej cenie jakąś zacną działeczkę… to ja bardzo chętnie.
  Ps. Najlepiej za symboliczną kwotę w wysokości, dajmy na to 1%, jak to często kler działeczki sam uzyskiwał…

 7. Obrót ziemią w celach spekulacyjnych był wielokrotnie omawiany w mediach i na różnych forach, sam wspominałem jak grunty przechodziły z rąk do rąk.
  Niestety zbyt wielu ważnych obywateli miało w tym interes, a zagraniczny kapitał nie próżnował.
  Łatwo się domyślić kto wiódł prym w tym procederze.
  Wybory i sprawa wróciła na tapetę jak zwykle, a po wyborach nastąpi jej wyciszenie.
  Tu w tych sprawach nie ma mocnych

 8. Po to wypędzili kupców i posłuchali Wałęsy o braniu losu we własne ręce. Wszak czyń ziemię poddaną. Tak sobie myślę,że władcy obdzielali majątkami wierne sługi. Takie coś za coś.

 9. Transakcja była możliwa dzięki Armii Czerwonej bo nieruchomość została wyrwana z łap katolickiego wehrmachtu. Ale może podlegać zwrotowi bo totalna prawica unieważniła Jałtę i prezenty z czasów tzw.mrocznej komunistycznej sowieckiej okupacji. Tak sobie myślę,że to gorący kartofel w rozliczeniach z Niemcami. Jak ziemia Apaczów dla jankesów. A nawet Krym i Donbas. Czy Wzgórza Golan. To zatruty owoc po komunistach Ziemie Odzyskane.

 10. Mnie interesuje początek tej historii czyli tytuł z jakiego Parafia pw. Świetej Anny na Oporowie uzyskała rekomepensatę czy odszkodowanie w postaci 15 ha ziemi ornej będacej własnością komunalną na której potem uwłaszczył się premier Morawiecki.

  Z notki dotyczącej jej historii wynika, że ostatnie ślady polskości we wsi Oporów, wówczas Opperau, sięgają lat 1782-1810 gdyodbyły się tam jeszcze trzy polskie chrzty.
  Potem to była parafia katolików niemieckich, którzy w latach 1932 – 38 postawili sobie niewielką świątynię.

  W roku 1946 kosciół św Anny wraz z innym mieniem parafialnym przeszedł na własność skarbu państwa na mocy dekretu o majątkach opuszczonych i poniemieckich. Niezwłocznie skarb państwa przekazał go w użytkowanie polskiemu kosciołowi katolickiemu. Ta tymczasowość w postaci użytkowania a potem wieczystego użytkowania trwała do 1972 tj do ratyfikacji układu PRL – RFN dotyczącego granic. Tego samego roku Watykan unormował status administracji kościelną na tzw ziemiach odzyskanych. I od tego czasu władze PRL zaczely przekazywać majątek użytkowany na własność kościołowi katolickiemu – pewnie dotyczyło to również Oporowa.
  Rodzi się więc pytanie – z jakiego tytułu parafia Oporów otrzymała pajdę ziemi ornej jako rekompensatę. Za co ta rekompensata?

 11. Karol Chum, informatyk i poeta twierdzi, że molestował go dzisiaj już staruszek, kard. Henryk Gulbinowicz. Może w czasach gdy bezpieka wywoziła do lasu takiego jednego i mordowała mu towarzyszy broni z którymi walczył z komuną to także onże służył był do mszy koncelebrowanych przez Gulbinowicza. Jak dorósł do pozycji radnego, to może doszedł do konkluzji, że jednak otrzymywane w nagrody za tę służbę snikersy nie są na miarę jego ambicji i złożył propozycję nie do odrzucenia? No przecież jak twierdzi Mauro, nic się nie dzieje bez przyczyny. Nie ma przypadków.
  Tenże ministrant ma łeb do interesów, wie że ciemny lud ma zap…..lać za miskę ryżu.

 12. „Dobra zmiana” miała podobnież czystość przynieść. A tu nawet smród się rozchodzi. Zegarak na ręku ministra Nowaka to nawet błyszczał się swoją lichością.

  Czy wyborca PiS wierzył był w spełnienie tej obietnicy o oczyszczeniu kraju z korupcji, o wpływy byłych komunistów szkoda pytać? Chyba nie całkiem.

  A teraz w co wierzy potencjalny wyborca PiS i czego oczekuje? Obrony przed Genderem, Elgiebete i podobnymi igraszkami elit?

  Wygląda mi na to, że role się odwróciły. Platoforma chce czystości, a PiS za nią nie nadąża z nowymi/starymi projektami.

 13. Łatwo się domyślić kto wiódł prym w tym procederze.

  Hm, no, hm-hm, nie domyślam się …. aaaaaa, już wiem. Soros.

 14. Watykan ma 0,44 kmkw. Jeszcze brakuje aby przenieść stolicę A. do IV RP. Tak sobie myślę może dołożą. Z serca Europy.

 15. Bar Norte
  Poruszasz bardzo istotną sprawę. Parafia Oporów to tylko drobny przykład. Pajdy ziemi ornej otrzymały bardzo liczne parafie prawem kaduka, a nie rekompensaty.
  Kościelna Komisja Majątkowa to była jedna wielka hucpa. Nikt nie uwłaszczył się tak jak kaka. I nikt nie operuje tak ogromnym majątkiem za friko, który spienięża wedle uznania lub pomnaża. Przecież „odzyskane ” ziemie i budynki miały być rekompensatą w zamian za zlikwidowanie tzw. Funduszu Kościelnego i chyba czegoś tam jeszcze. Kościół nadal ma i majątki, i fundusz. Jeśli się mylę, to sprostuj.

 16. Teo,
  z sondażu dla GazWybu wynika, że zaufanie elektoratu do Dudy, Morawieckiego i Kaczyńskiego jest nie do pobicia przez liderów opozycji.
  „Taka sytuacja” – jak mawiał kiedyś pewien komentator blogiczny.

 17. takich przypadków są setki, niech @jobrawe czyta dokładnie bo ziemia to też majątek. Ujawnienie majątku i sposobu ich nabycia – kupno, darowizna, spadek. Użyczenie na bardzo korzystnych warunkach pomiędzy obcymi sobie ludźmi. Notarialne przepisywanie na członków rodziny celem usunięcia spod zobowiązań prawdziwego właściciela. Kiedyś napisałam że transformacja umożliwiła wypłynięcie na powierzchnię wszelkiej nędzy ludzkiej – zostało źle zrozumiane a może nawet bardzo dobrze stąd ten wrzask kolegi i żałosne przeprosiny.

 18. Królestwo za działkę…? Trzy po trzy razy: tak.

  Blog Redaktora Passenta posiada bogaty zasób dowodów komentatorskich, że w prawdziwie suwerennej demokracji kucharka nie tylko może i powinna rządzić, ale i z pełną mocą odgłosu publiczych komentów własnych jelit, nominującej ją do elit.
  To dowód, że wpisowa elita porusza nawet najniższe i najgrubsze jelita.
  Królestwo mentalnych i moralnych kucht znajduje zupełnie ziemskie (dawniej, elitarnie: ziemiańskie) odzwierciedlenie w aureoli, jaką nadaje mu prawo i sprawiedliwość nieskrępowanego szabru przywódców dawniej Bez Ziemi, a teraz już z i Tej Ziemi.
  Za działkę udziału w tym procederze, normalny suweren odda niejeden wyborczy głos na wspólnotę wiernych tego zakonu (patrz, źródłowo -> wor w zakonie), na gumnie i na jewropie. …

  Dlatego, na pytania red. Passenta, głos jelit suwerena z pewnością odpowie w najbliższą niedzielę, teraz i zawsze, po wielokroć: TAK!

  > Po pierwsze, tak, jak za każdej komuny suwerenów, dziś również jedynie znajomości jelitowe produkują konsumpcją cudzego przywódczy urobek materialny w całym swym bogactwie.

  > Po drugie: tak, przywództwo jelit ustala wartości cenne zgodnie z odwieczną ewangelią suwerena by wyłudzić darmo a sprzedać drogo (patrz kazanie z najwyższej drabinki o maniu pieniędzy, odpowiednio -> „skądś”).

  > Po trzecie: tak, suweren brzydzi się przetargami, właściwymi plemieniu z Syjamu, między swemi targować się spomiędzy własnych jelit nie wypada.

  > Po czwarte: tak, suwerenna kuchta jelitowa nic poza ustawicznymi przepisami przepisywać nie skłonna, a nazywa się to przepisywanie, przepisem na przywództwo „skądś”, gdzie 2+2 czyni cu da.

  > Po piąte: tak, i Pani na Suwerenie musi czasem coś z jelit skubnąć i czymś się jelitom odbeknąć, a niedzisiejszej w całej swej chwale daty Redaktorowi wypada uświadomić, że taka charytatywność nazywa się Społeczna, jak Nauka Kościoła, Odpowiedzialność Biznesu. Przywództwo, Panie Redaktorze, ot co dawnym elitom umyka.

  > I wreszcie poszóstnie: tak, Prezes Kaczyński ujawnia to wszystko na piedestały i temu Przewodzi dziś, wczoraj, jutro i zawsze, suwerennie i demokratycznie, jak to na gumnie i drzewiej bywało.

  I na tym odpowiedzi na uprzejme zapytania Redaktora zakończę, choć to dopiero początek odpowiedzi jakie Polska i jej Naród niesie ze swych elit i ich odgłosów komenatorskich na nienarodzone jeszcze zapytania cywilizacji europejskiej, prosto eks oriente, skąd jej luks, skaczący Europie wprost do urny staniętej ością w gardle.

 19. Ile lat temu ta transakcja miała miejsce? Czyżby przyszedł czas, aby rozpocząć rozliczanie wszystkich cwaniaków, którzy uwłaszczyli się w okresie transformacji własnościowej, którą rozpoczęli naiwniacy ze Stoczni Gdańskiej ?
  Tak po latach wyglądają zbiory po żniwach politycznych roku 1989.

 20. legat
  sondaże tzw. zaufania do polityka są dziecinne. Notabene, prezes Kaczorek ma najwyższy procent na skali braku zaufania. Może te procenty nie sumują się do stu, tylko do trzystu?
  Niemniej sytuacja jest ciemna z tym ludem. Im więcej na niego pada światła, tym więcej się odbija.

 21. Uwłaszczenie Kościoła na PRL-owym majątku to zupełnie oddzielna sprawa. Dla symetrysty bardzo znamienna i nie tylko dla symetrysty, ale nie o to chodzi.

  Pytanie 1 dotyczy „znajomości o charakterze religijno-towarzyskim” między hierarchą KK a młodym, rozwojowym aktywistą AWS, d. Solidarność „Walcząca”. Czy to nie kwalifikuje się jako znajomość o charakterze religijno-biznesowy oraz religijno-politycznym?

  I ciągle wraca do mnie „dobra zmiana” z obietnicą, że „teraz będzie inaczej”. Jeśli inaczej, to niech prezes Kaczorek powie, że jego premierek stawi się przed Komisją do zbadania uwłaszczeń majątkowych jako pierwszy podejrzany, wyspowiada się, a Komisja i władza ustalą co dalej, jak ma zrekompenoswać obywatelom tę sepkulację gruntami. Bo inaczej to będzie cią gle tak samo. PiS w tym temacie stanie goły jak święty turecki.

 22. nie na temat, ale na czasie, jak to było? ledwo liźnięcie, otarcie się o zachodnią kulturę polskiego bydła
  https://www.polishexpress.co.uk/kara-smierci-niebieskie-paszporty-i-kary-cielesne-w-szkolach-to-zmiany-jakich-chca-brytyjczycy-po-wyjsciu-z-ue
  Dla mnie te tęsknoty są oczywiste szczególnie jeśli chodzi o traktowanie dzieci – widzę na co dzień. I pamięć mi dopisuje – w 1990r. byłam w Dreźnie u przyjaciół i zobaczyłam na ulicy niemiecką matkę która spoliczkowała dziecko. Dziecko około roku siedziało przed sklepem w wózku i płakało, na pocieszenie dostało od matki uderzenie na odlew. Nikt nie reagował – czyli norma.

 23. teo
  21 maja o godz. 20:03

  Tak przy okazji sondaży o zaufaniu Polaków, to pytanie badawcze brzmi:
  „Komu w Twoim folwarku, jesli da Ci w mordę, bałbyś się oddać, ze względu na zaufanie, że pożałowałbyś”?
  A teraz prosze odczytywać wyniki, with all and whole comprehension… 😉

 24. Dotowanie Kościoła ma sens jeżeli przekłada się na obniżenie kosztów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Ale tego nie widać. Warto rozważyć partycypowanie kościelnych w kosztach likwidacji patologii tego środowiska. Tak sobie myślę,że wystarczy nie kraść a partycypacja nie będzie potrzebna. Proste jak budowa cepa. Morale w parafiach przypomina ugór. Może dlatego sprzedają.

 25. Teo,
  noooo, ucieszyłem się, że natchnąłeś mnie optymizmem i uważasz, że ten sondaż zaufania niewiele znaczy bo już się zacząłem martwić o tenże elektorat, co porobi w najbliższą niedzielę.

 26. mag

  Notki historyczne nie pozostawiaja wątpliwości co do tego, że katolicka parafia Opperau była uboga. Budowa skromnego koscioła trwajaca aż 6 lat mówi sama za siebie.
  Mimo tego, że w latach 20-30 ubiegłego wieku Opperau przestawał być wsią a stawał się dzielnicą willową – poza miastem. To mozna tłumaczyć tym, że większość stanowili ewangelicy.

  Ale mimo tego, że polski kościół katolicki przejął skromne mienie katolików niemieckich na Oporowie to jednak zyskał a nie stracił. I to co zyskał w 1946 umacniał przez cały okres PRL.
  Stąd ta rekompensata/odszkodowanie jest co najmniej zagadkowe.

  Do Funduszu Koscielnego nie potrafię się ustosunkować, bo już dawno pogubiłem się w tych kombinacjach mu towarzyszących.

 27. @Woytek 20:01, czytając komentarze widzisz że taki czas nigdy nie nadejdzie. Zwolennicy przewrotu który się nie sprawdził, nadal robią dobre miny do złej gry. Wywalczyli „wolność”.

 28. @teo 19.51
  Byłeś bliska, ale jak tysiące hektarów tej ziemi kupuje spółka wiadomo skąd to trudno nie jest się dziwić tym powiązaniom polityki z kościołem i przyjaciółmi.
  Warto pójść na całość i to co napisał Wiesiek59 poddać kompleksowej analizie.
  Oczywiście bogatym nie zazdroszczę i nic do nich nie mam, ale jak politycy widzą wyłącznie winy poprzedników to niech najpierw sami spojrzą w lustro

 29. W minionej dekadzie we Wrocławiu, na placu katedralnym miał siedzibę Instytut Niskich Temperatur, bezpośrednio po wojnie budynek był jedną wielką ruiną, kupą gruzów, przez kilkadziesiąt lat z mozołem i z pietyzmem odbudowywanym przez polskie państwo. Po transformacji KK obiekt przejął za darmo. O przejętych przez kler szkołach, przedszkolach, szpitalach mieszczących się w dawnych klasztornych zabudowaniach, poniemieckich napisano już dość.
  Ewangelista Łukasz w rozdz. 6, wierszu 30 przytoczył kompletnie zapomniane słowa Jezusa: „daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się od tego, który bierze twoje”.
  Amen.
  @Squirrel-lka
  21 maja o godz. 19:01
  A dlaczego nie za frico? Tyle ornej dostali w końcu za darmo, zaś darowizna kilku mórg byłaby spełnieniem przynajmniej jednego z wielu ewangelicznych nakazów proroka z Judei i Galilei.

 30. – – –
  Przepis na saldo mortale zrozumiałe dla podkuchennych:

  „…W raporcie Muellera opisane jest, w jaki sposób rosyjskie „trolle”, zatrudnione przez ludzi powiązanych z Prigożynem, celowo podsycały napięcia rasowe w USA, rozpowszechniając w mediach społecznościowych fałszywe informacje nt. Afroamerykanów*…” [za: NBC/DGP]

  *) Odpowiednik na rynku amerykańskim tutejszych Syjonistów z Syjamu.

 31. Cenzura??

 32. Fajnie śledzić.

  Co pytanie to wesz pissowska ma inna taktykę. 🙁

 33. Ziemia i jej podziały w różnych konfiguracjach zawsze na czasie.
  Rozbiory Polski wymyślił Duńczyk (?)
  Jak na to wpadł?
  Po 123 latach szczęśliwie odzyskaliśmy państwowość, ale po stu latach nie można zapominać o terytorialnych zmianach na co chyba mieliśmy wpływ bardzo ograniczony.
  Po osiemnastu wiekach z kolei Żydzi odzyskali własne państwo, które funkcjonuje i ma się dobrze. Na wystawie sklepowej wpadła mi w oko książka „Twierdza Izrael” napisana przez Patricka Tylera. Recenzje znakomite. Być może była tu na ten temat dyskusja i przegapiłem.
  Warto przypomnieć zatem jak oni to swoje państwo po tylu wiekach przywrócili do życia, jak zorganizowali, jak obronili i jak tą wiedzę wykorzystać byśmy u siebie nie obudzili się któregoś dnia jak przysłowiowy król Jan bez ziemi

 34. Bar Notre
  godzina 19:36
  Bardzo interesujacy komentarz .
  Połączyłem się telefonicznie z moim przyjacielem mieszkającym we Wrocławiu . On mieszka w pobliżu Oporowa .Interesująca rozmowa ilustrowana faktami ,nie jestem upoważniony do publikacji .
  Może tylko wspomnę o wyjątkowej roli biznesowej jaką odgrywał w Wrocławiu purpurat Gulbinowicz >koniec kropka .
  Ten teren, te 15 ha jest wolne od inwestycji do dziś ,ale dokoła zabudowa trwa , a po wojnie była tam jednostka wojskowa radiolokacyjna ( śladu niema po niej) tam gdzieś ta parafia – ten ‚Farosz ” co to w 2018 roku nominowany do stopnia generalskiego (to też ciekawy trop ) za Morawieckimi …

 35. za insider trading przecież Martha Stewart poszła siedzieć; i w więzieniu robiła z inmejtkami żurawie z papieru, na zajęciach z origami, które im sama zorganizowała
  korzystanie przez osoby publiczne z privileged information dla osobistego zysku jest w USA przestępstwem; w Polsce jak widać to tylko przejaw zwykłej, dobrze rozumianej przez suwerena troski o byt codzienny, godny zazdrości i szacunku
  a nauczyciele i reszta durna i etyczna niech za…pie…la za miskę ryżu, jak raczył się wyrazić Krzywousty u Sowy & Friends

 36. waldemar

  „po wojnie była tam jednostka wojskowa radiolokacyjna”

  To by wiele tłumaczyło.
  Jak bowiem doczytałem do 1945 na Oporowie stacjonowała jednostka Luftwaffe. Potem ten tereny wraz z infrastrukturą obok LWP użytkowała Armia Radziecka – aż do lat 90. Logiczne jest więc, że część mienia przeszła na wlasność komunalną. No a potem ciupasem odpalono to kosciołowi, którym zarzadzał zresztą kapelan bo parafia miała (ma?) profil cywilno-wojskowy.
  Zresztą w wyjaśnieniach Morawieckiego dotyczących działki też się pojawia widmo jakiejś stacji radiolokacyjnej – wsród upraw jego dzierżawcy.

 37. legat
  21 maja o godz. 19:57
  Teo,
  z sondażu dla GazWybu wynika, że zaufanie elektoratu do Dudy, Morawieckiego i Kaczyńskiego jest nie do pobicia przez liderów opozycji.

  Proszę pana ten sondaż pokazuje ze tylko głupiego można okraść. Taka działalność Morawieckiego i Kk i jego komisji majątkowej pokazuje, że potem tzw.” ciemny lud” stoi w potem w kolejkach do lekarzy i narzeka na swoją nędzę, przez lata żyje w nędzy bo napiszę wprost dał „wyjebać” i to z własnej głupoty a biskupi jeżdżą drogimi autami i się z nich tylko śmieją a Morawiecki zarobił „kupę szmalu”. Tylko wyborca PiSu żyje w ubóstwie bo można go zawsze łatwo oszukać. Robił to przez lata KK. Ostatni tego choćby przykład.
  Cały PiS dobrze wie że może bezmyślnie rozdawać nawet doprowadzając państwo do zapaści ale sami się wzbogacą rozkradając państwo na masową skalę może to zrobić właśnie dzięki nieograniczonej sfanatyzowanej głupocie . Przypominam PiS pominął osoby niepełnosprawne, nie ma pieniędzy na nauczycieli a to dobrze nie wróży.
  PS
  Proszę pana jest takie mądre ludowe powiedzenie naraz” wół potem gówna pół”.

 38. Nareszcie po tylu latach ubogich premierów Polska może pochwalić się w tej roli multimilionerem.
  Ja mam takie pytanie do dziennikarzy śledczych o źródło pieniędzy na „zakup” nieruchomości od biskupa pedofila. Ta oficjalna cena mnie nie interesuje, bo takie pieniądze już jako radny mógł bez trudu zdobyć/pożyczyć. Od kogo więc pożyczył? Problem w tym, że wedle ówczesnych cen, ta ziemia była kilka razy więcej warta. Takich pieniędzy, bo chodzi o miliony, nie da się ot tak z banku pożyczyć, jak się jest tylko radnym. Jeśli jednak jakimś cudem je pożyczył, to czy Gulbinowicz różnicę schował pod sutannę na orgietki z żigolakami?
  Czym są wobec tego wałka ośmiorniczki u Sowy? Oczywiście mogli tam sobie jeść nawet kawior łyżkami i pić najdroższe wina. Problem w tym, że ci goście z PO płacili kartami służbowymi!! Dlaczego?
  Co teraz? Teraz Janusze i Grażyny muszą sobie uświadomić, im trzeba uświadomić, jak są rżnięcie w dupę!! Dla nich 500+, a dla „elity” PiS miliony i bezkarność. A może jest tak, że ci ludzie nie potrafią sobie wyobrazić więcej niż kilka stów i dlatego nie reagują? Jeśli jednak zdają sobie sprawę z tego rodzinnego rżnięcia państwa, którym ta „elita” zawiaduje (bo na pewno nie rządzi) i akceptują to, znaczy sami by tak robili. Robią? Ależ oczywiście, na skalę mikroskopijną w porównaniu do takiego Morawieckiego. Wszyscy ci bohaterowie i niezłomni patrioci walą Polskę w dupę i śpiewają przy tym hymn jak ten świr z Buska. Qurwa, jak to się kręcie i jakim cudem?

 39. wiesiek59 godzina 21.16
  „Polska dyletantów”
  Wczoraj w GW (aleHistoria) Grzegorz Motyka też w temacie historii pogranicza Polski i Ukrainy.
  Ten bolący temat nie ma szans na dobre rozwiązanie.
  Przy okazji mam pytanie; kto jest prezydentem Ukrainy i czyje interesy reprezentuje bo czytam i oczom nie dowierzam. W takiej sytuacji najlepiej było w PRL-u. Przynajmniej Rosjanie byli po naszej stronie

 40. ls42
  21 maja o godz. 21:58

  „paszport prawdę ci powie”……
  Ujmę to w ten lapidarny sposób.

  Paszporty się kupuje.
  Wraz z bezpieczeństwem miliardowych sum, deponowanych w zachodnich bankach.
  Oferują takie usługi, w sumie nieliczne kraje.
  „Demokratyczni paserzy”?
  Pecunia non olet?

  Ograbianie krajów biednych przez tamtejszych oligarchów jest dopuszczalne.
  Pod warunkiem, że kasa deponowana będze na zachodzie.
  A le ta grabież przekłada się na poziom życia grabionych.
  Nie tylko Polska jest w takiej sytuacji….
  Ukraina jest w tragicznej.

 41. ciąg dalszy do wieśka59
  Żadna polska polityczna formacja nie jest w stanie zagwarantować przynajmniej neutralnej polityki wobec Rosji, a już nie zachowa się wobec Donbasu jak wobec Kosowa gdy byliśmy pierwsi.
  Niemniej jest podstawową racją stanu walczyć o pełne prawa Polaków na Kresach, zachowanie polskiego obyczaju, polskiej mowy i wszelkich gwarancji bezpieczeństwa i ochrony naszych interesów . Tylko tyle na razie powinno wystarczyć biorąc pod uwagę tożsame działania Budapesztu, który dba o prawa swoich obywateli na Ukrainie

 42. W I RP, kościół nie płacił podatków, kumulując 1/3 ziemi uprawnej w swoim ręku.
  Od podatków zależała siła armii i jej liczebność.
  Wozy złota zasilały watykański skarbiec.
  Chcemy powtórki z rozrywki?

  Biznesowe kombinacje KK powinny być rozliczane na zasadach ogólnych.
  Zgoda papieża na transakcje nieruchomosciami i ziemia jest wymagana.
  Zapłacili VAT? podatek od wzbogacenia, pierdyliony innych formalności zostały zrealizowane?
  Czy tez wszyscy sa równi wobec Prawa, ale sa równiejsi?

 43. Kampania nabiera tempa.
  „Na finiszu kampanii do Parlamentu Europejskiego Patryk Jaki, który kandyduje z okręgu małopolsko – świętokrzyskiego, po raz kolejny odwiedził Kielce. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej na Rynku, apelował do przedstawicieli Koalicji Europejskiej, aby jasno określili się, co zamierzają zrobić w sprawie przyjętej przez Kongres USA tzw. ustawy 447. Dotyczy ona zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź spadkobiercom.
  – Wiecie państwo dlaczego oni milczą w tej sprawie? Milczą dlatego, że zaakceptowali Deklarację Terezińską z 2009 roku, która po raz pierwszy przyjmuje do wiadomości, że można płacić za mienie bezspadkowe – mówił w Kielcach Patryk Jaki. – To, że ta deklaracja została zaakceptowana przez rząd Platformy Obywatelskiej, to jest wielki skandal. Ustawa 447 odnosi się bezpośrednio do Deklaracji Terezińskiej – dodał.
  Jednocześnie wiceminister sprawiedliwości po raz kolejny podkreślił, że jego ugrupowanie nie bierze pod uwagę wypłaty jakichkolwiek roszczeń w tej sprawie.” -onet.pl

 44. Jestem w trakcie ogladania „Czarno na Białym”
  Z przerwami, bo ciężko jednym ciągiem ten materiał przyjąć.

  Jako punkt kulminacyjny odebrałam wiadomość, że ksiądz Olejniczak skazany prawomocnym wyrokiem za pedofilię nie tylko nie został wywalony na zbity pysk z Kościoła, ale przynajmniej z duchowieństwa, ale dalej funkcjonowł jakby nigdy nic.

  Ciekawostką była dla mnie informacja o prawie wprowadzonym przez Jana Pawła II w 2001 roku, które jednoznacznie mówiło, że jeżeli na jakimś księdzu będzie wisiał prawomocny wyrok za przestępstwa, to ma być on usunięty z duchowieństwa, a jeżeli nawet nie, ze względu na specjalne okoliczności, to ma on zabronione publiczne celebrowanie mszy, czy udzielanie sakramentów do końca swego życia.

  Tutaj stawiają koszmarki z podobiznami JPII gdzie się da i nie da, wycierają sobie gębę jego imieniem na każdym kroku, nawet świętego z niego zrobili i to szybciutko….
  A prawa, które stworzył.. NIE PRZESTRZEGAJĄ!

  Kolejna sprawa, to Nycz, jeden z tzw purpuratów.
  Okazuje się, że nie tylko pedofila nie wywalił, ale ograniczył jego działalność kapłańską do
  pogrzebów i pracy w zespołach katechetycznych.

  Wyznaczył go do pogrzebów!
  Nie wiem jak czytający, ale wiem napewno, że jest bardzo ważne dla większości ludzi, żeby ksiądz odprawiający mszę za bliskiego nam zmarłego … nie był obrzydliwym pedofilem i kłamcą.

  Zmarli napewno się obronić już nie mogą.
  To jakim PRAWEM Nycz nasyła na nich łobuza.
  I to łobuz ma ich odprowadzać w tę ostatnią podróż????

  Wiem skądinnąd, że są ludzie, którzy przestali chodzić do kościoła po pogrzebie swoich bliskich, bo księzulo w olewający sposób ceremonię przeprowadzał.

  Tam jest masa bezdusznych, pozbawionych empatii, pazernych na korzyści materialne i stanowiska jednostek.
  A po przeczytaniu „Sodomy” to okazuje się że też rospasanych pederastów, którzy żeby chronić swoje bardzo duże przywileje hipokrytycznie pederastię potępiają głośno przed wiernymi. Podczas gdy w prywatności swojego grona (dużego) użądzają orgie i Sodomę Gomorę.
  I śmieją się z naiwnych maluczkich, których grabią i oszukują.
  Jeden drugiego chroni.

  W „Sodomie” można przeczytać, że Dziwisz, piastujący swego czasu najbardziej wpływowe stanowisko w Watykanie krył łobuzów i niedopuszczał niebezpiecznych dla tych łobuzów informacji do uszu papieża.

  Tak czy inaczej, czym przyzwoity człowiek sobie zasłużył, żeby po śmierci być obsługiwanym przez pedofila?
  Niech Nycz na to odpowie!!

  Jeszcze do tego biorą grube pieniądze za ten serwis.
  Nie muszę chyba dodawać, że bez żadnego pokwitowania!!!

  Te łobuzy muszą być rozliczone ze wszystkiego.
  Włącznie z grabieżą mienia Polaków, czy to w ostatnich dziesięcioleciach, czy wcześniej.

  Darmozjady do roboty!!!!

 45. Cisza. Wszyscy się do niej przygotowują już.
  Bynajmniej nie o „Ciszę” Nini Rosso mi chodzi.
  https://www.youtube.com/watch?v=b_Sv6xBIUUk

  Dopiero wtorek jest, a już Słynny Felietonista mości się przed ciszą wyborczą i rozpisuje, wręcz poleca wszystkim dorosłym czytelnikom POLITYKI lekturę na ten czas. Lekturę wyborczą, bo dozwoloną od lat 18-tu. Nie daję linka, nie cytuję cytatych cytatów, a byłoby parę, nie tylko cytatych. Czy to ma świadczyć, że osiągnięto apgeum ludyczności w PL? Oj, to się jeszcze okaże. Wszak Polak potrafi.

  Osobiście zafunduję sobie ciszę powyborczą. Ach co to się będzie wtedy działo w mediach. O blogu szkoda gadać. Że wynik był z góry do przewidzenia. Że błędy popełniono straszne. Że Polska idzie w tę lub w tamtę stronę. Że już wszystko wiadomo. Że niczego wybory nie wyjaśniły … A ja? Cisza. Wyłączam TOKFM. Kasuję prenumeraty. Jak BBC lub CBC będzie nadawać, to ja pstrykam – power OFF. Nic mnie to nie obchodzi. To znaczy dopóki piłka jest w grze jeszcze, to sobie pokopię do czasu ciszy wyborczej. Ale potem, cisza powyborcza jest u mnie. Nawet nie sprawdzę ile głosów padło na Bosaka i jego listę w Toronto.
  Cisza. Ciszej nad tą traumą.

  Tak czy siak, dla mnie trauma.

 46. U sąsiadów Czechów też poszli na wydrę
  Andrej Babis – premier też przekrętami się wzbogacił i chyba jest najbogatszym Czechem.
  Ktoś z zachwytem godnym idioty może go podziwiać, ze taki sprytny.
  Ale jemu te nakradzione miliardy nie powinny przeszkadzać w pójciu jak to Ziobro ładnie nazwał … do pierdla

  A następny przykład to presidente Milos Zeman,
  któremu też należałoby zajrzeć do du…py i rozliczyć.

  Im wszystkim chodzi tylko o jedno.
  Nakraść ile się da i to szybko, bo nie wiadomo jak długo ta bossa będzie trwać.

  A w międzyczasie inni walczą o prawdziwą władzę.
  Jest im o tyle łatwiej, że jednostki „wybrane” przez społeczeństwa, społeczeństwa kompletnie niezrozumiejące co się dzieje i kto jest kto ….
  te wybrane zajęte są nabijaniem swoich skarpet i to po trupach.

  Odnośnie Morawieckiego @teo napisał:

  Pytanie 1 dotyczy „znajomości o charakterze religijno-towarzyskim” między hierarchą KK a młodym, rozwojowym aktywistą AWS,

  Zapominasz że stary Morawiecki już przetarł ścieżki.

 47. Kościół nie miał najmniejszego problemu z restytucją swojego mienia, nie tylko z restytucją, ale i z uzyskiwaniem nowego – trudno zliczyć ile nieruchomości mu przybyło, czy to formie darowizn, czy poprzez nabycie za symboliczną złotówką albo też po zaniżonych cenach.

  Ten proceder błyskawicznego odzyskiwania i równie błyskawicznego uzyskiwania toczył się nieprzerwanie od początku lat 90. i nikt nie zaprzeczy, że kiedykolwiek napotykał na jakiś opór – bez względu na to, jaka ekipa rządziła, restytucja odbywała się bez zakłóceń. Myślę, że warto zadać sobie – i nie tylko sobie – pytanie, dlaczego żadna z rzadzących sił politycznych nie przyglądała bliżej się temu zwrotowi, lecz wręcz wpływała na to, że szedl on jak z płatka? Mam podejrzenie, graniczące z pewnością, że przypadek Morawieckiego jest kroplą w morzu podobnych. Myślę, że takich możliwości politycy wszystkich opcji. Gdyby ktoś się podjął benedyktyńskiego prześledzenia różnych transakcji, okazałoby się, że mamy do czynienia ze szwindlem nad szwindlami.

  Parę miesięcy temu, kiedy obradował komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich, Jaki pyskował po telewizjach, że nie może być tak, że ktoś stracił ruderę, a teraz, kiedy państwo ją wyremontowało, ten ktoś ubiega się o jej zwrot, ale ani słowem nie wspomniał, ile takich nieruchomości przejął Kościół, a ile atrakcyjnych gruntów przejął za wspomnianą już symboliczną złotówkę, czy groszową zapłatę -nb. ta hojność też na pewno bezinteresowna nie była. Tak więc za uszami ma nie tylko Morawiecki, nie tylko pisiarnia, lecz również poprzednicy.

  Dziś TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz mówił o „roszczeniach żydowskich”. Powiedział dokładnie to samo, co ja napisałem wczoraj o 22. 30., czyli m.in, że nie są to roszczenia żydowskie, tylko roszczenia tych, których bezprawnie pozbawiono majątków i próbują je odzyskać. Wspomniał też o mieniu bezdziedzicznym, o czym ja pisałem jeszce wcześniej -nikt zwrotu tego mienia się nie domaga, z prostego powodu – nie ma spadkobierców, a zmiana takiego stanu rzeczy jest niemożliwa.

 48. @teo 23.12
  Wykonanie znakomite, a dyrygent niebawem będzie koncertował w Polsce.
  To nieładnie zawczasu się asekurować i zapowiadać ciszę na blogu. Dopiero po głosowaniu będzie szansa na komentarze w stylu „a nie mówiłem”
  Zawsze są dwa wyjścia, oba złe.
  Finał nastąpi jesienią. Czy do tego czasu coś się zmieni na lepsze?
  Z wielkim trudem odnawiane są elewacje poniemieckich budynków we Wrocławiu i jak taki budynek lśni nowością to już go pomażą.
  Gdyby jeszcze graffiti, ale bazgroły. Dawniej się do takich „artystów” mówiło; oby ci ręka uschła. Obecnie w epoce utraty wiary pozostają bezkarni

 49. jobrave

  „bezprawnie pozbawiono majątków”

  Pozbawiono majątków jak najbardziej „prawnie”. Przecież te regulacje prawne z drugiej połowy lat 40, nie licząc tzw „dekretu Bieruta”, obowiązują.

  Zadziwia mnie, że Cimoszewicz może składać tak fundamentalistyczne deklaracje ideologiczne doświadczając w praktyce politycznej skutków zakwestionowania w skali mikro tamtych zmian własnościowych. Mam na myśli choćby tzw „reprywatyzację warszawską” czy historię działki premiera Morawieckiego, który tak pokazowo uwłaszczył się na gruncie zreprywatyzowanym na rzecz kościoła.
  Czy Cimoszewicz nie zdaje sobie sprawy jakie skutki przyniosłoby zakwestionowanie zmian własnościowych w skali makro czyli w odniesieniu do wszystkich przewłaszczeń z lat 40 – łącznie z dekretem o reformie rolnej?

 50. @ls42
  22 maja o godz. 0:13

  Za bazgrolenie na nie swoich budynkach, bez względu na to czy bazgrzący uważają się za artystów czy nie …. powinno się obcinał „artystyczne” łapy, a nie wysyłać zyczenia do biednego (bo wszyscy czegoś od niego chcą) Boga.

  Jakby kilkunastu „artystów” bez łap chodziło, to niszczenie mienia czy to cudzego, czy wspólnego… by się raz na zawsze skończyło.

  Szkoda pieniędzy podatników na więzienia dla nich!
  A tym bardziej szkoda śliny na dyskusje z nimi i próby namawiania, żeby zaczęli zachowywać się nie jak w oborze.
  Chociaż przypuszczam, że w oborze dobry farmer też przyzwoicie się zachowuje.

  Zdaje mi się, że mnie też udzieliła się nerwowa atmosfera.
  Bo gdzie nie spojrzeć… to sami populiści.
  jak głosować? Na kogo? Komu zaufać?,
  że nie tylko idzie taki/a jeden z drugim żeby nagrabić sobie i bezmyślnie podążać za często bezmyślnym, czy wręcz idiotą liderem ?

  Jeżeli będziemy zwalać odpowiedzialność na Boga, że to On jakoś poradzi sobie, żeby nam było lepiej… to lepiej się położyc do trumny i czekać na sąd ostateczny.

  który może całkiem niedługo się wydatrzyć.
  Bo albo planeta nie wytrzyma postępu naszej „cywilizacji”
  albo kolejna wojna z Iranem doprowadzi do takiej wzajemnej nienawiści, że wszyscy, wszystkich zacznął rżnąć.

  Mam nadzieję, że Ci, którzy bezkrytycznie popierają zabiegi w kierunku wywołania tej wojny już sobie wykupili wyspy na środku Atlantyku, co by swoją skórę uratować.

 51. niemcy; szeryfowa i makaronik uzgodnili z wladimirem wladimirowiczem plan jazdy dla wschodniej ukrainy;
  austria; polityczne trzesienie ziemi;
  polska; zamieszanie w okopach swietej trojcy;
  bannon w berlinie; „zrobimy z brukseli stalingrad”;

 52. W sumie mozna podziękować kongresmenom z USA za ustawę 447 bo skłoniła PiS do odłożenia do szuflady projektu ustawy reprywatyzacyjnej.
  Tym samym przynajmniej na jakiś czas uchroniono miliony krajan od łomotu do ich drzwi komorników występujących w imieniu tych, którzy korzystnie wykupią roszczenia wobec ich aktualnego mienia.
  I nie mam tu na myśli jakiś obcokrajowców, bo oni to mienie tak naprawdę maja w dupie.

 53. byk

  „bannon w berlinie; „zrobimy z brukseli stalingrad””

  No popatrz, a w RP tylko Putin, Putin, Putin … .

 54. norte:
  na przelomie lat 80-tych i 90- tych u.s. byla szansa te sytuacje zmienic (dekrety), ale chetnych do tego nie bylo wielu i cimoszewicz na pewno do nich nie nalezal;

 55. @jobrave

  Dziś TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz mówił o „roszczeniach żydowskich”. Powiedział dokładnie to samo, co ja napisałem wczoraj o 22. 30., czyli m.in, że nie są to roszczenia żydowskie, tylko roszczenia tych, których bezprawnie pozbawiono majątków i próbują je odzyskać. Wspomniał też o mieniu bezdziedzicznym, o czym ja pisałem jeszce wcześniej -nikt zwrotu tego mienia się nie domaga, z prostego powodu – nie ma spadkobierców, a zmiana takiego stanu rzeczy jest niemożliwa.

  ——

  Już tyle razy cytowano dokładnie tę 447, że nie rozumiem jak można dalej powtarzać że nie chodzi o mienie bezspadkowe?
  Tam wyraźnie jest napisane, że mienie takie będzie przejęte przez organizacje żydowskie w celu nauczania o Holokauście i pomocy ofiarom tegoż.

  Ponieważ ofiar już praktycznie nie ma, więc tylko nauczanie pozostaje.

  Przeczytaj sobie to dokładnie.
  Jeżeli nie wierzysz cytatom tutaj, czy gdzie indziej, to wejdź na stronę rządu amerykańskiego i tam można ją odnaleźć.

  Nie wiem dlaczego Cimoszewicz rżnący zazwyczj mędrca mija się z prawdą.
  Prawdopodobnie tak jak wielu innych ma swoją agendę.
  Bo nie wierzę, że o tym nie wie.

  ——-

  Co do odzyskiwania mienia czy to przez kościół, czy innych magnatów, czy fabrykantów… to moja opinia jest stała.
  Najpierw niech oni zapłacą za często darmową, bądź głodową pracę tych, którzy te „ich” majątki wypracowywali, a dopiero wtedy niech domagają się dla siebie.

  Cimodszewicz to następny oportunista i z rodziny oportunistycznej.
  Bo nie wiem jak wcześniej, ale jego ojciec był po wojnie po przyjeżdzie z Rosji człowiekiem w aparcie kontrwywiadu wojskowego, który zajmował się rozrabianiem nieprawomyślnych.
  On sam najpierw robił karierę w partii PZPR, a teraz robi karierę właściciela ziemskiego i liberała, co majątkami cudzymi (bo nie swoimi) chce dysponować.

  Hipokryzja. Nic więcej. No jeszcze oportunizm, który idzie z nią w parze jak zwykle.
  A wszystko opakowane w piękne słowa i płynne zdania, z miną mędrca.

 56. kto pisal kiedys felietony p.t. „piorkiem flaminga”, pamieta kto?

 57. byk

  „na przelomie lat 80-tych i 90- tych u.s. byla szansa te sytuacje zmienic (dekrety), ale chetnych do tego nie bylo wielu i cimoszewicz na pewno do nich nie nalezal;”

  Świeta prawda, wtedy jeszcze do tego nie dojrzeli. A może jeszcze nie zgromadzili kasy na wykupywanie roszczeń?

 58. byku; 1:14 a kto by nie znał Wojciecha Żukrowskiego.

 59. Wiesiek,
  Nie będę się wypowiadał na temat zakulisowych działań lobby żydowskiego, jako że nie dysponują stosowną wiedzą, wiem tylko, że to lobby jest sterowane przez iluminatów, iluminaci przez reptilians, a reptilians przez jakiś rząd, czy zarząd znajdujący się którejś z planet w gromadzie Plejad. Trochę za wysoko dla mnie.

  Wypowiem się natomiast na temat medium, które z lubości cytujesz bądź do niego odsyłasz, jako źródła wiedzy alternatywnej, czyli tej prawdziwej. Wyrażasz się z pogardą o mediach mainstreamowych, bo wg Ciebie manipulują łżą itp., natomiast alternatywne są arcyrzetelne i serwują prawdę aż do bólu. Chodzi o stronę „Wolne Media”. Dałeś odnośnik to do filmu, w którym Gideon Taylor wraz z Johnem Carr’ em tłumaczy o, co chodzi z roszczeniami.

  https://wolnemedia.net/lista-nieruchomosci-ktore-chca-otrzymac-zydzi/

  A teraz jak komentują te wypowiedzi „redaktorzy” WM:

  „Zmienia się narracja. Polska jest już „ofiarą”, a nie tylko i wyłącznie sprawcą Holocaustu.”

  Prymitywna manipulacja i łgarstwo. Nikt nigdy nie zaprzeczał, w tym również Żydzi, że Polska była ofiarą podczas II wojny światowej, jak też nigdy nikt, w tym również Żydzi, nie twierdził, że „Polska jest tylko i wyłącznie sprawcą Holokaustu”, czy nawet współsprawcą.

  „Nie chodzi o odszkodowania za wojnę. Ale o majątek znacjonalizowany po wojnie przez polski rząd.”

  Kolejna manipulacja -chodzi o niezaspokojone roszczenia właścieli bądź ich spadkobierców

  „Oni nie odpuszczą. Nie mają takiego zamiaru. Nie, bo nie.”

  Typowy deblizm cechujący narodowców

  „Chcą wrócić do sprawy po wyborach. Wywiad jest z 14 maja 2019.”

  Sugestia, że po wyborach Polska zapłaci Żydom.

  „Jest to bezpośrednia odpowiedź na decyzję rządu Pis na niewpuszczenie delegacji z Izraela. Dzień później opluto ambasadora Magierowskiego w Izraelu.”

  Ale, co jest tą odpowiedzią?

  „Tymczasem Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO) opublikowała listę 2613 warszawskich nieruchomości, które mają być przedmiotem roszczeń.

  Listę (wyszukiwarkę) znajdziecie TUTAJ.

  Sporo adresów ze ścisłego centrum – Chmielna, Nowy Świat, Grzybowska. Pod linkiem pełna lista (ale trzeba wpisać nazwy ulic). Na razie tylko Warszawa, ale można przypuszczać, że inne miasta to kwestia czasu.”

  Przedmiotem roszczeń są również nieruchomości, o które ubiegają Polacy zamieszkali w Polsce, oraz byli polscy obywatelepochodzenia żydowskiego, ormiańskiego, niemieckiego,ukraińskiego. I ,co z tego?

  A tu komentarze suwerena, równie głupie i prymitywne, jak „redaktorów”.

  hashi

  Pasoż.ydy syjo.nu mają plan przesiedlenia 7 mln kolegów z Israela na tereny Wegier, Ukrainy i Polski do roku 2030. Chcą nowej ziemi Polin. Wojska USA mają im pomóc w osiedlaniu, pilnują także złóż (tytan, wanad, żelazo, metale ziem rzadkich) na mazurach które docelowo mają przejąć. Sam tytan na terenie Suwałk wyceniany jest na 350 mld $ czyli idealnie na pokrycie Akta 447. Ogólne zasoby wyceniane są na ponad 1000 mld $ i należą do największych w Europie. W Orzyszu obecnie stacjonuje 900 amerykańskich żołnierzy.
  20-05-2019 13:43
  Szwęda

  Sam tytan to pikuś przy bogactwach na terenie Polski… a wysokość na jaką ma być ograbiona Polska będą musieli jednak znacząco powiększyć i liczyć ją już w bilionach…
  20-05-2019 17:37
  Doctor Who

  Po obejrzeniu tego fragmentu ogarneła mnie autentyczna trwoga. Prowadzący bez zmrużenia powiek przyjmują odwróconą o 180 żydowską narrację. Żadnych pytań w stylu : to skąd to oskarżanie Polski wcześniej ? Co się stało, że organizacja zmieniła tak diametralnie zdanie na temat faktów historycznych ? Czemu trwoga ? Równie gładko jutro mogą przyjąć dowolną narrację jaką przedstawi ten człowiek.
  20-05-2019 22:30

  Zastanawia mnie, jak Ci nie wstyd rekomendować, coś bezsensownie głupiego, nie wspominając już o tym, że szmatławego

 60. @Gekko
  21 maja o godz. 20:28

  Przepis na saldo mortale zrozumiałe dla podkuchennych:

  „…W raporcie Muellera opisane jest, w jaki sposób rosyjskie „trolle”, zatrudnione przez ludzi powiązanych z Prigożynem, celowo podsycały napięcia rasowe w USA, rozpowszechniając w mediach społecznościowych fałszywe informacje nt. Afroamerykanów*…” [za: NBC/DGP]

  *) Odpowiednik na rynku amerykańskim tutejszych Syjonistów z Syjamu

  ——————

  Widzę, że Tobie też frustracja poszła w góre.
  Bo we wcześniejszym komencie piszesz:

  (Polska w domyśle) to Królestwo mentalnych i moralnych kucht
  Ciekawi mnie skąd u ciebie taka animozja do kucharek, które nazywasz kolokwialnie kuchtami?
  A teraz ewoluowały one, a własciwie zdewaluowały się do nierozumnych podkuchennych

  ——–

  Co do raportu Millera, to wielka porażka, bo skupiono się na agenturalnej działalności Rosji podczas gdy ewidentne i nawet nieukrywane były wpływy Izraela i amerykańskiego lobby izraelskiego.
  A komisja Millera okazała się swoistą dywersją, odciągnięciem uwagi od tych, którzy faktycznie wpływali na wybory. Z czym się nawet nie kryli, a wręcz chwalili.

  ———-
  Poklepywanie po pleckach pewnie dla dodania ducha SM, a jednocześnie
  poniżanie jego rozmówców/rozmówczyń, bez jednoznacznego własnego wypowiedzenia się w sprawie… zakrawa na podgrzewanie atmosfery czyimś kosztem.
  Jednocześnie spoglądając na „gumno” z wysokości stolca ziemjańskiego.
  Co można odebrać w następującym fragmencie:

  Królestwo mentalnych i moralnych kucht znajduje zupełnie ziemskie (dawniej, elitarnie: ziemiańskie) odzwierciedlenie w aureoli, jaką nadaje mu prawo i sprawiedliwość nieskrępowanego szabru przywódców dawniej Bez Ziemi, a teraz już z i Tej Ziemi.

  W tym akapicie z elitarną wyższością (tym razem ziemjańską) rugasz tych co niegdyś ziemi nie mieli i w/ Ciebie po wsze czasy z tego powodu prawo głosu utracili.
  Nie sądzisz, ze to nieco niedemokratycznie?

  ———

  Odnośnie:

  Po trzecie: tak, suweren brzydzi się przetargami, właściwymi plemieniu z Syjamu, między swemi targować się spomiędzy własnych jelit nie wypada.

  […] Odpowiednik na rynku amerykańskim tutejszych Syjonistów z Syjamu

  O co chodzi z tym Syjamem?

  Z tego co mi wiadomo ten kraj dzisiaj nazywa się Tajlandia.

  Mam wrażenie że w Polsce nie ma zadnej nienawiści do Tajczyków, ani wiedzy o nich zbyt dużej. W tym również o ich przetargach.

  Pozdrawiam

 61. @404,
  Moderacja znów wariuje, tym razem zagięła parol na mnie, dlatego spróbuję odpowiedzieć na raty.

 62. Po pierwsze: JUST ACT nie wskazuje się żadnych organizacji ani ich uprawnień wobec żydowskiego mienia bezdziedzicznego, nie precyzują, jak ta kwestia ma być rozwiązana, sugeruje jedynie, że mienie to powinno służyć zaspokojeniu potrzeb socjalnych wciąż żyjących ofiar Holokaustu i ewentualnie ich rodzin. Już więcej na ten temat mowią Wytyczne do Wytycznych do Deklaracji Terezinskiej, do których -jak widzę na darmo -podawałem odnośniki. A mowa w nich o zastępczych formach naprawienia szkód będących skutkami przejmowania żydowskiego mienia bezdziedzicznego. Zgodnie z tym wytycznymi, takim zastępczymi formami może być tworzenie lokalnych organizacji charytatywnych dbających o potrzeby żyjących ofiar Holokaustu lub lokalnych instytucji, które dbają np. o zachowanie żydowskiego dziedzictwa kulturowego w danym regionie. Cdn.

 63. @404,
  ciąg dalszy:
  I naprawdę, nie mogę pojąć, skąd się -na litość boską! – bierze w głowach, że ACT447 stanowi podstawę dla roszczeń zagranicznych organizacji żydowskich. W Section B. Par. 3 jest zaledwie kilka słów, dosłownie kilka na temat mienia bezdziedzicznego z sugestią, by społeczności lokalna o to mienie dbała i miała świadomość, że kiedyś żyli obok nich Żydzi. Natomiast pomoc żyjącym ofiarom Holokaustu w Polsce, nie powinna stanowić problemu, bo te, które jeszcze żyją, można policzyć na palcach jednej rąki.

 64. @404,
  „Już tyle razy cytowano dokładnie tę 447, że nie rozumiem jak można dalej powtarzać że nie chodzi o mienie bezspadkowe?
  Tam wyraźnie jest napisane, że mienie takie będzie przejęte przez organizacje żydowskie w celu nauczania o Holokauście i pomocy ofiarom tegoż.”

  Nie „cytowano”, bo tylko ja cytowałem materiały źródłowe, a reszta albo nie zrozumiała, albo cytowała głupoty na ten temat z faszystowskich pisemek
  Byłbym Ci bardzo zobowiązany, za jakiś odnośnik do rządowej strony USA, gdzie jest napisane, że „mienie bezspadkowe będzie przejęte przez żydowskie organizacje w celu nauczania o Holokauście i pomocy ofiarom tegoż”, być może z tą stroną rządową jest tak, jak z „żydowskim departamentem?

  Można Cimoszewicza nie lubić, ale jest on profesorem prawa międzynarodowego, cywilne też pewnie zna. Na pewno wie co mówi.Ja też.

 65. Żeby nie powtarzać się i nie słuchać wypowiedzi odwracających kota ogonem

  Dla tych, którzy nie weszli sami na amerykańską stronę rządową…
  Podaję link do OFICJALNEJ ich strony i tekst:

  https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

  Text: S.447 — 115th Congress (2017-2018)

  Public Law No: 115-171 (05/09/2018)
  [115th Congress Public Law 171]
  [From the U.S. Government Publishing Office]

  [[Page 132 STAT. 1288]]

  Public Law 115-171
  115th Congress

  An Act

  To require reporting on acts of certain foreign countries on Holocaust
  era assets and related issues. <>

  Be it enacted by the Senate and House of Representatives of the
  United States of America in Congress assembled, <>
  SECTION 1. SHORT TITLE.

  This Act may be cited as the „Justice for Uncompensated Survivors
  Today (JUST) Act of 2017”.
  SEC. 2. REPORT ON HOLOCAUST ERA ASSETS AND RELATED ISSUES.

  (a) Definitions.–In this section:
  (1) Appropriate congressional committees.–The term
  „appropriate congressional committees” means–
  (A) the Committee on Foreign Relations of the
  Senate;
  (B) the Committee on Appropriations of the Senate;
  (C) the Committee on Foreign Affairs of the House of
  Representatives; and
  (D) the Committee on Appropriations of the House of
  Representatives.
  (2) Covered countries.–The term „covered countries” means
  participants in the 2009 Holocaust Era Assets Conference that
  are determined by the Secretary of State, or the Secretary’s
  designee, in consultation with expert nongovernmental
  organizations, to be countries of particular concern relative to
  the issues listed in subsection (b).
  (3) Wrongfully seized or transferred.–The term „wrongfully
  seized or transferred” includes confiscations, expropriations,
  nationalizations, forced sales or transfers, and sales or
  transfers under duress during the Holocaust era or the period of
  Communist rule of a covered country.

  (b) Report.–Not later than 18 months after the date of the
  enactment of this Act, the Secretary of State shall submit a report to
  the appropriate congressional committees that assesses and describes the
  nature and extent of national laws and enforceable policies of covered
  countries regarding the identification and the return of or restitution
  for wrongfully seized or transferred Holocaust era assets consistent
  with, and evaluated with respect to, the goals and objectives of the
  2009 Holocaust Era Assets Conference, including–
  (1) the return to the rightful owner of any property,
  including religious or communal property, that was wrongfully
  seized or transferred;
  (2) if return of any property described in paragraph (1) is
  no longer possible, the provision of comparable substitute

  [[Page 132 STAT. 1289]]

  property or the payment of equitable compensation to the
  rightful owner in accordance with principles of justice and
  through an expeditious claims-driven administrative process that
  is just, transparent, and fair;
  (3) in the case of heirless property, the provision of
  property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
  support Holocaust education, and for other purposes;
  (4) the extent to which such laws and policies are
  implemented and enforced in practice, including through any
  applicable administrative or judicial processes; and
  (5) to the extent practicable, the mechanism for and an
  overview of progress toward the resolution of claims for United
  States citizen Holocaust survivors and United States citizen
  family members of Holocaust victims.

  (c) Sense of Congress.–It is the sense of Congress that after the
  submission of the report described in subsection (b), the Secretary of
  State should continue to report to Congress on Holocaust era assets and
  related issues in a manner that is consistent with the manner in which
  the Department of State reported on such matters before the date of the
  enactment of the Act.

  Approved May 9, 2018.

  LEGISLATIVE HISTORY–S. 447:
  —————————————————————————

  CONGRESSIONAL RECORD:
  Vol. 163 (2017):
  Dec. 12, considered and passed
  Senate.
  Vol. 164 (2018):
  Apr. 24, considered and passed
  House
  .

 66. lfls;l’hrbplettttttttttttggggggggggggrsnynr’nLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

 67. Uwierz mi, że gdyby można było się ubiegać o przejęcie mienia bezdziedzicznego, to, już dawno by się to stało.

 68. Można Cimoszewicza nie lubić, ale jest on profesorem prawa międzynarodowego, cywilne też pewnie zna. Na pewno wie co mówi.Ja też.

  To że Cimoszewicz WIE co mówi to nie ulega wątpliwości.
  Dlatego nasuwa się pytanie: dlaczego tak mówi.

  Poza tym fakt, że ktoś ma tytuł profesora nie powoduje, że ktoś taki jak ja będzie przyjmował bezkrytycznie co z ust tegoż popłynie.

 69. @jobrave
  22 maja o godz. 3:21

  Uwierz mi, że gdyby można było się ubiegać o przejęcie mienia bezdziedzicznego, to, już dawno by się to stało.

  ———

  Ja ostatnio z wiarą jestem na bakier.

  Dawno nie mogło się stać, bo okoliczności nie były sprzyjające

  A teraz masz szansę obserwować jak to się odbywa.
  Proces już się rozpoczął.

  Ciekawe czasy nastały.
  Jest na co patrzeć.

 70. @404
  Dziesięć albo więcej razy podawałem ten link, no, ale OK,
  tu jest punkt, który dotyczy mienia bezdziedzicznego (heirless property”. Teraz pokaż udowodnij mi, że z poniższego paragrafu wynika, że „mienie bezdziedziczne będzie przejęte przez organizacje żydowskie” – jak uporczywie twierdzisz.
  (3) in the case of heirless property, the provision of
  property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
  support Holocaust education, and for other purposes;

 71. @404,
  Cimoszewicz pewnie też Żyd albo trzyma z nimi.

 72. @jobrave
  22 maja o godz. 3:15

  1. nieprawdą jest że tylko Ty cytowałeś, bo wiele innych osób. W tym i ja.

  2. ze „stroną rządową jest tak, jak z żydowskim departamentem”. Oba istnieją.
  link do tej strony znajdziesz w moim poprzednim wpisie.

  3. Departament żydowski jest przy USA State Department faktycznie.
  Jako jedyny reprezentujący interesy konkretnej grupy religijno-narodowościowej w rządzie amerykańskim

 73. @jobrave
  22 maja o godz. 3:33

  wielokrotnie tłumaczyłam, jeżeli misnąłeś, to wróć do poprzednich wpisów.
  Nie gniewaj się, ale ja tu nie występuję w roli nauczycielki angielskiego.
  A powtarzanie wkółko tego samego staje się nudne. Musisz przyznać.

  Co do Cimoszewicz to nie moja sprawa kim on się czuje.
  To, że mówi to, co akurat nie jest prawdą, wcale nie musi swiadczyć że jest Żydem.
  Są inne motywatory też.
  Poza tym znam Żydów, którzy mają opinię o tej 447 taką samą jak ja.

  Ludzie nie dzielą się na Żydów i resztę
  Inne podziały też są.

 74. No więc wszedlem sobie tu, czyli na stronę rządową
  https://www.state.gov/ jest tam coś takiego: „Bureaus&Offices”
  i próbowałem znaleźć Jewish Department albo Department of Jewish Affairs i ni chu-chu, zero.
  Sprawa druga – prosiłem o wskazania, względnie zacytowanie fragmentu ust.447, w którym jest mowa o przejmowaniu mienia bezdziedzicznego przez organizacje żydowskie lub przez kogokolwiek.

 75. @404,
  Nie potrzebuję nauczycielki angielskiego, jestem tłumaczem sądowym i prawnikiem z wykształcenia i to pozwala mi twierdzić, że ustawa z powodu której Polacy robią w gacie, nie niesie żadnego zagrożenie, a ktore wg. Ciebie i Wieśka zbliża się do Polski szybkimi krokami. Chyba że prowadzicie kampanię wyborczą na rzecz korwino-braunistów i ONR, to sorry.

 76. @jobrave
  22 maja o godz. 4:16

  Ja nie prowadzę żadnej kampanii na rzecz czyjąkolwiek.
  Przygnębienie mnie ogarnia jak patrzę jaki wybór mają Polacy.
  Co najwyżej głosowanie na mniejsze zło kolejny raz się odbędzie.
  Przynajmniej dla tych bardziej świadomych wyborców.

  To, że korwiniści podnoszą tę sprawę nie oznacza, że nie mają racji. Bez względu na to czym się kierują.
  Akurat tak się składa, że oni stoją na końcu mojego zaintresowania.
  Co nie znaczy, ze wszystko co mówią jest bez sensu.

  Podobnie jak z mediami.
  Dlatego, żeby wyrobić sobie zdanie na jakiś temat, to należy go poznać z różnych stron. A najlepiej u źródła.

  Jężeli jesteś prawnikiem i tłumaczem sądowym i rozumiesz to tak jak podajesz…..
  to znaczy, że występuje tu tzw wishful thinking, że słowa znaczą coś innego niż znaczą, twórcy tych słów mieli na myśli co innego niż pisze, a odbiorcy tego tekstu niezauważą co te słowa znaczą i jakie pociągnął konsekwencje.

  Jest jeszcze inna opcja.
  Gro ludzi nie zna angielskiego, wielu nie zajrzy do źródła, a jeżeli już to go dokładnie nie przeanalizuje, wielu nie ufa tłumaczeniom, a powtarzanie wersji niezgodnej z tekstem, acz korzystnej dla zainteresowanej strony wielokrotne… spowoduje, że ludziom się utrwali to co się chce, żeby się utrwaliło.

  Gebbels wypowiedział się ciekawie na ten temat.

  Powtarzać, powtarzać dotąd aż zacznie funkcjonować jako obiektywna i jedyna prawda. Wcale nie alternatywna.

  A co do tego że tylko ja i wiesiek upieramy się przy swoim…. jak piszesz.
  To nie sądzę.
  Wiele osób zwyczajnie nie wypowiada się na ten temat.
  Jedni z powodów w/w, inni bo nie mają wyrobionego zdania, a jeszcze inni w obawie o bycie oskarżonymi o antysemityzm.
  Bo trzeba przyznać że się nim szermuje na lewo i prawo.

  Dlatego wiele nie słychć, co ludziska myślą.

  Jednak ta grupa niezdecydowanych, nieświadomych… to jest target dla stron zainteresowanych. W tym i mnie i Ciebie.
  Tak jak przed wyborami.
  Ci co wiedzą jak i dlaczego… są przeważnie nie do zdobycia, czy oświecenia.

  Walka (jeżeli można tak to nazwać) toczy się o nieświadomych bądź niezdecydowanych.

 77. Gdy Żyd kiedyś domagał się zwrotu długu od tronu był skracany o głowę a jego majątek był konfiskowany. Za obrazę majestatu. Tak sobie myślę,że 447 może być dla hunwejbinów pretekstem do obrazy.

 78. jest czwarta nad ranem…
  Kolega nie pisze listu żeby zapytać czy czujesz się lepiej, pisze komentarze o gaciach i powodach. Ponadto wciska swoją wizytówkę, z podtekstem a może ja jestem…? Jak już będzie po wszystkim przeprosi za pana Hyde z ubiegłej nocy.
  Szum starej płyty
  https://www.youtube.com/watch?v=6eBLlapAeGU

 79. W.Cimosiewicz rżnący:
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/cimoszewicz-zaskakuje-ws-ustawy-447-tylko-dlatego-%c5%bce-by%c5%82-%c5%bcydem-do-tego-ofiar%c4%85-holokaustu/ar-AABHhYP?ocid=ientp
  Pisałam jakiś czas temu dlaczego straciłam zaufanie do tego polityka, cokolwiek by później nie powiedział zawsze będziemy mieć w pamięci pokrętne tłumaczenia o Kiejkutach. Polityk powinien być jak żona Cezara.

 80. a politycy zapominają się:
  „Co takiego zrobił Donald Tusk? Były premier Polski opublikował oświadczenie, w którym oficjalnie zaapelował o oddawanie głosów na Jacka Rostowskiego. Polityk wyjaśnił Brytyjczykom, że kandydat partii Change UK przez sześć lat zajmował w jego rządzie stanowisko ministra i wicepremiera. „Nie tylko był najlepszym ministrem finansów w Europie podczas kryzysu finansowego, ale jest także bardzo serdecznym przyjacielem, który byłby świetnym deputowanym z Londynu, który – jak wiem – kocha” – napisał Tusk. „Zachęcam Londyńczyków, którzy chcą, żeby Wielka Brytania pozostała w UE, do głosowania na niego” – dodał szef Rady Europejskiej. ”
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/donald-tusk-wywo%c5%82a%c5%82-skandal-na-wyspach-chcia%c5%82-pom%c3%b3c-swojemu-by%c5%82emu-ministrowi/ar-AABGZMN?ocid=ientp
  I w taki głupi sposób stracił wiarygodność.

 81. O jedna działkę orną za daleko. Czy ktoś widział człowieka w sutannie za pługiem. Tak sobie myślę,że gromadzenie majątku zamiast czynić dobre uczynki jest grzechem. Grunt orny nie jest na własne potrzeby i głodujących w parafii. Brać bo dają to też grzech pazerności. Chyba,że już widać na horyzoncie koniec świata to trzeba zwijać interes na tym padole.

 82. Co to jest: czarne, białe… czarne,białe … bum.

  Kontynuując konwencję pytań do suwerena, przypomina się dziecięca zagadka (jw), w której odpowiedzią jest: zakonnica spadająca ze schodów…

  @ jobrave z rycerskim zacięciem polemizuje z dewizą suwerena wyniesioną prezesem na drabiniaste ołtarze, że nikt suwerena nie przekona że białe jest białe, a sztacheta służy płotom, a cep i klonica agrykulturze…

  Pojedynki rycerskie z ordynarnym cepem na kłonice, w roli której występuje cywilizacja, kultura i rozsądek, podkreślają tylko groteskę suwerennego rozkwitu ciemnoty plemiennej pośród ogrodów demokracji liberalnej, czyli wywodzącej się z wolności.
  A tu, u suwerena, jak wolność, to tylko w swoim podczaszkowym domku, umożliwiająca co najwyżej ruchy zawartej tam pulpy – drgawkowe.

  Panie @ jobrave, o tym kto suwerenowi żyd, wróg, bóg czy szatan czynny, decyduje na gumnie polskiej polokokty nie kodeks, moralność lub oświata, lecz karbowy i pleban, najlepiej w jednej osobie ciumkającego suwerenowi po pińcet karła.
  O czym wie Pan doskonale, obcując umysłowo z Mietkiem Pisielukiem, co dysput z jego mentalnymi nałożnicami chyba już nie wymaga.

  Czego natomiast wymaga zdrowa reakcja na to nasze wybicie się suwerena spod klapy asenizacyjnej, to obowiązkowy cywilizacyjnie UDZIAŁ W WYBORACH i głos na Koalicję Europejską.
  Tertium my sobie same non datur.
  – – –

 83. A wystarczyło zastrzec prawo pierwokupu. A bumerangiem działka wraca. Tak sobie myślę,że Watykan były kolaborant III Rzeszy dostaje tereny za frico choć zlane żołnierską krwią wyzwolicieli. To zwycięstwo III Rzeszy jak sugeruje z 447 Morawiecki o kacie z ofiary.

 84. @jobrave

  Przypuszczam, ze udajesz, ze nic nie wiesz o istnieniu
  the U.S. Global Antisemitism Review Act of 2004
  Bo z tego co obserwuję, jesteś na bieżąco ze sprawami dotyczącymi Żydów.

  Jak do niego doszło.
  Otóż Bush, który nie był pewien swojej wygranej w ramach kampanii wyborczej znalazł się na Florydzie, w której 1/3 to obywatele pochodzenia żydowskiego. A oni głosują, więc chcąc zdobyć ich głosy zapowiedział że podpisze Global Antisemitism Review Act.
  Należy pamiętać, że Floryda wówczas miała znaczenie niemal decydujące kto wygra wybory, bo konkurenci szli niemal łeb w łeb.

  Już wcześniej były naciski, zeby coś takiego stworzył,
  ale State Department był temu przeciwny.
  Nawet słynny list został napisany i podpisany przez 100 znaczące jednostki do
  US Secretary of State Colin Powell.
  List mówiący, że stanowisko State Department jest złe w tym wypadku

  Oczywiście organizacje żydowskie ucieszyły się, bo ten akt otwierał nową drogę w zwalczniu antysemityzmu.

  Ten akt powodował, że State Department musi wyprodukować roczny raport/sprawozdanie o antysemityźmie na świecie.
  Mussiał też stwożyć specjalny departament, któremu maprzewodzić specjalny envoy,
  żeby zajął się dokumentowaniem antysemityzmu we wszelkich zakątkach świata i żeby stworzył strategie jak walczyć z przejawami tegoż w konkretnych przypadkach i generalnie.

  Oczekiwane jest od tego departamentu dokumentowanie aktów fizycznych i (nie tylko) napaści na Żydów, ich budynki, cmentarze, świątynie za granicą USA
  i dokumentowanie jak konkretne rządy reagują na takie zachowania.
  Jaką prewencję wprowadzają, itd
  Jakie sytuacje dużo wcześniej zaistniałe mogły do takich zachowań doprowadzić, być w jakiś sposób ich powodem.

  Również jak lokalne rządy (znaczy innych krajów) reagują na wszelkie przejawy anty-żydowskiej propagandy i dokumentowanie ich (tych rządów obcych)
  gotowości w promowaniu bezstronnego szkolnego kurikulum.

  Dokumentowanie jak rządy eliminują propagandę anty żydowską w mediach w swoim kraju, itd.

  Część ludzi twierdzi, że jest to nadużywane, bo jest przeciwieństwem wolności słowa.
  Także są grupy, przykładowo Arabowie, którzy twierdzą, że zwłaszcza obecnie jest niebywała nagonka na nich, a będąc również semitami, ten akt wyróżniający Żydów i tylko ich chroniący… jest przejawem szególnego rodzaju rasizmu.
  Tym bardziej, że Żydzi często wypowiadają się bardzo źle o Arabach, a o sobie nie pozwalaja nikomu nic powiedzieć.
  Bez względu na to, czy to jest krytyka polityki danej grupy, jednostki, czy kraju.

  Oczywiście przez nadgorliwych wszystko może być podciągnięte pod antysemityzm, który w wielu miejscach jest penalizowany.
  I nie mówię tu o aktach fizycznych napaści. Bo te są bezdyskusyjne.

  Tak czy inaczej to tak w skrócie.
  Chciałam Ci podać link do strony rządowej.
  Jednak obecnie nie ma możliwości, bo ją modernizują, czy zmieniają.
  Więc za jakiś czas będzie to możliwe.
  Wrzuć nazwę tego aktu w Google i poszujaj strony z gov. w adresie

 85. Jezcze jedno
  Sprawozdanie to Sekretarz Stanu ma przedstawić co rok w Parlamencie.

 86. „….korzystanie przez osoby publiczne z privileged information dla osobistego zysku jest w USA przestępstwem; w Polsce jak widać to tylko przejaw zwykłej, dobrze rozumianej przez suwerena troski o byt codzienny, godny zazdrości i szacunku…”

  Kwintesencja, @ nokraj, brawo.
  To się w cywilizacji demokracji liberalnej, bynajmniej nie tylko zaoceanicznej, nazywa konflikt interesów i dyskwalifikuje z udziału w rolach publicznych.
  Komenty n/t za ile M. kupił, że „spekulował”, „przepisał” itede, są bezpłodnie wtórne i bez znaczenia wobec tego jednego faktu dyskwalifikującego prawnie, etycznie i społecznie.
  Otóż, że za bezcen wyłudzone kościołem od państwa mienie przekształcił w majątek osobisty pod przykrywką służby temu państwu i społeczeństwu, budując na tej niegodziwości własną karierę i kradnąc nienależną sobie władzę.
  Topic over.

 87. @żabka konająca

  Dzięki. Świetna piosenka. Przyspieszona forma maniakalno-depresyjnego syndromu

  Pozdrawiam.

  U mnie jeszcze 21 maj

 88. @404,
  Z tym prowadzeniem kampanii złośliwie zażartowałem, zresztą Wieśka również o to nie podejrzewam.

  Zgadzam się z opinią, że nadchodzące wybory, te do europarlamentu i te jesienne, nie dają zbyt wiele możliwości świadomym, myślącym obywatelom,więc rzeczywiście nie pozostaje nic innego, jak wybrać mniejsze zło, czyli beznadziejną, bezpłciową, niemającą zbyt wiele do zaoferowania KE, można jeszcze postawić na Wiosnę, w nadziei, że będzie to zaczyn jakiejś sensownej lewicy, której w Polsce bardzo brakuje. W każdym razie wszystko, co na lewo od straceńczego PiS, choć jest złem, to nie jest złem absolutnym, tak, jak pisiarnia

  Napisałaś m.in.: „To, że korwiniści podnoszą tę sprawę nie oznacza, że nie mają racji. Bez względu na to czym się kierują. Akurat tak się składa, że oni stoją na końcu mojego zaintresowania. Co nie znaczy, ze wszystko co mówią jest bez sensu”.
  Ja nie twierdzą, że wszystko, co oni mówią, jest bez sensu. O wielu sprawach mówią całkiem do rzeczy. Nawet PiS-owi się to zdarza, ale w obecnej rzeczywistości, kiedy nie ma pogody dla dialogu, porozumienia, kiedy PiS dąży do stworzenia państwa parafaszystowskiego, trudno dyskutować o subtelnościach, bo takich należą pozytywy tej władzy, czy tych, którzy od niej na prawo.

  Antyżydowska histeria, którą rozpętała tzw. prawica, a ściślej Konfederacja i inni „patrioci” ma rzeczywiście sens, ale tylko dla nich, ponieważ nabija im wyborców. Straszenie Żydem znów przynosi efekty, choć wydawało się, że to już melodia przeszłości, no ale co się dziwić, skoro 22 proc.dorosłych Polaków uważa, iż Żydzi dodawali do macy krew polskich dzieci, a z kolei 23 proc. rodaków jest zdania, że współcześni Żydzi są odpowiedzialni za ukrzyżowanie Chrystusa. Czyli jest grunt, na którym można coś zbudować. Korwin razem z Braunem i Leroyem oraz narodowcami, to plankton polityczny, który w sondażach pałętał się daleko od pięcioprocentowego progu, a teraz, gdy zagrali żydowską kartąm, skoczyło im do prawie ośmiu. Do wyborów jesiennych może im jeszcze sporo przybyć, jeśli dalej będą Żydami straszyć. Natomiast obiektywnie podnoszenie sprawy odszkodowań, za mienie bezdziedziczne, nie ma żadnego sensu, ponieważ jest to wymysł Michalkiewicza, dzięki któremu zarabia niezłą kasę i co w końcu postanowił przekuć na oręż polityczny. Ci goście -mam na myśli Korwin-Mikkego, Brauna, Michalkiewicza, to ludzie inteligentni, dobrze wykształceni i cyniczni, żerujący na ignorancji, głupocie, ciemnociei infantylizmie wielu naszych rodaków. Oferują im proste prawdy podlane bogoojczyźnianym sosem, wmawiający im żydowskie spiski przeciwko Polsce, światu, pieprzą o NWO i inne tego rodzaju bzdury. Obawiam się, że może dojść do takiej sytuacji, że przestaną się zaliczać do folkloru politycznego. Nie będzie, oczywiście zwrotu mienia bezdziedzicznego i to oni ten fakt wykorzystają, powiedzą: „Żydzi się nas przestraszyli i dali nam spokój”.

  Mam wrażenie, że Ty jesteś trochę podatna na takie teorie, w rodzaju, że Polska osaczona z każdej strony, węgierski sojusznik oddzielony lewacką Słowacją i bezbożnymi Czechami, ze wschodu banderowcy i SS-Galizien, bolszewicy i własowcy, szaulisi, z Zachodu ten, co nigdy nie był Polakowi bratem, z północy Szwed, a wszystkim kręci garbato nosy, pejsaty osobnik i przygląda się temu z szatańskim uśmiechem. Wierzę, że z Toba tak źle nie jest, ale uważaj, są tacy na blogu, możesz się zarazić. 🙂 Mam nadzieję, że nie bierzesz sobie moich zgryźliwości zbytnio do serca.

 89. @ nokraj, @gekko

  Obejrzałam w tvn rozmowy z profesorami (chyba w „Tak Jest”)
  I też napierw byłam zdumiona, a potem wkurzona.

  Zastanawiałam się, czy mówią tak, bo nie wiedzą że Insider trading to przestępstwo, czy głupka strugają.

  Bo jak to inaczej zobaczyć
  Czarno na białym

  1. Ktoś mający dostęp do informacji o dalekosiężnych planach rozwoju danego regionu
  a jednocześcnie
  2. mający kontakty z jednostkami decydującymi co sprzedać i za ile
  również
  3. mający wpływ na uzyskanie odpowiednich pożyczek bez konieczności kolaterol

  A po czasie się okazuje, że działeczka przepisana na żonkę (co by nie trzeba było wykazywać jej w swoim stanie posiadania)

  A decydent o sprzedarzy doskonałej lokacji w odpowiednio korzystnej cenie
  zostaje generałem i nieszkodzi, że jest już na emeryturze

  A działka ma 100 krotną wartość.

  Ps.
  Insider trading to jest sytuacja, że wykorzystuje się wiedzę, która NIE JEST podana do publicznej wiadomości ….. w celu wykorzystania jej do wzbogacenia siebie.

 90. DAWNO NIE BYLO W BLOGOSFERZE TAKIE ANTYSEMICKIEGO, ANTYLUDZKIEGO WPISU!!!! Zyta
  Krytyka Zyty niby sluszna, a naruszajaca godnosc kazdego czlowieka. Trudnointegrujacy obywatele i trudnointergujace sie obywatelki kosztuja. Tak integracja kosztuje i tylko w ten sposob moznaby probowac rozwiazac problem prekariatu.
  Antysemicki wpis Zyty, oczywiscie nie dlatego, ze krytykuje ortodoksyjnych zydow…
  Zyta konczy…

  Pisanie o Zydach jako jednej masie jest nieporozumieniem, manipulacja i klamstwem.
  I nastepnie uzywa sobie wozac sie po antysemickich stereotypach…
  A przeciez tylko od muzulmanow wymaga sie na okraglo asymilicji- na szczescie nie w Ameryce. Oni sa tak slicznie folklorystyczni w swojej odmiennosci,, wystarczy poogladac zdjecia w wiodacych polskich artykulach. Czy nikt nie wie, ze oni nie reprezentuja swiatlego Zyda, tylko najwiekszy obskurantyzm, zacofanie.. Nie lubi sie ich tez dlatego, ze ze wzgledu na ogromna ilosc dzieci bardzo obciazaja finansowo miasto. Maja bardzo niskie dochody na osobe, co wynika tez, ze nie zawsze ich slub jest zarejestrowany i sa to samotne matki. Wiec darmowa opieka zdrowotna, subsydiowane mieszkania, bony zywnosciowe, darmowy transport i zapewne mnostwo innych spraw. Nie dla jednej osoby w rodzinie, ale dla srednio ok. 10. Ale nr 45 grzmi o tych cholernych Latynosach, ktorzy ciezko pracuja za stawki pinizej min. wage, posiadaja 2,5 dziecka i ciagle sie boja i nie sa demending…

  Podobne wpisy czytalem o skupiskach romow i muzulmanow, wszystkie antyhumanitarne, bo uderzaja w godnosc czlowieka, ktora jest nienaruszalna. O tym Zyta nie wie.
  Nie wie rowniezm, ze dzisiaj nie chodzi o asymilacje i nikt nigdzie od nikogo tego niewymaga, moze oprocz Zyty, lecz o integracje. To jest problem ortodoksyjnych zydow, problem prekariatu etc..
  Zyta krytykuje zydow za wielodzietnosc, krytykuje zydowki samotonie wychowujace dzieci, nie krytykuje matek samotnie wychowujacych dzieci, nie krytykuje rodzin wielodzietnych oraz rodzi biednych. Nie krytykuje prekariatu, biedy, krytykuje natomaist ortodoksyjnych zydow.

  Nastepnie chwali antysemicko (znaki +- nie stanowia tu zadnej roznicy, sa bowiem antysemicko tozsame)
  Zydzi niereligijni sa oczywiscie wielce utalentowani i w wielu miejscach dominuja. Wniesli i wnosza wiele dobrego w rozwoj tego kraju. To zupelnie inni ludzie i raczej nie identyfikuja sie z tamtymi ze zdjec w polskich gazetach. Naogol slusznie dominuja, nierzadko na zasadzie wsparcia ziomkow.

 91. Pytam czytajacych, czy Zyta jest po rpostu glupia, czy jest zwykla antysemitka.

 92. jobrave
  22 maja o godz. 7:40
  Przeczytaj prosze wpis Zyty.

 93. Kolejny stereotyp…w jedna strone, w obie strony?

  Tym bardziej, że Żydzi często wypowiadają się bardzo źle o Arabach, a o sobie nie pozwalaja nikomu nic powiedzieć.

 94. 404 wpadla w antysemicka histerie. Ciekawe czy wierzy w przeznaczenie?

 95. 404
  22 maja o godz. 7:11

  @jobrave

  Przypuszczam, ze udajesz, ze nic nie wiesz o istnieniu
  the U.S. Global Antisemitism Review Act of 2004,

  Nie udaję, to fakt powszechnie znany wiem też, że State Department zajmuje się monitorowaniem i zwalczaniem antysemityzmu, ale to nadal nie jest dpt. do spraw żydowskich, jak również nie ma nie ma nic wspólnego z odszkodowaniami za mienie bezdziedziczne, tym bardziej.

 96. Nie dość zagadek…z jedną odpowiedzią.

  Nasza zbiorowa kondycja umysłowo-moralna doszła już do tego etapu, że trzeba kwestionować i roztrząsać publiczne i bezwstydne obnażenia pod kątem: głupota czy zwykły antysemityzm?

  And, what the fuck is the difference?

  Co czyni różnicę, to przedmiot zajęcia nie dla mózgu, a dla jego lokalizacyjnych odpowiedników.
  A to przekłada się na dżwignię kłonicy, jaką uczynimy z nóżek i rączek wyjętych spod kołderki i wsadzonych do urnny wyborczej.

  Czy demokracja będzie dla nas cepem uwłaszczającym kolejnych plebanów-prezesów, czy platformą powstrzymania tego zanurzenia we własnym bagnie, pokażemy sobie w niedzielnych wyborach.

  Wbrew pozorom „społecznościowym”, jest dość w Polsce ludzi dysponujących już nie nawet (!) przyzwoitością, a po prostu instynktem samowychowawczym zachowania godnego struktur białkowych życia.

  W niedzielę trzeba wybrać jedyną opcję samozachowawczą jaką sobie daliśmy – Koalicję Europejską.

 97. Zyta 1900 alias 2003

  Kolejne antysemickie brednie….bez profesinalnego slowa o traumach…

  Swietne i zastanawiajace. Przeogromna ilosc tych musicali jest autorstwa Zydow.. Wpadajaca w ucho i znana muzyka i piosenki – sentymentalne, wesole, nawiazujace do aktualnych czasow i co tylko. No i do roku 1964 zadnemu z tych amerykanskich Zydow autorow mysl nie zmacil smutek, czy wogole swiadomosc o holokauscie i innych zbrodniach z dawnych lat. Widac, ze tworzyli bez traumy, nie mieli niemocy tworczej. Dziwne! I dopiero w roku 1964 wszedl na deski” Fiddler on the roof.” Z duma o tym informuje ow program. Dzisiaj, azeby byc zgodnie z trendem ten pogrom przeniesiony bylby zapewne z ukrainskiej miesciny do jakiejs polskiej.

 98. Wiesio wiesiowy kaplanem czy kaplonem?
  Wesio donosi…
  Redukcja niemieckich emisji CO2 była w tym okresie bliska zeru (choć rządowe raporty mówią o redukcji na poziomie 12 proc.), a równocześnie koszty produkcji energii elektrycznej wzrosły niemal 50 proc.! Co więcej – rząd w Berlinie musiał oficjalnie przyznać, iż nie uda mu się osiągnąć celów polityki klimatycznej, a Niemcy pozostaną „krajem węgla brunatnego”.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04735-Wielkie-koszty-i-zerowe-efekty-polityki-CO2.htm
  ==========
  Koszty religii, są zawsze niewspółmierne do skutków.
  Zarabiają jedynie kapłani….

 99. wiesiek59
  21 maja o godz. 15:12
  Wyliczenia ekspertów z Environmental Progress nie pozostawiają wątpliwości – w ciągu ostatniej dekady Niemcy wydali ok. 500 mld euro na odnawialne źródła energii. Efekty wpompowania tak gigantycznych środków okazały się być jednak mizerne. Redukcja niemieckich emisji CO2 była w tym okresie bliska zeru (choć rządowe raporty mówią o redukcji na poziomie 12 proc.), a równocześnie koszty produkcji energii elektrycznej wzrosły niemal 50 proc.! Co więcej – rząd w Berlinie musiał oficjalnie przyznać, iż nie uda mu się osiągnąć celów polityki klimatycznej, a Niemcy pozostaną „krajem węgla brunatnego”.

  Nie wierzy jednak, ze ca. 40% nie mieckiej energii pochodzi ze zrodel odnawialnych. Wg Wiesia energia el. drozeje w Niemczech….niech jednak sprawdzi dane FUS.

 100. PA2155
  16 czerwca o godz. 17:09
  Wiesiu, co to forsal.pl? Jakis odlam Kresow?
  A co to jest Chapman University? Wiesz, nie kazda instytucja z uniwersytetem w nazwie jest w Stanach uniwersytetem, zwlaszcza w Kaliforni.
  PA2155
  15 czerwca o godz. 18:30
  wiesiek59
  Kiedys rozbawiles mnie cytatami z Pata Buchanana, tego, co to jak Trump chcial zostac prezydentem USA. Kiedys byla na niego moda w mediach amerykanskich i przedstawial on swoje wizje swiata. Niezbyt skomplikowane, bardzo prawicowe ale podlane nieco populizmem. Niestety, nie wystarczylo to, aby przekonac swoich w Partii Republikanskiej ani maluczkich.
  Kto jeszcze zwraca uwage na Mr. Buchanana?
  Moze lepiej Mr. Duke z doswiadczeniem w KKK?
  Saldo mortale
  15 czerwca o godz. 13:21
  Jacobsky
  15 czerwca o godz. 12:46
  Wiesio nie jest w stanie odroznic opinii od informacji.

 101. Uwaga. Polska powołuje Światową Komisję ds. Badania Pedofilii. Badanie rozpocznie od znanych Żydów z tego, że kręcą.

 102. wiesiek59
  13 czerwca o godz. 9:56
  Dla wielu Żydów, takich jak Dershowitz, żydowska potęga jest czymś, z czego można być dumnym, ale wierzą również, że nigdy nie powinna być zauważana, ani analizowana przez nie-Żydów – ocenia były oficer CIA, dr Philip Giraldi, na łamach Unz.com.
  https://kresy.pl/publicystyka/jak-zydowska-potega-w-usa-podtrzymuje-proizraelska-narracje/
  ==========
  O ogonie który macha psem…

  Wiesio wierzy w slowo pisane..

 103. Saldo mortale
  22 maja o godz. 7:51

  jobrave
  22 maja o godz. 7:40
  Przeczytaj prosze wpis Zyty.

  Przeczytałem i już miałem się po Zycie przejechać, kiedy olśniło mnie – w tym wpisie, jest drugie dno! Nie wiem zrobiła to niechcący, wbrew własnym intencjom, czy świadomie, ale komentarz ten niesie – w sumie – przesłanie, że Żydzi, to tacy sami ludzie, jak Polacy, Arabowie, Niemcy, jak inni po prostu 🙂

 104. Co boli 404. Dlaczego pisze o traumach nie majac o nich pojecia. Czyzby padla ofiara traumy transpokoleniowej.

  Czy kazdy zyd, kazda zydowka musi cierpiec na PTSD?

 105. @saldto

  spierdalaj debilu!

 106. Numerom puszczają zwieracze?

 107. – – –
  (-> 8:33)
  Łapka w górę zwieraczy!
  To najkrótszy komentarz własny do uprzednich wynurzeń, trafiający w sam środek olśniewającego nas nimi światła zwieracza.
  – – –
  A łapkę w niedzielę wsadzamy do urny, z KE!
  – – –

 108. O co chodzi z tym Syjamem?

  Z tego co mi wiadomo ten kraj dzisiaj nazywa się Tajlandia.

  Mam wrażenie że w Polsce nie ma zadnej nienawiści do Tajczyków, ani wiedzy o nich zbyt dużej. W tym również o ich przetargach.

  No, czysty kabaret 😆

  Popytaj Tajczyków albo jeszcze lepiej – kitajczyków 😉

 109. -> BWTB (8:09)

  Prorok! 😉

 110. @ GajowyM.
  22 maja o godz. 8:50

  Kitajka – świata zalewajka…

  (na motywach innego, wyznawanego w polokokcie proroctwa dla kucht) 😉

 111. Jak widać świat jest podzielony czy powstanie Izraela było dobrym pomysłem. Żydów jak starych drzew nie przesadza się. Tak sobie myślę,że ojcowizna nie ma korzeni na Bliskim Wschodzie. 447 to potwierdza.

 112. Czy blgowy Adaśko to niejaki Szczurek? Zważywszy na stopień jego niezrównoważenia pewnie tak.

  ” … złożono kwiaty pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej przy placu Józefa Piłsudskiego. Gdy uczestnicy obchodów dochodzili do Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, na monument wbiegł mężczyzna (…)
  Mężczyznę szybko rozpoznano – to Arkadiusz Szczurek (…) trzymał baner z napisem:

  „Ein Volk, ein Reich, ein Kaczyński – nie”!

 113. Kolejna zamorska działka jankesów. Izrael coraz bardziej przypomina Guantanamo. Taki sam zamordyzm w okolicy i państwie obozie. Arabowie jak więżniowie KL pracują pod nadzorem. Tak sobie myślę,że jankesi w budowaniu rezerwatów są najlepsi. Izrael rezerwatem ginącego gatunku homo na kroplówce jankesów. Czeka na wpis do tzw.Czerwonej księgi.

 114. ADHD z wałachem i z numerkiem poszaleli.
  Zmiana warty.
  Nastał czas na wielkiego BUCA. 🙁

  Ośmiornica PiS

 115. Jobrave.

  Nie wdając sie w długie dyskusje, dwa fakty.

  Żadna tak mała nacja nie zajmuje tyle miejsca w medialnym przekazie.
  O czym to swiadczy?

  Żadna inna nacja nie została obdarowana ok 600 miliardami $, ze strony innych krajów.

  Proponuje wiec włożyć okulary, i bystro popatrzeć, co spowodowało zaistnienie takich faktów.
  Repilianie, nieistniejacy ponoć lobbyści, czy kontrola przekazu medialnego i chojne datki na kampanie wyborcze.
  zerowanie na poczuciu winy w krajach, które palcem w bucie nie kiwneły by Żydów w czasie II wojny ratować, to bardzo wydajna metoda wyłudzenia.

  W linku do Kresów, Giraldi opisał mechanizm stopniowego utożsamiania przez elity polityczne USA interesu narodowego z interesem Izraela.
  Za ten skłon, Polska będzie płacić…..

  Kto w tym sporze ma rację, przekonamy się w ciagu najbliższych lat.
  Obstawiam, że wygrają Repilianie- skoro już ich w dyskusji przywołujesz.
  Kancelarie odszkodowawcze z Manhattanu, już zacierają rączki….

  Ps.
  Pan Cimoszewicz ma rację, z punktu widzenia TEORII prawa.
  Praktyka jest niestety nieco inna, o czym świadczą przepływy finansowe z różnych krajów.

 116. Okres po tzw.wyzwoleniu jest określany jako ustrój okupacyjny. W ramach prawa cywilnego z tego okresu doszło do zasiedzenia mienia poniemieckiego. Po odzyskaniu niepodległości w 2015 roku nie było nacjonalizacji na rzecz IV RP. Nadania własności przez tzw.okupanta na rzecz kościelnych należy uznać za nieważne. W świetle powszechnej dekomunizacji i obalenia jałtańskich ustaleń. Tak sobie myślę,że kościelni z tytułu zatrzymania mienia od okupanta są paserami. To gorzej niż oferować Inflanty albo Kolumnę Zygmunta. Tylko w ramach chrystianizacji można potwierdzić dotychczasowym paserom własność. Twarde prawo ale prawo. Kodeks cywilny rodem z okresu tzw.mrocznej sowieckiej komunistycznej okupacji nadal w IV RP obowiązuje. Prawo okupanta według totalnej prawicy.

 117. Bar Norte
  21 maja o godz. 19:36

  „ … w postaci 15 ha ziemi ornej będacej własnością komunalną na której potem uwłaszczył się premier Morawiecki”.

  Chyba nie rozumiesz słowa „uwłaszczyć się”. Konkretnie oznacza to pojęcie nabycie poniżej albo za ułamek własności. Np. mieszkania komunalne sprzedawane najemcom z rabatem 90 proc. to właśnie przykład uwłaszczenia. Co innego cena sprzedaży, ta zależy od umowy między zbywającym i kupującym. Jeśli Morawiecki kupił to od Kościoła to znaczy że tak była cena sprzedaży, nie uwłaszczenia. Chyba ze starasz się udowodnić, że Morawiecki wymusił transakcję na arcybiskupie Gulbinowiczu?

  „Z notki dotyczącej jej historii wynika, że ostatnie ślady polskości we wsi Oporów, wówczas Opperau, sięgają lat 1782-1810 gdy odbyły się tam jeszcze trzy polskie chrzty”. Potem to była parafia katolików niemieckich, którzy w latach 1932 – 38 postawili sobie niewielką świątynię”.

  Sorry Bar Norte, ale to jest jakby argument analfabety politycznego. Kościół jest powszechny, uniwersalny, nie ma znaczenia, że 150 lat temu odbywały się tam „jeszcze” chrzty polskie, bo 800 lat temu jeszcze nie odbywały się chrzty niemieckie, a w tzw. międzyczasie odbywały się chrzty czeskie. Dalej zaś piszesz całkiem słusznie
  (…) władze PRL zaczęły przekazywać majątek użytkowany na własność kościołowi katolickiemu – pewnie dotyczyło to również Oporowa”.

  Nie pewnie, tylko ― na pewno.

  „Rodzi się więc pytanie – z jakiego tytułu parafia Oporów otrzymała pajdę ziemi ornej jako rekompensatę. Za co ta rekompensata”?

  Ty Bar Norte nie pouczaj w swej lewicowości dawnych władz PRL co było dla niech dobre. Kościół stracił majątki na wschodzie, a Ziemie Odzyskane były dla władz PRL jedyną realną legitymizacją polityczną (przyznawali to nawet antykomuniści), więc były zainteresowany katolicyzacją, czyli polonizacją tych ziem. Przecież to był ich kraj, mieli już rządzić w Polsce zawsze. Ta rekompensata, która cię gnębi, była za utracone majątki na wchodzie. Nie należało raczej spodziewać się, że władze komunistyczne będą wysuwać roszczenia wobec ZSRS, prawda? Za wojnę mieli zapłacić Niemcy, no w końcu ją wywołali.

  Widzę, że nadal macie problem z M. Morawieckim i może dlatego gracie na niskich instynktach, bo on jest po prostu bardzo dobry, a w dodatku zupełnie niezależny finansowo, co dla polityka jest ważne. Jakby modelowa droga w świecie anglosaskim, sprawdził się w prywatnym biznesie, ma pieniądze, po czym trafia do polityki. A jeszcze ma własną doskonałą przeszłość polityczną w czasach PRL, a i prywatną też. No zgroza, obóz III RP nie ma nikogo takiego nawet w przybliżeniu (najbliższy waszego „ideału” był chyba Kwaśniewski) 🙂 🙂 stąd wasz problem.

  Co ja rozumiem, nawet czuję wasz ból.

 118. Czy darowizna władz Generalnej Guberni może być podstawą wpisu do księgi wieczystej. A potem była kolejna „okupacja”. Tak sobie myślę o polskich drogach do własności mimo braku wolności. Czy to nie są weksle bez pokrycia. Bo stosujemy prawo okupanta według totalnej prawicy. A przymus czyni czynność prawną nieważną od samego początku.

 119. SŁOWIANIN STANISŁAW
  22 maja o godz. 9:38

  Jedną z przysług, które Polsce wyświadczyli zaborcy, była kasacja zakonów i ich latyfundiów, przejecie majątków na skarb państwa.
  Nie mówiąc już o wolnosci osobistej dla poddanych.

  Moraczewski i Piłsudski, nie odtwarzali tych latyfundiów, nie cofali koła historii w interesie KK i ziemian.
  Solidaruchy chcą to koło cofnąć, nie za bardzo wiadomo po jaką cholerę…
  Tak im zależy na prowizji?

 120. Red. Daniel Passent zamiast myśleć o własnym nekrologu snuje obrzydliwe insynuacje.
  Panie Redakatorze, na co to Panu? Naprawdę musi pan to robić?

 121. Dla mnie jest tylko jedno pytanie, czy ludzie w tym kraju już tak ogłupieli, że są w większości gotowi głosować na każdego hochsztaplera, który obieca im, że zrzuci im kilka okruchów ze swojego sowicie zastawionego stołu i zapewni ich przy okazji, że będzie walczył o ich „narodową godność”? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, to nie ma już dla nas żadnych szans i wcześniej czy później czeka nas mniej lub bardziej zawoalowana dyktatura.

 122. Czy IV RP jest spadkobiercą ustrojów okupacyjnych i honoruje darowizny okupacyjnych władz. Tak sobie myślę,że to istota majątkowej dekomunizacji ważniejsza od nazwy ulic. To pranie brudnych pieniędzy w ramach kolaboracji z okupantem. W stylu Kurasia. Coś za coś dla świętego spokoju.

 123. U nas we Wrocławiu mówimy: na Oporowie. A temat piłkarski w niedzielę to bardzo dobry pomysł.

 124. 22 maja o godz. 9:51

  Ależ on jurny.
  Regeneruje się na Podkarpaciu ??

 125. @Rossi pisze o władzach PRL:

  „Przecież to był ich kraj, mieli już rządzić w Polsce zawsze. Ta rekompensata, która cię gnębi, była za utracone majątki na wchodzie.”

  w 1999 r. 15 ha atrakcyjnych gruntów od miasta dostaje Kościół w ramach realizacji ustawy o stosunku państwa do Kościoła. Według ówczesnych szacunków biegłej jest warta 4 mln zł, ale w 2002 r. Kościół sprzedaje ją Mateuszowi Morawieckiemu za 700 tys. zł.

  1999 rok – PRL wiecznie żywy?

  @Rossi,
  a ty napisałeś już swój nekrolog i testament?
  Memento mori albowiem nieznane są ścieżki pana 😎

  Nie sądziłem, że z waści taki grubianin i ćwok.

 126. @

  Racjonalna Polska:

  Przeżyjmy niezwykle uniesienie z Minister Beatą Kempą. Uwaga ! To nie jest #UchoPrezesa Takie rzeczy tylko w Toruniu.

  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/1208838415912480/

 127. jobrave
  22 maja o godz. 8:10
  We wpisie Zyty sa trzy dann. Tylko po co pisac o jednym dnie, gdy wszyscy tacy sami. Dla porzadku, godnosc czlowieka, kazdego z nas osobno i wszystkich razem jest nienaruszalna.

 128. Rosi z k a l a l fiorowal sie do cna.

 129. Wiesio utozsamia przekazy wlasne, z medialnymi. Czytam regularnie od czterdziestu paru lat pare dziennikow i pare tygodnikow w dwu jezykach i nie podzielam zdania Wiesia. O tv nie wspominam.

  Uwazam jednak, ze powinno sie pisac, ze Zaglada nie moze sie powtorzyc, a powtarzala sie po 45.

 130. Wiesio obawia sie niepotrzebnie o swoaja rente.

 131. Dlaczego 4040 nie luni zydow?
  Wiem dlaczego mnie nie znosi, bo nie znosi siebie i swoich niedorzecznych, hsterycznych wpisow. Przy czym niedorzecznosc jest tu eufemizmem.

 132. Niektorym, jak 404, wycieczki do Bazylei szkodza i wpadaja w histerie blogowa. W histerie koelejnego spisku, a Wiesio wtoruje.

 133. @

  Teoria spisku w PiS: podejrzewają, że Ziobro mógł inspirować teksty o Morawieckim

  http://wyborcza.pl/7,75398,24811329,teoria-spisku-w-pis-podejrzewaja-ze-ziobro-mogl-inspirowac.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  majak22.05.2019, 05:42
  Jak bylo do przewidzenia,nad Ciemnogrodzka unosi sie smrod paniki.Szukanie winnych nieuchronnej kleski kulawego jest tego najlepszym dowodem.Jest to objaw strachu,utraty totalnej wladzy.
  Zapominaja prawi psypochaci,ze gdyby watazka wybral na premiera ulubionego byka,to tez by go poslusznie poparli.

 134. Izrael demoluje ogródek jordanowski w beduińskiej wiosce

  Rząd nie planuje (jak narazie) ewakuacji wioski Rakhma liczącej 850 osób, znajdującej się na południu Izraela,
  ale blokuje jakąkolwiek próby budowania tam czegokolwiek.
  Na przykład ogródka jordanowskiego dla dzieci.

  W ostatnią niedzielę Izrael wydał nakaz zniszczenia placu zabaw dla dzieci,
  motywując swoją decyzję tym, że zagraża publicznemu bezpieczeństwu.

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israel-to-demolish-playground-in-unrecognized-bedouin-village-1.7270853?utm_source=Push_Notification

 135. Znalezione w sieci.
  I nie bez znaczenia dla wyborow dokonywanych przez Polakow.

  „System VAT-owski został rozszczelniony przez 18 projektów aktów prawnych. Była to akcja celowa. Nie był to przypadek, był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT-u – oceniła w środę przed komisją śledczą ds. VAT była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.

  „Te działania, które następowały w Sejmie, 18 projektów aktów prawnych, rozszczelniły system VAT-owski z poprzedniego, oryginalnego brzmienia. Każdy z nich spowodował istotne luki i owocował stratami budżetowymi. To mogę w tej chwili powiedzieć po przestudiowaniu w ciągu ostatniego miesiąca różnego rodzaju dokumentów, po obserwacji, z którą miałam do czynienia. Była to, można powiedzieć, akcja celowa. Nie był to przypadek. Był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT-u” – mówiła Chojna-Duch.

  Powiedziała, że opracowania różnych międzynarodowych organizacji, takich jak CASE, Komisji Europejskiej, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, „dużo wcześniej” wskazywały na „ogromną skalę” oszustw, wyłudzeń podatkowych i wpływie międzynarodowych organizacji przestępczych, które – po 2009 roku, 2010, 2011 r. – zostały w „jakiś sposób” ograniczone w swoich działaniach w państwach zachodnich.

  „Akcja szturmowania rynku polskiego zaczęła się na dobre w 2010, 2011 roku. Wydaje mi się, że była to akcja zorganizowana i w tym celu również przygotowany został jakby grunt, pod tego typu działalność międzynarodowych grup przestępczych, stosujących różne formy takie jak karuzele podatkowe itd.” – powiedziała Chojna-Duch.”

 136. Chojna -Duch wiedziała i nie zawiadomiła prokuratora. Trzymała dla siebie a była funkcjonariuszem publicznym. Zobowiązanym do denuncjacji jak mawiał Ziobro. Tak sobie myślę dlaczego katolicy okradali z VAT. Bo do 2015 roku to była tzw. sowiecka okupacja. To patriotyczny gest okradać okupanta.

 137. @dezerter83, 21 maja o godz. 17:27

  „radość i świadomość prowadzenia sensownego życia” polegającego na molestowaniu ludzi dobrą nowiną o końcu świata?
  Można i tak, ale czy jest wśród ŚJ chociaż jeden solidnie wykształcony fizyk, lekarz, astronom, biochemik wierzący w te banialuki i chodzący od domu do domu ze Strażnicą w ręku?
  Przecież według waszych przewidywań nie warto studiować i planować kariery życiowej, skoro lada chwila to wszystko pieprznie i nastąpi wieczna szczęśliwość dla wybranych, co uwierzyli, oraz płacz i zgrzytanie zębów dla wszystkich innych, którzy w końcu zgasną jak płomień świecy, a 144 tysiące wybranych będą rządzić w ziemskim raju.
  Co ze Świadkami, którzy nie doczekali (i nie doczekają) końca świata i zgaśli jak te świece, choć żyli przykładnie, misjonowali, nie głosowali i nie palili papierosów?

  A co z pedofilią w waszych szeregach, dezerter?
  Nadal zostawiacie sprawę w rękach Jehowy?

 138. Kandydat KE do EP o słynnym nazwisku na B stwierdził w radiu, że elektrownie na gaz są bardziej ekologiczne. Nie wiem jakie wykształcenie ów pan odebrał choć, gdyby uważał na lekcjach w szkole podstawowej i liceum, to wiedziałby, że dwutlenek węgla jest produktem każdego spalania.

 139. Rada Bezpieczeństwa: Izrael intencjomalnie strzela do dzieci i do dziennikarzy w Gazie

  Rada Bezpieczeństwa przy Organizacji Narodów Zjednoczonych zaprezentowała raport ze swojego dochodzenia na temat konfrontacji jakie miały miejsce w czasie Gaza Protest w 2018 roku między Palestyńczykami i Izraelskim wojskiem.

  Niezależna komisja działająca z ramienia RB stwierdziła, że celowo strzelano do nie uzbrojonych ludzi, w tym również do dzieci, kalek i dziennikarzy, którzy mieli na sobie widoczne kamizelki pokazujące że nimi są.

  Czego efektem było bardzo wielu zabitych, rannych i trwale okaleczonych.

  Raport stwierdza, że był to wyraźny akt łamania prawa międzynarodowego.
  Postulował również kary dla osób, które to prawo złamały.

  Po otrzymaniu tego raportu Natanyahoo powiedział, że Izrael powinien go bez namysłu odrzucić i dodał:
  „The council has set new records of hypocrisy and lies out of an obsessive hatred for Israel.”
  (Rada Bezpieczeństwa ustaliła nowy rekord hipokryzji i kłamstw wynikających z obsesyjnej nienawiści do Izraela)
  I dalej premier dorzucił:
  „Izrael will continue to fiercely defend its sovereignty and citizens against Hamas attacks and Iran-backed terror organizations.”
  (Izrael będzie kontynuował zaciekle bronić swojej niepodległości i swoich obywateli przeciwko atakom Hamasu i organizacjom terrorystycznym wspieranym przez Iran)
  Minister Spraw Zagranicznych Yisrael Katz nazwał ten raport: „hostile, mendacious and biased.”
  (wrogi, zakłamany i stronniczy)

  Ps.
  Niezależna komisja z ramienia ONZ wyraziła swoje rozczarowanie, że izraelski rząd odmówił kooperacji w dochodzeniu.

  https://www.haaretz.com/israel-news/un-council-israel-intentionally-shot-children-and-journalists-in-gaza-1.6979358?utm_source=Push_Notification

 140. Ponoć elektrownie na prąd są jeszcze tańsze. Tak sobie myślę czego to ludzie nie wymyślą aby nie kopać węgla.

 141. GajowyM.
  „Nie warto studiować i planować kariery życiowej”.

  Moim skromnym zdaniem, nie warto wytyczać sobie takich celów życiowych, ponieważ mój Mistrz, największy nauczyciel religii, powiedział: „Szczęśliwi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i się go trzymają”.

  Każdego dnia przekonuję się o praktycznej mądrości zawartej w jego
  naukach.

  „A co z pedofilią w waszych szeregach?”

  Jeżeli masz jakieś wieści na ten temat, powinieneś zgłosić to do prokuratora. Przestępcy, którzy skrzywdzili dzieci, powinni być ukarani. Gwarantuje Ci, że jeżeli takie przypadki zdarzały się w zborach – zostały załatwione zgodnie z obowiazujacym prawem. Zarówno boskim jak i świeckim.

  To właśnie dlatego, ŚJ uchodzą za najuczciwszych obywateli każdego kraju.

 142. @BWTB

  Rachunek ekologiczny to nie tylko emisja dwutlenku węgla. Wydobycie surowca, transport, odpady…
  Spalanie węgla ciągnie za sobą problem zanieczyszczenia środowiska rtęcią, której polskie elektrownie emitują rocznie ponad 7 ton. Do środowiska trafia także zawarty w popiele i szlakach ołów, arsen i sporo innych trujących substancji.

 143. @dezerter83

  Znaczy, nie udaje wam się przekonać myślących samodzielnie ludzi?
  Najwyżej wykształcony misjonarz ŚJ, którego dotąd spotkałem, był piekarzem. Takim ludziom można wciskać biblijny kit 1:1.

 144. Czy pani mąż grzeszy. Odpowiedz; nie. Dlaczego; bo nie żyje. Tak sobie myślę,że okazja czyni grzesznikiem.

 145. 404
  22 maja o godz. 11:57
  szaleje i histeryzuje w blogosferze cytujac polowe raportu. Dlaczego 4004 bredzi, nie lubi Izraela? Izraelczykow? Izraelek? Czy siebie samej?

 146. 404
  22 maja o godz. 11:57

  Chyba połowa rezolucji ONZ dotyczy pewnego małego, pustynnego kraju….
  I z 3/4 wet wnoszonych przez USA.
  O czym to swiadczy?

  Levar
  22 maja o godz. 11:03

  Jedynym słusznym kierunkiem przepływu kapitału, jest ten z krajów podbitych, do zachodniego systemu bankowego.
  Przecież to oczywiste.
  W tym celu, trzeba narzucić im odpowiednią legislację za pomocą elit kompradorskich.
  Czy coś można z tym zrobić?
  Zapewne, zmienić elity…..

  GajowyM.
  22 maja o godz. 12:19

  Jak na razie, ilość energii z OZE, to około 5% globalnej produkcji.
  Sporo dziesięcioleci zajmie przestawienie sie na nią w skali globalnej.
  A i produkcja tych urządzeń pozostawia spory ślad węglowy, według niektórych większy, niż konwencjonalna energetyka.
  Ale, religia rośnie w siłę, a kapłanom żyje się coraz dostatniej….

 147. Na ludzkie lata Chomsky jest już emerytem pod siedemdziesiątkę. „Lubi śmierdzące rzeczy”
  ” Zaprawde , zaprawde mowie wam :
  Jesli ziarno pszeniczne wpadlszy w ziemie nie obumrze , samo zostawa ;
  lecz jesli obumrze , wielki owoc przynosi ”
  Ewang. sw JanaXII, 24
  Czy to moze byc jakas aluzja do dezercji z czegos ? Byc moze zostalo przetlumaczone z rosyjskiego ale bardzo to watpliwa hipoteza .
  Mimo , ze „od autora ” niewatpliwej literatury to literatura nie jest ,(?) bo jezeli jest ..
  To musi byc jakis cytat z oryginalu ale o co tu chodzi ? W oryginale przed tymi „kilkoma ” tlumaczeniami z jednego w drugi moglo byc to latwiejsze .

 148. @wiesiek59

  Wtrącasz się nie na temat.
  Chodziło o wypowiedź Biedronia, że elektrownie gazowe są bardziej ekologiczne niż węglowe.
  Jako ekspert od WSZYSTKIEGO spróbuj raz zorientować się, o czym była rozmowa, do której się wtrącasz.
  Chyba że zaliczasz gaz ziemny do odnawialnych źródeł energii.

  Puszczane na blogu bąki możnaby od biedy do takich źródeł zaliczyć, ale nikt jeszcze nie wynalazł elektrowni napędzanej siarkowodorem 🙁

 149. Obmiar tej działki, czyli liczby mówią same…

  „…Przedstawia się jako Polka mieszkająca w Kanadzie.
  Jej zdjęcie profilowe to grafika twarzy przerobiona w programie komputerowym.
  Jest za to bardzo aktywna, jeśli chodzi o grupy i strony…
  Okazuje się, że interesuje się wydarzeniami z wielu rejonów świata.
  > Stop dla rusofobii – na tej stronie można się przekonać, że rusofobia to wymysł, a Rosja jest ok
  > The Palestinian Information Center
  > nieoficjalną polskojęzyczną stronę prezydenta Syrii Bashara Al-Assada,
  > polskojęzyczną stronę informacyjną Wojna w Syrii oraz stronę Hands off Syria
  > amerykańską organizację ortodoksyjnych antysyjonistycznych Żydów

  Ta ciekawa świata kobieta zajmuje się w sieci przede wszystkim podawaniem linków do różnych „ciekawych” treści w grupach, do których należy, oraz w komentarzach do popularnych postów…

  Poruszane przez nią tematy należą do rozpoznanych już wcześniej narracji rozpowszechnianych przez rosyjską propagandę w Polsce albo na świecie.

  Treści antyimigranckie, antyukraińskie i antysemickie, ale też związane z wojną w Syrii oraz z relacjami z Izraelem to w zasadzie propagandowy standard…

  Rozsiewane przez nią treści nie pozwalają zbudować spójnego światopoglądu – za to doskonale pasują do sposobu działania rosyjskich trolli. Ich celem jest bowiem pogłębianie podziałów społecznych, wywoływanie chaosu, sianie strachu i nienawiści…”

  [Za: OkoPress, „Rosyjski troll sieje chaos …”]

 150. Gajowy M.,
  masz coś naprzeciwko bąków?

 151. GajowyM.

  Pragnę uprzejmie wspomnieć, że studiując Biblię dowiedziałem się, iż Bóg darzy uznaniem osoby, które pracują nad rozwijaniem przymiotów duchowych, niezbędnych do pełnienia gorliwej służby dla Niego.
  Najbardziej ceni On umiłowanie prawdy i pokorę.

  Powiada bowiem Pismo:”Bóg patrzy inaczej niż człowiek, bo człowiek patrzy na to, co jest widoczne dla oczu, ale Jehowa patrzy na serce”.

  Dlatego też, na apostołów Jezusa, wybrał ludzi „niewykształconych i prostych”, a nie faryzeuszy (Dzieje Apostolskie 4:13).

 152. GajowyM.
  22 maja o godz. 12:52

  Mam swój stosunek do globalnego ocipienia……
  Biedroń podąża bezrefleksyjnie za trendem.

  O wszystkim decyduje rachunek ekonomiczny, nie prorocy.

 153. Izrael wyrzucił MIędzynarodowe Siły monitorujące sytuację w Hebronie po 20 latach ich tam działalności

  Ta Międzynarodowa Komisja niedawno przedstawiła raport dokumentujący regularne łamanie prawa międzynarodowego w podzielonym mieście na Zachodnim Brzegu (West Bank)

  Premier Bibi Natanyaoo pod koniec stycznia tego roku (niedługo po ukazaniu się wyżej wspomnianego raportu) ogłosił, że nie zgadza się na przedłużenie mandatu dla tch międzynarodowych sił obserwujących sytuację w tym podzielonym na sektory mieście Hebron w West Bank.

  ———-

  Hebron to największe miasto w West Bank.
  30 km od Jerozolimy
  Około 216 tysięcy Palestyńczyków i od 500 do 850 żydowskich osiedleńców (dane z 2016)
  Miasto ważne dla wszystkich, głównie ze względu na swój związek z Abrachamem.
  W 1997 roku Protokół Hebronu podzielił miasto na sektory
  H1 kontrolowany przez Palestyńczyków
  i H2 (około 20%powierzchni, głównie okolice starego miasta) kontrolowane przez Izrael
  Pomiędzy sektorami wojsko kontroluje ruch i bezpieczeństwo

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israel-to-expel-international-monitoring-force-in-hebron-after-20-year-presence-1.6883412?utm_source=Push_Notification&utm_medium=web_push

 154. @ Gekko
  22 maja o godz. 13:05

  I tak na okrągło.
  Numerek za numerkiem.

  Święty amen w pacierzu.

 155. Wracając do tematu. Czy Morawiecki kontrasygnował dudową decyzję o nadaniu Żarskiemu, który już 8 lat był na kapelańskiej emeryturze, stopień generalski? Tak. Żarski wiedział komu warto przekazać (bo przecież nie sprzedać za psi …. pieniądz) rzeczonego skrawka bezwartościowego gruntu wcześniej wycyckanego od skarbu państwa. Żarski przeprowadził widać taką operację, że zasłużył na stopień generała. Nawet rezimówka Kurska tego nigdzie nie pokazała. No wstyd dla TVPis, wstyd!

 156. @

  Zawiadomienie o bezczynności ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę składają posłowie Sławomir Nitras i Cezary Tomczyk.

  – Państwo zawsze musi stać po stronie najsłabszych. Na stole leży raport Konferencji Episkopatu Polski, w którym są bardzo twarde dane, z których jasno wynika, jak wiele dzieci w Polsce zostało pokrzywdzonych. Mimo to prokuratura Zbigniewa Ziobry nie zrobiła w tej sprawie nic – mówił podczas konferencji w Sejmie Cezary Tomczyk.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24812712,pedofilia-w-kosciele-po-donosi-do-prokuratury-na-zbigniewa.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

  ityle22.05.2019, 12:42
  Dajcie już spokój z tym symetryzowaniem. Kaczyści przekroczyli Rubikon, jeśli Kopaczowa nie przyjdzie na głosowanie, to jeszcze jest cała rzesza „gorszego sortu”, intelektualistów, myślicieli, prawników pro publico bono, którzy doskonale rozumieją czym jest zamach stanu. Jedna Kopaczowa niech sobie nie chodzi na głosowania, kij jej w oko, społeczeństwo obywatelskie będzie ich w ostateczności ciągać po sądach, choć nie mam wątpliwości, że opozycja już rozumie skalę protestu i widzi olbrzymie poparcie społeczne dla rozliczenia sprawców zamachu stanu po jesiennych wyborach.

 157. @wiesiek59
  22 maja o godz. 12:31

  Tak, niestety to są fakty.
  Stany Zjednoczone wetują wszelkie rezolucje w ONZ, których Izrael nielubi.
  Czyli praktycznie prawie wszystkie niewygodnie.
  Nie wiem czy pięć palców by starczyło, żeby policzyć te, których niezawetowały.
  To znaczy wiem. Starczyłoby i jeszcze ostałyby się te nieużywane paluszki.

  BTW zauważyłeś, że ja korzystam z gazet izraelskich?
  Bo po pierwsze oni lepiej wiedzą co się tam dzieje.
  A po drugie media nie izraelskie pękają i boją się drukować takie rzeczy.
  A jest w tym kraju jeszcze sporo ludzi ludzkich i odważnych, żeby pokazywać, co się tam dzieje i pisać o tym.

  To pismo, z którego cytowałam artykuły, to szanowane pismo na całym świecie.
  jest wydawane po hebrajsku i po angielsku.

  Zdecydowanie polecam wszystkim jego prenumeratę.
  Jest niedroga.

  Pozdrawiam

 158. Kolejny cytat.
  Jakze trafny:
  „PiS jest jedyną możliwością, dla rozsądnie myślącego, patriotycznie nastawionego Polaka. Inne formacje prezentują programy skrajne i nierealistyczne, natomiast Koalicja Europejska jest w ogóle pozbawiona programu. Wizja tego, co mówi o Europie. to kompletny infantylizm, który sprowadza się do tego, że mamy machać chorągiewką i śpiewać „Odę do radości”. Są to ludzie, którzy natychmiast się rozpierzchną po różnych frakcjach w PE, które mają różne programy, więc nikt w gruncie rzeczy nie wie, na kogo głosuje. W zasadzie więc taki wyborca głosuje na frakcję w europarlamencie, więc warto byłoby się zapoznać z tym, co te frakcje głoszą. Koalicja Europejska to hucpa, nie ma nawet przykładu takiej formacji w Europie.”

 159. @
  Ile jest warta działka Morawieckich?

  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24811289,ile-jest-warta-dzialka-morawieckich.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  bazbaz197322.05.2019, 13:30
  Kupię nieruchomość polityka- warunek – płacę wartość jaką zadeklarował w oświadczeniu majątkowym!

 160. @

  Naszczalnik na pierdestale:

  Eurowybory 2019. Jarosław Kaczyński grzmi o „roszczeniach” i słowach Cimoszewicza. „Wielka niechęć do Polski. Mamy płacić!”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24813081,eurowybory-2019-jaroslaw-kaczynski-grzmi-o-roszczeniach-i.html#a=167&c=159&t=5&g=a&s=BoxNewsMT

  jxl82 :

  Po kim twój tatuś Rajmund dostał od Ub wille w Warszawie? Tak z ciekawości pytam.

 161. Mit uczciwego jehowity.
  Znam pewnego prowadzącego działalność gospodarczą jehowitę.
  Pewnego razu jakiś młodzian, którego ojciec zmarł, przywiózł tego ojca narzędzia w celu ich odsprzedania. Jehowita zapłacił mu 200 zł, a narzędzia były warte około 2000 zł. Chwalił się potem jaki świetny zrobił interes wykorzystując niewiedzę tego człowieka. Zaiste uczciwy do bólu.

  Mit Polaka nie antysemity.
  Antysemityzm siedzi w Polaka podświadomości.
  Dwie baby wspominają czasy przedwojnia. Jedna mówi, jak to na chodniku siedziała Żydówka, na garnku z węglami, i sprzedawała jakąś pietruszkę. Druga dorzuca, jak to Żyd u którego kupowało się na kredyt, chodził po domach i upominał się, chociaż o 5 groszy.
  Nie byłoby w tym nic złego, gdyby te wspominki nie były wypowiedziane w tonie pretensji i jeśli nie oburzenia to z dezaprobatą.
  Zapytałem, dlaczego maja tym Żydom za złe? Oczywiście obie zaczęły gorąco przekonywać, że skąd że, one chodziły z Żydami do szkoły i nic przeciwko nim nie mają.
  To mówiły świadomie, a tamto wynikało z podświadomości.
  PS Jakoś nigdy nie spotkałem Polaka, który w jakimś zakresie nie byłby rasistą.

 162. Mauro Rossi

  „Chyba nie rozumiesz słowa „uwłaszczyć się”.”

  Oczywiście, że rozumiem. Okreslenia „uwlaszczyć się” uzywam za Gazetą Wyborczą w kontekscie współczesnym i doskonale ci znanym. Chodzi o „uwłaszczenie nomenklatury” z wczesnych lat 90. Przypadek Morawieckiego jest świetnym przykładem owego „uwłaszczenia” nowej nomenklatury na majątku komunalnym za posrednictwem koscioła by uniknac procedury przetargowej – co sam potwierdzasz.
  Twój komentarz jest też doskonałym przykładem tego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W tym przypadku bronisz tego sposobu uwlaszczenia argumentami publicystów GW z lat 90. Czytając twój komentarz jakbym słyszał red Skalskiego, który argumentował: „trzeba tym ludziom (nomenklaturze) otworzyć możliwość ubiegania się o przejmowanie na własność części majątku, którym zarządzają, jeśli dają nie gorsze od innych gwarancje jego wykorzystania.” Albo red Szperkowicza, który wyrażał to krótko i dobitnie: „Opowiadam się za odczepnym (…) Uwłaszczać i nie żałować”.

  „Kościół jest powszechny, uniwersalny, nie ma znaczenia, że 150 lat temu odbywały się tam „jeszcze” chrzty polskie, bo 800 lat temu jeszcze nie odbywały się chrzty niemieckie, a w tzw. międzyczasie odbywały się chrzty czeskie.”

  Cieszę się, że przyznajesz iż owa tajemnicza rekompensata dla parafii w Oporowie nie jest np z tytułu germanizacji.

  „Ta rekompensata, która cię gnębi, była za utracone majątki na wchodzie.”

  Nie Mauro, rekompensatą w tym przypadku było przejęte przez kościół katolicki w drugiej połowie lat 40 mienie kosciołów protestanckich na tzw ziemiach odzyskanych. Wedle szacunków 2/3 majątku przejętego przez kosciół katolicki na tych terenach po 1945 stanowiło własność protestantów. Piszę „szacunków” bo z powodów oczywistych kosciół tych danych (wstydliwa rekompensata za Lutra?) nigdy nie ujawnił a i państwo, też z powodów oczywistych, na to nie nalegało.

  „Za wojnę mieli zapłacić Niemcy, no w końcu ją wywołali.”

  I zapłacili, w tym przypadku mieniem wspólnot protestanckich. Tak więc w dalszym ciagu nie wiadomo jakim pretekstem uzasadniono przekazanie 15 ha ziemi ornej parafii w Oporowie, na której to ziemi uwłaszczył się młody, obiecujący radny AWS Morawiecki.
  No chyba, że weźmiemy pod uwagę, że rekompensata udzielona przez III RP parafii w Oporowie była z tytułu konfiskaty (sekularyzacji) dóbr koscielnych w Prusach w 1810. Bo istotnie wspomniana ziemia orna w średniowieczu należała do wrocławskiej kapituły katedralnej. Tylko znów pytanie – czemu w ramach rekompensaty za pruską sekularyzację nie nie oddano parafii całego Oporowa, który w średniowieczy był własnością koscielną? Czemu ograniczono się jedynie do tych 15 hektarów?

  „Widzę, że nadal macie problem z M. Morawieckim i może dlatego gracie na niskich instynktach.”

  Nie Mauro, to wy mieliście, macie i będziecie mieć problem z Morawieckim. W tym przypadku zresztą zarzut „niskich instynktów” może odnosić się tylko do niego.
  W tym kontekscie polecam „Drogówkę” Wojciecha Smażowskiego, bo historia uwlaszczenia Morawieckiego jeśli chodzi o styl jest jakby żywcem wzięta z tego filmu.

 163. Ja tu tylko przypomnę słowa, które wg Pana Sinkiewicza miał powiedzieć Bogusław Radziwiłł :
  Rzeczposoplita to postaw czerwonego sukna, którte każdy w swą stronę ciągnie.
  I jeszcze z Kochanowskiego :
  O nierządne królestwo i zginienia bliskie, gdzie ani prawa ważą ani sprawiedliwość ma miejsce…
  Ponad pięć wieków i nic się nie zmieniło

 164. Prezes NBP Adam Glapiński poinformował w środę na konferencji, że podjął decyzję, iż do końca 2022 r. Polska nie wejdzie ani do ERM2, ani do strefy euro. Przystąpienie do ERM2 i następnie przyjęcie europejskiej waluty nie byłoby obecnie zasadne ze względów gospodarczych ani politycznych – ocenił Glapiński.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szef-NBP-o-wprowadzeniu-euro-niezasadne-ani-ekonomicznie-ani-politycznie-7673845.html
  ==========

  Dobrze kombinuje…

 165. Bar Norte,
  Mauro jest inteligentny, w lot łapie trendy i w sposób zawoalowany powtarza piosenkę Beaty Szydło, która właśnie wybiera się jak kiedyś Ziobro do PE na naukę języka angielskiego a może innego, a która brzmiała – „Im się to należało”.
  Jakby Ciebie bezpieka wywoziła do lasu i mordowała Ci towarzyszy walki z komuną to też by Ci się należało. I Kkat. też się należało. I pałace, i rezydencje, i ziemia, i kasa i jak ktoś z funkcjonariuszy tej zorganizowanej grupy potrzebował to chłopczyk albo dziewczynka, albo kleryczek jakiś. Na starość szlify generalskie no i gites tenteges.

 166. „Ciekawe, na kogo głosuje bohaterka” zapytał Daniel Passent po lekturze „50 twarzy Tindera”
  Dociekliwy nasz Gospodarz, ale czy ta powieść nie jest zbyt poważna dla tutejszych komentatorów skoro została polecona na ciszę wyborczą? Z drugiej strony patrząc propozycja odejścia od polityki i zajęcia się czymś innym jest jak najbardziej sensowna

 167. Po przeczytaniu felietonu w POLITYCE muszę wyróżnić ten akapit w którym istotne jest „prawdziwe zaangażowanie”.
  Przypomina mi to rysunek Andrzeja Mleczko z tekstem „Obywatelu nie pieprz bez sensu”

 168. legat

  „Mauro jest inteligentny, w lot łapie trendy”

  W tym przypadku nie chodzi o łapanie tylko o „utrwalanie” starych – jak to niedawno Mauro przyznał. Temu służą poniższe bajeczki jego autorstwa:

  „(Morawiecki) Jakby modelowa droga w świecie anglosaskim, sprawdził się w prywatnym biznesie, ma pieniądze, po czym trafia do polityki. A jeszcze ma własną doskonałą przeszłość polityczną w czasach PRL, a i prywatną też.”

  Tego bajania już nawet konserwatywna Rzepa, sprzyjająca dotąd Morawieckiemu, nie trawi.
  Redaktor Nizinkiewicz w dziś zamieszczonym tekście pisze:

  ” … autorski projekt prezesa pt.: „Premier Morawiecki” przynosi więcej problemów niż sukcesów. I to na ostatniej prostej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które, jak mówi sam premier, są pierwszą turą, a druga będzie jesienią.

  Mateusz Morawiecki nie potrafił trafnie zareagować po filmie Tomasza Sekielskiego, mówiąc, że komisja ws. pedofilii w Kościele nie jest konieczna. Tydzień później zmienił zdanie, twierdząc, że jest potrzebna, ale powinna dotyczyć nie tylko problemów w Kościele. Nie potrafił jednak zareagować na własne. A tych przybywa. Morawiecki nie tylko jest byłym doradcą Donalda Tuska, szefem zagranicznego banku, ale również jako bywalec restauracji Sowa & Przyjaciele dał się nagrać. Wszystkich taśm Morawieckiego jeszcze nie poznaliśmy, tak jak Polacy nie mieli kompletu informacji na temat majątku premiera. (…) Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego od zarania walczy z układem i elitami III RP. Niespodziewanie to Mateusz Morawiecki okazał się ucieleśnieniem tych elit. Pokazują to również dwie książki o Morawieckim, które miały premierę w ostatnich dniach. „Morawiecki i jego tajemnice” Tomasza Piątka i „Delfin” Piotra Gajdzińskiego i Jakuba N. Gajdzińskiego nie przedstawiają Morawieckiego jako idealnego przedstawiciela elektoratu PiS. Przeciwnie. Obie odmalowują postać enigmatyczną, o rozległych koneksjach, często obcych środowisku PiS. Żadna nie wskazuje na złamanie prawa przez Morawieckiego, ale obie są problemem wizerunkowym dla premiera i PiS. Morawiecki może się okazać największą pomyłką kadrową Kaczyńskiego od czasu Kazimierza Marcinkiewicza.”

  Całość poniżej:

  https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/190529838-Jacek-Nizinkiewicz-Morawiecki-wizerunkowo-nie-pomaga-PiS.html

 169. Pytanie zasadnicze jakie wykształcenie miał Jezus. Pytam bo pedofile to też dzieci Boga i na jego podobieństwo. Totalna prawica sugeruje murarstwo czy ciesielstwo poniżej Niższego Seminarium Duchownego. Tak sobie myślę czy wykształcenie obniża jurność osobniczą w kierunkach zboczonych.

 170. Bar Notre ;
  Godzina 14:44 i 16:13
  Szanuje i Lubie Ciebie od lat za wiedzę ,szlachetność języka – koniec laudacji.
  Dziękuję przy tej okazji @legatowi z godziny 13:50 za info o karierze
  kapelana Żarskiego . Ta nominacja na generalski stopień jest tak skandaliczna iż sama w sobie dyskwalifikuje Dudę i Morawieckiego
  Ten Żarski 8 lat był na emeryturze jako kapelan ( nazwałem go śląskim Faroszem)i dopiero biedaczyna musiał czekać aż Tadeusz Morawiecki zostanie premierem – transakcja wiązana po latach.

 171. Wśród siedmiu pytań dziennikarza GW skierowanych do premiera pytanie numer cztery brzmi następująco „Dlaczego odsprzedał pan część działki za 190 tys. zł., a potem odkupił tę samą część działki od tej samej osoby za dziesięciokrotnie wyższą kwotę? Jaki był cel takiej transakcji?”
  Tak zredagowanego pytania nie zadałby nawet prokurator. Swoboda dysponowania majątkiem jak dotychczas nie jest ograniczona chyba, że wynika z sytuacji szczególnej.
  Oczywiście można zazdrościć premierowi majątku, można podziwiać zdolność handlowania i wielkości angażowanych środków pieniężnych w tych transakcjach, ale domaganie się publicznej odpowiedzi jest chyba przekroczeniem dobrych obyczajów. Miał potrzebę to sprzedał, a gdy zorientował się co stracił to odkupił.

 172. Pranie tzw.brudnych pieniędzy czy korupcja łapówkowa może polegać na zakupie za pół ceny przez prokuratora czy sędziego np. samochodu czy zakup po niby rynkowych cenach. Koń chabeta za 1 mln zł czy obraz przodka też za 1 mln. Wszystko w cenie rynkowej z sentymentalnym podejściem do zakupu. Tak sobie myślę,że wdzięczność jest bezcenna. Kupując świeczki od kościelnych dajesz im działkę.

 173. Bar Norte,
  dziękują za linka, przeczytałem z zainteresowaniem. Wiesz, ostatnio nie jestem na bieżąco bo byłem trochę w serwisie i bieżące śledzenie rzeczywistości nastręczało nieco trudności. Z przyjemności bawienia się w śledzenie polityki, to miałem w zasadzie głównie nasikanie kaczce w dziób.

  Z Twojego komentarza wynika, że Waldemar słusznie Mateuszowi Morawieckiemu dołożył imię „Tadeusz” bo jak powszechnie wiadomo św. Tadeusz odpowiada za sprawy beznadziejne. Może fart z gospodarskim objazdem podtopielców przedłuży jego polityczną agonię ale chyba tylko trochę. Konfederacja Korwina, Leroya, Brauna i paru jeszcze łysych też mu zaraz pewnie wypomnie, że ściągnął do polski (i jeszcze za to wybecelował naszą kasę) bank od ściągania ewentualnego rekietu z racji 447.

 174. GajowyM. 22 maja o godz. 12:19 Kolego ja tym wpisem nie postuluję utrzymywania w nieskończoność energetyki węglowej. Chodzi mi o to, że ona jest i emituje taki sam dwutlenek węgla jak przy spalaniu gazu. Elektrownia gazowa jest szybka w uruchomieniu dodatkowych bloków energetycznych i to wszystko. Innych plusów nie widzę.
  Alternatywą jest energetyka jądrowa i ta pozyskiwana z energii słonecznej, wiatrowej i wodnej. Powiedzmy sobie od razu, że te trzy źródła są w polskich warunkach płytkie, ale to nie znaczy, że można z nich zrezygnować. Nie można, bo to ubezpiecza państwo od „humorów” dostawców surowców energetycznych.
  Nie muszę ci udowadniać, że nasz zachodni sąsiad tak właśnie ma skonstruowany system energetyczny. Obowiązuje tam system prosumencki, więc każde gospodarstwo domowe i kto tylko zechce może włączyć się do krajowego sytemu energetycznego i jeszcze na tym zarobi. Ale kto by tam się uczył od Niemców. Lepiej jak od nich będziemy kupować tak wyprodukowaną energię elektryczną, nieprawdaż? I tak już się dzieje i dziać będzie, ponieważ fabryki które tu budują, potrzebują prądu i to taniego, a takiego głupi Polacy nie chcą produkować. Na złość Niemcom?

 175. @ ls42
  22 maja o godz. 17:40
  Jaki był cel takiej transakcji?”
  Tak zredagowanego pytania nie zadałby nawet prokurator.

  Trudno być w bardziej mylnym błędzie.
  Doskonały przykład pissowskiej hucpy.
  PiS / Żydzi 0:1

 176. @

  Premier powinien wyjaśnić, kim jest tajemniczy biznesmen, któremu sprzedał jedną czwartą swej działki. Z biznesowego punktu widzenia tamta transakcja miała wątpliwy sens. Kto kupuje działkę za 700 tys. zł, a potem sprzedaje jej część, pozbawiając się w ten sposób kontroli nad całością terenu? A potem odkupuje ten fragment za cenę dziesięciokrotnie wyższą? Gdy się to analizuje, powstaje przypuszczenie, że różnica w cenach mogła być formą wynagrodzenia za „nieformalną pomoc” – mówi Maciej Gdula.

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24812885,kandydat-wiosny-wskazuje-nowy-watek-ws-dzialki-premiera-morawieckiego.html#S.DT-K.C-B.3-L.3.maly

  d_ost22.05.2019, 13:40
  Piękny sposób na pranie brudnych pieniędzy.

  halfl-itra22.05.2019, 13:33
  Myślę, że z szafy marionetki Kaczyńskiego, notorycznego kłamcy Morawieckiego, wypadnie jeszcze niejeden trup. Z innych pisowskich szaf też. Po odsunięciu od władzy oszustów smoleńkich, notorycznych przestępców konstytucyjnych oraz największych złodziei po 1989 roku, prokuratura ponownie demokratycznego polskiego państwa prawa będzie miała pełne ręce roboty.

 177. BWTB,
  polityka energetyczna polegająca na oparciu się na źródłach rozproszonych jest polityką mądrą i korzystną nie tylko z punktu widzenia zaspokajania potrzeb energetycznych w sposób nie szkodzący środowisku. Jest też kwestia bezpieczeństwa, ochrona przed tzw „blackoutem”, który może się przytrafić np. na skutek klęski żywiołowej. Chociażby z tego względu państwo powinno dopieszczać prosumentów.
  Kilka lat temu mówiło się o elektrowniach kontenerowych mogących np. zaspokoić potrzeby jednej gminy. Przymierzała się do tego chyba Toshiba ale ku memu rozczarowaniu te pomysły chyba padły. Powinniśmy się w tym zakresie wzorować na Niemcach, masz rację – uważam.

 178. Znaczy jądrowych – kontenerowych.

 179. @adam 100 godzina 18.19
  Błąd w odczycie, ale droga do rozmowy otwarta.
  Po pierwsze nie wiemy, ale jest do ustalenia jaka była cena rynkowa działki kościelnej będącej przedmiotem sprzedaży.
  Wiemy, że została sprzedana po znajomości, ale to nie jest karalne, tylko Urząd Skarbowy powinien zweryfikować kwotę transakcji dla obliczenia podatku należnego Skarbowi Państwa.
  Tak samo powinien postąpić przy każdej kolejnej transakcji. Sprawy te być może uległy przedawnieniu, ale mimo to powinny być zbadane. Powinny być też zbadane majątki osób zawierających umowy kupna – sprzedaży celem ustalenia legalności pochodzenia środków finansowych i przepływów tych środków z konta na konto.
  Przy zawieraniu umów kupna – sprzedaży nieruchomości pieniądze powinny przechodzić przez rachunki bankowe w bankach krajowych celem umożliwienia stosownej kontroli.
  Już 2500 lat temu Platon uważał, że życie bez kontroli nie ma wartości, a zatem i szczególnie w naszym kraju wszystko powinno być bez przerwy kontrolowane, aby nic nie uciekło publicznej uwadze i społecznemu osądowi

 180. Słusznie bo nie ma niewinnych są tylko żle przesłuchani. Tak sobie myślę cytując klasyka naczelnego czekistę totalnej prawicy.

 181. Ciemna dziś noc. Trzeba być politycznym debilem aby pomylić z Stille Nacht okupanta z czasu Powstania Warszawskiego. Tak sobie myślę,że dyrektorom z łapanki to żle się kojarzy.

 182. Bar Norte
  22 maja o godz. 16:13

  W Australii socjaldemokraci sromotnie przegrali wybory.
  Przypomina to porazke po puczu przeprowadzonym przez CIA w 1972 roku , kiedy Partia Pracy domagala sie powszechnej sluzby zdrowia i bezplatnego szkolnictwa wyzszego.
  Bardzo gleboka analize sytuacji opisuja cytowani przez Pana jakobini, przypominajac ze neoliberalizm w Australii zostal wprowadzony przez tamtejsze zwiazki zawodowe glownego ( korporacyjnego ) nurtu.
  Wobec przygotowywanej przez lichwiarzy agresji na Iran , trzeba zapewnic silna koalicje protofaszystowskich administracji naokolo swiata, bo bedzie trzeba zolnierzy i funduszy na dekady
  (Iran cztery razy silniejszy niz Irak ).

 183. Tak sie zastanawiam.
  Nad efektami…..

  Mija 38 lat od ogłoszenia 21 Postulatów.
  Mija 29 lat od przejęcia władzy przez „patriotów” z Solidarności.
  Które postulaty zostały zrealizowane?
  Jakie efekty przywództwa styropianu?

  Mineło pokolenie ponoć Wolnej Polski.
  Ustał dyktat ponoć, Moskwy.
  Jesteśmy wolni?
  Jak bardzo dyktowane są nam obecnie warunki gry w polityce wewnętrznej i zagranicznej?

  Zamienił stryjek, siekierkę na kijek.
  W moim odczuciu…..

 184. Bar Norte
  Analiza przegranej Lewicy w Australii :
  https://jacobinmag.com/2019/05/australia-labor-party-bill-shorten-third-way

 185. 10 przykazań czeka na pełne wdrożenie 2000 lat. 21 Postulatów autorstwa Kiszczaka też czeka. Tak sobie myślę,że Festina lente ! Nie od razu Kraków zbudowano. Nie sztuka napisać papier wszystko przyjmie. Brakuje chętnych do realizacji. Jak u Mrożka Indyk sugeruje a może byśmy coś zasiali…eee. itd…

 186. ls42
  22 maja o godz. 18:48
  @adam 100 godzina 18.19
  Błąd w odczycie, ale droga do rozmowy otwarta.
  Po pierwsze nie wiemy, ale jest do ustalenia jaka była cena rynkowa działki kościelnej będącej przedmiotem sprzedaży.
  Wiemy, że została sprzedana po znajomości…

  Dokładnie tak tłumaczy PiS każdy przekręt.
  Nie wie, nie przeczytał, nie wierzy, nie zna detali itd.itp.
  Wystawia później Bielana czy temu podobna kreaturę, gotową łgać w żywe oczy. I tak niedługo wypłynie następna afera i przykrywa starą.
  ” Kto kupuje działkę za 700 tys. zł, a potem sprzedaje jej część, pozbawiając się w ten sposób kontroli nad całością terenu? A potem odkupuje ten fragment za cenę dziesięciokrotnie wyższą? ”
  To nie jest sprawa dla prokuratury ??

  To śmierdzi „money laundering” na kilometr. !!!!

 187. Aha masz jeszcze jeden argument.

  Koleś Adaś może go ułaskawić na zapas.

 188. adam 100 godz. 20.14
  Jestem pewien, że prokuratura tym się nie zajmie.
  Jeżeli bym się pomylił oddam ukłony

 189. Bo banda to jest banda.
  Ale po przegranej ???

  Ukłonów tak czy siak nie oczekuję 🙂

 190. Czekam na wyjaśnienia Sasina kto ustalił listę pasażerów wspólnego lotu do Smoleńska. Tak sobie myślę czy organizatorzy czytali instrukcję bezpieczeństwa. Która traktuje samolot jako trumnę już na starcie. Czy zapraszanie gości do trumny ma sens. O ubezpieczeniu pasażerów nie wspomnę.

 191. „niedaleko damaszku siedział dojbel na daszku
  w kabaciku czerwonym, kwiateczkami upstrzonym…”

 192. ??
  cd.??

  Skubał sobie piórka
  gdzie babcina dzi…?
  Tak niepocieszony wciągnął kalesony
  i ruszył w konkury
  do Krychy Pa…

 193. @ adam 100

  Uznanie za konsekwencję trafnego wsadzania patyka w sam środek gołąb-na-parapet-komentów.
  Beznadzieja, ale obowiązek 😉
  – – –

  Z cyklu: Kącik felczera – pytanie na pracę umysłową jelit.

  „Po czym poznać zdemoralizowanego degenerata?
  Po kieszeni, w której ma prawo i sprawiedliwość.
  „A po czym poznać, że jeszcze do tego zdeprawowany?”
  Po tym, że rękę trzyma ciągle w tej drugiej i to nie swojej.

  Objawy do wizji lokalnej jak na dłoni.
  – – –

 194. @

  Umiera proboszcz, nastolatka się wiesza

  http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24793430,umiera-proboszcz-nastolatka-sie-wiesza.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  mamagda3320.05.2019, 07:51
  Nie rozumiem, co ciągnie ludzi do tego bagna pod nazwą kościół katolicki. No dobra, jedni, jak Morawiecki, chcą się wzbogacić, inni pociupciać, ale normalni, porządni ludzie?

 195. Z cyklu: Kącik felczera – diagnostyka narządu głosu.
  – – –
  Jak wyrazić bezwstyd, milcząc?
  „…Episkopat: Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd…” [GW]

 196. Z cyklu: kącik felczera – retoryka symulanta-paralityka.
  – – –
  Co uczynił kościół chroniąc dekadami pedofili przed odpowiedzialnością?
  „Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom”
  [„…napisali biskupi po obradach”, za GW]

 197. Z cyklu kupno – sprzedaż nieruchomości:
  GW Dom „Pałac przy Operze Wrocławskiej ma nowego właściciela”, a w artykule:
  słynna kamienica bogatej żydowskiej rodziny Sachsów została sprzedana przez Politechnikę Wrocławską; część w 2010 roku, a reszta obecnie. Tą drugą część zabytkowej kamienicy zamierzano sprzedać zgodnie z wyceną za 25 milionów złotych, później z powodu braku chętnych za 15,5 miliona, ostatecznie teraz sprzedano za 17,5 miliona złotych. Nowych właścicieli czekają dalsze wydatki na remont. W takich remontach zabytkowych obiektów pomaga państwo wydatkując publiczne środki finansowe, ale o tym GW nie pisze

 198. Oczywiście Skarb Państwa skądś musi mieć pieniądze.
  W czasie tysiącleci istnienia cywilizacji wymyślono wiele źródeł napełniania Skarbca. Jest z czego czerpać pomysły.
  Wszelka własność prywatna może być stabilnym źródłem dochodów i podatków.
  Ciekawe ile przyniosły korzyści nieruchomości premiera

 199. Wczoraj uczczono trenera Feliksa PAPĘ Stamma pomnikiem na Placu Mirowskim w Warszawie. Wspaniały człowiek wychowawca bokserów. W mistrzostwach Europy prowadzona przez Stamma drużyna zdobyła 9 medali (5 złotych) bijąc potężnych bokserów Związku Radzieckiego. To było wielkie zwycięstwo Polaków w czasach PRL-u

 200. Sugerowanie , ze w Ewang Sw Jana zawarta jest sugestia jakiejs dezercji to calkowite pudlo enpassanciane ale istnie mozliwosc , ze posilkujac tym sie tym swietym moznaby odpowiedziec na pytanie piate a w zasadzie na wszystkie pozostale.. bo moglo byc tak, ze nikt , ani premier ani jego zona nie klamia ( jak sugeruje ktorys z publicystow )
  Mozna by odpowiedziec gdyby kard Gulbinowicz zawezwal przyszlego premiera zanim zostal bankierem i po podwojnym Szczesc Boze oznajmil ;
  – Drogi Mateuszu , ostatnio spadlo nam z nieba 15 hektarow i nie ma ich kto zaorac, co nie powinno cie dziwic. Zaorywanie w zasadzie jest calkiem nie potrzebne ale laska boska ie powinna sie marnowac . Moglbys nam pomoc i ja od nas wziac.
  – Ja ? Chyba nie bedzie mnie stac ..
  – Nie martw , to bedzie co laska
  – Chyba nawet co laska ..
  – Na laske z laski swojej ci pozyczymy
  _ Eee , no dobrze ale kto to zaorze
  – Przeciez mowilem , ze oranie nie potrzebne , to bedzie przenica Jara . On zawsze tylko sieje .
  – Ale to nie wzejdzie po zimie .
  Drogi synu otworz to Pismo sw. tam gdzie ta zolta wstazeczka i przyczytaj to podkreslone , glosno prosze cie
  – ok.
  ” Zaprawde , zaprawde mowie wam :
  Jesli ziarno pszeniczne wpadlszy w ziemie nie obumrze , samo zostawa ;
  lecz jesli obumrze , wielki owoc przynosi ”
  Ps To wszystko wyzej ten caloksztalt to powszechnie znana procedura ” co laska „

 201. Jeszcze o ziemi, tym razem pod ważne drogi. Warszawa i Wrocław mają pecha bo w stolicy i u nas stale protesty przeciwko budowie obwodnic i to wschodnich fragmentów ringu niezwykle ważnych w komunikacji.
  Przeciągające się procedury to też dużo wyższe wydatki na pozyskanie gruntów pod te drogi

 202. Pszenica Jara

 203. kooperatywaMandragon

  „W Australii socjaldemokraci sromotnie przegrali wybory.”

  Kolejne ofiary tzw „Trzeciej drogi”. Skańczyło się tak jak musiało się skończyć. Zdjęcie do tekstu symboliczne.

  Swoją drogą Jakobin niezły jest.

css.php